W³osowo-plotkowo - wszystko o naszych w³osach - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz siê trzymaæ tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co ciê interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2021-02-15, 21:33   #361
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomo¶ci: 18 061
Dot.: W³osowo-plotkowo - wszystko o naszych w³osach

Cytat:
Napisane przez sublips Poka¿ wiadomo¶æ
A tutaj w sumie masz ³adne w³osy; nie wygl±daj± na takie cienkie.
No bo zdjêcie w zbli¿eniu ale widzialas ju¿ pewnie na kilku zdjêciach z oddalenia, jak to ca³o¶ciowo wygl±da.


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-02-15, 21:51   #362
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 3 663
Dot.: W³osowo-plotkowo - wszystko o naszych w³osach

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Poka¿ wiadomo¶æ
Tre¶æ usuniêta
U mnie (3a, porowato¶æ ¶rednia plus) wcale. Pogarsza³ efekt olejowania, u¿yty samodzielnie albo jako od¿ywka nawil¿aj±ca tworzy³ efekt jakby t³ustego puchu, ogólnie zmniejsza³ definicjê. Jednocze¶nie np. od¿ywkê nawil¿aj±c± Anwen znosz± ¶wietnie, wiêc pojêcia nie mam, o co siê tak rzucaj± do aloesu. Lepiej mi dzia³a³ na twarz.

Celestine, zmiana koloru mo¿e nie tak drastyczna, ale bardzo mi siê podoba!
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-02-15, 21:57   #363
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomo¶ci: 18 061
Dot.: W³osowo-plotkowo - wszystko o naszych w³osach

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;88514351]

Celestine, zmiana koloru mo¿e nie tak drastyczna, ale bardzo mi siê podoba! [/QUOTE]

Dziêkujê!

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-02-15, 22:17   #364
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomo¶ci: 6 032
Dot.: W³osowo-plotkowo - wszystko o naszych w³osach

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88514301]No bo zdjêcie w zbli¿eniu ale widzialas ju¿ pewnie na kilku zdjêciach z oddalenia, jak to ca³o¶ciowo wygl±da.


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Tak, ale teraz widzê z bliska, ¿e nie masz jakich¶ przerzedzonych w³osów i kolor ³adny, choæ zmiana niewielka.

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;88514351]U mnie (3a, porowato¶æ ¶rednia plus) wcale. Pogarsza³ efekt olejowania, u¿yty samodzielnie albo jako od¿ywka nawil¿aj±ca tworzy³ efekt jakby t³ustego puchu, ogólnie zmniejsza³ definicjê. Jednocze¶nie np. od¿ywkê nawil¿aj±c± Anwen znosz± ¶wietnie, wiêc pojêcia nie mam, o co siê tak rzucaj± do aloesu. Lepiej mi dzia³a³ na twarz.

Celestine, zmiana koloru mo¿e nie tak drastyczna, ale bardzo mi siê podoba! [/QUOTE]

To jest fajny skrêt, ja chyba mam co¶ 2c i denerwuje mnie to niezmiernie.
sublips jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-02-15, 22:22   #365
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomo¶ci: 18 061
Dot.: W³osowo-plotkowo - wszystko o naszych w³osach

Cytat:
Napisane przez sublips Poka¿ wiadomo¶æ
Tak, ale teraz widzê z bliska, ¿e nie masz jakich¶ przerzedzonych w³osów i kolor ³adny, choæ zmiana niewielka.
Dziêki. Bo przerzedzone nie s±, chyba nie jest ich te¿ jako¶ bardzo ma³o, po prostu naprawdê s± cieniutkie i bez objêto¶ci

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-02-15, 23:07   #366
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 3 663
Dot.: W³osowo-plotkowo - wszystko o naszych w³osach

Cytat:
Napisane przez sublips Poka¿ wiadomo¶æ
To jest fajny skrêt, ja chyba mam co¶ 2c i denerwuje mnie to niezmiernie.
Noo nie narzekam na skrêt, ma swój urok. Lubiê to ¿e jest raczej stabilny, nie zmienia siê z wiekiem, d³ugo¶ci± ani hennowaniem.
Bardziej uci±¿liwa jest porowato¶æ, one nawet po wyprostowaniu na bardzo wysokiej temperaturze nie zachowuj± siê jak prawdziwe proste - maj± jakby strukturê waty cukrowej. A rozczesanie na sucho sprawia, ¿e zamieniaj± siê w gigantyczn± zupe³nie bezkszta³tn± chmurê. Przez to maj± ogromn± sk³onno¶æ do pl±tania siê i ko³tunów, nie ma opcji ¿e mog³abym je rozczesaæ samymi palcami. Za ka¿dym razem 15 minut rozczesywania i mnóstwo ich wy³amujê, bo s± cieniutkie. Jakby spojrzeæ na wprost, to mo¿na mi poprzez nie zobaczyæ pó³ g³owy.

Ale mnie absolutnie zachwyca 2c i ogólnie wszelkie fale, ma³e i du¿e. A najbardziej fascynuje mnie zjawisko raczej chyba g³adkich w³osów, które mo¿na wystylizowaæ bez temperatury na prawie proste, a mo¿na te¿ wycisn±æ prawie ¿e 3a. Jedna laska siê tym chwali³a na Curly Girls Polska i do dzi¶ nie jestem pewna czy jej wierzê, ¿e to mo¿liwe.

W ogóle to podoba mi siê Hair Food Macadamia! Przypadkiem zostawi³am go sobie na g³owie na 10 godzin, zanim umy³am, bo zalatana by³am. Zwykle po przetrzymaniu od¿ywki mam t³usty przyklap nawet jak potem wje¿d¿a szampon, a tu proszê, ³adna definicja. Akurat jak siê podda³am, bo nie mam lepszej rady na obecn± aurê ni¿ olaæ i przeczekaæ.
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-02-16, 11:57   #367
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomo¶ci: 6 032
Dot.: W³osowo-plotkowo - wszystko o naszych w³osach

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;88514522]Noo nie narzekam na skrêt, ma swój urok. Lubiê to ¿e jest raczej stabilny, nie zmienia siê z wiekiem, d³ugo¶ci± ani hennowaniem.
Bardziej uci±¿liwa jest porowato¶æ, one nawet po wyprostowaniu na bardzo wysokiej temperaturze nie zachowuj± siê jak prawdziwe proste - maj± jakby strukturê waty cukrowej. A rozczesanie na sucho sprawia, ¿e zamieniaj± siê w gigantyczn± zupe³nie bezkszta³tn± chmurê. Przez to maj± ogromn± sk³onno¶æ do pl±tania siê i ko³tunów, nie ma opcji ¿e mog³abym je rozczesaæ samymi palcami. Za ka¿dym razem 15 minut rozczesywania i mnóstwo ich wy³amujê, bo s± cieniutkie. Jakby spojrzeæ na wprost, to mo¿na mi poprzez nie zobaczyæ pó³ g³owy.

Ale mnie absolutnie zachwyca 2c i ogólnie wszelkie fale, ma³e i du¿e. A najbardziej fascynuje mnie zjawisko raczej chyba g³adkich w³osów, które mo¿na wystylizowaæ bez temperatury na prawie proste, a mo¿na te¿ wycisn±æ prawie ¿e 3a. Jedna laska siê tym chwali³a na Curly Girls Polska i do dzi¶ nie jestem pewna czy jej wierzê, ¿e to mo¿liwe.

