Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-19, 13:05   #1321
kasjam25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 121
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez oleniolek Pokaż wiadomość
olejki myjące z BU mają SLS w składzie
nie kupuję olejków na BU - robię je według mazidłowych przepisów nie napisałam, że znam olejki z BU
pozdrawiam
kasjam25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 13:12   #1322
oleniolek
Rozeznanie
 
Avatar oleniolek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 747
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasjam25 Pokaż wiadomość
nie kupuję olejków na BU - robię je według mazidłowych przepisów nie napisałam, że znam olejki z BU
pozdrawiam
pytam z ciekawości bo aż mnie zatkało
przestraszyłam się, że nieświadomie używam żelu z SLS
__________________
* i teraz serduszka mam 3!

oleniolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 13:29   #1323
kasjam25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 121
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez oleniolek Pokaż wiadomość
pytam z ciekawości bo aż mnie zatkało
przestraszyłam się, że nieświadomie używam żelu z SLS
zatem nie zrozumiałam pytania czasem czuję potrzebę porządnego domycia się żelem i wtedy sięgam po jakiś bez sls (najczęściej ziaję)
oleniołek, a którego używasz? bo mnie kusi taki http://www.biochemiaurody.com/sklep/...j-vanilla.html
zapewne nie kupię jeszcze długo, ale ta wanilia i ylang-ylang...
kasjam25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 13:36   #1324
malenka146
Zadomowienie
 
Avatar malenka146
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 578
GG do malenka146
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam serdecznie Chociaż na forum jestem od jakiegoś czasu, tu zaglądam niedługo. Czytam i czytam... No i pojawiło się pytanie. Moja cera- mieszana, czasami wydziela się nadmierna ilość sebum, na czole. Moja zmora to zaskórniki i wągry, na czole (najwięcej), nosie, pod brodą. I rozszerzone pory na policzkach, ale nie całych, tylko pod oczami i kończą się jakby z linią nosa. Czasami wyskoczą jakieś pryszcze, czasem nawet takie duże, podskórne i bolące
Mam lat 17, chciałabym mieć kosmetyki, które naprawdę mi pomogą... Czy ktoś pomoże mi w ich dobraniu? Mam chrapkę na żel myjący antybakteryjny Ziaja Nuno, peeling enzymatyczny Ziaja Calma HCL, mam już tonik Natura Melisa, nie wiem zupełnie jaki krem Czy można mieszać kosmetyki npielęgnacyjne z różnych firm i serii? Jestem bardzo uboga w tą wiedzę, u Was szukam pomocy
Widziałam też pozytywne opinie na temat Avene Cleanance K (emulsja regulująca wydzielająca wydzielanie łoju i rogowacenie), czy macie jakieś doświadczenia z tym specyfikiem?
Jestem zupełnie "zielona" w tych sprawach, liczę na Waszą pomoc, buziaki
__________________

malenka146 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 13:53   #1325
oleniolek
Rozeznanie
 
Avatar oleniolek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 747
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasjam25 Pokaż wiadomość
zatem nie zrozumiałam pytania czasem czuję potrzebę porządnego domycia się żelem i wtedy sięgam po jakiś bez sls (najczęściej ziaję)
oleniołek, a którego używasz? bo mnie kusi taki http://www.biochemiaurody.com/sklep/...j-vanilla.html
zapewne nie kupię jeszcze długo, ale ta wanilia i ylang-ylang...

ja mam pomarańczowy i jest cudowny, pięknie pachnie i dokładnie zmywa buźkę.
wanilii trochę się boję, ze będzie dusząca ale pewnie też się na nią skuszę za jakiś czas
__________________
* i teraz serduszka mam 3!

oleniolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 14:08   #1326
kasjam25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 121
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez malenka146 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie Chociaż na forum jestem od jakiegoś czasu, tu zaglądam niedługo. Czytam i czytam... No i pojawiło się pytanie. Moja cera- mieszana, czasami wydziela się nadmierna ilość sebum, na czole. Moja zmora to zaskórniki i wągry, na czole (najwięcej), nosie, pod brodą. I rozszerzone pory na policzkach, ale nie całych, tylko pod oczami i kończą się jakby z linią nosa. Czasami wyskoczą jakieś pryszcze, czasem nawet takie duże, podskórne i bolące
Mam lat 17, chciałabym mieć kosmetyki, które naprawdę mi pomogą... Czy ktoś pomoże mi w ich dobraniu? Mam chrapkę na żel myjący antybakteryjny Ziaja Nuno, peeling enzymatyczny Ziaja Calma HCL, mam już tonik Natura Melisa, nie wiem zupełnie jaki krem Czy można mieszać kosmetyki npielęgnacyjne z różnych firm i serii? Jestem bardzo uboga w tą wiedzę, u Was szukam pomocy
Widziałam też pozytywne opinie na temat Avene Cleanance K (emulsja regulująca wydzielająca wydzielanie łoju i rogowacenie), czy macie jakieś doświadczenia z tym specyfikiem?
Jestem zupełnie "zielona" w tych sprawach, liczę na Waszą pomoc, buziaki
witaj
co prawda nie mogę się równać ze starymi wyjadaczkami ale napiszę coś od siebie (miałam podobną skórę w Twoim wieku i żałuję, że wtedy nie trafiłam na wizaż)
według mnie możesz wybrać lepszy produkt ziaji do mycia - może właśnie żel z serii calma?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12098

albo taki
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=22649

nie znam pilingu z calmy, ale ta seria ma raczej pozytywne opinie, więc myslę, że możesz spróbować;
z kremów - wiem, że do cery takiej jak Twoja, może sie sprawdzić krem AAyoung;
co do cleanance k - nie doradzę, bo nie używałam, ale też nie będę raczej używać
kasjam25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 18:57   #1327
Snowlove
Raczkowanie
 
Avatar Snowlove
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 303
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Hura, udało mi sie zrobić małe zakupy -5 apteka dopiero i to 3 z nich sa podane na stronie Avene Niestety chyba będe sie musiała przerzucić na zakupy w necie bo jednak troche drożej jest w realu

Kupiłam żel Avene Cleanance za 47 zl!!!! i Kremik HOL razem z butelka wody termalnej niby w promocji za 63 zl. Do tego dostałam próbkę Balsamu po opalaniu Avene, Kremu koloryzującego z filtrem 50, i Avene Cicalfate (antybakteryjny krem gojący), i Szamponu nawiżającego Klorane. Przyznac musze, że Pani w aptece super fajna. Biegała po szufladach próbki wyciągała, nawet pytała, czy coś mnie konkretnie interesuje -chciałam ten kremik AVene z filtrem dla cery tłustej, ale niestety nie było

Plusem jest to, że w tej aptece naprawdę duzy wybór mieli -Avene cały regał bo tego LRP RoC, Iwostin, Bioderma, Vichy, czyli w zasadzie wszytsko

