osłona przy antykoncepcji - libido - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-23, 18:47   #1
Anikasik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3
Question

osłona przy antykoncepcji - libido


Hej, jak wiadomo, wiele środków antykoncepcyjnych, niestety, zmniejsza libido. Mnie też to dopadło. Co prawda z tego co słyszałam od znajomych, u mnie nie jest aż tak źle jak mogłoby być (stosuję ringi), jednak zaczęłam się zastanawiać nad stosowaniem jakiegoś suplementu diety, żeby zaradzić problemowi. I tu pytania do was
1. Czy tabletki osłonowe do antykoncepcji w ogóle są skuteczne? Ponoć mają różne super właściwości, ale to wersja z reklam...
2. Może stosujecie i możecie polecić jakieś konkretne? Poza spadkiem libido nie mam innych skutków ubocznych, żadnego wzrostu wagi ani nic
3. A może znacie jakieś inne skuteczne i bezpieczne środki? Może jakieś witaminy dla kobiet, czy suplementy na cerę czy coś jeszcze innego zawierające składniki na podwyższenie libido?
Tak, wiem że zawsze mogę zmienić rodzaj antykoncepcji na niehormonalną, jednak wtedy strach przed ciążą zredukowałby mój popęd do 0, wiem z autopsji.
Anikasik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 10:12   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: osłona przy antykoncepcji - libido

Cytat:
Napisane przez Anikasik Pokaż wiadomość
Hej, jak wiadomo, wiele środków antykoncepcyjnych, niestety, zmniejsza libido. Mnie też to dopadło. Co prawda z tego co słyszałam od znajomych, u mnie nie jest aż tak źle jak mogłoby być (stosuję ringi), jednak zaczęłam się zastanawiać nad stosowaniem jakiegoś suplementu diety, żeby zaradzić problemowi. I tu pytania do was
1. Czy tabletki osłonowe do antykoncepcji w ogóle są skuteczne? Ponoć mają różne super właściwości, ale to wersja z reklam...
2. Może stosujecie i możecie polecić jakieś konkretne? Poza spadkiem libido nie mam innych skutków ubocznych, żadnego wzrostu wagi ani nic
3. A może znacie jakieś inne skuteczne i bezpieczne środki? Może jakieś witaminy dla kobiet, czy suplementy na cerę czy coś jeszcze innego zawierające składniki na podwyższenie libido?
Tak, wiem że zawsze mogę zmienić rodzaj antykoncepcji na niehormonalną, jednak wtedy strach przed ciążą zredukowałby mój popęd do 0, wiem z autopsji.
Stosowałam 2 rodzaje tabletek anty i plastry. Za każdym razem libido zjeżdżało mi nie tyle do zera, co wręcz do wartości ujemnych. Im dłużej, tym gorzej i także dłużej trwał powrót do normy po odstawieniu.

Nie próbowałam żadnych suplementacji ani specjalnej diety, bo u mnie ten brak ochoty był naprawdę beznadziejny, sama myśl o seksie była dla mnie nieprzyjemna, a zamiana śluzówek w saharę tym bardziej nie pomagała, jak już do czegokolwiek sama się próbowałam przekonywać (bo naprawdę było mi szkoda mojego faceta w tej sytuacji).

Moim zdaniem w walce z naturą stoimy w tej sytuacji na przegranej pozycji. Libido jest po to, żeby mieć ochotę na seks, a seks po to, żeby płodzić dzieci. Tak to jest niestety urządzone, czy się to nam podoba czy nie. Kiedy nie ma owulacji, to do zapłodnienia dojść nie może, więc po co organizm ma podtrzymywać ochotę na seks, to tylko zbędny i bezproduktywny wysiłek w tej sytuacji.

Jestem ciekawa, jaka jest korelacja między spadkiem/zanikiem libido na anty a normalnym jego poziomem u kobiet. Czy u kobiet, które są normalnie wysokolibidowe, też tak się dzieje i w jakim stopniu? Ja sama jestem niskolibidowa i ochota na seks jest u mnie mocno powiązana z owulacją, więc może dlatego anty poczyniły takie spustoszenie w tym obszarze? Być może u kobiet, u których ochota nie jest tak mocno związana z konkretną fazą cyklu, się tak nie dzieje?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 11:14   #3
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: osłona przy antykoncepcji - libido

Ja jestem z tych drugich. Bez hormonów mam ochotę na seks 24h.
Tak miałam jako młoda dziewczyna, jeszcze przed antykoncepcją i tak mam teraz.



Co gorsze, odstawiam tabletki i już pierwszy cykl to masakra. Organizm krzyczy: faaaceeetaaa!

Od razu mam szalone jajeczkowanie i mega libido. Jednocześnie mam mega bóle owulacyjne i nie odstawiam nospy.



Jak nie patrzeć, dupa z tyłu. Jedna wielka masakra.

Ps. Każde tabletki obniżały mi libido. Najmniej te pierwsze, brane od 19 r.ż. Było nieźle. Ale pierwszy związek, pierwszy facet, to też może robiło różnicę. Nie wiem.
Po 6 latach pojawił się problem. Susza i spadek ochoty.



Każde następne tabsy były gorsze od poprzednich. W tej chwili libido spada mi do poziomu +1 (w skali 0-100) już przy pierwszym opakowaniu hormonów.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 11:39   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: osłona przy antykoncepcji - libido

Czyli nie ma takiej prostej korelacji.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 00:21   #5
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: osłona przy antykoncepcji - libido

Ja też wysokie libido mam normalnie.
Ochota na seks non stop właściwie.

Przy tabletkach bardzo mocno spadło. Nachodzi mnie tak "bardziej" (ale to nic przy nie braniu tabsów) może z 2-3 razy w miesiącu.
Na tabletkach susza w pochwie. Przy każdych.

Teraz zmieniłam na ringi - zniknęła susza, co jest dużym plusem, bo nie dość, że przyjemniej (chociaż i tak na tabsach zaczęliśmy stosować żele i dalej z przyzwyczajenia raczej używamy), to i infekcji już nie łapię.
Libido ciut ciut wyższe. Ale w porównaniu do kiedyś - dalej dość niskie.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-25 01:21:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:28.