Urlop wypoczynkowy- ZBIORCZY - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-06, 21:41   #271
malosympatyczna
Raczkowanie
 
Avatar malosympatyczna
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 385
Dot.: liczenie urlopu-pomocy.

A jesteś zatrudniona bezpośrednio u pracodawcy czy przez jakaś agencję?
Generalnie, w przypadku umowy o pracę z pracodawcą, nawet, jeśli przepracowałaś tylko 1 dzień, nabywasz prawo do urlopu. Ja miałam tak w poprzedniej pracy. Przepracowałam miesiać i 8 dni kolejnego (dostałam o wiele lepszą ofertę pracy, sta rezygnacja) i przysługiwało mi 5 dni urlopu, jak za 2 pełne przepracowane miesiace.
malosympatyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-07, 08:40   #272
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: liczenie urlopu-pomocy.

Czy to jest pierwsza Twoja praca ?
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-08, 13:08   #273
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Urlop wypoczynkowy- jak liczyć ?

Ja rozpoczęłam nową pracę od listopada i miałam urlop za 2 mies. Jakbym rozpoczęła od października to miałabym 3. W styczniu nabyłaś prawo jeszcze za grudzień - gdzieś uciekł w wyliczniach; plus na nowy rok.
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 18:25   #274
myszka197
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z nad zachodniej granicy
Wiadomości: 1 032
Bezpłatny urlop na żądanie, czy tuż obowiązuje?

Pytanie do kadrowych, ktoś wie?
myszka197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 20:28   #275
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Bezpłatny urlop na żądanie, czy tuż obowiązuje?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 20:24
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 20:40   #276
myszka197
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z nad zachodniej granicy
Wiadomości: 1 032
Dot.: Bezpłatny urlop na żądanie, czy tuż obowiązuje?

A może wiesz od kiedy wchodzi, czy może to tylko jeszcze projekt i niewiadomo czy wejdzie?, chciałam wziąć jutro, ale trochę szkoda mi kasy, zwłaszcza że mam zaległego wypocznkowego 10 dni...
myszka197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 20:46   #277
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Bezpłatny urlop na żądanie, czy tuż obowiązuje?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 20:24
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-14, 20:51   #278
myszka197
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z nad zachodniej granicy
Wiadomości: 1 032
Dot.: Bezpłatny urlop na żądanie, czy tuż obowiązuje?

Dziękuję za odpowiedź
myszka197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-11, 17:20   #279
halucynogenna
Raczkowanie
 
Avatar halucynogenna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 389
urlop z dolu a zmiana pracy

Mam pytanie odnośnie urlopu w nowej pracy.Oczywiście czytałam artykuły na ten temat, ale chciałam się upewnić, jak to jest.
Przyjmijmy, że zaczęłam pierwszą pracę na umowę o pracę na początku tego roku. Urlop nabywam "z dołu", więc 1,66 razy przepracowany miesiąc.
Co w przypadku, gdy np. za miesiąc zmienię pracę (przed upływem pełnego roku)? Urlop znowu nalicza się od początku, czy liczą się również miesiące z poprzedniej pracy?

Może to glupie pytanie, ale jeżeli wszystko liczy się od nowa w przypadku zmiany pracy to można przyjąć, że człowiek nie będzie miał ani dnia wolnego w wakacje.

Kolejna sytaucja- co jeśli wykorzystam powiedzmy 2 dni, które nabęde, a wydarzy się jakaś sytaucja i będę potrzebowała wolnego mimo, że nie mam do niego prawa?
halucynogenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-11, 20:34   #280
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: urlop z dolu a zmiana pracy

Cytat:
Napisane przez halucynogenna Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośnie urlopu w nowej pracy.Oczywiście czytałam artykuły na ten temat, ale chciałam się upewnić, jak to jest.

Przyjmijmy, że zaczęłam pierwszą pracę na umowę o pracę na początku tego roku. Urlop nabywam "z dołu", więc 1,66 razy przepracowany miesiąc.

