Jak żyć normalnie w czasie miesiączki, jak wyeliminować całkowicie bóle menstruacyjne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-08, 20:48   #1
Karolina8431
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 20

Jak żyć normalnie w czasie miesiączki, jak wyeliminować całkowicie bóle menstruacyjne


Mam 18/19 lat i bardzo bolesny pierwszy dzień każdej miesiączki już od około 6-7 lat. Kiedy tylko dostaję okresu, po około 15 minutach pojawiają się bolesne skurcze, takie uczucie, jakby coś zaraz miało mi rozerwać jajniki. Udało mi się już trochę zredukować bóle. Biorę tabletki przeciwbólowe i rozkurczowe: Panadol Femina, Scopolan, Apap od razu, gdy tylko zauważę okres (oczywiście nie wszystkie na raz). Na tydzień przed spodziewaną miesiączką zaczynam pić dwa razy dziennie parzoną miętę z torebki albo raz dziennie rumianek i raz dziennie miętę. To pomogło mi zmniejszyć intensywność skurczy. Jednak nadal mam jakieś skurcze i ogromny dyskomfort. Do tego przez pierwsze dwa dni miesiączki czuję się bardzo ociężała, spuchnięta. Ciężko mi utrzymać się na nogach, najchętniej leżę wtedy w łóżku i nie wychodzę nigdzie. Jest to dla mnie bardzo uciążliwe. Czasami zdarzało się, że bóle łapały mnie w szkole, ale brałam tabletki i po 2-3 godzinach mi przechodziło. Przed maturą miałam szczęście, dostałam miesiączki tydzień przed pierwszym egzaminem i nie musiałam się męczyć z bólem w trakcie matury. Przed jakimiś ważnymi wydarzeniami zawsze trochę się stresuję, że dostanę wtedy okresu i znowu będzie mnie bolało. W szkole zawsze można było się zwolnić, pójść do pielęgniarki. Na studiach czy w pracy nikogo to nie będzie obchodziło, że mam takie bóle. Obawiam się, że dostanę miesiączki w dniu jakiegoś ważnego egzaminu, itp, nie będę mogła się skupić i obleję. Chciałabym żyć normalnie, bez bólów miesiączkowych, to naprawdę utrudnia mi życie, to zawsze 1 dzień w miesiącu wyjęty z życia. Pierwszego dnia bóle i skurcze, a drugiego czuję się jeszcze ociężała, ciężko mi chodzić, utrzymać się na nogach. Wszyscy mi mówią, że w wieku dwudziestu kilku lat bóle mi znikną, już ich nie będzie. Ja też mam taką nadzieję. Czy znacie jakieś sposoby na wyeliminowanie bólów miesiączkowych całkowicie? Czy są jakieś tabletki hormonalne, które pomagają zmniejszyć te bóle?
Karolina8431 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-09, 08:21   #2
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Jak żyć normalnie w czasie miesiączki, jak wyeliminować całkowicie bóle menstru

