moja skóra potrzebuje... resetu - POMOCY! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-02, 16:36   #1
kira495
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2
Thumbs down

moja skóra potrzebuje... resetu - POMOCY!


Błagam wszystkie panie, dojrzałe, niedojrzałe, wykwalifikowane i niewykwalifikowane o pomoc. Problem tkwi w skórze. Wszędzie.
Płakać mi się chce jak patrzę w lustro. od góry do dołu coś jest nie tak.
Twarz - drobne krostki, mnóstwo zaskórników, przeraźliwie głębokie doliny łez, skóra pod oczami tak cienka i sina, że prześwitują błękitne żyłki.
Ramiona - trądzik pełną gębą. usiane bliznami, podobnie jak plecy, ciągle coś się tam robi.
Cała reszta - w wielu 17 lat... cellulit i rozstępy. Uhh.
Owłosienie na rękach, plecach, brzuchu - kłopotliwe. Depilacja odpada, bo nie dość, że cierpię w momencie jej robienia to jeszcze 2 tyg później.

I zmora mojego życia - blizny - wszystkie rozmiaary, kształty, przyczyny, kolory, głębokości... ONE SĄ WSZĘDZIE. Część bardziej widoczna, część mniej. Wszyscy mnie pytają, czy przypalają mnie papierosami. Żadna, nawet najdrobniejsza ranka nie goi się prawidłowo. krostki w różnych miejscach pojawiają się bez powodu i goją się tygodniami.

No, i jestem chorobliwie blada. Sino-biało- zielonkawa. Więc kontrast jest niezły.

Pytanie brzmi - co ja mam robić?
Czego unikać, od czego zacząć?

proszę, wyglądam cała jak szwajcarski ser.
kira495 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 16:57   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: moja skóra potrzebuje... resetu - POMOCY!

endokrynolog, dermatolog, ginekolog, badania poziomu wapnia i żelaza- mogą być niedobory żelaza i stąd kiepskie gojenie ran. Dopiero po tych wizytach lekarskich np. dobra kosmetyczka.
Na blizny mogę polecić serum z kolagenem morskim AVA i olejki, szczególnie różany.
To nadmierne owłosienie sugeruje, że to kwestia hormonalna, możliwe, że miesza Ci szyki za wysoki poziom androgenów. Więc od kontaktu z endokrynologiem bym zaczęła. Jeśli w grę będzie wchodził np. trądzik hormonozależny co endokrynolog potwierdzi no to potem bym poszła do dermatologa. Ale dopiero z wynikami od endokrynologa w ręku.

---------- Dopisano o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 17:49 ----------

Możesz pić herbatką z Czystka bo nieco reguluje gospodarkę hormonalną. Ale trzymaj się z dala od pokrzywy i picia wielu ziół na własną rękę bo wiele z nich dodatkowo rozregulowuje hormony żeńskie. A u Ciebie to raczej nie wskazane.
Warto wykluczyć brak problemów z gronkowcem. Można zrobić u dermatologa wymaz z tych krostek bo czasem coś co bierze się za trądzik młodzieńczy to po prostu wynik tego, że populacja gronkowca w naszym organizmie wymknęła się spod kontroli. No i sprawdzić czy nie masz alergii pokarmowych np. na mleko krowie, soję bo stąd też można mieć krostki z niczego, trudno gojące się i omylnie brać to za trądzik. Możesz np. odstawić produkty mleczne i zobaczyć jak skóra zareaguje. Moja kuzynka męczyła się 4 lata tak jak Ty zanim odkryła, że jej problemem jest alergia na laktozę. Odstawiła laktozę i wszelkie problemy z cerą przeszły jak ręką odjął. Także najpierw lekarze i diagnostyka, a jak będziesz wiedzieć w czym problem to dopiero potem kosmetyki na samym końcu. Jak zaleczysz źródło problemu to na blizny już potem mogą być kwasy u kosmetyczki, ewentualnie laser w gabinecie medycyny estetycznej, więc bliznami martwiłabym się najmniej. Da się je obecnie usunąć i zmniejszyć ich widoczność. Grunt to wykryć w czym problem i zadbać o to by nie powstawały nowe.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 21:44   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: moja skóra potrzebuje... resetu - POMOCY!

Cytat:
Napisane przez kira495 Pokaż wiadomość
Błagam wszystkie panie, dojrzałe, niedojrzałe, wykwalifikowane i niewykwalifikowane o pomoc. Problem tkwi w skórze. Wszędzie.
Płakać mi się chce jak patrzę w lustro. od góry do dołu coś jest nie tak.
Twarz - drobne krostki, mnóstwo zaskórników, przeraźliwie głębokie doliny łez, skóra pod oczami tak cienka i sina, że prześwitują błękitne żyłki.
Ramiona - trądzik pełną gębą. usiane bliznami, podobnie jak plecy, ciągle coś się tam robi.
Cała reszta - w wielu 17 lat... cellulit i rozstępy. Uhh.
Owłosienie na rękach, plecach, brzuchu - kłopotliwe. Depilacja odpada, bo nie dość, że cierpię w momencie jej robienia to jeszcze 2 tyg później.

