Posiadanie samochodu a miejsce zamieszkania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-05, 11:26   #1
olka922
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 354

Posiadanie samochodu a miejsce zamieszkania


Czy Waszym zdaniem da się obejść bez samochodu? Może ktoś z Was go nie ma? Ja mieszkam na wsi i bez samochodu byłoby trudno, bo jednak do najbliższego niedużego miasta jest kilka kilometrów. Ale gdybym mieszkała w dużym mieście, to korzystałabym tylko z komunikacji miejskiej. Po pierwsze wyszłoby chyba taniej niż utrzymanie samochodu, po drugie z samochodem więcej problemów, bo się psuje (a na lepsze auto mnie nie stać), po trzecie szukanie miejsc parkingowych chyba by mnie wykończyło a po czwarte nie nadaję się na jeżdżenie w takim dużym ruchu. Także samochód nie byłby mi potrzebny gdybym mieszkała w mieście. Ale pewnie niewiele osób ma takie podejście jak ja, bo jednak w miastach ruch jest ogromny, więc być może wiele ludzi nie wyobraża sobie jeździć komunikacją miejską.

A Wy gdzie mieszkacie i jakie macie podejście do jeżdżenia samochodami?
olka922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 12:17   #2
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Posiadanie samochodu a miejsce zamieszkania

Mieszkam w nieoficjalnym centrum Gdanska i gdybym nie miala pracy na zadupiu 26 km dalej, to by mi samochod nie byl do niczego potrzebny.
No, ale mimo ze mam tak daleko prace to i tak nie mam samochodu. Teoretycznie moglabym kupic, ale jakos szkoda mi na to pieniedzy. Dojazd do pracy trwa godzine, ale autobus podjezdza pod sama prace, wiec nie tak zle.
TZ tez nie ma auta, bo nie potrzebuje. Do pracy dojedzie szybciej komunikacja.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 12:23   #3
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Posiadanie samochodu a miejsce zamieszkania

Cytat:
Napisane przez olka922 Pokaż wiadomość
Czy Waszym zdaniem da się obejść bez samochodu? Może ktoś z Was go nie ma? Ja mieszkam na wsi i bez samochodu byłoby trudno, bo jednak do najbliższego niedużego miasta jest kilka kilometrów. Ale gdybym mieszkała w dużym mieście, to korzystałabym tylko z komunikacji miejskiej. Po pierwsze wyszłoby chyba taniej niż utrzymanie samochodu, po drugie z samochodem więcej problemów, bo się psuje (a na lepsze auto mnie nie stać), po trzecie szukanie miejsc parkingowych chyba by mnie wykończyło a po czwarte nie nadaję się na jeżdżenie w takim dużym ruchu. Także samochód nie byłby mi potrzebny gdybym mieszkała w mieście. Ale pewnie niewiele osób ma takie podejście jak ja, bo jednak w miastach ruch jest ogromny, więc być może wiele ludzi nie wyobraża sobie jeździć komunikacją miejską.

A Wy gdzie mieszkacie i jakie macie podejście do jeżdżenia samochodami?
Od 2 lat mieszkam na wsi (10km) od miasteczka a 25 km od wiekszego miasta. Wczesniej cale zycie mieszkalam w mieście ( i tam tez docelowo bede meiszkac). I w mieście i na wsi(szczegolnie) potrzebuje samochodu.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.

Edytowane przez dorris23
Czas edycji: 2017-02-05 o 12:24
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 12:25   #4
Mariatta
Zakorzenienie
 
Avatar Mariatta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 3 119
Dot.: Posiadanie samochodu a miejsce zamieszkania

U mnie do centrum miasta jest może z 10 minut autobusem, praktycznie ciagle coś jeździ, nawet z powrotem w nocy nie ma problemu także samochód niepotrzebny. TŻ ma samochód ale i tak do pracy jeżdzi komunikacją miejską. A samochód się przydaje czasem jak coś trzeba przewieźć albo jak rodzinę jedzie odwiedzić. Także uważam, że kiedy się mieszka w centrum miasta to samochód faktycznie niepotrzebny.
__________________
Kto czyta żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce; na jeden żywot jest skazany.