Cytat:
Napisane przez Karolina8431 Pokaż wiadomość
Mam 18/19 lat i bardzo bolesny pierwszy dzień każdej miesiączki już od około 6-7 lat. Kiedy tylko dostaję okresu, po około 15 minutach pojawiają się bolesne skurcze, takie uczucie, jakby coś zaraz miało mi rozerwać jajniki. Udało mi się już trochę zredukować bóle. Biorę tabletki przeciwbólowe i rozkurczowe: Panadol Femina, Scopolan, Apap od razu, gdy tylko zauważę okres (oczywiście nie wszystkie na raz). Na tydzień przed spodziewaną miesiączką zaczynam pić dwa razy dziennie parzoną miętę z torebki albo raz dziennie rumianek i raz dziennie miętę. To pomogło mi zmniejszyć intensywność skurczy. Jednak nadal mam jakieś skurcze i ogromny dyskomfort. Do tego przez pierwsze dwa dni miesiączki czuję się bardzo ociężała, spuchnięta. Ciężko mi utrzymać się na nogach, najchętniej leżę wtedy w łóżku i nie wychodzę nigdzie. Jest to dla mnie bardzo uciążliwe. Czasami zdarzało się, że bóle łapały mnie w szkole, ale brałam tabletki i po 2-3 godzinach mi przechodziło. Przed maturą miałam szczęście, dostałam miesiączki tydzień przed pierwszym egzaminem i nie musiałam się męczyć z bólem w trakcie matury. Przed jakimiś ważnymi wydarzeniami zawsze trochę się stresuję, że dostanę wtedy okresu i znowu będzie mnie bolało. W szkole zawsze można było się zwolnić, pójść do pielęgniarki. Na studiach czy w pracy nikogo to nie będzie obchodziło, że mam takie bóle. Obawiam się, że dostanę miesiączki w dniu jakiegoś ważnego egzaminu, itp, nie będę mogła się skupić i obleję. Chciałabym żyć normalnie, bez bólów miesiączkowych, to naprawdę utrudnia mi życie, to zawsze 1 dzień w miesiącu wyjęty z życia. Pierwszego dnia bóle i skurcze, a drugiego czuję się jeszcze ociężała, ciężko mi chodzić, utrzymać się na nogach. Wszyscy mi mówią, że w wieku dwudziestu kilku lat bóle mi znikną, już ich nie będzie. Ja też mam taką nadzieję. Czy znacie jakieś sposoby na wyeliminowanie bólów miesiączkowych całkowicie? Czy są jakieś tabletki hormonalne, które pomagają zmniejszyć te bóle?
Googluje Scopolan i sie zastanawiam kto Ci to przypisal. "Podawany jest w stanach skurczowych przełyku, wpustu lub odźwiernika, jelit i dróg moczowych, w stanach skurczowych i zapalnych dróg żółciowych i pęcherzyka, w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, w stanach zapalnych trzustki, wymiotach."


Moim zdaniem powinnas sie skonsultowac z ginekologiem czy nie ma jakiejs organicznej przyczyny tych boli, a zanim dotrzesz do gina to polecam wyprobowanie srodkow z ibuprofenem (na niektorych duzo lepiej dziala niz paracetamol) oraz z calego serca polecam solpadeine.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-13, 18:38   #3
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Jak żyć normalnie w czasie miesiączki, jak wyeliminować całkowicie bóle menstru

Ja bym poszla do gin.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-14, 10:10   #4
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Jak żyć normalnie w czasie miesiączki, jak wyeliminować całkowicie bóle menstru

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Googluje Scopolan i sie zastanawiam kto Ci to przypisal. "Podawany jest w stanach skurczowych przełyku, wpustu lub odźwiernika, jelit i dróg moczowych, w stanach skurczowych i zapalnych dróg żółciowych i pęcherzyka, w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, w stanach zapalnych trzustki, wymiotach."
Preparat jest wskazany w dolegliwościach bólowych:
· w stanach skurczowych przewodu pokarmowego (kolka jelitowa, zespół jelita drażliwego)
· w stanach skurczowych dróg żółciowych (kolka wątrobowa)
· w stanach skurczowych w obrębie układu moczowo-płciowego (kolka nerkowa, bolesne miesiączkowanie, hiperrefleksja wypieracza).
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-14, 10:32   #5
bialatestuje
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 21
Dot.: Jak żyć normalnie w czasie miesiączki, jak wyeliminować całkowicie bóle menstru

Uważam,że żaden Apap itp nie pomaga na skurcze. Jeśli gnębią mie skurcze to uzywam NoSpa czy coś podobnego. Nie mam intensywnych krwawień wiec i ciepła kąpiel zdecydowanie mi pomaga.
Warto też przy wizycie poruszyć ten temat z ginekologiem, bo ciężkie przeżycia przy miesiączce zazwyczaj są sygnałem, że coś nie tak z hormonami .
bialatestuje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-16, 12:10   #6
Gabrysia77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 7
Dot.: Jak żyć normalnie w czasie miesiączki, jak wyeliminować całkowicie bóle menstru

