Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2023-12-02, 14:25   #1
DzieckoHagrida
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomo¶ci: 301

Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ?


Na jednym podca¶cie us³ysza³am o matkach, które twierdz±, ¿e ¿a³uj± rodzicielstwa, ale podkre¶laj±, ¿e kochaj± swoje dzieci. Czy to mo¿liwe, ¿e faktycznie kochaj±?
DzieckoHagrida jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-12-02, 15:17   #2
Hermiona83
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona83
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomo¶ci: 1 243
Dot.: Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ?

Tak, mo¿na kochaæ dziecko, ale mieæ poczucie, ¿e gdyby siê mog³o cofn±æ czas, to by siê na nie nie zdecydowa³o.

PS W podca¶cie, nie na.
Hermiona83 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-12-02, 15:22   #3
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomo¶ci: 1 291
Dot.: Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ?

Jasne, ¿e mog± szczerze kochaæ swoje dzieci, ale po prostu gdyby mog³y cofn±æ czas pokierowa³yby inaczej swoim ¿yciem i zrezygnowa³y z rodzicielstwa albo urodzi³y dziecko w innym momencie swojego ¿ycia. Urodzenie dziecka nie sprawia, ¿e cz³owiek przechodzi w tryb matki 24/7 i traci swoje osobiste pragnienia, ambicje, marzenia.
Aelora jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-12-02, 15:42   #4
DzieckoHagrida
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomo¶ci: 301
Dot.: Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez Aelora Poka¿ wiadomo¶æ
Jasne, ¿e mog± szczerze kochaæ swoje dzieci, ale po prostu gdyby mog³y cofn±æ czas pokierowa³yby inaczej swoim ¿yciem i zrezygnowa³y z rodzicielstwa albo urodzi³y dziecko w innym momencie swojego ¿ycia. Urodzenie dziecka nie sprawia, ¿e cz³owiek przechodzi w tryb matki 24/7 i traci swoje osobiste pragnienia, ambicje, marzenia.
Ale jak kogo¶ kocham, to wolê ¿eby by³ w moim ¿yciu. Jak mo¿na woleæ, ¿eby kogo¶ nie by³o, a kochaæ.
DzieckoHagrida jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-12-02, 15:56   #5
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomo¶ci: 1 291
Dot.: Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez DzieckoHagrida Poka¿ wiadomo¶æ
Ale jak kogo¶ kocham, to wolê ¿eby by³ w moim ¿yciu. Jak mo¿na woleæ, ¿eby kogo¶ nie by³o, a kochaæ.
Ale w tym podca¶cie chodzi³o o to, ¿e kobiety ca³kowicie ¿a³uj± rodzicielstwa czy po prostu wiedz± z w³asnego do¶wiadczenia, ¿e macierzyñstwo nie wygl±da tak jak w kolorowych magazynach albo ¶wiecie celebrytów? ¯e czasem dzieci s± chore, trudne, mêcz±ce, g³upie itd.?
Aelora jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-12-02, 17:47   #6
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomo¶ci: 16 089
Dot.: Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ?

Ja kocham moje dzieci jak nikogo nigdy wcze¶niej nie kochalam ale nie polecam macierzyñstwa i gdybym miala drugi raz przezyc moje zycie nie s±dzê ze zdecydowalbym sie na posiadanie dzieci
Nie oznacza to ze nie chce miec moich dzieci w moim zyciu poprostu macierzyñstwo odbieram jako wykanczajaco emocjonalnie podroz,zawsze mowie ze moje dzieci daly mi duzo radosci ale cena za to jest 3 razy wiecej stressu nie wspomne o kosztach finansowych ;-) jednak najwyzsza cene jest ten nieprzemijajacy nigdy lêk ,nawet teraz kiedy sa dorosle kazda porazka zwiazkowa,zawodowa mnie rowniez stresuje ,martwie sie o ich zdrowie ,chcialabym uchronic od zla tego swiata,jestem tu obok zawsze gotowa utulic z rada na wszystko;-)
Mysle ze zycie bez dzieci byloby o wiele spokojniejsze i prawdopodobnie blbym gdzie indziej niz jestem dzisiaj bo nie da sie ukryc ze majac dzieci dokonywalam.czesto wyborow uwzgledniajacych ich dobro przedewszystkim i nie moglam slepo podazac tylko za swoja wygoda czy pragnieniami poniewaz nie bylam sama ich dobro komfort lepsze szanse rozwoju zawsze na uwadze podejmujac wiazace zyciowe decyzje