Co w przypadku, gdy np. za miesiąc zmienię pracę (przed upływem pełnego roku)? Urlop znowu nalicza się od początku, czy liczą się również miesiące z poprzedniej pracy?



Może to glupie pytanie, ale jeżeli wszystko liczy się od nowa w przypadku zmiany pracy to można przyjąć, że człowiek nie będzie miał ani dnia wolnego w wakacje.



Kolejna sytaucja- co jeśli wykorzystam powiedzmy 2 dni, które nabęde, a wydarzy się jakaś sytaucja i będę potrzebowała wolnego mimo, że nie mam do niego prawa?

Tylko w pierwszej pracy nalicza sie urlop co miesiac, w kazdej kolejnej od razu dostajesz cala pule (minus to co wykorzystalas w poprzedniej pracy, jesli zmieniasz w trakcie roku prace).

Co do drugiej sytuacji- pracodawca moze zgodzic sie na urlop bezplatny, ale chyba nie musi wiec zawsze lepiej zostawic sobie z 2 dni do konca roku
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-12, 07:22   #281
joanstark
Rozeznanie
 
Avatar joanstark
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 684
Dot.: urlop z dolu a zmiana pracy

Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość
Tylko w pierwszej pracy nalicza sie urlop co miesiac, w kazdej kolejnej od razu dostajesz cala pule (minus to co wykorzystalas w poprzedniej pracy, jesli zmieniasz w trakcie roku prace).

Co do drugiej sytuacji- pracodawca moze zgodzic sie na urlop bezplatny, ale chyba nie musi wiec zawsze lepiej zostawic sobie z 2 dni do konca roku
Myślę, że się mylisz, albo czegoś nie zrozumiałam.

Jeżeli pracownik zmienia pracę w ciągu roku - urlop nalicza się po każdym przepracowanym miesiącu. Niezależnie od tego, czy to jest pierwsza, druga, czy trzecia praca. Jeżeli natomiast przychodzi do pracy z początkiem roku, dostaje od razu pełną pulę urlopu.
Przykłady:

Pracownik zmienia pracę i przychodzi do nowej firmy z dniem 1go stycznia - dostaje od razu 20 lub 26 dni urlopu.
Jednak postanawia zmienić pracę po dwóch miesiącach, więc od 1go marca zaczyna nową pracę:
-w poprzedniej musi wykorzystać, lub dostać ekwiwalent za 2 miesiące (przyjmijmy te 1,66 x 2, czyli 3-4 dni, nie pamiętam jak to się zaokrągla)
- w kolejnej pracy pracodawca nalicza co miesiąc 1,66 dnia.
Jeżeli pracownik stwierdzi, że znów zmienia pracę i np w listopadzie ma zacząć, to:
- musi wykorzystać cały urlop lub otrzymać za niego ekwiwalent miesięczny (czyli 1,66 x 8 miesięcy)
- nowy pracodawca znów nalicza mu po 1,66 dnia za miesiąc.
Jeżeli pracownik znów zmieni robotę od 1go stycznia:
- musi wykorzystać urlop u poprzedniego pracodawcy
- u nowego nalicza mu się od razu 20 lub 26 dni urlopu - bo zaczyna pracę z początkiem roku.

Oczywiście pracodawca może dać od razu całą pulę urlopu i robi to coraz częściej,ale w prawie nie jest to określone
__________________
142 - 2015
115 - 2016
125 - 2017
125 - 2018
13 - 2019

LC

Kanał książkowy na YT: Thejoanstark
joanstark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-12, 07:49   #282
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: urlop z dolu a zmiana pracy

Cytat:
Napisane przez joanstark Pokaż wiadomość
Myślę, że się mylisz, albo czegoś nie zrozumiałam.