W ogóle to podoba mi siê Hair Food Macadamia! Przypadkiem zostawi³am go sobie na g³owie na 10 godzin, zanim umy³am, bo zalatana by³am. Zwykle po przetrzymaniu od¿ywki mam t³usty przyklap nawet jak potem wje¿d¿a szampon, a tu proszê, ³adna definicja. Akurat jak siê podda³am, bo nie mam lepszej rady na obecn± aurê ni¿ olaæ i przeczekaæ.[/QUOTE]
A mo¿e kupiê, choæ ja ¶rednio lubiê Hair Food, ale ten akurat to chyba bardziej emolient?

Ale w³a¶nie zdefiniowany skrêt jest bardzo fajny i takie w³osy s± ³adne, wiêc w sumie to nie ma potrzeby ich prostowaæ, chyba ¿e w takiej sytuacji, jak siê chce poczuæ jak±¶ odmianê; ja siê wstydzê ju¿ wstawiaæ w ogóle zdjêcia swoich w³osów na wiza¿, ale u mnie to jest w³a¶nie takie nie wiadomo co. Jak rano wstanê, to mam w³osy we wszystkie strony ¶wiata. I rozwa¿am, czy i¶æ na keratynowe prostowanie, czy nadal próbowaæ wydobywaæ skrêt. Bo jak widzê zdjêcia kobiet, które doci±¿aj± takie mocno falowane w³osy, to zazwyczaj wygl±da to jak puch w³a¶nie. I najlepsze metamorfozy w³osowe widzê, jak dziewczyna, która traktowa³a w³osy jak proste, zaczyna je traktowaæ jako krêcone, tylko u mnie to co¶ nie dzia³a.
sublips jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2021-02-16, 13:12   #368
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomo¶ci: 10 465
Dot.: W³osowo-plotkowo - wszystko o naszych w³osach

Cytat:
Napisane przez sublips Poka¿ wiadomo¶æ
A mo¿e kupiê, choæ ja ¶rednio lubiê Hair Food, ale ten akurat to chyba bardziej emolient?

Ale w³a¶nie zdefiniowany skrêt jest bardzo fajny i takie w³osy s± ³adne, wiêc w sumie to nie ma potrzeby ich prostowaæ, chyba ¿e w takiej sytuacji, jak siê chce poczuæ jak±¶ odmianê; ja siê wstydzê ju¿ wstawiaæ w ogóle zdjêcia swoich w³osów na wiza¿, ale u mnie to jest w³a¶nie takie nie wiadomo co. Jak rano wstanê, to mam w³osy we wszystkie strony ¶wiata. I rozwa¿am, czy i¶æ na keratynowe prostowanie, czy nadal próbowaæ wydobywaæ skrêt. Bo jak widzê zdjêcia kobiet, które doci±¿aj± takie mocno falowane w³osy, to zazwyczaj wygl±da to jak puch w³a¶nie. I najlepsze metamorfozy w³osowe widzê, jak dziewczyna, która traktowa³a w³osy jak proste, zaczyna je traktowaæ jako krêcone, tylko u mnie to co¶ nie dzia³a.
Macadamia i goji to ponoæ emolienty, ale dla mnie wci±¿ s± za bardzo humektantowe.
Cienkie i falowane w³osy same siê nie zdefiniuj±, potrzebuj± naprawdê du¿ej troski. Niedawno na jakim¶ kanale fryzjerskim us³ysza³am, ¿e w³osy krêcone s± grube i mia³am niez³ego mindfucka, ale po przemy¶leniu to faktycznie je¶li krêcone w³osy s± grube to du¿o ³atwiej je zdefiniowaæ, czasami nawet definiuj± siê same, i przez to od razu widaæ ¿e s± krêcone. Cienkie falowane lub krêcone nie maj± takiej mocy, s± za bardzo fruwaj±ce, nawet je¶li jaki¶ kosmyk zbije siê w lok to zaraz rozwali go kropla pary wodnej albo podmuch skrzyd³a motyla i zostaj± mianowane suchymi, zniszczonymi, pusz±cymi siê.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-02-25, 09:33   #369
frogface
Raczkowanie
 
Avatar frogface
 
Zarejestrowany: 2020-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomo¶ci: 344
Dot.: W³osowo-plotkowo - wszystko o naszych w³osach

Kiedy¶ pisa³am tu, ¿e mam bardzo zniszczone koñcówki. Zaczê³am bardzo pilnowaæ regularnego nak³adania serum silikonowego na koñce i jest ju¿ lepiej.

Ale mam problem ze spuszonymi w³osami. Wczoraj naolejowa³am w³osy olejem z pestek moreli na podk³ad z ¿elu aloesowego Holika Holika. Trzyma³am tak godzinê pod czepkiem. Potem zemulogowa³am to Kallosem Color. Umy³am skórê g³owy szamponem bez sls z Only Bio. Na koniec znowu na³o¿y³am Kallos Color. I po tym wszystkim mam bardzo spuszone w³osy. Umy³am g³owê wczoraj wieczorem (nie spa³am w mokrych jakby co) i dzisiaj s± dalej spuszone. W sumie to problem z puszeniem siê jest zawsze. Mo¿e tylko przez kilka pierwszych myæ od zaczêcia zabawy z w³osingiem uda³o mi siê doci±¿yæ w³osy. A bawiê siê tak oko³o 3 miesiêcy. Dzisiaj moje w³osy wygl±daj± jak niedoci±¿±ne, spuszone gówno. Nic tylko wzi±æ prostownicê i je wyg³adziæ. I chyba tak siê stanie.

Ja nie wiem, co robiê ¼le. Naprawdê.

Kiedy¶ my¶la³am, ¿e moje w³osy chc± siê krêciæ, ale za ka¿dym razem wychodzi³y mi jakie¶ pogniecione fale takie drobne str±ki jak u bezdomnego, wiêc da³am sobie spokój z tym.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez frogface
Czas edycji: 2021-02-25 o 09:37
frogface jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-02-25, 09:43   #370
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 3 663
Dot.: W³osowo-plotkowo - wszystko o naszych w³osach

Cytat:
Napisane przez frogface Poka¿ wiadomo¶æ
Kiedy¶ pisa³am tu, ¿e mam bardzo zniszczone koñcówki. Zaczê³am bardzo pilnowaæ regularnego nak³adania serum silikonowego na koñce i jest ju¿ lepiej.

Ale mam problem ze spuszonymi w³osami. Wczoraj naolejowa³am w³osy olejem z pestek moreli na podk³ad z ¿elu aloesowego Holika Holika. Trzyma³am tak godzinê pod czepkiem. Potem zemulogowa³am to Kallosem Color. Umy³am skórê g³owy szamponem bez sls z Only Bio. Na koniec znowu na³o¿y³am Kallos Color. I po tym wszystkim mam bardzo spuszone w³osy. Umy³am g³owê wczoraj wieczorem (nie spa³am w mokrych jakby co) i dzisiaj s± dalej spuszone. W sumie to problem z puszeniem siê jest zawsze. Mo¿e tylko przez kilka pierwszych myæ od zaczêcia zabawy z w³osingiem uda³o mi siê doci±¿yæ w³osy. A bawiê siê tak oko³o 3 miesiêcy. Dzisiaj moje w³osy wygl±daj± jak niedoci±¿±ne, spuszone gówno. Nic tylko wzi±æ prostownicê i je wyg³adziæ. I chyba tak siê stanie.

