obowiązki mężczyzny w domu - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-03, 22:23   #61
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: obowiązki mężczyzny w domu

Za to u nas to ja czasem pomagam w domu mojemu TŻ
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 22:37   #62
faf3d67d51656f0b2bcdb9f98a45434bc3aa12e6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 461
Dot.: obowiązki mężczyzny w domu

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Za to u nas to ja czasem pomagam w domu mojemu TŻ
Więcej pracujesz czy po prostu nie lubisz zajmować sie domem?
faf3d67d51656f0b2bcdb9f98a45434bc3aa12e6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 04:34   #63
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: obowiązki mężczyzny w domu

Cytat:
Napisane przez NattiTt Pokaż wiadomość
j_fly - nie napisałaś, że w twoim związku facet pomaga, bo taki macie układ - napisałaś dokładnie, że ty jesteś nauczona, że mężczyzna w domu pomaga.
"Jestem nauczona, że mężczyzna w domu pomaga."
I że wyniosłaś to z domu.

Czyli to nie zależy od tego, co twój mąż teraz robi, ani że tata "naumiał" się gotować.

Napisałaś, że wyniosłaś z domu, że mężczyzna w domu pomaga i to bardzo zły pogląd. Pokazuje, że dom jest główną odpowiedzialnością kobiety i trzeba się cieszyć, że facet raczy pomóc

U mnie w domu też tata robił mniej, bo pracował więcej, ciężej, dłużej itd. - ale nigdy nie "pomagał w domu" mamie. Po prostu taka była sytuacja, to ona robiła więcej, ale na miłość boską to nie pomoc.
Zdaj sobie sprawę, jakie to słowo ma konotacje...

jaka jest najprostsza definicja słowa "pomagać"? Taka, która pomogłaby obcokrajowcowi zrozumieć to słowo
umożliwiać lub ułatwiać komuś zrobienie czegoś, wykonując część pracy samemu lub wspierając, doradzając itd.

co to implikuje...?
A Ty zdaj sobie sprawę, że to tylko słowo. Nie rozumiem po co tak analizujesz moją wypowiedź. Tak, "jestem nauczona, że mężczyzna w domu pomaga", nadal się pod tym podpisuję i nie widzę w tym nic złego. W moim rodzinnym domu obowiązki były podzielone po równo. Tata pomagał mamie, a mama tacie. Tak, jak napisałaś na końcu: pomaganie, to też wspieranie, więc mój mąż wspiera mnie w obowiązkach domowych chociaż wiem, że nie ma na to czasu. Dla mnie ważne jest to, że się stara, bo widzę, jaki wraca zmęczony do domu. Inny facet po powrocie z pracy rozsiadłby się w fotelu przed tv i czekałby, aż kobieta poda mu obiad i kapcie. U mnie tego nie ma. Kończę dyskusję.
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 05:49   #64
thalia666
Wtajemniczenie
 
Avatar thalia666
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 216
Dot.: obowiązki mężczyzny w domu

W moim rodzinnym domu najpierw mama zajmowała się dziećmi i domem. Później jakoś działali razem. Dalej mama wyjechała do innego miasta do pracy i wracała na weekendy, więc tata przejął wszystkie obowiazki (weekendy były głównie dla rodziny, po całym tygodniu rozłąki ).
Po powrocie jakoś im się to podzielilo (ja z bratem jako nastolatki ogarnialismy dom na rowni).
Obecnie chyba TŻ robi więcej niż ja, choć czasem muszę mu przypomnieć. Zależy to głównie od czasu, który akurat spędzamy w domu.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
__________________
"Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift. That is why it is called the present"
thalia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-04 06:49:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:31.