Effaclar K widziałam równiez w promocji za 47 zl razem z kremem matujących effaclar.
__________________
Szczęśliwa żona i mama
Snowlove jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-19, 19:08   #1328
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasjam25 Pokaż wiadomość
iii tam manipulować nie chcę; wydawało mi się, że na fryzjerskim szukasz, ale to nie Ty... sorry wyszukiwarka szwankuje i jakoś teraz nie mogę znaleźć tamtego posta...
dobrej nocy!
niemniej dziekuje za dobre checi moje wlosy wygladaja jak u szopa pracza i niestety rzadko je cos zadowala
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 19:15   #1329
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez malenka146 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie Chociaż na forum jestem od jakiegoś czasu, tu zaglądam niedługo. Czytam i czytam... No i pojawiło się pytanie. Moja cera- mieszana, czasami wydziela się nadmierna ilość sebum, na czole. Moja zmora to zaskórniki i wągry, na czole (najwięcej), nosie, pod brodą. I rozszerzone pory na policzkach, ale nie całych, tylko pod oczami i kończą się jakby z linią nosa. Czasami wyskoczą jakieś pryszcze, czasem nawet takie duże, podskórne i bolące
Mam lat 17, chciałabym mieć kosmetyki, które naprawdę mi pomogą... Czy ktoś pomoże mi w ich dobraniu? Mam chrapkę na żel myjący antybakteryjny Ziaja Nuno, peeling enzymatyczny Ziaja Calma HCL, mam już tonik Natura Melisa, nie wiem zupełnie jaki krem Czy można mieszać kosmetyki npielęgnacyjne z różnych firm i serii? Jestem bardzo uboga w tą wiedzę, u Was szukam pomocy
Widziałam też pozytywne opinie na temat Avene Cleanance K (emulsja regulująca wydzielająca wydzielanie łoju i rogowacenie), czy macie jakieś doświadczenia z tym specyfikiem?
Jestem zupełnie "zielona" w tych sprawach, liczę na Waszą pomoc, buziaki
ja mam stosuje juz z przerwa 3 opakowanie.
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 20:28   #1330
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasjam25 Pokaż wiadomość
cloche - a jaki jest ten żel? nie klei się?
no cóż, póki co spróbowałam tak na ręce... klei się, a co ale nie jakoś tragicznie. ogólnie mniej niż taki prawdziwy żel aloesowy, który sobie raz kupiłam do twarzy... więc jestem zahartowana ale na twarz, dekolt itp to będę miała okazję wypróbować go dopiero za dwa tygodnie, o ile będzie pogoda i wybiorę się w góry... wiesz, mi zależało na tym, by nie było konserwantów i innych nieprzyjemnych substancji dla wrażliwców. składowo wygląda świetnie, więc mam nadzieję, że się sprawdzi na skórze jeszcze dam znać
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 20:43   #1331
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
bety2008, cloche ja nie mówię o filtrach jeśli się nie używa żadnych preparatów które uwrażliwiają cerę na działanie promieni słonecznych, ale jeśli je już stosujemy (retinoidy, kwasy) musimy pamiętać o fotostabilnym wysokim filtrze nawet w pracy czy w domu i nawet w pochmurny dzień!
w pochmurny dzień to się zgodzę. promyczki przez chmury też się w dużym stopniu przedostają ale do pracy filtra nie będę stosować i basta - lalaith, wiem, że to zależy od rodzaju pracy, od tego, ile się do tej pracy idzie... ale mój dzienny kontakt ze słońcem nie przekracza kilku minut. jak byś szła wyrzucić śmieci o 7 rano, to byś się smarowała? skóra kilka sekund sobie sama poradzi w pracy mam wprawdzie piękne widoki na słoneczne miasto z alpami w tle ale słońce nie świeci mi w okno - a i od okna jestem wystarczająco daleko
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-19, 21:00   #1332
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez karma.coma Pokaż wiadomość
to ja się podczepie może, czytam ten wątek i czytam już drugą godzine a im dłużej- tym mniej rozumiem z trądzikiem nie mam już problemów- czasem jakaś krostka- ale to już da się przeżyć, cera się czasem świeci ale dość delikatnie, i tylko wtedy kiedy używam zbyt wysuszających kremów- i tu moje pytanie, z tego co przeczytałam to krem AA young świetnie by mi pasował- ale niestety nigdzie nie mogę go dostać w moim mieście czy mogłybyście mi polecić jakiś jego zamiennik? ważne, zeby nie miał zapychaczy- może to być najzwyklejszy najprostszy lekko nawilzający nawet kremik... myślałam o tych z ziaji (ogórkowy lub z serii nuno) ale w innym wątku przeczytałam, ze mają szkodliwe składy i już kompletnie nie wiem jaki krem kupić, no i kwestia finansowa- dobrze by się było zmieścić w 20 zł... pomożecie? to może byc najprostszy, najtańszy kremik, byleby nie zapychał, nie tłuścił i lekko nawilżał, nie musi być matujący, czy antybakteryjny
pamiętaj, że zapychanie to indywidualna sprawa, a nawet i ogólnie niezapychający krem może zapchać, jak z nim przesadzisz z tanich kremów lekko nawilżających faktycznie było coś z ziaji, ale ja do ziaji dostępu nie mam, więc nic konkretnie polecić nie mogę. ale lepiej właśnie olać matujące - jak będziesz delikatnie zmywać twarz i lekko nawilżać, to skóra się uspokoi. zastanawiałaś się nad serią calma hlc z ziaji? pogrzeb na KWC
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 21:02   #1333
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez magratka Pokaż wiadomość
a ja juz nie wiem, co mam robic zeby sie twarz nie swiecila. jestem w fazie testowania filtrow, a dostepne sa probki tylko preparatow dla skory suchej. moze od tego tak sie swiece. nie pomaga ani skrobia, ani bibulki matujace + puder. mam nadzieje, ze jak juz kupie filtr do cery tlustej to nie bedzie tak zle. co jeszcze moge zrobic zeby sie tak nie swiecic?
może się uśmiechaj tak, żeby zęby świeciły się bardziej od twarzy? nie wiem, co można zrobić z filtrem, żeby się nie świecił... podobno anthelios AC całkiem nieźle się spisywał, może znajdziesz próbkę?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 09:49   #1334
karma.coma
Raczkowanie
 