Ja nie wiem, co robiê ¼le. Naprawdê.

Kiedy¶ my¶la³am, ¿e moje w³osy chc± siê krêciæ, ale za ka¿dym razem wychodzi³y mi jakie¶ pogniecione fale takie drobne str±ki jak u bezdomnego, wiêc da³am sobie spokój z tym.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Je¶li masz problem z puchem, to daruj sobie aloes pod olej, mo¿e nawet w ogóle daruj sobie aloes. Osobi¶cie najbardziej lubiê olejowanie na po prostu mokre w³osy, s± po tym i nawil¿one, i wyg³adzone. Ja bym twoim dorzuci³a protein i wyg³adzi³a czym¶ innym ni¿ te nieszczêsne kallosy, fajne emolienty ma np. od¿ywka Gift of Nature "do w³osów piêknych, ale suchych" czy co¶ takiego. A ostatnio lubiê siê z wspomnianym wcze¶niej hair foodem macadamia, ³adnie wyg³adza, chocia¿ teoretycznie ma odrobinê kokosa i glicerynê.

Edytowane przez 3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Czas edycji: 2021-02-25 o 09:44
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-02-25, 09:58   #371
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomo¶ci: 3 784
Dot.: W³osowo-plotkowo - wszystko o naszych w³osach

Mam bardzo krêcone, d³ugie za pas w³osy. Przez d³ugi czas u¿ywa³am wy³±cznie produktów firmy Rahua, od szamponu po maski i od¿ywki. Tylko olejek do w³osów mia³am z l'occitane, ten mocno regeneruj±cy. I w sumie nie zobaczy³am jakiej¶ zmiany w moich w³osach na WOW. Ju¿ tak wokó³ nich nie skaczê, zreszt±, kiedy s± rozpuszczone to maj± tendencjê do wpl±tywania siê w ró¿ne dziwne rzeczy, na przyk³ad kiedy¶ w sklepie jakiej¶ pani pod pachê siê wcisnê³y i by³o du¿o ¶miechu. Noszê wysoko upiêty kok i od d³u¿szego czasu my¶lê o ich obciêciu. Niestety, za ka¿dym razem, kiedy je wymyjê, wymaseczkujê, naolejujê, wysuszê (zim± susz± siê kilka ³adnych godzin), to tak ³adnie te loki wygl±daj± ¿e robi mi siê ich ¿al

Czeszê tylko palcami, najpierw pomaga mi w tym maseczka, nastêpnie raz jeszcze, ju¿ po wyp³ukaniu i na³o¿eniu olejku. Ale nie codziennie. Tylko po myciu, a zim± tak dwa razy na tydzieñ to robiê. Latem przy upa³ach codziennie myjê, wtedy jest oczywi¶cie o wiele ³atwiej je rozpl±taæ. Ogólnie trochê mi ju¿ przesz³o w³osomaniactwo, s± jakie s±.
Hvid jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-25, 09:59   #372
frogface
Raczkowanie
 
Avatar frogface
 
Zarejestrowany: 2020-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomo¶ci: 344
Dot.: W³osowo-plotkowo - wszystko o naszych w³osach

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;88537594]Je¶li masz problem z puchem, to daruj sobie aloes pod olej, mo¿e nawet w ogóle daruj sobie aloes. Osobi¶cie najbardziej lubiê olejowanie na po prostu mokre w³osy, s± po tym i nawil¿one, i wyg³adzone. Ja bym twoim dorzuci³a protein i wyg³adzi³a czym¶ innym ni¿ te nieszczêsne kallosy, fajne emolienty ma np. od¿ywka Gift of Nature "do w³osów piêknych, ale suchych" czy co¶ takiego. A ostatnio lubiê siê z wspomnianym wcze¶niej hair foodem macadamia, ³adnie wyg³adza, chocia¿ teoretycznie ma odrobinê kokosa i glicerynê.[/QUOTE]A to nie wiedzia³am, ¿e ten aloes robi mi gorzej ni¿ lepiej.

Ostatnie mycie to by³y proteiny na pierwsze O (Proteinowa Orchidea z Anwen). Co ile powinno siê dawaæ proteiny? Ja myjê g³owê dwa razy w tygodniu, a proteiny dajê co trzecie mycie.

Te Kallosy s± takie sobie?

Z Hair Foodów mia³am kiedy¶ bananow± maskê, macadamia jeszcze nie mia³am, wiêc spróbujê.

Tej Gift of Nature te¿ spróbujê, widzê nawet, ¿e jest na promocji w Rossmannie, wiêc mam farta, haha...

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez frogface
Czas edycji: 2021-02-25 o 10:04
frogface jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-02-25, 10:20   #373
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: W³osowo-plotkowo - wszystko o naszych w³osach

Cytat:
Napisane przez frogface Poka¿ wiadomo¶æ
Ale mam problem ze spuszonymi w³osami. Wczoraj naolejowa³am w³osy olejem z pestek moreli na podk³ad z ¿elu aloesowego Holika Holika. Trzyma³am tak godzinê pod czepkiem. Potem zemulogowa³am to Kallosem Color. Umy³am skórê g³owy szamponem bez sls z Only Bio. Na koniec znowu na³o¿y³am Kallos Color. I po tym wszystkim mam bardzo spuszone w³osy. Umy³am g³owê wczoraj wieczorem (nie spa³am w mokrych jakby co) i dzisiaj s± dalej spuszone. W sumie to problem z puszeniem siê jest zawsze. Mo¿e tylko przez kilka pierwszych myæ od zaczêcia zabawy z w³osingiem uda³o mi siê doci±¿yæ w³osy. A bawiê siê tak oko³o 3 miesiêcy. Dzisiaj moje w³osy wygl±daj± jak niedoci±¿±ne, spuszone gówno. Nic tylko wzi±æ prostownicê i je wyg³adziæ. I chyba tak siê stanie.

Ja nie wiem, co robiê ¼le. Naprawdê.

Kiedy¶ my¶la³am, ¿e moje w³osy chc± siê krêciæ, ale za ka¿dym razem wychodzi³y mi jakie¶ pogniecione fale takie drobne str±ki jak u bezdomnego, wiêc da³am sobie spokój z tym.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Mo¿liwe, ¿e nic nie robisz ¼le, a Twoje w³osy maj± po prostu tak± strukturê i pielêgnacj± wiele nie zdzia³asz. Jednak prostownica to te¿ nie jest dobre rozwi±zanie, zw³aszcza ¿e piszesz o zniszczonych koñcówkach.
Z rozwi±zañ pielêgnacyjnych, które mo¿esz przetestowaæ poza olejami: serie kosmetyków wyg³adzaj±cych/anti-frizz, dodatek m±ki ziemniaczanej do masek, silikonowe sera, jonizacja (suszarki, szczotki), kwa¶ne p³ukanki, kombinowanie z balansem nawil¿acze-emolienty.
Je¶li nic z tego nie pomo¿e, nie bêdziesz widzieæ ró¿nicy w zale¿no¶ci od pory roku/wilgotno¶ci powietrza, to pozostaj± metody stylizacyjne czyli pocz±wszy od suszenia na szczotkê po zabiegi typu keratynowe prostowanie, tzw zabiegi odm³adzaj±ce, mo¿e olaplex (nie znam do¶wiadczeñ z tym zabiegiem pod k±tem puszenia siê, ale m.in. to obiecuje).