Zeby bylo jasne nie winie moich dzieci za nic czego nie udalo mi sie osiagnac,kazda moja decyzja byla tylko moja tak samo jak decyzja o ich posiadaniu
Jednym slowem kocham moje dzieci ale nie chcialabym miec dzieci gdybym wiedziala jak to obciazy mnie na cale zycie ,bylam chyba naiwniar± decydujac sie na maciezynstwo
Obydwoje moich dzieci nie chce miec dzieci wogole i mowiac szczerze wcale im sie nie dziwie ;-)
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-12-02, 18:48   #7
DzieckoHagrida
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomo¶ci: 301
Dot.: Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ?

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;89723036]Ja kocham moje dzieci jak nikogo nigdy wcze¶niej nie kochalam ale nie polecam macierzyñstwa i gdybym miala drugi raz przezyc moje zycie nie s±dzê ze zdecydowalbym sie na posiadanie dzieci
Nie oznacza to ze nie chce miec moich dzieci w moim zyciu poprostu macierzyñstwo odbieram jako wykanczajaco emocjonalnie podroz,zawsze mowie ze moje dzieci daly mi duzo radosci ale cena za to jest 3 razy wiecej stressu nie wspomne o kosztach finansowych ;-) jednak najwyzsza cene jest ten nieprzemijajacy nigdy lêk ,nawet teraz kiedy sa dorosle kazda porazka zwiazkowa,zawodowa mnie rowniez stresuje ,martwie sie o ich zdrowie ,chcialabym uchronic od zla tego swiata,jestem tu obok zawsze gotowa utulic z rada na wszystko;-)
Mysle ze zycie bez dzieci byloby o wiele spokojniejsze i prawdopodobnie blbym gdzie indziej niz jestem dzisiaj bo nie da sie ukryc ze majac dzieci dokonywalam.czesto wyborow uwzgledniajacych ich dobro przedewszystkim i nie moglam slepo podazac tylko za swoja wygoda czy pragnieniami poniewaz nie bylam sama ich dobro komfort lepsze szanse rozwoju zawsze na uwadze podejmujac wiazace zyciowe decyzje