Avatar karma.coma
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 101
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

cloche- bardzo dziękuje na pomoc sprawdzę czy ta calma jest w zaanalizowanych kosmetykach powoli zaczynam się uczyć i sprawdzać co mnie zapycha a co nie jeszcze raz dziękuje
karma.coma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 10:46   #1335
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
może się uśmiechaj tak, żeby zęby świeciły się bardziej od twarzy? nie wiem, co można zrobić z filtrem, żeby się nie świecił... podobno anthelios AC całkiem nieźle się spisywał, może znajdziesz próbkę?
Niby moge tez swiecic oczami, ale wolalabym tego uniknac mam probke atheliosa, ale probki sa tylko tych tlustych wersji (tzn. dla suchej skory). Dobra, trzeba cos kupic i juz
Sama nie wiem czemu, ale mam wrazenie, ze na mnie jednak dobrze dziala ten matujacy krem Pure Zone. Chyba moja skora go lubi. (link: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...nalosciom.html) Nie moge znalezc skladu, a kartonik wyrzucilam
magratka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 10:54   #1336
oleniolek
Rozeznanie
 
Avatar oleniolek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 747
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez magratka Pokaż wiadomość
Niby moge tez swiecic oczami, ale wolalabym tego uniknac mam probke atheliosa, ale probki sa tylko tych tlustych wersji (tzn. dla suchej skory). Dobra, trzeba cos kupic i juz
Sama nie wiem czemu, ale mam wrazenie, ze na mnie jednak dobrze dziala ten matujacy krem Pure Zone. Chyba moja skora go lubi. (link: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...nalosciom.html) Nie moge znalezc skladu, a kartonik wyrzucilam
Oto co znalazłam. Nie wygląda to najlepiej :/


Napisane przez olkaid
L'Oreal, Pure Zone, Krem nawilżający
Skład: aqua, cyclohexasiloxane, glycerin, alcohol denat, kaolin, glyceryl stearate SE, arachidyl alcohol, ammonium polyacryloyldimethyl taurate, salicylic acid, pentylene glycol, behenyl alcohol, acrylates copolymer, arachidyl glucoside, xanthan gum, sodium hydroxide, tocopheryl acetate, laminiaria saccharina, inidazolidynyl urea, methylparaben, tetrasodiumEDTA, CI 42090, CI 14700, parfum

zgóry dziekuje

Oj, L'oreal powinien dostać cięgi za ten krem. Jest straszny Zapychać mogą emolienty, zaznaczone na czarno, a zwłaszcza już alkohol arachidowy [może też pięknie uczulać]. Nie podoba mi się alkohol, kwas salicylowy w kremie nawilżającym!!! I jeszcze ten paskudny konserwant na końcu [fiolet] - też może powodować uczulenia
__________________
* i teraz serduszka mam 3!

oleniolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 11:25   #1337
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

To teraz widze, ze powinnam go wywalic. Chyba, ze mam jakas patologiczna cere, ktora im gorzej sie ja traktuje tym jest ladniejsza Nie bede juz tego uzywac!
magratka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 12:12   #1338
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez karma.coma Pokaż wiadomość
to ja się podczepie może, czytam ten wątek i czytam już drugą godzine a im dłużej- tym mniej rozumiem z trądzikiem nie mam już problemów- czasem jakaś krostka- ale to już da się przeżyć, cera się czasem świeci ale dość delikatnie, i tylko wtedy kiedy używam zbyt wysuszających kremów- i tu moje pytanie, z tego co przeczytałam to krem AA young świetnie by mi pasował- ale niestety nigdzie nie mogę go dostać w moim mieście czy mogłybyście mi polecić jakiś jego zamiennik? ważne, zeby nie miał zapychaczy- może to być najzwyklejszy najprostszy lekko nawilzający nawet kremik... myślałam o tych z ziaji (ogórkowy lub z serii nuno) ale w innym wątku przeczytałam, ze mają szkodliwe składy i już kompletnie nie wiem jaki krem kupić, no i kwestia finansowa- dobrze by się było zmieścić w 20 zł... pomożecie? to może byc najprostszy, najtańszy kremik, byleby nie zapychał, nie tłuścił i lekko nawilżał, nie musi być matujący, czy antybakteryjny
Bardzo, bardzo fajny kremik o niezwykle prostym i zachęcającym składzie http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8828
Zużyłam kilka słoiczków i nigdy nie zrobił mi krzywdy.

