Perfumy z FM Group czy coś droższego ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-14, 20:00   #1
GrowTank
Przyczajenie
 
Avatar GrowTank
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 28
Question

Perfumy z FM Group czy coś droższego ?


Witajcie, ostatnio skończył mi się flakon męskich perfum z FM (nr 134) i tak zacząłem się zastanawiać nad zakupem kolejnych. Powstrzymuje mnie od zakupu jedna myśl.
Czy kupić kolejny raz perfumy za 30-35zł czy może wybrać coś droższego za 100zł ? Przyznam szczerze że nigdy takich drogich perfum nie kupowałem a ostatnio przechodząc obok Sephory widziałem perfumy nawet za 400zł
Nigdy nie miało dla mnie znaczenia wygląd flakonu czy marka to jest mi obojętne. Bardziej zastanawiam się nad trwałością takich perfum. Czy im droższe perfumy tym lepsze ? Tzn czy perfumy za 400zł będą 4 razy trwalsze niż perfumy za 100zł ? Kiedy w męskich perfumach przepłaca się za jakość ?
Pozdrawiam i liczę na odzew


Edytowane przez GrowTank
Czas edycji: 2016-11-14 o 20:03
GrowTank jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 05:25   #2
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Perfumy z FM Group czy coś droższego ?

Cytat:
Napisane przez GrowTank Pokaż wiadomość
Witajcie, ostatnio skończył mi się flakon męskich perfum z FM (nr 134) i tak zacząłem się zastanawiać nad zakupem kolejnych. Powstrzymuje mnie od zakupu jedna myśl.
Czy kupić kolejny raz perfumy za 30-35zł czy może wybrać coś droższego za 100zł ? Przyznam szczerze że nigdy takich drogich perfum nie kupowałem a ostatnio przechodząc obok Sephory widziałem perfumy nawet za 400zł
Nigdy nie miało dla mnie znaczenia wygląd flakonu czy marka to jest mi obojętne. Bardziej zastanawiam się nad trwałością takich perfum. Czy im droższe perfumy tym lepsze ? Tzn czy perfumy za 400zł będą 4 razy trwalsze niż perfumy za 100zł ? Kiedy w męskich perfumach przepłaca się za jakość ?
Pozdrawiam i liczę na odzew

Powiem Ci tak-jeśli nic innego oprócz FM i podobnych nie miałeś to nie wiesz co tracisz, ale jeśli zaczniesz używać oryginałów, to raczej nie wrócisz do podrób. Stawiałabym na oryginały, nawet jeśli są drogie, to nie bez powodu-ktoś nad nimi ciężko pracował, użył świetnych składników, zapakował w piękny flakon, a nie mieszał ,,na kolanie" na aby aby. Poza tym podróby są płaskie, nie rozwijają się jak te ,,prawdziwe", są jakby echem, pokracznym odzwierciedleniem, jak w gabinecie luster, ale każdy ma wybór.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 15:57   #3
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Perfumy z FM Group czy coś droższego ?

Weź pod uwagę, że ze wszystkim tak jest. Możesz lata słuchać muzyki z chomika, czytać kradzione pdf i piec placki na margarynie, a potem przesiąść się na lepsze wyroby i nagle odkryć inną jakość życia.
Z perfumami tak samo.
Dopóki nie będziesz mógł spróbować czegoś naprawdę dobrego, to z łatwością będziesz się zadawalał miernotą.
Ale o ileż przyjemniej jest trzymać i rozkoszować się ładnie wydaną książką (a nie jej skanem, który się podwędzi z chomika), o ile milej jest czuć naprawdę dobry zapach opakowany w porządny i luksusowy flakon.
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 19:56   #4
szydelkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 37
Dot.: Perfumy z FM Group czy coś droższego ?

Nie jest regułą, że perfumy za 400 muszą pachnieć dłużej od tych za 100 zł. Wszystko zależy od naszej skóry i tego jak długo perfumy się na niej utrzymają.

Jednak sama po sobie wiem, że gdy spróbowałam perfum droższych(ok. 100 zł (dla jednych mało dla innych dużo)) do tych tańszych nie wrócę.

Spróbuj powąchać jakieś zapachy w sephorze lub douglasie, weź długopis popsikaj na papierki i zapisz na nich nazwy. Później wybierz jaki ci najbardziej odpowiada, wróć do sklepu i popsikaj się. Sprawdzisz trwałość. A później możesz szukać tego zapachu w internecie.

Jeśli wygląd flakonika nie jest dla Ciebie ważny to ja bym skusiła się na testery, zawartość ta sama a są sporo tańsze.
szydelkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 21:56   #5
Ryksa
Rozeznanie
 
Avatar Ryksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 967
Dot.: Perfumy z FM Group czy coś droższego ?

Nie musisz dawać odrazu 400zł Są bardzo dobre męskie zapachy (i mega trwałe) za ktore zapłacisz nawet 60zł w promocji. Przetestuj w sephorze i kup w jednej z polecanych na tym forum perfumerii internetowych. Ja sama kiedyś używałam FM i był to numer 80 - odpowiednik miss dior cherie. Byłam z niego bardzo zadowolona i nadal uważam, że niektore odpowiedniki z FM są ok. Ja jednak już do nich nie wrócę bo odkryłam świat prawdziwych zapachów, a nie ich odpowiedników
Ryksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 08:00   #6
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Perfumy z FM Group czy coś droższego ?

Nie tylko Sephora jest w Polsce. Taniej można nabyć fajne wody toaletowe i perfumowane w Super Pharm czy Rossmann.

Nigdy nie miałam żadnych podrób, więc nie mam porównania.
Zaczynałam od zapachów Coty
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-18 09:00:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:53.