Jeżeli pracownik zmienia pracę w ciągu roku - urlop nalicza się po każdym przepracowanym miesiącu. Niezależnie od tego, czy to jest pierwsza, druga, czy trzecia praca. Jeżeli natomiast przychodzi do pracy z początkiem roku, dostaje od razu pełną pulę urlopu.

Przykłady:



Pracownik zmienia pracę i przychodzi do nowej firmy z dniem 1go stycznia - dostaje od razu 20 lub 26 dni urlopu.

Jednak postanawia zmienić pracę po dwóch miesiącach, więc od 1go marca zaczyna nową pracę:

-w poprzedniej musi wykorzystać, lub dostać ekwiwalent za 2 miesiące (przyjmijmy te 1,66 x 2, czyli 3-4 dni, nie pamiętam jak to się zaokrągla)

- w kolejnej pracy pracodawca nalicza co miesiąc 1,66 dnia.

Jeżeli pracownik stwierdzi, że znów zmienia pracę i np w listopadzie ma zacząć, to:

- musi wykorzystać cały urlop lub otrzymać za niego ekwiwalent miesięczny (czyli 1,66 x 8 miesięcy)

- nowy pracodawca znów nalicza mu po 1,66 dnia za miesiąc.

Jeżeli pracownik znów zmieni robotę od 1go stycznia:

- musi wykorzystać urlop u poprzedniego pracodawcy

- u nowego nalicza mu się od razu 20 lub 26 dni urlopu - bo zaczyna pracę z początkiem roku.



Oczywiście pracodawca może dać od razu całą pulę urlopu i robi to coraz częściej,ale w prawie nie jest to określone

Nigdy w zyciu nie spotkalam sie z naliczaniem urlopu co miesiac u kolejnego pracodawcy i wydaje mi sie ze to jest gdzies doprecyzowane, ale nie znam szczegolow.

I nie ma znaczenia czy zmienia prace od stycznia czy od listopada- od razu dostaje tyle ile mu sie nalezy za te kolejne miesiace

---------- Dopisano o 08:49 ---------- Poprzedni post napisano o 08:47 ----------

A sorki- nie pierwszy pracodawca a pierwszy rok pracy- kalendarzowy- wiec jezeli ktos juz pracowal, a zmienia prace w marcu kolejnego roku, to od razu nalezy mu sie caly urlop- nie naliczanie miesieczne
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-12, 09:14   #283
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 020
Dot.: urlop z dolu a zmiana pracy

Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość

A sorki- nie pierwszy pracodawca a pierwszy rok pracy- kalendarzowy- wiec jezeli ktos juz pracowal, a zmienia prace w marcu kolejnego roku, to od razu nalezy mu sie caly urlop- nie naliczanie miesieczne
Czyli jesli ja zaczęłam pracę u obecnego pracodawcy w 1 grudnia 2016 roku ale wcześniej już pracowałam na umowe o prace (6 miesięcy w 2008 roku) to w dalszym ciągu mój urlop musi być naliczany z każdym miesiącem czy należy mi się od razu 20 dni?

A czy urlop 26 dniowy będzie przysługiwał mi po przekroczeniu 24 miesięcy pracy (+8 lat za studia) czy dopiero w roku kolejnym po upłynięciu 24 miesięcy?

Przepraszam że się podpięłam
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-12, 11:11   #284
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: urlop z dolu a zmiana pracy

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 20:23
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-12, 16:17   #285
arbuzowa55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 7
Dot.: urlop z dolu a zmiana pracy

Moze u Was bylo inaczej,bo to naliczanie z dolu weszlo bodajze od 2017 roku.



Moze podam dokladną sytaucję, bo już się gubię.

20 stycznia zaczęlam pierwszą w zyciu pracę na umowę o pracę (więc wlasnoe ten przypadek jest inny niz wymienione przez Was).