Cytat:
Napisane przez malenka146 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie Chociaż na forum jestem od jakiegoś czasu, tu zaglądam niedługo. Czytam i czytam... No i pojawiło się pytanie. Moja cera- mieszana, czasami wydziela się nadmierna ilość sebum, na czole. Moja zmora to zaskórniki i wągry, na czole (najwięcej), nosie, pod brodą. I rozszerzone pory na policzkach, ale nie całych, tylko pod oczami i kończą się jakby z linią nosa. Czasami wyskoczą jakieś pryszcze, czasem nawet takie duże, podskórne i bolące
Mam lat 17, chciałabym mieć kosmetyki, które naprawdę mi pomogą... Czy ktoś pomoże mi w ich dobraniu? Mam chrapkę na żel myjący antybakteryjny Ziaja Nuno, peeling enzymatyczny Ziaja Calma HCL, mam już tonik Natura Melisa, nie wiem zupełnie jaki krem Czy można mieszać kosmetyki npielęgnacyjne z różnych firm i serii? Jestem bardzo uboga w tą wiedzę, u Was szukam pomocy
Widziałam też pozytywne opinie na temat Avene Cleanance K (emulsja regulująca wydzielająca wydzielanie łoju i rogowacenie), czy macie jakieś doświadczenia z tym specyfikiem?
Jestem zupełnie "zielona" w tych sprawach, liczę na Waszą pomoc, buziaki
Czytaj wątek było wymienione mnóstwo świetnych kosmetyków, polecałyśmy całe programy pielęgnacyjne więc na pewno znajdziesz coś dla siebie! Jeśli chodzi o kosmetyki które wyieniłaś: Z Ziaji znam dwa fajne żele:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12098
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18220

Peeling enzymatyczny Calma jest dla mnie zdecydowanie za tłusty, a nie jestem strasznym tłuściochem, te lata na szczęście mam już za sobą. Kupiłam go kiedyś i mam, mam, mam, używam bardzo sporadycznie żeby tylko zużyć, ale osobiście nie polecam. Zdecydowanie lepsze peelingi enzymatyczne to:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=3053
http://www.biochemiaurody.com/sklep/peelbromelain.html

Tak, można mieszać produkty pielęgnacyjne z różnych firm i serii, chyba że masz cerę wrażliwą i alergiczną, wtedy trzeba testować bardzo ostrożnie najpierw próbki, a później pełnowymiarowe opakowania.

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
w pochmurny dzień to się zgodzę. promyczki przez chmury też się w dużym stopniu przedostają ale do pracy filtra nie będę stosować i basta - lalaith, wiem, że to zależy od rodzaju pracy, od tego, ile się do tej pracy idzie... ale mój dzienny kontakt ze słońcem nie przekracza kilku minut. jak byś szła wyrzucić śmieci o 7 rano, to byś się smarowała? skóra kilka sekund sobie sama poradzi w pracy mam wprawdzie piękne widoki na słoneczne miasto z alpami w tle ale słońce nie świeci mi w okno - a i od okna jestem wystarczająco daleko
Twój dzienny kontakt ze słońcem trwa tyle ile świeci słońce, a nie kilka minut. Jeśli tego nie wiesz brak Ci podstawowej wiedzy i powinnaś ją jak najszybciej uzupełnić! Proponuje przeczytać cały dział pr Słońce i opalanie (strona główna Wizażu po lewej stronie).
Dodatkowo przydatne linki:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...t=kwasy+filtry
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...744#post808744
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...t=kwasy+bloker
Jeśli nadal uważasz że podczas kuracji kwasami/retinoidami nie ma potrzeby się filtrować to już Twoja decyzja. Tyle z mojej strony.

