Praca zdalna - luźny temat - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-02-28, 16:50   #1
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702

Praca zdalna - luźny temat


Czy ktoś z Was pracuje zdalnie - w całości lub częściowo? Jeśli tak na jakim rodzaju umowy jesteście zatrudnieni? Czy pracodawca monitoruje Wasz czas pracy, czy tylko interesują go efekty? Jesteście zadowoleni z takiego trybu?
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 17:40   #2
Viann
Raczkowanie
 
Avatar Viann
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 310
Dot.: Praca zdalna - luźny temat

Prowadzę własną firmę i współpracuję z innymi na umowach B2B. Zajmuję się projektowaniem wnętrz, więc nie jestem rozliczana za godziny tylko za efekt końcowy. Być może nie w każdym zawodzie da się to zastosować, ale czarno widzę rozliczanie godzinowe, kiedy pracuje się w domu - nikt nie jest w stanie tego tak naprawdę sprawdzić. Wolę sama sobie wyznaczać godziny pracy i ode mnie to zależy czy pracuję wydajnie i zrobię projekt szybko, czy się obijam
Viann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 17:45   #3
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Praca zdalna - luźny temat

Od czasu do czasu pracuję zdalnie, 1-2 dni w tygodniu, zależy. W 2018 pracowałam na umowę na czas nieokreślony, w tym roku zmieniłam to na umowę zlecenie, bo jest to dla mnie korzystniejsze finansowo. Nikt nie monitoruje moich godzin, liczy się końcowy efekt. Tak, jestem zadowolona, bo jak muszę się skupić nad np. prezentacją to wolę mieć święty spokój i pracować z domu. Co innego gdy np. zarządzam projektem nad którym pracuje kilka osób, wtedy łatwiej jest być w biurze, bo szybciej mogę zareagować, wyrazić opinię itd.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 17:55   #4
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Praca zdalna - luźny temat

Mogę pracować zdalnie w zależności od potrzeb. Mam UoP, a czas na pracy zdalnej rozliczam tak samo jak jestem w pracy, logując go do konkretnego zadania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 18:01   #5
katsummer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Surrey UK
Wiadomości: 357
Dot.: Praca zdalna - luźny temat

Pracuję z domu 1-3 razy w tygodniu, zależy czy muszę być w biurze, czy nie. W moje firmie panuje pełna dowolność, oczywiście bez lecenia w kulki. Mierzy się efektywność pracy, nikogo nie obchodzi czy pracuję 8-16, czy 9-17, ważne żeby było widać efekty tej pracy i rzecz jasna trzeba być dostępnym w generalnych godzinach biznesowych. Mam umowę na czas nieokreślony. Nie wyobrażam sobie pracować w miejscu, gdzie trzeba być w biurze 5 dni w tygodniu.
katsummer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 18:03   #6
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Praca zdalna - luźny temat

Pracuję zdalnie od 10 lat, od kilku mam własną firmę. Rozliczam się za efekty.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 18:10   #7
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Praca zdalna - luźny temat

Mogę pracować zdalnie, ale w takiej ilości żeby jednak praca w biurze przeważała. Jest to bardzo przydatne, jeśli chce się pracować np. z wyjazdu za granicę czy po prostu się nie ma siły danego dnia wychodzić z domu. Ale na dłuższą metę zdalnie bym chyba zgłupiała, potrzebuję jednak czasem kontaktu z ludźmi w biurze Rozliczam się godzinowo, loguję po prostu ile czasu pracowałam. Branża IT, umowa B2B.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-28, 19:24   #8
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Praca zdalna - luźny temat

Czyli większość B2B lub zlecenia a na UoP zazwyczaj macie jakieś "monitorowanie" czasu? Interesuje mnie zwłaszcza czy na UoP bywa to popularne i czy macie wtedy to okreslone w umowie czy regulaminie zakładowym, jakieś zasady BHP?
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 20:48   #9
vilka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 659
Dot.: Praca zdalna - luźny temat