Ja mia³am kiedy¶ mocno nasilony problem z puchem i ró¿nicê pomiêdzy wierzchnimi i dolnymi pasmami w³osów tak± jak na zdjêciu. U mnie niestety pielêgnacja nic nie robi³a, dopiero keratynowe prostowanie, ale rozumiem, ¿e nie ka¿dy chce mieæ tak wyg³adzone w³osy.

Za¶ co do protein, to ¶rednia to mniej wiêcej raz na tydzieñ. Sama musisz ustaliæ, jakie proteiny i jak czêsto Twoje w³osy lubi±. I pamiêtaj, ¿e za du¿o protein = suche w³osy = wiêcej puchu.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg Ró¿nica.jpg (182,7 KB, 94 za³adowañ)
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-02-25, 10:42   #374
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 3 663
Dot.: W³osowo-plotkowo - wszystko o naszych w³osach

Cytat:
Napisane przez Hvid Poka¿ wiadomo¶æ
Mam bardzo krêcone, d³ugie za pas w³osy. Przez d³ugi czas u¿ywa³am wy³±cznie produktów firmy Rahua, od szamponu po maski i od¿ywki. Tylko olejek do w³osów mia³am z l'occitane, ten mocno regeneruj±cy. I w sumie nie zobaczy³am jakiej¶ zmiany w moich w³osach na WOW. Ju¿ tak wokó³ nich nie skaczê, zreszt±, kiedy s± rozpuszczone to maj± tendencjê do wpl±tywania siê w ró¿ne dziwne rzeczy, na przyk³ad kiedy¶ w sklepie jakiej¶ pani pod pachê siê wcisnê³y i by³o du¿o ¶miechu. Noszê wysoko upiêty kok i od d³u¿szego czasu my¶lê o ich obciêciu. Niestety, za ka¿dym razem, kiedy je wymyjê, wymaseczkujê, naolejujê, wysuszê (zim± susz± siê kilka ³adnych godzin), to tak ³adnie te loki wygl±daj± ¿e robi mi siê ich ¿al
D¿izas, to siê dzieje za k a ¿ d y m cholernym razem, kiedy mój facet chocia¿ pomy¶li o objêciu mnie. ¦miech by³ mo¿e pierwszych piêtna¶cie razy, ale s³owo dajê, ¿e dziad mnie w koñcu oskalpuje.

Cytat:
Napisane przez frogface Poka¿ wiadomo¶æ
A to nie wiedzia³am, ¿e ten aloes robi mi gorzej ni¿ lepiej.

Ostatnie mycie to by³y proteiny na pierwsze O (Proteinowa Orchidea z Anwen). Co ile powinno siê dawaæ proteiny? Ja myjê g³owê dwa razy w tygodniu, a proteiny dajê co trzecie mycie.

Te Kallosy s± takie sobie?

Z Hair Foodów mia³am kiedy¶ bananow± maskê, macadamia jeszcze nie mia³am, wiêc spróbujê.

Tej Gift of Nature te¿ spróbujê, widzê nawet, ¿e jest na promocji w Rossmannie, wiêc mam farta, haha...

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Noo z tym aloesem to tak my¶la³am, ¿e ³ohoho jakie super nawil¿enie, dobroczynnych w³a¶ciwo¶ci wiêcej, ni¿ u mnie w³osów na g³owie, a ostatecznie wysz³o s³abo. Mo¿e akurat nie potrzebujê a¿ tyle nawil¿enia. Te¿ mia³am bananowego hair fooda, sprawowa³ siê neutralnie, macadamia le¿y mi trochê bardziej je¶li chodzi o wyg³adzenie.
Proteiny to ju¿ nawet nie wiem, dajê jak mam kaprys akurat, ale wychodzi jako¶ tak jak u ciebie. Wiadomo, nie mo¿na przesadziæ, bo przeproteinowanie jest fatalne, ale na razie nie osi±gnê³am limitu.
Te Kallosy to s± po prostu jakby puste, tzn. chyba bardziej nadaj± siê na bazy pod jakie¶ dodatki. Ludzie na grupie stworzyli wokó³ nich taki mit, ¿e powoduj± wzmo¿one wypadanie u niektórych, no ale wiemy jak jest z grupami.

Ogólnie to twoje w³osy bardzo mi przypominaj± w³osy Rachel z kana³u Rachel and Jun. Nie tylko kolorem, ale i struktur±, te¿ ma takie trochê jakby chc±ce siê falowaæ, ale tak ca³kiem to nie, ze sk³onno¶ci± do puszenia. Ona zrobi³a sobie permanentne prostowanie w Japonii i tu trochê opowiada o skutkach: https://www.youtube.com/watch?v=g3J8QHYeaRc
a tutaj obecnie: https://www.youtube.com/watch?v=qUMU1QI-7ow
Faktycznie pamiêtam ¿e mia³a puch wcze¶niej, ale nie robi tego prostowania ju¿ parê lat i teraz utrzymuje ³adnie wyg³adzone. Tylko szkoda, ¿e sponsoruje j± Function of Beauty, wiêc nie dowiemy siê prawdy, eh.

Mo¿e tak jak mówi chimay, je¶li nic innego nie pomo¿e, to keratynowe prostowanie co¶ by zdzia³a³o. Na pewno szkoda takich w³osów na prostownicê.
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-02-25, 10:51   #375
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomo¶ci: 3 784
Dot.: W³osowo-plotkowo - wszystko o naszych w³osach

SoFanny - Jakie¶ pó³tora roku temu wpad³am w sza³, bo skorzysta³am z rady Agnieszki z kana³u www.w³osy i wymy³am je sobie nad wann±, z pochylon± g³ow±, czyli da³am je do przodu przez twarz. Tak mi siê spl±ta³y, ¿e nawet Rahua nie pomaga³o. Nie sz³o rozpl±taæ, a do¶wiadczenie w rozpl±tywaniu mam, palce ju¿ same wiedz±, jak maj± siê poruszaæ. Wiêc wziê³am no¿yczki i ze 20 centymetrów obciê³am. Potem ju¿ wiêcej tak w³osów nie my³am, ale mo¿e znowu mi siê tak kiedy¶ spl±cz±, wpadnê w sza³ i tym razem do fryzjera pobiegnê.

Ogólnie zim± mam tak, ¿e dzieñ mycia w³osów zaczyna siê od: "dzisiaj znowu te w³osy, mo¿e jutro bym to zrobi³a, dzisiaj tak mi siê nie chce z nimi bawiæ. No ale nie, dzisiaj trzeba, jutro ju¿ nie bêdê musia³a, bêdzie parê dni spokoju." Leniwa siê zrobi³am.
Hvid jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-02-25, 10:55   #376
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 3 663
Dot.: W³osowo-plotkowo - wszystko o naszych w³osach

Cytat:
Napisane przez Hvid Poka¿ wiadomo¶æ
SoFanny - Jakie¶ pó³tora roku temu wpad³am w sza³, bo skorzysta³am z rady Agnieszki z kana³u www.w³osy i wymy³am je sobie nad wann±, z pochylon± g³ow±, czyli da³am je do przodu przez twarz. Tak mi siê spl±ta³y, ¿e nawet Rahua nie pomaga³o. Nie sz³o rozpl±taæ, a do¶wiadczenie w rozpl±tywaniu mam, palce ju¿ same wiedz±, jak maj± siê poruszaæ. Wiêc wziê³am no¿yczki i ze 20 centymetrów obciê³am. Potem ju¿ wiêcej tak w³osów nie my³am, ale mo¿e znowu mi siê tak kiedy¶ spl±cz±, wpadnê w sza³ i tym razem do fryzjera pobiegnê.