Zeby bylo jasne nie winie moich dzieci za nic czego nie udalo mi sie osiagnac,kazda moja decyzja byla tylko moja tak samo jak decyzja o ich posiadaniu
Jednym slowem kocham moje dzieci ale nie chcialabym miec dzieci gdybym wiedziala jak to obciazy mnie na cale zycie ,bylam chyba naiwniar± decydujac sie na maciezynstwo
Obydwoje moich dzieci nie chce miec dzieci wogole i mowiac szczerze wcale im sie nie dziwie ;-)[/QUOTE]
Super komentarz
To po pierwszym dziecku nie mia³a¶ do¶æ?
DzieckoHagrida jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2023-12-02, 19:33   #8
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomo¶ci: 16 089
Dot.: Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez DzieckoHagrida Poka¿ wiadomo¶æ
Super komentarz
To po pierwszym dziecku nie mia³a¶ do¶æ?
Nie
Moj syn byl zabawnym niemowlakiem,cora byla zato bardzo spokojnym dzieckiem w niemowlenctwie. ogolnie wczesne dziecinstwo nie byl tak bardzo stresujace dopiero z czasem kiedy dzieci ida do przedszkola ,szkoly problemów zaczyna przybywac,zaczynaja sie interakcje z rowiesnikami,problemy w szkole,z nauczycielami z kolezankami itp itd
Dosc szybko zorientowa³am sie ze nie lubie urlopow z dziecmi nigdy nie mog³am sie na nich wyluzowac zawsze musia³am miec na nie oko,od kiedy pojawily sie dzieci rowniez przestalam pic alkohol kiedy np mielismy w domu imprezy znajomymi ja bylam zawsze osoba zachowujaca trzezwosc wlasniez uwagi na to ze gdyby dziecko potrzebowalo naglej pomocy nie wyobrazalam sobie zeby wszyscy dorosli byli pijani w domu.
Mysle ze jestem poprostu bardzo odpowiedzialna osoba i ta rola rodzica to wedlug mnie praca 24/7 ,moj mozg nie umie sie wylaczyc z tej roli
Mimo ze moje dzieci sa dorosle i nie mieszkaja ze mna nadal martwie siê kiedy maja problemy moge smialo powiedziec ze z rodzicielstwa do tej pory najbardziej odpowiada mi bycie rodzicem dziecka doroslego ;-)
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-12-03, 01:00   #9
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomo¶ci: 30 095
Dot.: Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ?

Wypowiem siê jako bezdzietna lambadziara.

Moim zdaniem nie. Wiele rzeczy kocham/lubiê, a jednak gdybym mia³a wybór, to bym zrobi³a inaczej.

I tak samo widzê kwestie rodzicielstwa. To nie³atwa sprawa (delikatnie mówi±c), bardzo du¿a odpowiedzialno¶æ i kupa roboty. Nic dziwnego, ¿e ludzie, zw³aszcza wiedz±c, z czym to siê wi±¿e, ¶wiadomie podjêliby inne decyzje, gdyby mogli cofn±æ czas.

W ogóle by mi nie by³o przykro, gdyby moi rodzice ¿a³owali rodzicielstwa. (Za³ó¿my, ¿e to jako¶ wychodzi, mówi± mi albo pods³uchujê pod drzwiami ich rozmowê czy co¶.) W ogóle nie odebra³abym tego w ten sposób, ¿e mnie nie kochaj±.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ¶ci¶le tajnego rz±dowego programu badañ nad eksperymentaln± szczepionk± na malariê.
Limonka2738 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-12-03, 12:30   #10
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Bia³a
Wiadomo¶ci: 557
Dot.: Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ?

Jestem aktualnie w ci±¿y. Ci±¿y, która doje¿d¿a mnie w ka¿dym dniu.... Wymioty (biorê leki, ¿eby jako¶ funkcjonowaæ i siê nie odwodniæ), zgaga, bezsenno¶æ, bole miednicy, krwotoki z nosa, zaparcia, po drodze jeszcze 2-3 sytuacje, gdzie musia³am jechaæ do szpitala, to tak po krotce je¶li chodzi o fizyczno¶æ, bo psychika te¿ dostaje: wcze¶niej by³am super aktywna, teraz ledwo chodzê, nie podoba mi siê aktualnie moje cia³o, nie mogê pracowaæ + zmartwienie czy z dzieckiem jest wszystko ok. I w ci±gu tych prawie 6 miesiêcy wiele razy mówi³am, ¿e nigdy wiêcej bycia w ci±¿y i ¿e z perspektywy czasu ¿a³ujê, ¿e siê na to zdecydowa³am, a wiem ¿e z dzieckiem bêdzie jeszcze trudniej. Ale... Nie zmienia to faktu, ¿e po badaniach czujê ulgê, ¿e z dzieckiem wszystko ok, ¿e jak czuje ruchy to czujê spokój i rado¶æ i ¿e chcia³abym ¿eby ju¿ by³a fizycznie obok, ale.... Mimo tych pozytywnych uczuæ, drugi raz nie zdecyduje siê na dziecko. I, mimo ¿e wszystko przede mn± je¶li chodzi o wychowanie, to wiem, ¿e bêdzie trudno i moje lekkie, komfortowe ¿ycie idzie w ☠☠☠☠ziuuuu wiêc rozumiem, ¿e mo¿na kochaæ dziecko, ale jednak ¿a³owaæ wej¶cia w macierzyñstwo