Pracuję zdalnie kiedy chcę. Nie ma z tym problemu. Mam UoP, nie raportuje nigdzie czasu pracy. Wszystko działa na wzajemnym zaufaniu. Jestem dostępna przy komputerze i pod telefonem. Jeśli mam spotkanie tego dnia, to mogę się na nie wdzwonić. Muszę natomiast kliknąć w specjalnym narzędziu, że tego dnia pracuję z domu i oświadczenie, że moje stanowisko pracy w domu spęłnia zasady BHP. W umowie nie mam zapisane, że mogę pracować z domu. Jest tylko wewnętrzna polityka firmy.
vilka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-01, 07:34   #10
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Praca zdalna - luźny temat

Cytat:
Napisane przez Viann Pokaż wiadomość
Prowadzę własną firmę i współpracuję z innymi na umowach B2B. Zajmuję się projektowaniem wnętrz, więc nie jestem rozliczana za godziny tylko za efekt końcowy. Być może nie w każdym zawodzie da się to zastosować, ale czarno widzę rozliczanie godzinowe, kiedy pracuje się w domu - nikt nie jest w stanie tego tak naprawdę sprawdzić. Wolę sama sobie wyznaczać godziny pracy i ode mnie to zależy czy pracuję wydajnie i zrobię projekt szybko, czy się obijam
jak najbardziej jest to sprawdzalne, tylko zależy od rodzaju pracy. mój TŻ często pracuje z domu. przynosi sobie firmowego laptopa, loguje do wewnętrznego systemu i przełożeni widzą jego aktywność. i można bez najmniejszego problemu kontrolować czy pracownik pracuje czy ogląda telewizję.
pracuje na normalnej umowie o pracę.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-01, 07:39   #11
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Praca zdalna - luźny temat

Podepnę się pod wątek: jakbyście tak jeszcze napisały, jakie konkretnie zawody wykonujecie (albo czym się zajmujecie), to byłabym wdzięczna
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-01, 07:46   #12
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Praca zdalna - luźny temat

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86551716]Podepnę się pod wątek: jakbyście tak jeszcze napisały, jakie konkretnie zawody wykonujecie (albo czym się zajmujecie), to byłabym wdzięczna [/QUOTE]

TŻ - finanse i operacje giełdowe (mówiąc ogólnie)
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-01, 08:15   #13
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Praca zdalna - luźny temat

Cytat:
Napisane przez vilka1 Pokaż wiadomość
Pracuję zdalnie kiedy chcę. Nie ma z tym problemu. Mam UoP, nie raportuje nigdzie czasu pracy. Wszystko działa na wzajemnym zaufaniu. Jestem dostępna przy komputerze i pod telefonem. Jeśli mam spotkanie tego dnia, to mogę się na nie wdzwonić.
Same here.

U nas praca zdalna jest po prostu możliwa jeżeli ktoś akurat danego dnia ma taką potrzebę. Generalnie trzeba spytać się przełożonego o zgode - no bo wypada powiedzieć skąd się pracuje - ale nie zdarzyło się chyba, żeby był z tym jakis problem. Nie ma tutaj jakiegoś osobnego sposobu rozliczania wynagrodzenia - przynajmniej w przypadku UoP. Nie trzeba się logować w żadnym specjalnym systemie ani nic w tym stylu. Praca taka sama jak w biurze, tylko w innym miejscu.

Ja akurat pracuję w IT, ale w przypadku innych działów zasada jest taka sama. No pewnie z wyjątkiem jakichś stanowisk związanych z obsługą klienta, wiadomo wszystko zależy od specyfiki pracy.

Natomiast co do zasady preferowaną opcją jednak jest praca w biurze. Zwłaszcza jak zespoły deweloperskie w IT pracują w danej metodologii, np. w SCRUMie, gdzie są codziennie spotkania i jednak rozwiązywanie wspólnie problemów lepiej wychodzi kiedy jest się na miejscu.

Z innych przykładów, mój były współlokator pracował w banku przy analizach statystycznych i on miał odgórną zasadę, że jeden dzień w tygodniu może przeznaczyć na pracę z domu. I była to celowa polityka firmy, która chciała redukować miejsca pracy w biurze i z czasem zmieniło to się na 2 dni pracy z domu w tygodniu.