Ogólnie zim± mam tak, ¿e dzieñ mycia w³osów zaczyna siê od: "dzisiaj znowu te w³osy, mo¿e jutro bym to zrobi³a, dzisiaj tak mi siê nie chce z nimi bawiæ. No ale nie, dzisiaj trzeba, jutro ju¿ nie bêdê musia³a, bêdzie parê dni spokoju." Leniwa siê zrobi³am.
20 centymetrów!
Ja zawsze myjê z w³osami przerzuconymi przed twarz. A mam do¶æ wysok± porowato¶æ i bardzo bardzo mocno pl±cz±ce siê w³osy, tak bardzo, ¿e nie ma opcji, ¿e mog³abym je rozpl±tywaæ palcami - praktycznie siê filcuj±. Ale grzebieniem to jednak 15-20 minut i zrobione. Wydaje mi siê, ¿e spokojnie bym ci je wtedy rozczesa³a grzebieniem.

A co do dnia mycia w³osów, to mam podobnie. Rano - pó¼niej, nie mam czasu siedzieæ godzinê z suszark±. Wieczorem - ee ju¿ pó¼no, nie op³aca siê, bo i tak zaraz siê po³o¿ê i efekt siê popsuje.

Edytowane przez 3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Czas edycji: 2021-02-25 o 10:58
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-02-25, 10:59   #377
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: W³osowo-plotkowo - wszystko o naszych w³osach

Cytat:
Napisane przez Hvid Poka¿ wiadomo¶æ
SoFanny - Jakie¶ pó³tora roku temu wpad³am w sza³, bo skorzysta³am z rady Agnieszki z kana³u www.w³osy i wymy³am je sobie nad wann±, z pochylon± g³ow±, czyli da³am je do przodu przez twarz. Tak mi siê spl±ta³y, ¿e nawet Rahua nie pomaga³o. Nie sz³o rozpl±taæ, a do¶wiadczenie w rozpl±tywaniu mam, palce ju¿ same wiedz±, jak maj± siê poruszaæ. Wiêc wziê³am no¿yczki i ze 20 centymetrów obciê³am. Potem ju¿ wiêcej tak w³osów nie my³am, ale mo¿e znowu mi siê tak kiedy¶ spl±cz±, wpadnê w sza³ i tym razem do fryzjera pobiegnê.
Przypuszczam, ¿e to kwestia przyzwyczajenia w³osów do kierunku mycia. Moje siê prawie nie pl±cz±, ale jak je jeszcze maj±c d³ugie czasem musia³am umyæ nad wann±, to te¿ potem gorzej siê rozczesywa³y. O tym samym pisz± osoby, które regularnie myj± na strusia, a z jakigo¶ powodu raz umyj± na stoj±co.
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-02-25, 11:07   #378
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomo¶ci: 6 032
Dot.: W³osowo-plotkowo - wszystko o naszych w³osach

Cytat:
Napisane przez chimay Poka¿ wiadomo¶æ
Mo¿liwe, ¿e nic nie robisz ¼le, a Twoje w³osy maj± po prostu tak± strukturê i pielêgnacj± wiele nie zdzia³asz. Jednak prostownica to te¿ nie jest dobre rozwi±zanie, zw³aszcza ¿e piszesz o zniszczonych koñcówkach.
Z rozwi±zañ pielêgnacyjnych, które mo¿esz przetestowaæ poza olejami: serie kosmetyków wyg³adzaj±cych/anti-frizz, dodatek m±ki ziemniaczanej do masek, silikonowe sera, jonizacja (suszarki, szczotki), kwa¶ne p³ukanki, kombinowanie z balansem nawil¿acze-emolienty.
Je¶li nic z tego nie pomo¿e, nie bêdziesz widzieæ ró¿nicy w zale¿no¶ci od pory roku/wilgotno¶ci powietrza, to pozostaj± metody stylizacyjne czyli pocz±wszy od suszenia na szczotkê po zabiegi typu keratynowe prostowanie, tzw zabiegi odm³adzaj±ce, mo¿e olaplex (nie znam do¶wiadczeñ z tym zabiegiem pod k±tem puszenia siê, ale m.in. to obiecuje).

Ja mia³am kiedy¶ mocno nasilony problem z puchem i ró¿nicê pomiêdzy wierzchnimi i dolnymi pasmami w³osów tak± jak na zdjêciu. U mnie niestety pielêgnacja nic nie robi³a, dopiero keratynowe prostowanie, ale rozumiem, ¿e nie ka¿dy chce mieæ tak wyg³adzone w³osy.

Za¶ co do protein, to ¶rednia to mniej wiêcej raz na tydzieñ. Sama musisz ustaliæ, jakie proteiny i jak czêsto Twoje w³osy lubi±. I pamiêtaj, ¿e za du¿o protein = suche w³osy = wiêcej puchu.
O, w sumie moje po myciu bez niczego to wygl±da³yby jak po prawej, choæ by³yby mniej proste, a jak doci±¿ê, to minimalnie przypominaj± te po lewej.

No ja rozwa¿am keratynowe prostowanie, ale jestem z³a, ¿e zabija mi to objêto¶æ.

Próbujê nadal wydobyæ skrêt, ale zazwyczaj wygl±dam tak, jakbym zapomnia³a siê uczesaæ; "¶mieszne", ¿e moje w³osy doci±¿one itd. maj± ¿enuj±c± objêto¶æ, za to jak wydobywam skrêt, to wygl±dam jak Hagrid.
sublips jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-02-25, 11:08   #379
frogface
Raczkowanie
 
Avatar frogface
 
Zarejestrowany: 2020-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomo¶ci: 344
Dot.: W³osowo-plotkowo - wszystko o naszych w³osach

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;88537713]Noo z tym aloesem to tak my¶la³am, ¿e ³ohoho jakie super nawil¿enie, dobroczynnych w³a¶ciwo¶ci wiêcej, ni¿ u mnie w³osów na g³owie, a ostatecznie wysz³o s³abo. Mo¿e akurat nie potrzebujê a¿ tyle nawil¿enia. Te¿ mia³am bananowego hair fooda, sprawowa³ siê neutralnie, macadamia le¿y mi trochê bardziej je¶li chodzi o wyg³adzenie.
Proteiny to ju¿ nawet nie wiem, dajê jak mam kaprys akurat, ale wychodzi jako¶ tak jak u ciebie. Wiadomo, nie mo¿na przesadziæ, bo przeproteinowanie jest fatalne, ale na razie nie osi±gnê³am limitu.
Te Kallosy to s± po prostu jakby puste, tzn. chyba bardziej nadaj± siê na bazy pod jakie¶ dodatki. Ludzie na grupie stworzyli wokó³ nich taki mit, ¿e powoduj± wzmo¿one wypadanie u niektórych, no ale wiemy jak jest z grupami.