20 kwietnia miną 3 mies okresu probnego, ale chce to rzucić i iśc do innej firmy. Czy więc fakt, ze w pierwszej w zyciu pracy nie przepracowalam calego roku,by miec prawo do urlopu oznacza ze w nowej firmie znowu bedę go nabywala od dolu? Czyli np. 1 maja zaczynam i dopiero od stycznia mam pulę? Czy 1 maja 2p19?

---------- Dopisano o 16:17 ---------- Poprzedni post napisano o 16:16 ----------

Czy ktos odpowie jak jest w moim przypadku?
arbuzowa55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-27, 20:58   #286
Skumbriaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 47
urlop w nowej pracy

Witajcie

W maju składam wypowiedzenie w starej pracy (1/4 etatu przez ok.2 lata) i już w czerwcu rozpoczynam pracę w nowej na pełen etat.

Pierwsze miesiące to będą szkolenia, i pytanie. Czy przysługuje mi jakiś urlop na początku ? Mam zaplanowane wakacje na koniec lipca i obawiam się, że będzie z tym problem...
Skumbriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-28, 13:48   #287
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: urlop w nowej pracy

Urlop w nowej pracy zacznie Ci się naliczać od nowa - 20/12 dnia za każdy miesiąc lub też 26/12 w zależności ile Ci przysługuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-28, 14:46   #288
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: urlop w nowej pracy

Cytat:
Napisane przez Skumbriaa Pokaż wiadomość
Witajcie

W maju składam wypowiedzenie w starej pracy (1/4 etatu przez ok.2 lata) i już w czerwcu rozpoczynam pracę w nowej na pełen etat.

Pierwsze miesiące to będą szkolenia, i pytanie. Czy przysługuje mi jakiś urlop na początku ? Mam zaplanowane wakacje na koniec lipca i obawiam się, że będzie z tym problem...
Jak długi urlop planujesz? Bo jeśli dłuższy niż liczba dni, które Ci przysługują, to tylko od pracodawcy zależy, czy Ci go udzieli. Jeśli mieści się on w tej puli, to znowu - pracodawca musi wyrazić na niego zgodę. To będzie początek w nowej pracy i ma on prawo Ci go nie udzielić.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-28, 15:49   #289
Skumbriaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 47
Dot.: urlop w nowej pracy

W poprzedniej pracy wykorzystałam 6 dni z 20 , a w obecnej chciałabym 9 dni, choć zadowoli mnie choć 7 .. dobrze, że to nie jakieś mega drogie wakacje..

Dziękuję za odpowiedzi

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------

Tzn w przyszłej bo to dopiero od czerwca, więc nie taka obecna 😝
Skumbriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-28, 16:00   #290
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: urlop w nowej pracy

Cytat:
Napisane przez Skumbriaa Pokaż wiadomość
W poprzedniej pracy wykorzystałam 6 dni z 20 , a w obecnej chciałabym 9 dni, choć zadowoli mnie choć 7 .. dobrze, że to nie jakieś mega drogie wakacje..

Dziękuję za odpowiedzi

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------

Tzn w przyszłej bo to dopiero od czerwca, więc nie taka obecna 😝
Zaczynając pracę w czerwcu, po upływie miesiąca, a więc w lipcu, będziesz miała do wykorzystania 2 dni (w przypadku 20-dniowego wymiaru urlopu) lub 3 dni urlopu (w przypadku 26-dniowego wymiaru urlopu). Od pracodawcy zależy więc, czy w już w lipcu udzieli Ci 7-dniowego urlopu, bo taki wymiar urlopu zwyczajnie nie będzie Ci jeszcze przysługiwał.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-30, 09:29   #291
Skumbriaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 47
Dot.: urlop w nowej pracy

No dobrze a co z bezpłatnych urlopem?
Skumbriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-30, 09:33   #292
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: urlop w nowej pracy