Cytat:
Napisane przez magratka Pokaż wiadomość
a ja juz nie wiem, co mam robic zeby sie twarz nie swiecila. jestem w fazie testowania filtrow, a dostepne sa probki tylko preparatow dla skory suchej. moze od tego tak sie swiece. nie pomaga ani skrobia, ani bibulki matujace + puder. mam nadzieje, ze jak juz kupie filtr do cery tlustej to nie bedzie tak zle. co jeszcze moge zrobic zeby sie tak nie swiecic?
Maseczki z glinki i http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20725. Do tego testować, testować, testować pudry sypkie. Próbowałaś już któryś z Hauschki albo Nu Skin?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 12:39   #1339
kasjam25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 121
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez magratka Pokaż wiadomość
a ja juz nie wiem, co mam robic zeby sie twarz nie swiecila. jestem w fazie testowania filtrow, a dostepne sa probki tylko preparatow dla skory suchej. moze od tego tak sie swiece. nie pomaga ani skrobia, ani bibulki matujace + puder. mam nadzieje, ze jak juz kupie filtr do cery tlustej to nie bedzie tak zle. co jeszcze moge zrobic zeby sie tak nie swiecic?
magratka, sprawdziłam na sobie - wg mnie najlepiej matuje filtr puder jedwabny hauschki - i prawie na cały dzień! trochę bieli, ale kładę odrobinę brązera lub różu na policzki i jest dobrze; a może jakiś puder sypki?
popróbuj, coś na pewno Ci podpasuje
potwierdzam co mówi cloche o antheliosie ac 30+ - po 10 minutach jestem w normalnym kolorze i zdecydowanie mniej tłusta niż po innych
kasjam25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-20, 21:59   #1340
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Lalaith jestem pod wrazeniem Twojej wiedzy; ale mi zrobilas smaka na ten krmik z melisa, musze popatrzec w Naturze albo w Rossmanku przy okazji.

No i poczytam o Antheliosie 30, ja w tej chwili mam 20, ale lepi sie, najbardziej nienawidze klejenia sie wlosow do geby, choc je upinam, ale i tak jakies kosmyki fruwaja, matko jak to mnie dnerwuje
climberka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 23:33   #1341
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Bardzo, bardzo fajny kremik o niezwykle prostym i zachęcającym składzie http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8828
Zużyłam kilka słoiczków i nigdy nie zrobił mi krzywdy.



Czytaj wątek było wymienione mnóstwo świetnych kosmetyków, polecałyśmy całe programy pielęgnacyjne więc na pewno znajdziesz coś dla siebie! Jeśli chodzi o kosmetyki które wyieniłaś: Z Ziaji znam dwa fajne żele:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12098
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18220

Peeling enzymatyczny Calma jest dla mnie zdecydowanie za tłusty, a nie jestem strasznym tłuściochem, te lata na szczęście mam już za sobą. Kupiłam go kiedyś i mam, mam, mam, używam bardzo sporadycznie żeby tylko zużyć, ale osobiście nie polecam. Zdecydowanie lepsze peelingi enzymatyczne to:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=3053
http://www.biochemiaurody.com/sklep/peelbromelain.html

Tak, można mieszać produkty pielęgnacyjne z różnych firm i serii, chyba że masz cerę wrażliwą i alergiczną, wtedy trzeba testować bardzo ostrożnie najpierw próbki, a później pełnowymiarowe opakowania.



Twój dzienny kontakt ze słońcem trwa tyle ile świeci słońce, a nie kilka minut. Jeśli tego nie wiesz brak Ci podstawowej wiedzy i powinnaś ją jak najszybciej uzupełnić! Proponuje przeczytać cały dział pr Słońce i opalanie (strona główna Wizażu po lewej stronie).
Dodatkowo przydatne linki:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...t=kwasy+filtry
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...744#post808744
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...t=kwasy+bloker
Jeśli nadal uważasz że podczas kuracji kwasami/retinoidami nie ma potrzeby się filtrować to już Twoja decyzja. Tyle z mojej strony.



Maseczki z glinki i http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20725. Do tego testować, testować, testować pudry sypkie. Próbowałaś już któryś z Hauschki albo Nu Skin?
o rety lailath, po twoich wypowiedziach mozna by sadzic, ze zrobilas conajmniej doktorat, a raczej dwa: z fizyki i chemii. czy to twoj typowy ton?
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-21, 01:35   #1342
malenka146
Zadomowienie
 