Ogólnie to twoje w³osy bardzo mi przypominaj± w³osy Rachel z kana³u Rachel and Jun. Nie tylko kolorem, ale i struktur±, te¿ ma takie trochê jakby chc±ce siê falowaæ, ale tak ca³kiem to nie, ze sk³onno¶ci± do puszenia. Ona zrobi³a sobie permanentne prostowanie w Japonii i tu trochê opowiada o skutkach: https://www.youtube.com/watch?v=g3J8QHYeaRc
a tutaj obecnie: https://www.youtube.com/watch?v=qUMU1QI-7ow
Faktycznie pamiêtam ¿e mia³a puch wcze¶niej, ale nie robi tego prostowania ju¿ parê lat i teraz utrzymuje ³adnie wyg³adzone. Tylko szkoda, ¿e sponsoruje j± Function of Beauty, wiêc nie dowiemy siê prawdy, eh.

Mo¿e tak jak mówi chimay, je¶li nic innego nie pomo¿e, to keratynowe prostowanie co¶ by zdzia³a³o. Na pewno szkoda takich w³osów na prostownicê.[/QUOTE]

Ja na ca³e szczê¶cie nie zauwa¿y³am ¿adnego wypadania po Kallosach. Ogólnie nie mam raczej problemów z wypadaniem, a od kiedy zaczê³am suplementowaæ witaminy z grupy B, to przy myciu wypada mi taki k³aczek wielko¶ci z³otówki, a w³osy mam do pasa, wiêc wypada bardzo ma³o.

Kana³ na pewno obczajê.

Zrobi³abym zdjêcie i wys³a³a, ¿eby¶cie zrobi³y ten puch, ale co¶ s³abo widaæ to na zdjêciu i nie wygl±da tak tragicznie jak w lustrze. xd



Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez frogface
Czas edycji: 2021-02-25 o 11:11
frogface jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-25, 11:13   #380
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomo¶ci: 3 784
Dot.: W³osowo-plotkowo - wszystko o naszych w³osach

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;88537745] 20 centymetrów!
Ja zawsze myjê z w³osami przerzuconymi przed twarz. A mam do¶æ wysok± porowato¶æ i bardzo bardzo mocno pl±cz±ce siê w³osy, tak bardzo, ¿e nie ma opcji, ¿e mog³abym je rozpl±tywaæ palcami - praktycznie siê filcuj±. Ale grzebieniem to jednak 15-20 minut i zrobione. Wydaje mi siê, ¿e spokojnie bym ci je wtedy rozczesa³a grzebieniem.

A co do dnia mycia w³osów, to mam podobnie. Rano - pó¼niej, nie mam czasu siedzieæ godzinê z suszark±. Wieczorem - ee ju¿ pó¼no, nie op³aca siê, bo i tak zaraz siê po³o¿ê i efekt siê popsuje. [/QUOTE]
Moje musz± "i¶æ po plecach", wtedy mniej siê pl±cz± podczas mycia. Szampon Rahua siê prawie wcale nie pieni, co te¿ pomaga. Przy metodzie rozpl±tywania palcami o wiele mniej w³osów mi w rêkach zostaje, na tê d³ugo¶æ jest tego naprawdê ma³o. Jak palce trafi± na spl±tane w³osy, to nie ci±gnê w³osów w dó³, tylko delikatnie wyci±gam po kawa³eczku z tej pl±taniny, do góry. Ci±gniêcie w dó³ powodowa³o, ¿e jeszcze bardziej siê te supe³ki i wêze³ki ze sob± spl±tywa³y. Kiedy¶ zajmowa³o mi to wiêcej czasu, teraz rêce bardziej sprawne, ju¿ przyzwyczajone do takich zabiegów. Od czasu do czasu korzystam z elektrycznej szczotki Remington, jednak nie rozczesuje ona a¿ tak delikatnie jak palce. Kwestia przyzwyczajenia.
Hvid jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-02-25, 11:54   #381
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomo¶ci: 10 465
Dot.: W³osowo-plotkowo - wszystko o naszych w³osach

Cytat:
Napisane przez frogface Poka¿ wiadomo¶æ
Kiedy¶ pisa³am tu, ¿e mam bardzo zniszczone koñcówki. Zaczê³am bardzo pilnowaæ regularnego nak³adania serum silikonowego na koñce i jest ju¿ lepiej.

Ale mam problem ze spuszonymi w³osami. Wczoraj naolejowa³am w³osy olejem z pestek moreli na podk³ad z ¿elu aloesowego Holika Holika. Trzyma³am tak godzinê pod czepkiem. Potem zemulogowa³am to Kallosem Color. Umy³am skórê g³owy szamponem bez sls z Only Bio. Na koniec znowu na³o¿y³am Kallos Color. I po tym wszystkim mam bardzo spuszone w³osy. Umy³am g³owê wczoraj wieczorem (nie spa³am w mokrych jakby co) i dzisiaj s± dalej spuszone. W sumie to problem z puszeniem siê jest zawsze. Mo¿e tylko przez kilka pierwszych myæ od zaczêcia zabawy z w³osingiem uda³o mi siê doci±¿yæ w³osy. A bawiê siê tak oko³o 3 miesiêcy. Dzisiaj moje w³osy wygl±daj± jak niedoci±¿±ne, spuszone gówno. Nic tylko wzi±æ prostownicê i je wyg³adziæ. I chyba tak siê stanie.

Ja nie wiem, co robiê ¼le. Naprawdê.

Kiedy¶ my¶la³am, ¿e moje w³osy chc± siê krêciæ, ale za ka¿dym razem wychodzi³y mi jakie¶ pogniecione fale takie drobne str±ki jak u bezdomnego, wiêc da³am sobie spokój z tym.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Je¶li s± spuszone, to na pewno chc± siê krêciæ. 3 miesi±ce ¶wiadomej pielêgnacji to malutko, o wiele za krótko ¿eby znale¼æ ulubione oleje, proteiny i nawil¿acze. U mnie to zajê³o oko³o 100 myæ, wiêc prawie rok.
Byæ mo¿e u ciebie jest tak jak u mnie, ¿e w³osy nie potrzebuj± i nie toleruj± humektantów pod ¿adn± postaci±, ¿e ³atwo je przenawil¿yæ. Na razie odstaw jakiekolwiek humektanty, czêsto to one s± przyczyn± efektu waty na g³owie.
Próbowa³a¶ oleju lnianego? Przy takich problematycznych w³osach najlepiej zacz±æ od olejowania na sucho w³a¶nie olejem lnianym. Pestki moreli, brzoskwini, ¶liwki, migda³y i inne orzechowe najlepiej na razie zostaw. U mnie robi± prawdziw± masakrê na w³osach.
Polecam spróbowaæ oleju lnianego, a z protein keratynê i jedwab.
Jakiego stylizatora u¿ywasz?

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:54 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

Cytat:
Napisane przez frogface Poka¿ wiadomo¶æ
A to nie wiedzia³am, ¿e ten aloes robi mi gorzej ni¿ lepiej.

Ostatnie mycie to by³y proteiny na pierwsze O (Proteinowa Orchidea z Anwen). Co ile powinno siê dawaæ proteiny? Ja myjê g³owê dwa razy w tygodniu, a proteiny dajê co trzecie mycie.

Te Kallosy s± takie sobie?

Z Hair Foodów mia³am kiedy¶ bananow± maskê, macadamia jeszcze nie mia³am, wiêc spróbujê.

Tej Gift of Nature te¿ spróbujê, widzê nawet, ¿e jest na promocji w Rossmannie, wiêc mam farta, haha...