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-12-03, 13:19   #11
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomo¶ci: 1 805
Dot.: Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez DzieckoHagrida Poka¿ wiadomo¶æ
Ale jak kogo¶ kocham, to wolê ¿eby by³ w moim ¿yciu. Jak mo¿na woleæ, ¿eby kogo¶ nie by³o, a kochaæ.
Przecie¿ nie chodzi o to, ¿eby ta osoba zniknê³a z twojego ¿ycia, a ty zostajesz ze wspomnieniami, uczuciami, itp, tak jak w przypadku czyjej¶ ¶mierci. Jakby¶ mia³a mo¿liwo¶æ cofn±æ czas i zrobiæ co¶ inaczej, to wróci³aby¶ do stanu z wtedy - nie zna³aby¶ tego dziecka, nie mia³a w sobie mi³o¶ci do niego.
Nie têskni siê personalnie za czym¶ czego siê nigdy nie mia³o.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2023-12-03, 15:37   #12
DzieckoHagrida
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomo¶ci: 301
Dot.: Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez wredna_loszka Poka¿ wiadomo¶æ
Jestem aktualnie w ci±¿y. Ci±¿y, która doje¿d¿a mnie w ka¿dym dniu.... Wymioty (biorê leki, ¿eby jako¶ funkcjonowaæ i siê nie odwodniæ), zgaga, bezsenno¶æ, bole miednicy, krwotoki z nosa, zaparcia, po drodze jeszcze 2-3 sytuacje, gdzie musia³am jechaæ do szpitala, to tak po krotce je¶li chodzi o fizyczno¶æ, bo psychika te¿ dostaje: wcze¶niej by³am super aktywna, teraz ledwo chodzê, nie podoba mi siê aktualnie moje cia³o, nie mogê pracowaæ + zmartwienie czy z dzieckiem jest wszystko ok. I w ci±gu tych prawie 6 miesiêcy wiele razy mówi³am, ¿e nigdy wiêcej bycia w ci±¿y i ¿e z perspektywy czasu ¿a³ujê, ¿e siê na to zdecydowa³am, a wiem ¿e z dzieckiem bêdzie jeszcze trudniej. Ale... Nie zmienia to faktu, ¿e po badaniach czujê ulgê, ¿e z dzieckiem wszystko ok, ¿e jak czuje ruchy to czujê spokój i rado¶æ i ¿e chcia³abym ¿eby ju¿ by³a fizycznie obok, ale.... Mimo tych pozytywnych uczuæ, drugi raz nie zdecyduje siê na dziecko. I, mimo ¿e wszystko przede mn± je¶li chodzi o wychowanie, to wiem, ¿e bêdzie trudno i moje lekkie, komfortowe ¿ycie idzie w ☠☠☠☠ziuuuu wiêc rozumiem, ¿e mo¿na kochaæ dziecko, ale jednak ¿a³owaæ wej¶cia w macierzyñstwo
No moja kole¿anka prze¿y³a prawdziwe piek³o podczas ci±¿y, totalny horror. S± ci±¿e ³atwe i trudne i traumatyczne.

