Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-29, 14:16   #2791
inezina
Rozeznanie
 
Avatar inezina
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 779
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny.
Właśnie obliczylam ile hajsu dostają moi klienci.
I tak, pani X dostaje 1500 zł alimentów, 2 tys z 500+, zasiłki 470, rodzinne 190, plus zasiłek okresowy 215.
To jest PONAD 4000 na uwaga, 5 OSOB.
Oczywiście dom zadłużony, zaniedbany, ogrzewanie węglowe.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
Na 5 osób nie są to duże pieniądze, oczywiście można starać się odkładać żeby coś zrobić w domu ale z 4 dzieci i taka kwotą nie jest to łatwe ale oczywiście możliwe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inezina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 16:40   #2792
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez inezina Pokaż wiadomość
Na 5 osób nie są to duże pieniądze, oczywiście można starać się odkładać żeby coś zrobić w domu ale z 4 dzieci i taka kwotą nie jest to łatwe ale oczywiście możliwe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak sie wezmie pod uwage, ze pani nie robi nic to jednak duzo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 16:41   #2793
inezina
Rozeznanie
 
Avatar inezina
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 779
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Jak sie wezmie pod uwage, ze pani nie robi nic to jednak duzo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to oczywiste, mogłaby pomyśleć o pracy i to co zarobi odkładać na remont.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inezina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 05:21   #2794
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez pasikoniczyna Pokaż wiadomość
Takie tam, z deszczu pod rynnę.



"Kolejny dokument trzymany w ręku to zawiadomienie że pijaczka z trójka dzieci znów pochlała i zrobiła awanturę na pół wsi. Jakiś czas temu zabrano jej dzieci umieszczając w pogotowiu rodzinnym. Dzieci zawszawione, brudne, z deficytami rozwojowymi i emocjonalnymi przez kilkanaście tygodni w pogotowiu nadrabiały to, czego nie otrzymały w domu rodzinnym. Pech chciał, że ksiądz obrońca uciemiężonych napisał apelację, nakręcił reportaż z zaprzyjaźnioną telewizją o biednej rodzinie objętej wsparciem parafii, matka dzieci ubrała się w odświętne ciuchy i po wcześniejszym ustawieniu 30 misiów – pluszaków w pokoju zaczęła rzewnie płakać przed kamerą jak to bardzo się stara i że przecież z powodu biedy dzieci zabierać nie można. Dzieci wróciły, pieniążki się znalazły i tylko miejscowy OPS zaciska urzędnicze zęby płacąc co miesiąc kilka tysięcy złotych, bo przecież jakby co to telewizja przyjedzie z księdzem proboszczem na czele. A jak kobiecina popije i zapomni dzieci do szkoły wyprawić, to przecież nic takiego. Kurator pojedzie, pouczy, zrobi notatkę, kobiecina przyrzeknie że to ostatni raz i w ogóle to nieprawda – ksiądz poświadczy. I tak już trzeci raz w ostatnich dwóch miesiącach. Pal sześć że dzieciaki zaburzone i nauczone już że państwo da. Ot, nieodległe i przyszłe pokolenie co szybko nauczy się czerpać przyjemność z seksu i wydawać na świat potomstwo, równie jak oni zaburzone i niedostosowane od poczęcia samego".


Cały tekst tutaj: http://mydrea.ms/bidulandia/
wlazłam na zapodany link. Bardzo ciekawe spojrzenie na to całe patologiczne rozdawnictwo okiem kuratora sądowego.