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Spróbuj daæ proteiny dwa razy pod rz±d i zobaczysz jaki to da efekt. Je¶li teraz masz przenawil¿one w³osy, to mo¿e byæ dobrze. Ja dajê przy ka¿dym myciu na pó³ godziny pod czepek, jak widzê ¿e za bardzo sztywniej± to odpuszczam proteiny na jedno mycie, ale bardzo rzadko to siê zdarza.
Z tymi hairfoodami to lepiej uwa¿aæ, s± bardzo nawil¿aj±ce.
W tej gift of nature gliceryna wysoko, olej z czarnuszki, mo¿e zrobiæ kuku wysokoporowatym.
Gdzie mogê zobaczyæ zdjêcie twoich w³osów? Bo jak czytam jak ci nic nie dzia³a to zastanawiam siê, czy nie jeste¶my "w³osowymi bli¼niaczkami"

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-02-25, 12:30   #382
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomo¶ci: 3 784
Dot.: W³osowo-plotkowo - wszystko o naszych w³osach

Tak szczerze to ja siê od Afroamerykanek w koñcu zaczê³am uczyæ, chocia¿ nie mam takiego afro jak one. Jedna z nich w³a¶nie opowiada³a, ¿e palcami rozczesuje, tylko po myciu, i mnie wtedy ol¶ni³o. Dopóki mnie T¯ rozczesywa³ szczotk± to ju¿ wola³am nie patrzeæ na to, ile w³osów przy okazji na szczotce zostawa³o. I przy okazji by³o sporo bólu.
Najlepszym dla mnie olejkiem jest obecnie dla mnie niedostêpny Shiseido Tsubaki Oil. On nie ob³tuszcza³ w³osów a sprawia³, ¿e przez d³ugi czas siê nie pl±ta³y. No ale niestety, Japoñczycy z uwagi na jego sk³ad nie pozwalaj± na jego transport samolotem, wiêc japanstore wycofa³ go z oferty. Rahua ma swojej ofercie olejek, ale ju¿ bez przesady, nie wydam ponad 600 z³otych na olejek, choæby nie wiem, jaki by³ cudowny.
Hvid jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-02-25, 12:36   #383
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: W³osowo-plotkowo - wszystko o naszych w³osach

Cytat:
Napisane przez frogface Poka¿ wiadomo¶æ

Zrobi³abym zdjêcie i wys³a³a, ¿eby¶cie zrobi³y ten puch, ale co¶ s³abo widaæ to na zdjêciu i nie wygl±da tak tragicznie jak w lustrze. xd



Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Zrób zdjêcie, ¿eby¶my wiedzia³y, o jakich w³osach w ogóle mowa. Bo mo¿liwe, ¿e Twoje w³osy maj± potencja³ do krêcenia siê jak pisze natalia, ale równie dobrze mo¿e to byæ taki przypadek jak mój, gdzie te¿ radzono mi pielêgnacjê dla krêconow³osych z racji na ten puch, podczas gdy moje w³osy s± proste i sztywne i tylko ich niewielka czê¶æ ma tendencjê do patologicznej, spiralnej struktury. To jednak nijak siê ma do ca³o¶ci w³osów jako takich, bo ani krêcona ani nawet falowana nie jestem.
U mnie to wygl±da³o tak jak na dole. Po lewej w wersji najgorszej zaraz po myciu, po prawej w tym prostok±cie tworzy³ mi siê puch, raz wiêkszy, raz mniejszy.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg wlosy.jpg (208,0 KB, 86 za³adowañ)
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-02-25, 12:38   #384
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomo¶ci: 6 032
Dot.: W³osowo-plotkowo - wszystko o naszych w³osach

Cytat:
Napisane przez natalia_t Poka¿ wiadomo¶æ
Je¶li s± spuszone, to na pewno chc± siê krêciæ. 3 miesi±ce ¶wiadomej pielêgnacji to malutko, o wiele za krótko ¿eby znale¼æ ulubione oleje, proteiny i nawil¿acze. U mnie to zajê³o oko³o 100 myæ, wiêc prawie rok.
Byæ mo¿e u ciebie jest tak jak u mnie, ¿e w³osy nie potrzebuj± i nie toleruj± humektantów pod ¿adn± postaci±, ¿e ³atwo je przenawil¿yæ. Na razie odstaw jakiekolwiek humektanty, czêsto to one s± przyczyn± efektu waty na g³owie.
Próbowa³a¶ oleju lnianego? Przy takich problematycznych w³osach najlepiej zacz±æ od olejowania na sucho w³a¶nie olejem lnianym. Pestki moreli, brzoskwini, ¶liwki, migda³y i inne orzechowe najlepiej na razie zostaw. U mnie robi± prawdziw± masakrê na w³osach.
Polecam spróbowaæ oleju lnianego, a z protein keratynê i jedwab.
Jakiego stylizatora u¿ywasz?

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:54 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

Spróbuj daæ proteiny dwa razy pod rz±d i zobaczysz jaki to da efekt. Je¶li teraz masz przenawil¿one w³osy, to mo¿e byæ dobrze. Ja dajê przy ka¿dym myciu na pó³ godziny pod czepek, jak widzê ¿e za bardzo sztywniej± to odpuszczam proteiny na jedno mycie, ale bardzo rzadko to siê zdarza.
Z tymi hairfoodami to lepiej uwa¿aæ, s± bardzo nawil¿aj±ce.
W tej gift of nature gliceryna wysoko, olej z czarnuszki, mo¿e zrobiæ kuku wysokoporowatym.
Gdzie mogê zobaczyæ zdjêcie twoich w³osów? Bo jak czytam jak ci nic nie dzia³a to zastanawiam siê, czy nie jeste¶my "w³osowymi bli¼niaczkami"

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Naprawdê Ci to zajê³o a¿ 100 myæ ?

A mam pytanie - jak stylizujesz w³osy, to na mokro czy sucho? Po prostu je ugniatasz?
Suszysz na dyfuzorze (mnie siê wtedy pl±cz±)?
sublips jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-02-25, 12:53   #385
login_nick
Raczkowanie
 
Avatar login_nick
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomo¶ci: 48
Dot.: W³osowo-plotkowo - wszystko o naszych w³osach

Jakie nosisz gumki do w³osów? o.O I w ogóle czy nosisz kitka?
login_nick jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-02-25, 12:53   #386
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomo¶ci: 10 465
Dot.: W³osowo-plotkowo - wszystko o naszych w³osach

Cytat:
Napisane przez sublips Poka¿ wiadomo¶æ
Naprawdê Ci to zajê³o a¿ 100 myæ ?