Avatar malenka146
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 578
GG do malenka146
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Kobietki, dziękuję za odzew Zdecydowałam się na żel do mycia normalizujący, peeling mocny z Ziaji pro. Dalej męczy mnie sprawa- jaki tonik? I krem Głupio, bardzo głupio się przyznać - nie używałam nigdy filtrów Aha.. i Jeszcze z Ziaji Pro znalazłam fajną maskę na rozszerzone pory.
__________________

malenka146 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-21, 07:37   #1343
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziekuje za wszystkie porady, bardzo mi pomagacie
Kasjam, nie uzywalam jeszcze pudru jedwabnego Hauschki, ale chyba sie skusze, moze nawet dzisiaj. Ide dzis do kosmetyczki na oczyszczanie i muszę szybko znalezc niezapychajace kosmetyki.
Myslalam o Antheliosie, ale XL, a nie AC. Ciekawe, czy maja podobna konsystencje.
Skład XL: aqua, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, octocrylene, alcohol denat., dicaprylyl carbonate, cyclohexasiloxane, glycerin, titanium dioxide, butyl methoxydibenzoylmethane, bis-ethylhexyloxyphenol, methoxyphenyl triazine, dimethicone, propylene glycol, peg-30 dipolyhydroxystearate, silica, nylon-12, polymethylsilsesquioxane, drometrizole trisiloxane, ethylhexyl triazone, alumina, butylparaben, diphenyl dimethicone, ethylparaben, glycine soja, isobutylparaben, lauryl peg / ppg-18 / 18 methicone, methylparaben, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, phenoxyethanol, propylparaben, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, tocopherol, triethanolamine
Skład AC: Aqua, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, octocrylene, alcohol denat., dicaprylyl carbonate, cyclohexasiloxane, titanium dioxide, glycerin, dimethicone, butyl methoxydibenzoylmethane,
polymethylsilsesquioxane, propylene glycol, peg-30 dipolyhydroxystearate, silica, nylon-12, drometrizole trisiloxane, bis-ethylhexyloxyphenol, methoxyphenyl triazine, diphenyl dimethicone, disteardimonium hectorite, dodecene, ethylhexyltriazone, lauryl peg/ppg-18/18 methicone, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, phenoxyethanol, poloxamer 407, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, tocopherol, triethanolamine
(w drugim na czerwono zaznaczylam te skladniki, ktore sie w obu powtarzaja mniej wiecej na tej samej pozycji)
Moze to glupie pytanie, ale czy nie jest tak, ze jak firma produkuje fluidy o roznym stopniu ochorny przeciwslonecznej to dodaja wiecej tego "ochraniacza"?
magratka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-21, 08:05   #1344
kasjam25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 121
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez magratka Pokaż wiadomość
Dziekuje za wszystkie porady, bardzo mi pomagacie
Kasjam, nie uzywalam jeszcze pudru jedwabnego Hauschki, ale chyba sie skusze, moze nawet dzisiaj. Ide dzis do kosmetyczki na oczyszczanie i muszę szybko znalezc niezapychajace kosmetyki.
Myslalam o Antheliosie, ale XL, a nie AC. Ciekawe, czy maja podobna konsystencje.
Skład XL: aqua, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, octocrylene, alcohol denat., dicaprylyl carbonate, cyclohexasiloxane, glycerin, titanium dioxide, butyl methoxydibenzoylmethane, bis-ethylhexyloxyphenol, methoxyphenyl triazine, dimethicone, propylene glycol, peg-30 dipolyhydroxystearate, silica, nylon-12, polymethylsilsesquioxane, drometrizole trisiloxane, ethylhexyl triazone, alumina, butylparaben, diphenyl dimethicone, ethylparaben, glycine soja, isobutylparaben, lauryl peg / ppg-18 / 18 methicone, methylparaben, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, phenoxyethanol, propylparaben, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, tocopherol, triethanolamine
Skład AC: Aqua, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, octocrylene, alcohol denat., dicaprylyl carbonate, cyclohexasiloxane, titanium dioxide, glycerin, dimethicone, butyl methoxydibenzoylmethane,
polymethylsilsesquioxane, propylene glycol, peg-30 dipolyhydroxystearate, silica, nylon-12, drometrizole trisiloxane, bis-ethylhexyloxyphenol, methoxyphenyl triazine, diphenyl dimethicone, disteardimonium hectorite, dodecene, ethylhexyltriazone, lauryl peg/ppg-18/18 methicone, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, phenoxyethanol, poloxamer 407, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, tocopherol, triethanolamine