O, pan pisze też o szlachetnej paczce: http://mydrea.ms/pani-da-paczke/
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 07:18   #2795
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
O, pan pisze też o szlachetnej paczce: http://mydrea.ms/pani-da-paczke/
Ten wpis bardzo dobry i potrzebny, jednak podejrzewam, że nakręconych pozytywnie na akcję to nie przekona



Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 07:21   #2796
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Generalnie autor sam tu wyjaśnia, że większość po prostu nie patrzy głębiej, tylko się sugeruje tym, że biednym dzieciom trzeba pomóc. A dzieci niestety biedne są najczęściej z winy rodziców, którzy uczą ich, że "przecież zawsze ktoś coś da".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 13:38   #2797
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez bajkowa_krolowa Pokaż wiadomość
Branża budowlana owszem, w rozkwicie, ale z tymi wysokimi zarobkami bym nie przesadzała. Przeciętny pracownik dostanie około 10zł/h co da gdzieś 3 tys. miesięcznie. Nie są to aż tak atrakcyjne pieniądze biorąc po uwagę, że trzeba się naprawdę fizycznie napracować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nawet na scianie wschodniej na budowie sa wyzsze stawki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-30, 14:05   #2798
inezina
Rozeznanie
 
Avatar inezina
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 779
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Nawet na scianie wschodniej na budowie sa wyzsze stawki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie, to moje rejony. Znam sporo osób pracujących na budowie i chyba każdy ma więcej. Za taką stawkę obecnie tylko Ukraińcy pracują.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inezina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 15:31   #2799
bajkowa_krolowa
Raczkowanie
 
Avatar bajkowa_krolowa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 57
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Nawet na scianie wschodniej na budowie sa wyzsze stawki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez inezina Pokaż wiadomość
Dokładnie, to moje rejony. Znam sporo osób pracujących na budowie i chyba każdy ma więcej. Za taką stawkę obecnie tylko Ukraińcy pracują.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na czarno pewnie tak, ale jak ktoś chce legalnie to niestety na wiele więcej nie może liczyć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bajkowa_krolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 15:33   #2800
inezina
Rozeznanie
 
Avatar inezina
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 779
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez bajkowa_krolowa Pokaż wiadomość
Na czarno pewnie tak, ale jak ktoś chce legalnie to niestety na wiele więcej nie może liczyć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie znam osób pracujących na czarno chociaż oczywiście jest ich mnóstwo. Moi dwaj bracia pracują na budowie, mają umowy, teść tak samo i nie zarabiają 10 złotych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inezina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 15:33   #2801
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Ta. Na pewno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-30, 15:37   #2802
cojarobietu_uu
Zadomowienie
 
Avatar cojarobietu_uu
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 209
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez bajkowa_krolowa Pokaż wiadomość
Branża budowlana owszem, w rozkwicie, ale z tymi wysokimi zarobkami bym nie przesadzała. Przeciętny pracownik dostanie około 10zł/h co da gdzieś 3 tys. miesięcznie. Nie są to aż tak atrakcyjne pieniądze biorąc po uwagę, że trzeba się naprawdę fizycznie napracować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak się nie ma co do garnka włożyć i się prosi obcych ludzi o pomoc, to nie ma co wybrzydzać.
Te 10 zł/h to brutto czy netto?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój wątek wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1247391
cojarobietu_uu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 16:04   #2803
bajkowa_krolowa
Raczkowanie
 
Avatar bajkowa_krolowa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 57
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez inezina Pokaż wiadomość
Nie znam osób pracujących na czarno chociaż oczywiście jest ich mnóstwo. Moi dwaj bracia pracują na budowie, mają umowy, teść tak samo i nie zarabiają 10 złotych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie upieram się oczywiście, że wszędzie na budowach zarabiają 10 zł/h. Piszę o sytuacji znanej mi osobiście. Wieloletni pracownicy i fachowcy mają zapewne więcej. Miałam tu na myśli pracowników, którzy dopiero są przyjmowani i muszą się sprawdzić, pokazać ile potrafią. A o takich jest chyba mowa w SzP.
Cytat:
Napisane przez cojarobietu_uu Pokaż wiadomość
Jak się nie ma co do garnka włożyć i się prosi obcych ludzi o pomoc, to nie ma co wybrzydzać.
Te 10 zł/h to brutto czy netto?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W tej sytuacji to nie podlega dyskusji, że nie ma co wybrzydzać. Tylko tu krecią robotę robi socjal i fundacje, dzięki którym realnie mało kto z tym pustym garnkiem zostaje.
Netto.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bajkowa_krolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 17:38   #2804
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