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Poka¿ wiadomo¶æ
W ogóle by mi nie by³o przykro, gdyby moi rodzice ¿a³owali rodzicielstwa. (Za³ó¿my, ¿e to jako¶ wychodzi, mówi± mi albo pods³uchujê pod drzwiami ich rozmowê czy co¶.) W ogóle nie odebra³abym tego w ten sposób, ¿e mnie nie kochaj±.
Mój ojciec ¿a³uje rodzicielstwa. Nigdy tego nie mówi (wrêcz oburzy³by siê na tak± sugestiê), ale tyle razy twierdzi³, ¿e dzieci to horror i oburza³ siê na innych, ¿e maj± dzieci, narzeka³ na mnie itp., ¿e sprawa jest dla mnie jasna Nie jest mi z tym ¼le, wiêc podzielam jako¶ twoje odczucia.
DzieckoHagrida jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-12-03, 21:27   #13
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomo¶ci: 16 089
Dot.: Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ?

Moje dzieci wiedza ze nie polecam posiadania dzieci i nie maja z tym problemu jak mowilam nawet sie ze mna zgadzaja
Pamietam jak szukalam kiedy¶ samochodu dla siebie i moj syn pokazl mi super wypasonego mercedesa i powiedzia³:ten bys mogla miec gdybys nas nie miala i wszyscy sie smielismy .bo to prawda te dzieci kosztowaly mnie fortune

Jezeli chodzi o ciaze czy wczesne dziecinstwo to wogole nie dalo mi popalic ,na pocz±tku bylam dosyc wyluzowana ,czulam sie pewnie w roli matki niemowlakow .
Cala reszta rodzicielstwa byla/jest o wiele trudniejsza
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-12-03, 21:48   #14
DzieckoHagrida
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomo¶ci: 301
Dot.: Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ?

Ale kasa to tylko kasa. Nigdy nie rozumia³am ¿a³owania, ¿e na co¶ posz³y pieni±dze. Materialne rzeczy i tak nie daj± szczê¶cia, ju¿ prêdzej relacje w³a¶nie z dzieæmi czy z facetem.
DzieckoHagrida jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-12-04, 08:12   #15
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomo¶ci: 16 089
Dot.: Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ?

Widze ze nie zrozumialas ,ja nie zaluje ze wydalam na nih moje pieniadze (zreszta nie musialam wielu rzeczy sponsorowac a robilam to bo chialam)
To tylko przyklad na to ze moje dzieci wiedza ze rodzicielstwo kosztuje nie tylko finansowo ale przedewszystkim to duza odpowiedzialnosc
Przyklad z Mercedesem mial zobrazowac ze moje dzieci nie naja zalu czy traumy wiedzac ze nie polecam bycia rodzicem
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-12-04, 08:19   #16
DzieckoHagrida
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomo¶ci: 301
Dot.: Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ?

aaaa, teraz czajê no to s± koszta liczone raczej w milionach. ja mam ponad 30 lat a rodzice mnie utrzymuj± bo uczê siê szwedzkiego praktycznie na pe³en etat i za rok-dwa chcê mieæ lepsz± pracê.
po studiach normalnie pracowa³am, ale wpad³am w depresjê przez guwno-prace xd koszty utrzymania dzieci wiêc mog± byæ o wiele wiêksze ni¿ siê zak³ada. a jak dziecko jest kalekie lub problematyczne w inny sposób, terapie, zabiegi... to mo¿e sprowadziæ niedostatek na rodzine.
DzieckoHagrida jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-12-04, 12:15   #17
alicjaross
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomo¶ci: 1 217
Dot.: Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ?