(w drugim na czerwono zaznaczylam te skladniki, ktore sie w obu powtarzaja mniej wiecej na tej samej pozycji)
Moze to glupie pytanie, ale czy nie jest tak, ze jak firma produkuje fluidy o roznym stopniu ochorny przeciwslonecznej to dodaja wiecej tego "ochraniacza"?
magratka, właśnie skończyłam antheliosa xl - i jest różnica w ich tłustości - tzn. ja ją czułąm; w tym wypadku wyższy filtr wiązał się z większą tłustością; ale musisz wiedzieć, że dla każdej co innego będzie tłuste, lekkie, zapychające... gdyby nie było tego ac, to zapewne zostałabym przy xl, bo mnie nie podrażnił ani nie zapchał, więc możesz spróbować xl
jest wątek o filtrach LRP i jest też wątek ogólny o filtrach - przyznam, że jakoś się nie wgłębiłam jeszcze, po prostu wybrałam dla siebie dobry i finito! teraz staram się nie szkodzić sobie
malenka146 - ja mam ten normalizujący żel, jest fajny, mam też maskę zwężającą pory , co prawda ostatnio kładę praktycznie tylko effaclar, mazidła (retin-ox jednak odstawiłam na razie) i filtr; ale moje siostry teraz zachwycone są a i ja sobie wcześniej chwaliłam tą maskę
kasjam25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-21, 08:07   #1345
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Kasjam, a uzywalas zelu anthelios 40?
magratka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-21, 08:12   #1346
kasjam25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 121
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez magratka Pokaż wiadomość
Kasjam, a uzywalas zelu anthelios 40?
nie używałam, wcześniej pisała o nim cloche, ale - tak jak podejrzewałam - on się klei; nienawidzę konsystencji żelowej zresztą w kosmetykach, więc mnie nie pociąga
kasjam25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-21, 08:20   #1347
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Wiem, ze cloche pisala, ale liczylam na wiecej opinii. Chyba po prostu kupie tego AC i juz sie nie bede zastanawiac, bo i tak tego sie nie da wykombinowac. Mam nadzieje, ze filtr 30 wystarczy.
magratka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-21, 08:41   #1348
kasjam25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 121
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez magratka Pokaż wiadomość
Wiem, ze cloche pisala, ale liczylam na wiecej opinii. Chyba po prostu kupie tego AC i juz sie nie bede zastanawiac, bo i tak tego sie nie da wykombinowac. Mam nadzieje, ze filtr 30 wystarczy.
no właśnie - nie da się
ja się mocno nim smaruję, bo mogę (nie pracuję teraz, tylko babki w piaskownicy robię ) jeśli chodzi o kwas, stosuję effaclar od ponad 3 miesięcy; odkąd stosuję vit.C i filtry zniknęły mi przebarwienia delikatne po ciążach (miałam je na linii włosów po bokach czoła oraz wokół ust - te co prawda ułożyły się jak ciemna konturówka, ale nie były lubiane przeze mnie) od 3 tygodni stosuję ac 30 i jest dobrze; nie zmienię go na inny aż do mocnej jesieni, bo wtedy chcę sobie wprowadzić acne derm i może jakiś tonik z kwasem; i chyba jesienią i zimą nie będzie to LRP - może avenka albo klorane? boję się, żeby on mnie nie wysuszył
kasjam25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-21, 08:46   #1349
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

A ja od jesieni chce zaczac effaclar na noc i tonik z kwasem BHA i to na razie tyle, bo na wiecej nie mam odwagi. Tyle sie juz ze skora nameczylam, ze boje sie ja zbytnio atakowac poki co. A, jeszcze na dzien chce pod filt stosowac serum flavo-c. Myslisz, ze na takie eksperymenty Anthelios 30 wystarczy? Waham sie, bo chcialabym dobra ochrone, a jaendoczesnie cos jak najlzejszego, bo moja cera przezywa okres burzy i naporu
magratka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-21, 08:50   #1350
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

No właśnie i ja mam problem. Chcialabym zeby filtr byl jak najlzejszy, bo moja cera przechodzi teraz okres burzy i naporu sebum, wiec jest nie za ciekawie i zeby jednoczesnie dobrze chronil, a nie mam szans go nakladac kilkakrotnie w ciagu dnia. Od jesieni chce zaczac Effaclar i tonik 2% BHA, a od filtr serum flavoC - myslisz, ze filtr 30 wystarczy?
Nie mam zadnego doswiadczenia z filtrami dlatego sie tak dopytuje.
magratka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:05.