No nie, na mnie też trafiło. Zmieniłam w tym roku pracę, to mój pierwszy okres świąteczny w tej firmie i dziś zaczęło się namawianie do udziału w paczce Na razie powiedziałam, że z powodu mobbingu w organizacji nie chce się dokładać, ale czuję, że będzie runda 2, bo kilka osób spojrzało na mnie z odrazą
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 21:56   #2805
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez myszka197 Pokaż wiadomość
A ja tak sobie czytam te opisy i myślę....w moim otoczeniu, w rodzinie, wśród znajomych, ( mówię tu o normalnych pracujących ludziach, w większości po studiach, na stanowiskach ) to tak na 100 par to znam tylko jedno małżeństwo z 3 dzieci ( inni wcale, 1, najwyżej dwoje dzieci), więcej niż 3 nikt nie ma, i tak się zastanawiam, dlaczego?.....
Znam kilka rodzin z 3-6 dzieci. Dochody w tych 4+ to 12-20k miesięcznie. Sama mam 3 i wiem ile kosztuje utrzymanie "szkolnego" dziecka, gdy nic nie dostajesz (obiady, zajęcia dodatkowe, pomoce naukowe, ubrania, rehabilitacja, wczasy, ferie). Naprawdę zarabiając średnią krajową (nawet x2) trudno jest utrzymać 3 dzieci w wieku szkolnym. Normalni ludzie wiedzą, że dzieci podrosną, będą chciały wyjść z kolegami do kina, pojechać na wycieczkę szkolną i trzeba będzie za to wszystko zapłacić x "ilość dzieci".

edit
dodam, ze jesli mowisz o osobach na stanowiskach to poza kasa zostaje czas jaki moga poswiecic dziecku. Poza typowym "odprowadzic do szkoły" zawieźć na zajecia" dochodzi czytanie bajek, granie w gry, spacery, pieczenie ciastek czy pomoc w zadaniu domowym. Myślacy ludzie zdaja sobie i z tego sprawe.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Dziwi mnie w wielu opisach to że Panie po zajęciu w ciążę "muszą zrezygnować z pracy" zazwyczaj idzie się na macierzyński...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślisz kategorią "legalna praca". One nie pracują i nigdy nie pracowały legalnie, bo wtedy przy różnego rodzaju zasiłkach liczony byłby ten dochód (aktualnie i z ostatnich bodajże 2l). Pracują na czarno, więc odchodzą jak zajdą w ciąże, bo co mają zrobić?

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

Spóźniłam się w tym roku z przeglądem. Aktualnie widzę w swojej okolicy sporo potrzebujących rodzin. Już myślałam, że w końcu coś ruszyło, nastąpiła zmiana, ale widzę Szlachetna trzyma poziom, a i darczyńcy dopisują wybierając najpierw rumiane :-(

---------- Dopisano o 22:52 ---------- Poprzedni post napisano o 22:44 ----------

Jednak mam:

Cytat:
Pani Krystyna (51.l), pani Franciszka (78.l), Zbigniew (29.l) oraz Zuzanna (13.l).

Sytuacja rodziny kiedyś wyglądała inaczej, lepiej. Pani Krystyna pracowała, ale niestety musiała się zwolnić z powodu choroby jej mamy (cukrzyca, paraliż prawostronny). Pani Franciszka wymaga całodobowej opieki, co uniemożliwia podjęcie stałej pracy. Syn pani Krystyny nigdzie nie pracuje, ponieważ ma problem ze znalezieniem pracy. Rodzina utrzymuje się z różnych świadczeń społecznych. Przychód wynosi około 3540 złotych. Po opłaceniu wszystkich opłat i rzeczy potrzebnych do higieny dla pani Franciszki oraz leków, rodzinie zostaje na utrzymanie ok 491 złotych na osobę.


Syn pani Krystyny bardzo lubi grać w piłkę oraz jezdżić na rowerze. Lubi także spędzać czas z rodziną przy oglądaniu telewizji, czy graniu w gry planszowe, co daje im możliwość oderwania od codziennych obowiązków.
Potrzeby rodziny raczej standardowe, ale nie umiem pojąć czemu 29l nie pracuje. I dlaczego nie zajął się babcią, skoro nie pracuje tylko matka musiała się zwolnić?