Józef Czechowicz
Mariatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 12:39   #5
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 473
Dot.: Posiadanie samochodu a miejsce zamieszkania

Nie wyobrazam sobie zycia bez auta.Mieszkam w miescie 90 tys.Tu nie ma korkow,wiec smigam szybko gdzie chce.Dla mnie to oszczednosc czasu i duzy komfort.W lecie co weekend gdzies jezdzimy,nad wode,na rozne baseny,nie wyobrazam sobie byc uzalezniona od komunikacji gdziekolwiek chce podjechac.
_Supernova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 13:25   #6
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Posiadanie samochodu a miejsce zamieszkania

Cytat:
Napisane przez olka922 Pokaż wiadomość
A Wy gdzie mieszkacie i jakie macie podejście do jeżdżenia samochodami?
Nie mam prawo jazdy i nigdy nie miałam auta.
Mąż prawko ma, ale auta nie mamy. Nie potrzebujemy.
Mieszkałam zawsze blisko centrum miasta, 2 kroki do przystanku.
[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;70584081]Mieszkam w nieoficjalnym centrum Gdanska i gdybym nie miala pracy na zadupiu 26 km dalej, to by mi samochod nie byl do niczego potrzebny.
No, ale mimo ze mam tak daleko prace to i tak nie mam samochodu. Teoretycznie moglabym kupic, ale jakos szkoda mi na to pieniedzy. Dojazd do pracy trwa godzine, ale autobus podjezdza pod sama prace, wiec nie tak zle.
TZ tez nie ma auta, bo nie potrzebuje. Do pracy dojedzie szybciej komunikacja.[/QUOTE]
Ja w Gdańsku jeździłam 50 do 90 minut do pracy w jedną stronę tramwajem/autobusem, a moje koleżanki z pracy autem zdecydowanie dłużej.
Jakoś w 3mieście zauważyłam takie dziwne parcie na auto, że każdy musi mieć, a najlepiej 2 na gospodarstwo domowe! Nie ważne, że ledwo starcza na ubezpieczenie, paliwo i naprawy, ale wozik do 5tys zł musi być!
Przez to są odwiecznie korki, bo zamiast jechać tramwajem to każdy w pojedynkę wlecze się swoim wozem
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 13:26   #7
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Posiadanie samochodu a miejsce zamieszkania

Cytat:
Napisane przez _Supernova_ Pokaż wiadomość
Nie wyobrazam sobie zycia bez auta.Mieszkam w miescie 90 tys.Tu nie ma korkow,wiec smigam szybko gdzie chce.Dla mnie to oszczednosc czasu i duzy komfort.W lecie co weekend gdzies jezdzimy,nad wode,na rozne baseny,nie wyobrazam sobie byc uzalezniona od komunikacji gdziekolwiek chce podjechac.
ZGadzam się.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-05, 13:42   #8
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Posiadanie samochodu a miejsce zamieszkania

W Warszawie samochodu nie potrzebuję Ale też zauważyłam parcie na posiadanie auta.
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 13:47   #9
syyyyyylwia
cat lady
 
Avatar syyyyyylwia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 312
Dot.: Posiadanie samochodu a miejsce zamieszkania

Życie bez auta dla mnie nie byłoby możliwe, wręcz musi być po aucie dla każdego w domu. Mieszkam na wsi całkiem bez komunikacji zbiorowej, 8km od małego miasteczka, a do pracy w dużym mieście mam 35km.
Nawet jak mieszkałam w tym duzym miescie kiedyś, to i tak mialam auto i też mi było niezbędne. Głupia zgrzewke wody ze sklepu targac 2x w tygodniu to masakra, że już nie wspomnę o zakupach większych, zebraniu kota do weterynarza czy potrzebie pojechania gdzies za miasto...
Na wszystko są oczywiście rozwiązania, typu zakupy z tesco z dostawa czy taxi do weta, o ile mieszka sie w dużym mieście.
Ostatnio w Krakowie sa auta na minuty przez aplikacje do tego, ale niestety jest ich na razie mało. To jest też super alternatywa jak komuś na codzień nie potrzeba auta.
syyyyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 13:56   #10
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Posiadanie samochodu a miejsce zamieszkania

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Nie mam prawo jazdy i nigdy nie miałam auta.
Mąż prawko ma, ale auta nie mamy. Nie potrzebujemy.
Mieszkałam zawsze blisko centrum miasta, 2 kroki do przystanku.

Ja w Gdańsku jeździłam 50 do 90 minut do pracy w jedną stronę tramwajem/autobusem, a moje koleżanki z pracy autem zdecydowanie dłużej.
Jakoś w 3mieście zauważyłam takie dziwne parcie na auto, że każdy musi mieć, a najlepiej 2 na gospodarstwo domowe! Nie ważne, że ledwo starcza na ubezpieczenie, paliwo i naprawy, ale wozik do 5tys zł musi być!
Przez to są odwiecznie korki, bo zamiast jechać tramwajem to każdy w pojedynkę wlecze się swoim wozem
U mnie akurat sporo znajomych nie ma auta.
Ja bym samochodem do pracy dojezdzala 30 min wiec spora roznica komunikacja miejska jedzi tam calkiem naokolo.

