Krwawienia podczas stosunku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-12-21, 17:47   #1
Agata_xx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: London
Wiadomości: 11

Krwawienia podczas stosunku


Hej dziewczyny,

Przez 10 lat brałam tabletki antykoncepcyjne Microgynon30. Niestety spowodowało to, że dostałam nadżerki szyjki macicy zdiagnozowana pod koniec maja 2023.

Wtedy tez miałam kolposkopie i pierwsze leczenie nadżerki azotanem srebra. Niestety to leczenie mega pogorszyło sprawę i zaczęłam strasznie krwawić podczas stosunku.

Następnie poszłam do prywatnego ginekologa który polecił odstawić tabletki, i tak tez zrobiłam pod koniec czerwca. W lipcu, pani ginekolog wykonała krioterapię jako ponowne leczenie nadżerki jako ze pierwszy zabieg który miałam robiony na służbę zdrowia (w UK) nie był wykonany poprawnie i nadżerka nie była wyleczona w całości.

Po zagojeniu się wszystkiego, we wrześniu wreszcie byłam wstanie współżyć z moim partnerem i wszystko było w porządku. Byłam szczęśliwa, ze nareszcie jest ok.

Niestety, po około miesiąca bez żadnych problemów, dostałam okresu tydzień wcześniej niż powinnam. Trwał on około 4 dni. Tydzień później, znów dostałam okres.

Przerażona poszłam do ginekologa. Pani doktor sprawdziła szyjkę macicy, zrobiła USG i powiedziała ze wszystko jest w porządku i nie widzi żadnego powodu przez który mogłabym krwawić.

Teraz minęło już trochę czasu, a ja nadal krwawię podczas każdej próby stosunku. Nie jest to delikatne plamienie, tylko krwawienie jak przy okresie. Zazwyczaj trwa przez 12-24 godzin.

Pani ginekolog nazwała mnie zagadką medyczną i powiedziała, że organizm pewnie nadal dochodzi do siebie po tabletkach antykoncepcyjnych. Minęło już 6 miesięcy od kiedy przestałam brać tabletki więc w gruncie rzeczy wszystko już powinno się uregulować, a tu nic.

Teraz dostalam tabletki Norethisterone ktore mam brać 3 razy dziennie od 16 do 26 dnia cyklu, przez 3 cykle. Pani doktor powiedziała, ze zobaczę różnice praktycznie od razu. Niestety, przeszłam już jeden cykl z tymi tabletkami i poprawy nie było.

Z kimkolwiek rozmawiam, nikt nigdy tak nie miał, żeby krwawić podczas każdego stosunku. Lekarze nie pomagają, a ja już dostaje depresji, bo nie wiem co robić i gdzie szukać pomocy.

Czy któraś z Was ma lub miała problemy z dojściem do siebie po odstawieniu tabletek i z podobne problemy z krwawieniami? Jeśli tak, to jak sobie poradzilyscie?

Byłabym również wdzięczna za polecenie ginekologów którzy są dobrze w leczeniu skomplikowanych przypadków, w Londynie lub we Wrocławiu.
Agata_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-21 18:47:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:26.