---------- Dopisano o 22:56 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

Kopnełabym w tyłek faceta... mam nadzieję, że podda się jakiejś terapii, podejmie pracę i staną na nogi. Potrzeby rodziny normalne.

Cytat:
Pani Małgorzata (38 l.) wraz z mężem Zbyszkiem (36 l.) wychowują dwójkę dzieci: 11-letnią Kamilę i 6-letniego Igora.

Życie rodziny zmieniło się na gorsze rok temu, kiedy mąż Pani Małgorzaty trafił do więzienia (wyrok 2 lata). Sytuacja finansowa rodziny w jednej chwili stała się krytyczna ponieważ najbliżsi nie wiedzieli, że ma on problemy z hazardem. Mąż był jedynym żywicielem rodziny, pozostawiając najbliższym zadłużenia w parabankach i u osób prywatnych. Na dodatek, nagła zmiana sytuacji załamała panią Gosię i do dzisiaj musi korzystać z pomocy psychologa. Razem z dziećmi pani Małgorzata mieszka w starym domu, który nie jest prawnie ich własnością. Na ten momenty udało się im spłacić wszystkie zadłużenia i mają nadzieję, że panu Zbyszkowi uda się uzyskać zwolnienie warunkowe. Mimo trudnej sytuacji, jest on w stałym kontakcie z rodziną i wyraża ogromną skruchę wobec swoich błędów i tego na co naraził najbliższych. Aby utrzymać swoją rodzinę pani Gosia podjęła się pracy na 1/8 etatu za niewielkie wynagrodzenie- 200 zł. Oprócz tego rodzina utrzymuje się z zasiłków społecznych. Łączny przychód wynosi 1248 złotych. Po odliczeniu wszystkich kosztów jakie ponoszą, rodzinie pozostaje na życie 254 zł na osobę.

Edytowane przez figa84
Czas edycji: 2018-11-30 o 21:58
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 22:01   #2806
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Hazard to uzaleznienie jak kazde inne, bardzo silne. Mozna kopnac w tylek a mozna sprobowac pomoc jesli faktycznie wyraza chec leczenia.
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 22:09   #2807
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

[1=7719e1289fd8f2cabe4d276 3ed6d1b81d4eb2186;8619210 7]Hazard to uzaleznienie jak kazde inne, bardzo silne. Mozna kopnac w tylek a mozna sprobowac pomoc jesli faktycznie wyraza chec leczenia.[/QUOTE]małżonka powinna pomoc so b ie i dzieciom w pierwszej kolejności. Mężowi niby jak miałaby pomóc?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 00:38   #2808
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
No nie, na mnie też trafiło. Zmieniłam w tym roku pracę, to mój pierwszy okres świąteczny w tej firmie i dziś zaczęło się namawianie do udziału w paczce
Nie daj się patoinwigilacji!
Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
Znam kilka rodzin z 3-6 dzieci. Dochody w tych 4+ to 12-20k miesięcznie.
No faktycznie, bida aż piszczy!

Cytat:
Sama mam 3 i wiem ile kosztuje utrzymanie "szkolnego" dziecka, gdy nic nie dostajesz
Ale z jakiej okazji masz coś "dostawać"?! Ktoś Ci te dzieci siłą zrobił?!


Nie no, ja wysiadam Zdrowi ludzie decydują się rozmnażać, a potem lament "a jo nic ni mom!!!"