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 13:59   #11
niebieska_chmura
Raczkowanie
 
Avatar niebieska_chmura
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 362
Dot.: Posiadanie samochodu a miejsce zamieszkania

Mieszkam w centrum Warszawy. Pracuję blisko miejsca zamieszkania. Nie mam samochodu. Uważam, że komunikacja miejska w Warszawie jest bardzo dobra. Gdybym miała samochód, to może korzystałabym z niego max raz na dwa tygodnie. W Warszawie są problemy z miejscami do parkowania, w centrum parkowanie jest płatne w tygodniu w określonych godzinach. Poza tym utrzymanie samochodu sporo kosztuje, a ja mam lepsze pomysły na wydawanie pieniędzy. Na codzień nie brakuje mi samochodu. Może czasami, gdy chciałabym zrobić większe zakupy (coś cięższego do domu), to samochód by mi się przydał, ale są to tak rzadkie sytuacje, że bez problemu mogę wtedy uśmiechnąć się do kogoś z autem i poprosić o pomoc

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
niebieska_chmura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-05, 14:06   #12
ewel86
Zadomowienie
 
Avatar ewel86
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 653
Dot.: Posiadanie samochodu a miejsce zamieszkania

Nie wyobrazam sobie jezdzic miejska. Tzn moze gdybym miala poruszac sie sama to okey,ale dwojka dzieci jedno do pkola,drugie do szkoly... samochodem niczym ich odwioze i zrobie male zakupy spozywcze to wracam do domu przed 10:00 miejska chyba bylo by poludnie obiadu bym nie zdazyla zrobic,aby na 14 ich odebrac
ewel86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 14:06   #13
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Posiadanie samochodu a miejsce zamieszkania

Nie mam i nie zamierzam mieć samochodu. Nawet prawka nie mam, mimo że umiem jeździć. Przy jednej wypłacie samochód to za duży koszt utrzymania. Wolę wydać ułamek tej sumy na komunikację miejską. Jedyny minus, to więcej czasu potrzebnego na dojazd do pracy.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 14:23   #14
AmyPond
Raczkowanie
 
Avatar AmyPond
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 41
Dot.: Posiadanie samochodu a miejsce zamieszkania

Mieszkam na wsi i nie wyobrażam sobie życia bez samochodu. Muszę czymś dojeżdżać do szkoły i pracy. Gdybym planowała zamieszkać w mieście to też samochód wydaje mi się niezbędny. Nie ufam komunikacji zbiorowej. Przez 3 lata jeździłam nią do liceum i tak się zraziłam do niej, że omijam szerokim łukiem. Nadal pamiętam jak często czekałam na autobus, który pojawiał się po godzinie spóźnienia (a czasem nie przyjeżdżał w ogóle a nikt o tym nie informował), bo Pan kierowca nie przestrzegał grafiku. Oh ile ja nerwów straciłam.
AmyPond jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 14:24   #15
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Posiadanie samochodu a miejsce zamieszkania

ja mieszkam na wsi, do pracy mam rzut beretem i dojeżdżam rowerem.

Auta nie mam, bo mi niepotrzebne. Raz w tygodniu jak potrzebuję jakieś zakuoy zrobić to po,życzam auto od taty. Poza tym nie znoszę jeżdzić autem i jak latem mam jakieś drobne zakupy do zrobienia to i tak jadę rowerem
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 14:38   #16
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Posiadanie samochodu a miejsce zamieszkania

Cytat:
Napisane przez niebieska_chmura Pokaż wiadomość
Mieszkam w centrum Warszawy. Pracuję blisko miejsca zamieszkania. Nie mam samochodu. Uważam, że komunikacja miejska w Warszawie jest bardzo dobra. Gdybym miała samochód, to może korzystałabym z niego max raz na dwa tygodnie. W Warszawie są problemy z miejscami do parkowania, w centrum parkowanie jest płatne w tygodniu w określonych godzinach. Poza tym utrzymanie samochodu sporo kosztuje, a ja mam lepsze pomysły na wydawanie pieniędzy. Na codzień nie brakuje mi samochodu. Może czasami, gdy chciałabym zrobić większe zakupy (coś cięższego do domu), to samochód by mi się przydał, ale są to tak rzadkie sytuacje, że bez problemu mogę wtedy uśmiechnąć się do kogoś z autem i poprosić o pomoc

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
W innych miastach parkowanie rowniez jest platne. I w tych malych miastach rowniez.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 14:38   #17
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Posiadanie samochodu a miejsce zamieszkania