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;89723036]Ja kocham moje dzieci jak nikogo nigdy wcze¶niej nie kochalam ale nie polecam macierzyñstwa i gdybym miala drugi raz przezyc moje zycie nie s±dzê ze zdecydowalbym sie na posiadanie dzieci
Nie oznacza to ze nie chce miec moich dzieci w moim zyciu poprostu macierzyñstwo odbieram jako wykanczajaco emocjonalnie podroz,zawsze mowie ze moje dzieci daly mi duzo radosci ale cena za to jest 3 razy wiecej stressu nie wspomne o kosztach finansowych ;-) jednak najwyzsza cene jest ten nieprzemijajacy nigdy lêk ,nawet teraz kiedy sa dorosle kazda porazka zwiazkowa,zawodowa mnie rowniez stresuje ,martwie sie o ich zdrowie ,chcialabym uchronic od zla tego swiata,jestem tu obok zawsze gotowa utulic z rada na wszystko;-)
Mysle ze zycie bez dzieci byloby o wiele spokojniejsze i prawdopodobnie blbym gdzie indziej niz jestem dzisiaj bo nie da sie ukryc ze majac dzieci dokonywalam.czesto wyborow uwzgledniajacych ich dobro przedewszystkim i nie moglam slepo podazac tylko za swoja wygoda czy pragnieniami poniewaz nie bylam sama ich dobro komfort lepsze szanse rozwoju zawsze na uwadze podejmujac wiazace zyciowe decyzje

Zeby bylo jasne nie winie moich dzieci za nic czego nie udalo mi sie osiagnac,kazda moja decyzja byla tylko moja tak samo jak decyzja o ich posiadaniu
Jednym slowem kocham moje dzieci ale nie chcialabym miec dzieci gdybym wiedziala jak to obciazy mnie na cale zycie ,bylam chyba naiwniar± decydujac sie na maciezynstwo
Obydwoje moich dzieci nie chce miec dzieci wogole i mowiac szczerze wcale im sie nie dziwie ;-)[/QUOTE]




Mam podobnie, gdybym mogla cofn±æ siê w czasie wola³abym nie mieæ dziecka. Zycie by³oby wtedy ³atwiejsze, mniej pracy, wiêcej czasu dla siebie
alicjaross jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-12-04, 14:29   #18
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomo¶ci: 16 089
Dot.: Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez alicjaross Poka¿ wiadomo¶æ
Mam podobnie, gdybym mogla cofn±æ siê w czasie wola³abym nie mieæ dziecka. Zycie by³oby wtedy ³atwiejsze, mniej pracy, wiêcej czasu dla siebie
Dok³adnie
Nawet teraz mam pelno kolezanek ktore nie moga sie doczekaæ zby zostac babci± mi sie do tego nie pali
Lubie sobie polezec w weekendy albo nie gotowac przez kilka dni
Czasami jestem w towarzystwie znajomych z dziecmi 5 min spokoju nie ma:wytrzyj mi upe,zrob mi kanapke,pic siku itp itd eee nie nie tesknie za tym .
Obejde sie bez wnukow ...narazie ;-) moze cos mi przeskoczy w g³owie pozniej tego nigdy nie wiadomo ale ta chwile mam wystarczajaco do¶wiadczenia z moimi dziecmi zeby tesknic za wnukami
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-12-04, 18:01   #19
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 5 676
Dot.: Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ?

Z wydatkami na dzieci jest chyba tak jak z paleniem fajek - niby powinnam byæ bogata bo nie wydajê tej kwoty ale jako¶ nie jestem

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Æwiczê!
Wenress jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2023-12-04, 19:13   #20
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomo¶ci: 16 089
Dot.: Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez Wenress Poka¿ wiadomo¶æ
Z wydatkami na dzieci jest chyba tak jak z paleniem fajek - niby powinnam byæ bogata bo nie wydajê tej kwoty ale jako¶ nie jestem

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Jestem przekonana ze gdybym nie miala dzieci mialabym kupe kasy na koncie ,widze roznice nawet teraz kiedy nie mieszkaja ze mna,rachunki mam o wiele nizsze,nie place za ich wakacje,wydaje o wiele mniej kasy na jedzenie.
Nie wspomne o tym ze zaplacilam za ich prawo jazdy samochody operacje nosa,dalam kase na depozyt zeby kupic dom ,utrzymywalam corke na studiach itp itd
A pomysl o calym zyciu zanim wyfruna z domu te ubrania,kosmetyki,ile laptopow, komorek przewinelo sie przez moj dom ,te wszystkie dodatkowe zajecia ,wycieczki to jest niekonczaca sie lista ale jeszcze raz podkresle to nie strata pieniedzy mnie zniechecila do rodzicirlstwa ale ogrom odpowiedzialnosci ,lek o drugiego cz³owieka,to ze nigdy nie moge sie wylaczyc z tej roli
To nie jest jak praca ktora mozesz porzucic albo przestac sie martwic i wylaczyc komorke do poniedzia³ku. Ja przynajmniej nie umiem
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-12-04, 20:15   #21
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomo¶ci: 7 306
Dot.: Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ?