Cytat:
Napisane przez bajkowa_krolowa Pokaż wiadomość
Branża budowlana owszem, w rozkwicie, ale z tymi wysokimi zarobkami bym nie przesadzała. Przeciętny pracownik dostanie około 10zł/h co da gdzieś 3 tys. miesięcznie. Nie są to aż tak atrakcyjne pieniądze biorąc po uwagę, że trzeba się naprawdę fizycznie napracować
No tak, dla arystokraty po Sorbonie to jest na pewno ujma na honorze.
Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny.
Właśnie obliczylam ile hajsu dostają moi klienci.
I tak, pani X dostaje 1500 zł alimentów, 2 tys z 500+, zasiłki 470, rodzinne 190, plus zasiłek okresowy 215.
To jest PONAD 4000 na uwaga, 5 OSOB.
Oczywiście dom zadłużony, zaniedbany, ogrzewanie węglowe
Ale się KOCHAJO, Ty materialistko lewicowa nieczuła Ty!
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 08:31   #2809
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
No nie, na mnie też trafiło. Zmieniłam w tym roku pracę, to mój pierwszy okres świąteczny w tej firmie i dziś zaczęło się namawianie do udziału w paczce Na razie powiedziałam, że z powodu mobbingu w organizacji nie chce się dokładać, ale czuję, że będzie runda 2, bo kilka osób spojrzało na mnie z odrazą
Ja z kolei po prostu olewałam maile w tym temacie

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-01, 09:25   #2810
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez antonina_bielska Pokaż wiadomość
Ja z kolei po prostu olewałam maile w tym temacie

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
Maile olałam, ale tu chodzi o podchodzenie do biurka i namawianie
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 09:26   #2811
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Maile olałam, ale tu chodzi o podchodzenie do biurka i namawianie
Odmawiaj konsekwentnie, moze im sie znudzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 09:40   #2812
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Odmawiaj konsekwentnie, moze im sie znudzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oczywiście, że będę odmawiać, po prostu to nie jest komfortowa sytuacja, bo jednak większość się jakoś bardzo nie zastanawia nad sensem Szlacheckiej, tylko myślą, że to "pomaganie". No a ja nie chce pomagać
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 09:52   #2813
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Oczywiście, że będę odmawiać, po prostu to nie jest komfortowa sytuacja, bo jednak większość się jakoś bardzo nie zastanawia nad sensem Szlacheckiej, tylko myślą, że to "pomaganie". No a ja nie chce pomagać
Powiedz ze dajesz na jakiegos chorego czlowieka/schronisko dla zwierzat i sama ich zacznij namawiac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 10:22   #2814
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Powiedz ze dajesz na jakiegos chorego czlowieka/schronisko dla zwierzat i sama ich zacznij namawiac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie działa, próbowałam.
Jak się ludzie zafiksują na rumianych buźkach to nie ma zmiłuj

U nas w pracy też wybrali rumianki.
Jedyne co można zrobić to stanowczo powiedzieć: "nie, nie składam się" i nie wdawać się w tłumaczenia i polemiki. Do zafiksowanych ludzi nic nie trafi, bo zdrowy rozsądek już im odebrano.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 11:51   #2815
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Ja sąsiadce odmówiłam w zbiórce. Powiedziałam wprost z na leni nie dam. Radzę tak samo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 12:00   #2816
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Przeraża mnie trochę ten wątek. Czy waszym zdaniem jest ktokolwiek, kto zasługuje na pomoc?
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 12:04   #2817
cojarobietu_uu
Zadomowienie
 
Avatar cojarobietu_uu
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 209
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Przeraża mnie trochę ten wątek. Czy waszym zdaniem jest ktokolwiek, kto zasługuje na pomoc?
Tak, dużo osób zasługuje na pomoc. Ale akurat mało ich w SzP.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój wątek wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1247391
cojarobietu_uu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 12:10   #2818
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez cojarobietu_uu Pokaż wiadomość
Tak, dużo osób zasługuje na pomoc. Ale akurat mało ich w SzP.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli gdzie ich szukać? Kto zasługuje, a kto nie zasługuje?
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 12:10   #2819
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Przeraża mnie trochę ten wątek. Czy waszym zdaniem jest ktokolwiek, kto zasługuje na pomoc?
Pewnie - ludzie starsi, schorowani, rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi, ludzie po pożarach...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 12:12   #2820
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Przeraża mnie trochę ten wątek. Czy waszym zdaniem jest ktokolwiek, kto zasługuje na pomoc?
Powinny Cię przerażać opisy, a nie wątek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-22 10:27:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:12.