Nie mam prawa jazdy i samochodu. Mieszkam w mieście 180 tysięcznym, dojazd komunikacją do pracy idealny. Sklep blisko parkingu zatem ciężkie rzeczy mogę tam kupować (ale i tak zamawiam u regionalnego dostawcy pod drzwi) i doniesienie tyle samo co z samochodu.
Czasem taksówka, ale coraz rzadziej.
Ostatnio wracałam z lotniska, po całej nocy w samolocie, autobusem spod lotniska do mojego miasta(ponad 320 km). Nie wyobrażam sobie prowadzenia samochodu po takiej podróży.
Samochód nie jest mi potrzebny, ale to fakt,że nowe bloki i osiedla zakładają, że każdy ma czyli płaci się w cenie mieszkania za garaż czy miejsce parkingowe.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 14:39   #18
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Posiadanie samochodu a miejsce zamieszkania

Cytat:
Napisane przez AmyPond Pokaż wiadomość
Mieszkam na wsi i nie wyobrażam sobie życia bez samochodu. Muszę czymś dojeżdżać do szkoły i pracy. Gdybym planowała zamieszkać w mieście to też samochód wydaje mi się niezbędny. Nie ufam komunikacji zbiorowej. Przez 3 lata jeździłam nią do liceum i tak się zraziłam do niej, że omijam szerokim łukiem. Nadal pamiętam jak często czekałam na autobus, który pojawiał się po godzinie spóźnienia (a czasem nie przyjeżdżał w ogóle a nikt o tym nie informował), bo Pan kierowca nie przestrzegał grafiku. Oh ile ja nerwów straciłam.
Ja jadac do pracy mam 3 minuty na przesiadke z tramwaju na bus. Niby ryzykowne, bo wystarczy ze sie chwile tramwaj spozni, ale jezdze tak od 8 miesiecy i tylko 2 razy tramwaj sie spoznil i dwa razy bus nie przyjechal (w tym raz w wielka sniezyce, wtedy ludzie wracali z pracy autem 6 h ) uwazam ze to niezly wynik.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 14:39   #19
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Posiadanie samochodu a miejsce zamieszkania

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-05, 14:40   #20
saab_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 502
Dot.: Posiadanie samochodu a miejsce zamieszkania

Ja żyję w sporym mieście - bez samochodu. Przemieszczam się mpk; gdy bardzo potrzebuję, jestem chora lub są awarie komunikacji - biorę tanią taksówkę (zwykle nie płacę za przejazd więcej, niż 15 PLN). I tak całość wydatków miesięcznych wychodzi dużo taniej, niż w przypadku samochodu plus mam z głowy zamartwianie się o usterki, dodatkowe koszty itp. Większe zakupy zamawiam online z dostawą, także dźwiganie też odpada.
TZ ma samochód, więc jeśli chcemy podjechać gdzieś dalej, to nie ma problemu.
saab_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 14:43   #21
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Posiadanie samochodu a miejsce zamieszkania

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 14:46   #22
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Posiadanie samochodu a miejsce zamieszkania

Mieszkam na wsi 20 km od miasta wojewódzkiego, więc samochód jest mi niezbędny. Niestety w mieście komunikacja działa słabo, ilekroć zostawiałam auto na obrzeżach i wybierałam się zbiorową komunikacją do centrum, coś było nie tak. A to autobus nie przyjeżdżał, a to tramwaje wypadły z trasy, a to stałam w korku tak samo jak samochodem tylko, że w ścisku i duchocie. Odechciało mi się eksperymentów i teraz do centrum jeżdżę samochodem i cóż, idealnie nie jest, ale innego wyjścia nie mam.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 14:52   #23
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Posiadanie samochodu a miejsce zamieszkania

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tak, ale ja pisałam o założeniach nowych osiedli. To trochę tak jak z salonami połączonymi z kuchnią. W nowo budowanych blokach zakłada się, że każdy chce mieć tak.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 14:55   #24
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Posiadanie samochodu a miejsce zamieszkania

Mieszkamy w Poznaniu. Wg mnie komunikacja miejska jest tutaj dosc droga i tylko drozeje. Dziala okay. Oczywiscie wielokrotnie cos sie psuje, wypadki, korki, nic nie jedzie itp. Jak ktos sie spieszy do pracy, to faktycznie mozna sie wkurzyc.

Ja jezdze tylko komunikacja miejska. Natomiast moj chlopak prowadzil kiedys obliczenia i wyszlo mu, ze z kosztami utrzymania samochodu i tak jest mu lepiej jezdzic autem niz komunikacja miejska.