A mam pytanie - jak stylizujesz w³osy, to na mokro czy sucho? Po prostu je ugniatasz?
Suszysz na dyfuzorze (mnie siê wtedy pl±cz±)?
Oko³o 100. Przetestowa³am olej lniany, konopny, makowy, pestki ró¿y, maliny, makadamia i te oleje ze mn± zosta³y. Poza tym by³y jeszcze migda³owy, pestki moreli, orzeszki ziemne, sezamowy, orzech w³oski, oliwa, rzepakowy, s³onecznikowy, shea, kakao. Ka¿dego oleju trzeba by³o u¿yæ kilka razy, ¿eby stwierdziæ jaki daje efekt i ¿eby w koñcu przeanalizowaæ jakie kwasy t³uszczowe mi s³u¿± a jakie nie. Tak samo od¿ywki i stylizatory z wiêksz± ilo¶ci± humektantów, mniejsz±, z proteinami takimi i siakimi. Tego nie zrobi siê w kilka miesiêcy i z kilkoma produktami.
Zawsze na mokro, nie da siê stylizowaæ na sucho. Suszê na dyfuzorze, nie wiem czy mi siê pl±cz± czy nie i nie ma to dla mnie znaczenia, bo i tak ich przecie¿ nie czeszê. Czeszê je tylko podczas mycia, a w³a¶ciwie miêdzy myciem a stylizacj±, jak s± ju¿ maksymalnie napite od¿ywek i masek i gdy mam ju¿ na³o¿one od¿ywki bez sp³ukiwania. Wcze¶niej nie ma co nawet próbowaæ.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-02-25, 13:01   #387
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomo¶ci: 6 032
Dot.: W³osowo-plotkowo - wszystko o naszych w³osach

Cytat:
Napisane przez natalia_t Poka¿ wiadomo¶æ
Oko³o 100. Przetestowa³am olej lniany, konopny, makowy, pestki ró¿y, maliny, makadamia i te oleje ze mn± zosta³y. Poza tym by³y jeszcze migda³owy, pestki moreli, orzeszki ziemne, sezamowy, orzech w³oski, oliwa, rzepakowy, s³onecznikowy, shea, kakao. Ka¿dego oleju trzeba by³o u¿yæ kilka razy, ¿eby stwierdziæ jaki daje efekt i ¿eby w koñcu przeanalizowaæ jakie kwasy t³uszczowe mi s³u¿± a jakie nie. Tak samo od¿ywki i stylizatory z wiêksz± ilo¶ci± humektantów, mniejsz±, z proteinami takimi i siakimi. Tego nie zrobi siê w kilka miesiêcy i z kilkoma produktami.
Zawsze na mokro, nie da siê stylizowaæ na sucho. Suszê na dyfuzorze, nie wiem czy mi siê pl±cz± czy nie i nie ma to dla mnie znaczenia, bo i tak ich przecie¿ nie czeszê. Czeszê je tylko podczas mycia, a w³a¶ciwie miêdzy myciem a stylizacj±, jak s± ju¿ maksymalnie napite od¿ywek i masek i gdy mam ju¿ na³o¿one od¿ywki bez sp³ukiwania. Wcze¶niej nie ma co nawet próbowaæ.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Ok, dziêki, jeszcze popróbujê i ewentualnie wstawiê zdjêcie na w±tek, je¶li co¶ mi wyjdzie do pokazania.
Mam takie wra¿enie "nieuczesania", jak zostawiê je po prostu i bojê siê, ¿e inni ludzie te¿ tak mog± stwierdziæ; raczej nie krêc± mi siê te¿ od nasady. No i ciêcie jest wa¿ne, ale na razie nie pocieniowa³abym ich, skoro nie jestem przekonana do skrêtu.

Hmm moje lubi± olej awokado i lniany, a co do innych olejów mam mieszane odczucia; nie zauwa¿y³am du¿ej poprawy. Co do równowagi PEH, nie zauwa¿y³am dominacji ¿adnej literki, ale H mi nie szkodz±, najlepsze po³±czenie to dla mnie standardowo - najpierw H, pó¼niej E.
sublips jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-02-25, 13:09   #388
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: W³osowo-plotkowo - wszystko o naszych w³osach

Cytat:
Napisane przez login_nick Poka¿ wiadomo¶æ
Jakie nosisz gumki do w³osów? o.O I w ogóle czy nosisz kitka?
Bez cytowania trudno zgadn±æ, kogo pytasz.
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-02-25, 13:49   #389
frogface
Raczkowanie
 
Avatar frogface
 
Zarejestrowany: 2020-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomo¶ci: 344
Dot.: W³osowo-plotkowo - wszystko o naszych w³osach

Cytat:
Napisane przez chimay Poka¿ wiadomo¶æ
Zrób zdjêcie, ¿eby¶my wiedzia³y, o jakich w³osach w ogóle mowa. Bo mo¿liwe, ¿e Twoje w³osy maj± potencja³ do krêcenia siê jak pisze natalia, ale równie dobrze mo¿e to byæ taki przypadek jak mój, gdzie te¿ radzono mi pielêgnacjê dla krêconow³osych z racji na ten puch, podczas gdy moje w³osy s± proste i sztywne i tylko ich niewielka czê¶æ ma tendencjê do patologicznej, spiralnej struktury. To jednak nijak siê ma do ca³o¶ci w³osów jako takich, bo ani krêcona ani nawet falowana nie jestem.
U mnie to wygl±da³o tak jak na dole. Po lewej w wersji najgorszej zaraz po myciu, po prawej w tym prostok±cie tworzy³ mi siê puch, raz wiêkszy, raz mniejszy.
Cytat:
Napisane przez natalia_t Poka¿ wiadomo¶æ
Je¶li s± spuszone, to na pewno chc± siê krêciæ. 3 miesi±ce ¶wiadomej pielêgnacji to malutko, o wiele za krótko ¿eby znale¼æ ulubione oleje, proteiny i nawil¿acze. U mnie to zajê³o oko³o 100 myæ, wiêc prawie rok.
Byæ mo¿e u ciebie jest tak jak u mnie, ¿e w³osy nie potrzebuj± i nie toleruj± humektantów pod ¿adn± postaci±, ¿e ³atwo je przenawil¿yæ. Na razie odstaw jakiekolwiek humektanty, czêsto to one s± przyczyn± efektu waty na g³owie.
Próbowa³a¶ oleju lnianego? Przy takich problematycznych w³osach najlepiej zacz±æ od olejowania na sucho w³a¶nie olejem lnianym. Pestki moreli, brzoskwini, ¶liwki, migda³y i inne orzechowe najlepiej na razie zostaw. U mnie robi± prawdziw± masakrê na w³osach.
Polecam spróbowaæ oleju lnianego, a z protein keratynê i jedwab.
Jakiego stylizatora u¿ywasz?

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:54 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

Spróbuj daæ proteiny dwa razy pod rz±d i zobaczysz jaki to da efekt. Je¶li teraz masz przenawil¿one w³osy, to mo¿e byæ dobrze. Ja dajê przy ka¿dym myciu na pó³ godziny pod czepek, jak widzê ¿e za bardzo sztywniej± to odpuszczam proteiny na jedno mycie, ale bardzo rzadko to siê zdarza.
Z tymi hairfoodami to lepiej uwa¿aæ, s± bardzo nawil¿aj±ce.
W tej gift of nature gliceryna wysoko, olej z czarnuszki, mo¿e zrobiæ kuku wysokoporowatym.
Gdzie mogê zobaczyæ zdjêcie twoich w³osów? Bo jak czytam jak ci nic nie dzia³a to zastanawiam siê, czy nie jeste¶my "w³osowymi bli¼niaczkami"

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Mogê wys³aæ wam zdjêcia na priv, je¶li kto¶ jest chêtny zobaczyæ.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
frogface jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2021-02-25, 14:37   #390
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomo¶ci: 10 465
Dot.: W³osowo-plotkowo - wszystko o naszych w³osach

Cytat:
Napisane przez frogface Poka¿ wiadomo¶æ
Mogê wys³aæ wam zdjêcia na priv, je¶li kto¶ jest chêtny zobaczyæ.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Poka¿

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Forum plotkowe


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2023-09-10 13:56:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:03.