I zmora mojego życia - blizny - wszystkie rozmiaary, kształty, przyczyny, kolory, głębokości... ONE SĄ WSZĘDZIE. Część bardziej widoczna, część mniej. Wszyscy mnie pytają, czy przypalają mnie papierosami. Żadna, nawet najdrobniejsza ranka nie goi się prawidłowo. krostki w różnych miejscach pojawiają się bez powodu i goją się tygodniami.

No, i jestem chorobliwie blada. Sino-biało- zielonkawa. Więc kontrast jest niezły.

Pytanie brzmi - co ja mam robić?
Czego unikać, od czego zacząć?

proszę, wyglądam cała jak szwajcarski ser.
Owłosienie na plecach i trądzik to naprawdę wystarczające powody, żeby zrobić sobie pakiet badań hormonalnych. Na to żaden kosmetyk nie pomoże, a na owłosienie to nawet laser w takiej sytuacji, dopóki hormony są skopane, nie pomoże.
Idź do endokrynologa.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 07:07   #4
kira495
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2
Dot.: moja skóra potrzebuje... resetu - POMOCY!

Z tego co już wiem, od alergologa i dermatologa - na ramionach to atopowe zapalenie skóry. A na nim jeszcze jakieś inne zmiany skórne. Wybiorę się do reszty lekarzy w miarę szybko.

a laktozy nie toleruję i od paru lat unikam 😁

A peelingi? Mogę, czy nie mogę? Chodzi mi o miejsca bez stanów zapalnych, nie oszalałam jeszcze.

Kremy? Bo na olejek arganowy na pewno mam alergię, a mam strasznie suchą skórę, bo na kazdy krem inaczej reaguję.

I jakie kosmetyki na blizny Panie polecają? @natalieeeeeeeeeee pytam, pytam 😁
kira495 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 09:22   #5
Katrina_85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 17
Dot.: moja skóra potrzebuje... resetu - POMOCY!

Polecam iść do dermatologa. Nie ma co się zastanwiać. Sama miałam jakiś czas temu trądzikowe zapalenie skóry i tylko wizyta u dermatologa mi uratowała cerę. Teraz mam wybrane kosmetyki, które stosuję i jest ok. Głowa do góry !
Katrina_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 09:28   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: moja skóra potrzebuje... resetu - POMOCY!

Najpierw to do endokrynologa. Dermatolog przy takich zmianach wiele nie zdziała.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 18:54   #7
katerinka30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 2
Dot.: moja skóra potrzebuje... resetu - POMOCY!

najbardziej delikatne i naturalne czyli kolagenowe i sam kolagen.. (ale to jako dodatek podstawa ,to wizyta u specjalisty.)
katerinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-03, 19:04   #8
Maul
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1
Dot.: moja skóra potrzebuje... resetu - POMOCY!

Dokładnie! Tak jak dziewczyny wyżej piszą. Komplet badań. Do sprawdzenia tarczyca!
Maul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 20:45   #9
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: moja skóra potrzebuje... resetu - POMOCY!

wydaje mi się, że Twoje problemy mogą mieć podłoże hormonalne, zarówno trądzik jak i nadmierne owłosienie to często skutek nadmiaru androgenów. Idź do endokrynologa i zrób niezbędne badania.
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 00:06   #10
strawberry_princess_
Przyczajenie
 
Avatar strawberry_princess_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 20
Dot.: moja skóra potrzebuje... resetu - POMOCY!

Dziewczyny wyżej dobrze mówią. Najważniejsze to badania. Później można kombinować dalej. Na blizny apteczny Cepan albo Contractubex . Ale jeśli nie wyleczysz najpierw przyczyny problemów, to bez sensu cokolwiek stosować.
__________________
We all have secrets...
strawberry_princess_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 17:35   #11
Agnieszka_02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 253
Dot.: moja skóra potrzebuje... resetu - POMOCY!

Dziewczyny powyżej mają rację. Powinnaś zacząć od wizyty u ginekologa, który ma również specjalizację z endokrynologii. Na pewno zaleci Ci zrobienie kompletu badań.
Agnieszka_02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-13, 19:44   #12
201706120937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 127
Dot.: moja skóra potrzebuje... resetu - POMOCY!

proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków. proszę o usuniecie moich wątków.

Edytowane przez 201706120937
Czas edycji: 2017-06-11 o 02:27
201706120937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-13 20:44:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:54.