A ponieważ jednocześnie mieli w dziale zasadę, że jeden dzień w tygodniu mogą w całości poświecić na naukę rzeczy potrzebnych do pracy (tutaj akurat programowanie w Pythonie / R), to zazwyczaj to sobie łaczył i jego praca polegała na przemiennym robieniu kursów internetowych, sprzataniu i ogladaniu Netflixa

Jeśli chodzi o mnie, to lubię mieć taką możliwość, ale nie widzę siebie pracującej na stałe z domu Lubię tę rutynę, przygotować się rano, umalowac, postać w korku , wyjśc do ludzi. Niby można sobie dyscyplinę narzucić także pracując z domu, ale w praktyce wychodzi to róznie. Zwłaszcza jeżeli pensję dostajemy stałą miesięczną z UoP, bo co innego jak prowadzisz własny biznes więc od pracy wykonanej w domu zależy Twoja pensja.

Jednak zdecydowanie jest to coraz bardziej popularne.

Jak prowadziłam rekrutację do swojego działu, to chyba każdy kandydat zadawał między innymi to samo pytanie: A praca zdalna to jest możliwa?
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-01, 08:24   #14
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Praca zdalna - luźny temat

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86551716]Podepnę się pod wątek: jakbyście tak jeszcze napisały, jakie konkretnie zawody wykonujecie (albo czym się zajmujecie), to byłabym wdzięczna [/QUOTE]IT - programowanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-01, 08:48   #15
hanixx
Raczkowanie
 
Avatar hanixx
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 53
Dot.: Praca zdalna - luźny temat

Hej, ja już co prawda nie pracuję w tym modelu, ale zdarzało się (i nadal nie wiem, czy to lubię )Tylko że nie IT, jako copywriter. Sposób rozliczenia się miałam też różny, w pierwszej pracy wszystko zadaniowo, wypłata stała, o ile się wyrabiam w założonych terminach to mogłam pisać, kiedy chcę. Za to w drugiej godzinówka naliczana od czasu pracy rejestrowanej w systemie.
hanixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-03, 20:52   #16
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Praca zdalna - luźny temat

Jestem tłumaczem, płacą mi od strony na umowy cywilnoprawne. Nikogo nie obchodzi, jak długo ani kiedy właściwie pracuję.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-03, 21:37   #17
syyyyyylwia
cat lady
 
Avatar syyyyyylwia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 312
Dot.: Praca zdalna - luźny temat

Normalny uop, pracuje z domu ile potrzebuje, zwykle 3-4x w tyg.
Mam być w pracy 8h tak jak i w dni pracy z biura.
Polityka firmy popierajaca pracę z domu, biurek jest dużo mniej niż pracowników, mi to bardzo pasuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
syyyyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-04, 13:48   #18
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Praca zdalna - luźny temat

Cytat:
Napisane przez vilka1 Pokaż wiadomość
Pracuję zdalnie kiedy chcę. Nie ma z tym problemu. Mam UoP, nie raportuje nigdzie czasu pracy. Wszystko działa na wzajemnym zaufaniu. Jestem dostępna przy komputerze i pod telefonem. Jeśli mam spotkanie tego dnia, to mogę się na nie wdzwonić. Muszę natomiast kliknąć w specjalnym narzędziu, że tego dnia pracuję z domu i oświadczenie, że moje stanowisko pracy w domu spęłnia zasady BHP. W umowie nie mam zapisane, że mogę pracować z domu. Jest tylko wewnętrzna polityka firmy.
Same here.
W biurze jestem jakieś dwa razy w miesiącu. W godzinach pracy po prostu jestem pod telefonem/laptopem i jeśli coś się dzieje, to ogarniam zdalnie.
Mam aneks do umowy o pracę który określa warunki takiej pracy.
Żeby nie było problemów zaznaczam pracodawcy kiedy pracuję z domu i tyle.

A pracuję w IT, stanowisko zajmujące się procesami.


Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-04, 15:09   #19
Yunalesca
Raczkowanie
 
Avatar Yunalesca
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 99
Dot.: Praca zdalna - luźny temat

Pracowalam zdalnie, ale szczerze mowiac (poza tak upierdliwymi kwestiami jak dojazd) ciesze sie, ze przeszlam na normalna prace w biurze. W domu wszystko mnie rozpraszalo i nie czulam kompletnie rozdzialu dnia pomiedzy praca a czasem po niej.
Yunalesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-06, 14:01   #20
hanixx
Raczkowanie
 
Avatar hanixx
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 53
Dot.: Praca zdalna - luźny temat

Cytat:
Napisane przez Yunalesca Pokaż wiadomość
Pracowalam zdalnie, ale szczerze mowiac (poza tak upierdliwymi kwestiami jak dojazd) ciesze sie, ze przeszlam na normalna prace w biurze. W domu wszystko mnie rozpraszalo i nie czulam kompletnie rozdzialu dnia pomiedzy praca a czasem po niej.
Znam to, trudno się zebrać, za to łatwiej przychodzi zrobienie sobie przerwy No i tak to się rozwleka czasami na cały dzień, kiepsko to wpływa na ogólne samopoczucie.
hanixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 18:04   #21
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Praca zdalna - luźny temat

Cytat:
Napisane przez hanixx Pokaż wiadomość
Znam to, trudno się zebrać, za to łatwiej przychodzi zrobienie sobie przerwy No i tak to się rozwleka czasami na cały dzień, kiepsko to wpływa na ogólne samopoczucie.
To jest kwestia organizacji - przerabiałam. Brak kasy na koncie jest bardzo motywujący Ale faktem jest, że nie kazdy nadaje się do pracy zdalnej, więc nie ma co się męczyć.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 20:06   #22
vilka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 659
Dot.: Praca zdalna - luźny temat

Cytat:
Napisane przez vilka1 Pokaż wiadomość
Pracuję zdalnie kiedy chcę. Nie ma z tym problemu. Mam UoP, nie raportuje nigdzie czasu pracy. Wszystko działa na wzajemnym zaufaniu. Jestem dostępna przy komputerze i pod telefonem. Jeśli mam spotkanie tego dnia, to mogę się na nie wdzwonić. Muszę natomiast kliknąć w specjalnym narzędziu, że tego dnia pracuję z domu i oświadczenie, że moje stanowisko pracy w domu spęłnia zasady BHP. W umowie nie mam zapisane, że mogę pracować z domu. Jest tylko wewnętrzna polityka firmy.
Pracuję w finansach.
vilka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 21:42   #23
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Praca zdalna - luźny temat

Ja mam opcje pracy zdalnej, ale nigdy z niej nie skorzystałam.
Z kilku względów.
Po pierwsze pracodawca nie zapewnia komputera, muszę mieć swój. Może to być jakiś słaby komp, bo i tak będę połączona z tym z pracy, ale w tej chwili nie mam praktycznie żadnego. Tylko jakiegoś zloma co się włącza 40 min.
Po drugie nie mam miejsca na biurko, więc musiałabym pracować na kanapie.
W pracy mam dwa monitory, z jednym bym coś robiła duuuuuzo dłużej plus byłoby strasznie niewygodnie.
Nie mam myszki, klawiatury, bez tego też się nie da nic zrobić. Robota na laptopie to nie robota, musiałabym też jakaś stacje dokujące kupic.

Także w moim przypadku jak widać, więcej zachodu niż pożytku.

No ale może jak się w końcu zmobilizuje i laptopa kupię, to się zgłoszę do pracy zdalnej w awaryjnych sytuacjach.

Nie wiem czy to odpowiedź na temat.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-07, 11:20   #24
Viann
Raczkowanie
 
Avatar Viann
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 310
Dot.: Praca zdalna - luźny temat

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
jak najbardziej jest to sprawdzalne, tylko zależy od rodzaju pracy. mój TŻ często pracuje z domu. przynosi sobie firmowego laptopa, loguje do wewnętrznego systemu i przełożeni widzą jego aktywność. i można bez najmniejszego problemu kontrolować czy pracownik pracuje czy ogląda telewizję.
pracuje na normalnej umowie o pracę.
Tak, dla pracowników jak najbardziej ma to sens Ja pisałam raczej z punktu widzenia działalności gospodarczej - nie jestem niczyim pracownikiem, więc tak naprawdę firmy współpracujące nie mogą mnie kontrolować a i po co miałyby to robić - w tym przypadku liczy się termin, a nie ilość przepracowanych godzin.
Viann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-07 12:20:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:04.