Cytat:
Napisane przez Skumbriaa Pokaż wiadomość
No dobrze a co z bezpłatnych urlopem?
Wymaga zgody pracodawcy
Musisz z nimi porozmawiać. Mogłaś jeszcze przed podpisaniem umowy wspomnieć że masz plany urlopowe w tym i tym terminie i czy to będzie dla nich ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-30, 09:43   #293
Skumbriaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 47
Dot.: urlop w nowej pracy

Papiery jeszcze niepodpisane 😅 na rozmowie nie doczytałam do bo nie wierzyłam, że mnie przyjmą a tu taka niespodzianka 😂

Muszę iść jeszcze na badania psychologiczne i wtedy dopiero podpisuje

---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------

Nie dopytywalam*
Skumbriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-30, 10:02   #294
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: urlop w nowej pracy

Cytat:
Napisane przez Skumbriaa Pokaż wiadomość
No dobrze a co z bezpłatnych urlopem?
Wymaga on zgody pracodawcy. W żadnej z moich dotychczasowych firm nie bylo na nie zgody.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-30, 11:56   #295
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: urlop w nowej pracy

Jeezu, ludzie mają problemy.

Jak masz kontakt do pracodawcy, to zwyczajnie się go spytaj. Nawet jak nie do bezpośredniego przełożonego, to do kogoś z HR, kogokolwiek. Napisz maila, zadzwon, whatever.

Tak naprawdę:
- nawet jakbyś miała te dni wolne, to pracodawca nie ma żadnego obowiazku zaakceptować Ci urlopu w tym akurat terminie
- jak szef jest spoko, to się dogadacie, weźmiesz bezpłatny lub odpracujesz. Miałam takie przypadki wśród znajomych i sytuacje były rózne, niektórzy odmawiali, inni bez problemu szli na urlop bezpłatny (np. w mojej obecnej firmie). Mam znajomą co uwielbia podróżować i pod koniec roku zawsze jedzie już na bezpłatnym

Nikt Ci tutaj nic nie wywróży. Zaklepałaś urlop przed dostaniem pracy, normalna sprawa, trzeba po prostu dopytać przełożonego. Zrobiłabym to w sumie jak najszybciej, żeby wiedzieć na czym sie stoi.
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-30, 14:13   #296
Skumbriaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 47
Dot.: urlop w nowej pracy

Nie podpisałam jeszcze papierów i czekają mnie badania psychologiczne, czy w razie gdyby mi nie poszło, mogą mi podziękować i mnie nie przyjąć?
Skumbriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-30, 14:42   #297
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: urlop w nowej pracy

Cytat:
Napisane przez Skumbriaa Pokaż wiadomość
Nie podpisałam jeszcze papierów i czekają mnie badania psychologiczne, czy w razie gdyby mi nie poszło, mogą mi podziękować i mnie nie przyjąć?
Co to za praca, że są badania psychologiczne? Obstawiam, że skoro takowe są, to ich pozytywne przejście jest obowiązkowe do jej otrzymania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-30, 15:37   #298
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: urlop w nowej pracy

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 20:23
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-30, 19:22   #299
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: urlop w nowej pracy

Swoją drogą musisz się też liczyć z tym, że w ogóle się nie zgodzą na urlop w tym terminie.. u mojego TŻ np. tylko jedna osoba z działu może iść w danym czasie, więc wakacje już na początku stycznia mają obstawione.
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-02, 16:59   #300
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: urlop w nowej pracy

Szef nie ma żadnego obowiązku aby dać ci urlop bezpłatny, ale generalnie jak jest spoko, to powinniście się dogadać. Ja mam podobny problem zmieniłam pracę na przełomie luty/marzec, a już w tamtym roku miałam zaplanowany wyjazd wakacyjny w czerwcu, bilety kupione na gwiazdkę. Powiedziałam o tym dzisiaj szefowi i na początku nie chciał się zgodzić, potem, że się zastanowi. Zobaczymy co z tego wyniknie, ale jak się nie zgodzi to zmieniam pracę.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-03 19:05:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:30.