Tre¶æ usuniêta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-08 o 02:37
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-12-05, 00:51   #22
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomo¶ci: 5 081
Dot.: Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez Wenress Poka¿ wiadomo¶æ
Z wydatkami na dzieci jest chyba tak jak z paleniem fajek - niby powinnam byæ bogata bo nie wydajê tej kwoty ale jako¶ nie jestem

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Raczej nie, chyba ¿e kto¶ nie potrafi gospodarowaæ bud¿etem. My jako bezdzietna para finansowo jeste¶my du¿o lepiej sytuowani finansowo ni¿ nasi dzietni znajomi. No ale, wydajemy g³ównie na jedzenie, dom i benzynê, czasami jaki¶ urlop, telefony wymieniamy raz na kilka lat, laptopy jeszcze rzadziej, nie chcemy mieæ konsoli, hulajnogi elektrycznej czy innej zabawki, która wysysa kasê, a ciê¿ko jej siê oprzeæ, prawie nie chodzimy na zajêcia dodatkowe, nie bierzemy korepetycji, nie wyrastamy z butów i kurtek. Po prostu dzieci to studnia bez dna, to s± dodatkowe osoby do utrzymania, które kosztuj± du¿o wiêcej ni¿ przeciêtny doros³y.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-12-05, 01:49   #23
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomo¶ci: 13 579
Dot.: Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ?

Czemuz to Dziecko H. zaliczy³o bana?
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-12-05, 07:14   #24
alicjaross
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomo¶ci: 1 217
Dot.: Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ?

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;89723869]Jestem przekonana ze gdybym nie miala dzieci mialabym kupe kasy na koncie ,widze roznice nawet teraz kiedy nie mieszkaja ze mna,rachunki mam o wiele nizsze,nie place za ich wakacje,wydaje o wiele mniej kasy na jedzenie.
Nie wspomne o tym ze zaplacilam za ich prawo jazdy samochody operacje nosa,dalam kase na depozyt zeby kupic dom ,utrzymywalam corke na studiach itp itd
A pomysl o calym zyciu zanim wyfruna z domu te ubrania,kosmetyki,ile laptopow, komorek przewinelo sie przez moj dom ,te wszystkie dodatkowe zajecia ,wycieczki to jest niekonczaca sie lista ale jeszcze raz podkresle to nie strata pieniedzy mnie zniechecila do rodzicirlstwa ale ogrom odpowiedzialnosci ,lek o drugiego cz³owieka,to ze nigdy nie moge sie wylaczyc z tej roli
To nie jest jak praca ktora mozesz porzucic albo przestac sie martwic i wylaczyc komorke do poniedzia³ku. Ja przynajmniej nie umiem[/QUOTE]