Jego siostra powiedziala to samo.

Nawet jesli ostatecznie placa troche wiecej, to czas podrozy jest krotszy, no i nie maja problemu ze spozniajacymi sie tramwajami, z czekaniem w ulewie, na zimnie itp. Itd. Cos za cos .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 15:06   #25
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Posiadanie samochodu a miejsce zamieszkania

Ja mieszkam na obrzeżach centrum miasta, na uczelnię mam 15 minut marszu, trzy galerie handlowe dookoła 3-10 minut ode mnie. Na co dzień samochodu nie używam.
Jak muszę gdzieś jechać autobusem i nie muszę się przesiadać, to w godzinach szczytu często wychodzi szybciej autobusem niż samochodem - samochody stoją w korku, a autobusy mkną buspasem.
Jednak trudno mi sobie wyobrazić brak prawka i samochodu. Weekendy, działka (na którą z autobusu trzeba iść 7 km), wyjazdy w wakacje... Zresztą czasami na obrzeża miasta trudno gdzieś dojechać bez przynajmniej dwóch przesiadek. Wtedy już jadę samochodem.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 15:17   #26
fretkabetka
Raczkowanie
 
Avatar fretkabetka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 109
Dot.: Posiadanie samochodu a miejsce zamieszkania

Mieszkam w Londynie, w 2giej strefie, mamy wszędzie blisko, nie mamy samochodu i w Polsce uchodzimy za biedaków. Duże zakupy przywożą nam sklepy internetowe (nawet wnoszą do domu), z kotami do weta jeździmy Uberem, na wycieczki wypożyczamy samochód. Wcześniej mieszkaliśmy w centrum Krakowa, tez nie mieliśmy samochodu, bo nie był nam potrzebny.
fretkabetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 15:31   #27
vilka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 659
Dot.: Posiadanie samochodu a miejsce zamieszkania

Mam do pracy około 25 km, dlatego nie wyobrażam sobie codziennie dojeżdżać do pracy, tym bardziej, ze godziny pracy są bardzo różne. Poza tym, mój pracodawca zwraca mi sporo kosztów za wykorzystanie auta do celów służbowych, także utrzymanie auta mam praktycznie za darmo. Robienie zakupów dla rodziny byłoby wręcz niemożliwe i bardzo niewygodne, ponieważ do najbliższego centrum handlowego mam ok 3 km i brak komunikacji miejskiej. Siostra mieszka w centrum Warszawy i nie ma auta, ale kiedy u niej jestem to mimo, że robi zakupy niewielkie za to częściej, to niestety jest to bardzo uciążliwe (zwłaszcza dźwiganie napojów). W dzisiejszych czasach przynajmniej jedno auto powinno w domu być- nie wyobrażam sobie w podbramkowej sytuacji np, szukać tramwaju, żeby jechać do szpitala gdy kogoś z rodziny zabierze karetka, na cmentarze z wiązankami, na święta do rodziny i wiele wiele innych sytuacji, do tego za każdym razem martwić się o której jest powrotny Do tego bilety na komunikację miejską jesli nie jest się studentem, wcale tak super cenowo nie wychodzą

Edytowane przez vilka1
Czas edycji: 2017-02-05 o 15:33
vilka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 15:44   #28
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Posiadanie samochodu a miejsce zamieszkania

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 15:58   #29
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Posiadanie samochodu a miejsce zamieszkania

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
...i rower
Nawet mój dziadek, któremu blisko do 90tki jeździ na cmentarz i na zakupy rowerem Też nigdy nie miał auta.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 15:58   #30
Dorotti666
❤ bee happy ❤
 
Avatar Dorotti666
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Charming
Wiadomości: 28 766
Dot.: Posiadanie samochodu a miejsce zamieszkania

Mieszkam w mieście wojewódzkim i nie wyobrażam sobie nie mieć własnego auta (z TŻ-em mamy po jednym, bo czasami ciężko byłoby się podzielić). Jeździłam nim nawet gdy do pracy miałam 2-3km
Ale ja po prostu nienawidzę jeździć komunikacją miejską, zwłaszcza w poranny czy popołudniowy szczyt. Bez auta czuję się jak bez ręki, a niska cena biletów wcale nie rekompensuje mi braku komfortu i przestrzeni osobistej w autobusach.
A tak nie muszę na nikogo liczyć, czekać na autobus tylko wsiadam i jadę gdzie i kiedy chcę. To bardzo wygodne, a wiadomo, do wygody człowiek się przyzwyczaja aż za bardzo
__________________
Where there is love, there is life.
Dorotti666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-08 22:06:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:24.