Dla mnie szczególnie mêcz±ca jest szko³a dziecka, ciagle trzeba co¶ kupowaæ na technikê, muszê szukaæ tego w sklepach, pomagaæ przy lekcjach, odpytywaæ przed sprawdzianami. Na wakacje mogê je¼dziæ w sezonie wakacyjnym, bo nie chce ¿eby dziecko mia³o tydzieñ zaleg³o¶ci. Gdzie normalnie pojecha³abym w maju lub we wrze¶niu, gdy nie jest tak gor±co
alicjaross jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-12-05, 08:36   #25
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomo¶ci: 16 089
Dot.: Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez alicjaross Poka¿ wiadomo¶æ
Dla mnie szczególnie mêcz±ca jest szko³a dziecka, ciagle trzeba co¶ kupowaæ na technikê, muszê szukaæ tego w sklepach, pomagaæ przy lekcjach, odpytywaæ przed sprawdzianami. Na wakacje mogê je¼dziæ w sezonie wakacyjnym, bo nie chce ¿eby dziecko mia³o tydzieñ zaleg³o¶ci. Gdzie normalnie pojecha³abym w maju lub we wrze¶niu, gdy nie jest tak gor±co
mnie nudzily wywiadowki ,wkurzaly nawiedzone mamuski i nauczycielki ktore myslaly ze sa bogami
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-12-05, 12:58   #26
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomo¶ci: 7 306
Dot.: Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ?

Tre¶æ usuniêta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-08 o 02:37
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-12-05, 14:39   #27
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomo¶ci: 16 089
Dot.: Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ?

[1=43f4c6e05089aac1c48e760 c19dfc261ffa43875_6583838 01b065;89724166]Tre¶æ usuniêta[/QUOTE]

Mogli zostawic za kilka dni i tak wszyscy st±d znikniemy
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-12-05, 15:31   #28
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomo¶ci: 30 095
Dot.: Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ?

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;89724218]Mogli zostawic za kilka dni i tak wszyscy st±d znikniemy[/QUOTE]

__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ¶ci¶le tajnego rz±dowego programu badañ nad eksperymentaln± szczepionk± na malariê.
Limonka2738 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-12-05, 15:36   #29
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomo¶ci: 30 095
Dot.: Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez skara Poka¿ wiadomo¶æ
Raczej nie, chyba ¿e kto¶ nie potrafi gospodarowaæ bud¿etem. My jako bezdzietna para finansowo jeste¶my du¿o lepiej sytuowani finansowo ni¿ nasi dzietni znajomi. No ale, wydajemy g³ównie na jedzenie, dom i benzynê, czasami jaki¶ urlop, telefony wymieniamy raz na kilka lat, laptopy jeszcze rzadziej, nie chcemy mieæ konsoli, hulajnogi elektrycznej czy innej zabawki, która wysysa kasê, a ciê¿ko jej siê oprzeæ, prawie nie chodzimy na zajêcia dodatkowe, nie bierzemy korepetycji, nie wyrastamy z butów i kurtek. Po prostu dzieci to studnia bez dna, to s± dodatkowe osoby do utrzymania, które kosztuj± du¿o wiêcej ni¿ przeciêtny doros³y.
Mam wra¿enie te¿, ¿e o ile kto¶ nie jest naprawdê dobrze sytuowany, to jak ma ekstra 400z³ w miesi±cu, to da dziecku na kurs jêzykowy, zamiast zainwestowaæ sobie w zajêcia karate.

Co rozumiem, ale tak trochê cz³owiek przestaje priorytetyzowaæ swój rozwój, bo bardziej zale¿y mu na tym, ¿eby rozwija³o siê jego dziecko.

Nie zrozumcie tego tak, ¿e rodzice to siê nie rozwijaj± i nic nie robi±, bo nie o tym mówiê.

Tylko ¿e bud¿et nie jest z gumy i je¶li Kasia chce na balet, to powinna na niego pój¶æ, a skoro tata chce zacz±æ siê uczyæ arabskiego, to mo¿e jeszcze poczekaæ.

Czas, ¶rodki, energia, wiêkszo¶æ idzie na dziecko. I to normalne, tak powinno byæ. Ale mnie by to frustrowa³o.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ¶ci¶le tajnego rz±dowego programu badañ nad eksperymentaln± szczepionk± na malariê.
Limonka2738 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-12-05, 20:10   #30
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomo¶ci: 7 306
Dot.: Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ?

Tre¶æ usuniêta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-08 o 02:37
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2023-12-06 14:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:27.