Dziewczyny ja od kilku lat mam problem z bardzo bolesnymi i intensywnymi miesiączkami od roku wiem, że jestem chora na hashimoto, więc zapewne stąd te problemy miesiączkowe. Kiedyś jednak pani ginekolog poleciła mi zażywać aulin, faktycznie skuteczny, ale lista skutków ubocznych bardzo pokaźna ... proponowano mi też antykoncepcję, ale nie jestem zwolenniczką tego typu rozwiązań i nigdy się nie skusiłam (teraz jak wiem, że mam hashimoto, to ta decyzja okazała się jeszcze bardziej słuszna ). Zawsze brałam leki przeciwbólowe z ibuprofenem, około 6 tabl dziennie plus nospa rozkurczowo i było jakoś takoś .... ostatnio ginekolog polecił mi na mocne krwawienia cyclo3fort i muszę przyznać, że faktycznie pomaga
Gabrysia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-16, 12:27   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak żyć normalnie w czasie miesiączki, jak wyeliminować całkowicie bóle menstru

Cytat:
Napisane przez Karolina8431 Pokaż wiadomość
Mam 18/19 lat i bardzo bolesny pierwszy dzień każdej miesiączki już od około 6-7 lat. Kiedy tylko dostaję okresu, po około 15 minutach pojawiają się bolesne skurcze, takie uczucie, jakby coś zaraz miało mi rozerwać jajniki. Udało mi się już trochę zredukować bóle. Biorę tabletki przeciwbólowe i rozkurczowe: Panadol Femina, Scopolan, Apap od razu, gdy tylko zauważę okres (oczywiście nie wszystkie na raz). Na tydzień przed spodziewaną miesiączką zaczynam pić dwa razy dziennie parzoną miętę z torebki albo raz dziennie rumianek i raz dziennie miętę. To pomogło mi zmniejszyć intensywność skurczy. Jednak nadal mam jakieś skurcze i ogromny dyskomfort.
Trzeba testowac rozne srodki przeciwbolowe. Panadol i Apap to paracetamol, to nie jest srodek na mocne bole. Mnie np pomaga tylko ibuprofen i to w granicach maksymalnej dawki. Testowalam tez No-spe - tutaj efekt zerowy oraz Ketonal - slabo dzialal w moim przypadku.



Cytat:
Napisane przez Karolina8431 Pokaż wiadomość
Wszyscy mi mówią, że w wieku dwudziestu kilku lat bóle mi znikną, już ich nie będzie. Ja też mam taką nadzieję.
A co takiego ma sie zdarzyc po 20 urodzinach, ze mialyby zniknac? Nie liczylabym na cuda.

Cytat:
Napisane przez Karolina8431 Pokaż wiadomość
Czy znacie jakieś sposoby na wyeliminowanie bólów miesiączkowych całkowicie? Czy są jakieś tabletki hormonalne, które pomagają zmniejszyć te bóle?
Calkowicie to raczej niemozliwe, jak bole sa silne. Testuj inne srodki przeciwbolowe, paracetamol jest slaby.
Tabletki hormonalne czyli antykoncepcja wyeliminuja miesiaczki na rzecz krwawienia z odstawienia, ktore bywa czesto slabsze i lagodniejsze w przebiegu od normalnych miesiaczek, ale to nie jest regula. Zawsze jest to jakies wyjscie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-20, 08:55   #8
majaberka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 47
Dot.: Jak żyć normalnie w czasie miesiączki, jak wyeliminować całkowicie bóle menstru

Ja miałam kiedyś bolesne miesiączki i jest faktycznie leczenie hormonalne które pomaga się pozbyć problemu ale to się niestety wiążę z przyjmowaniem przez cały czas 3 różnych rodzajów tabletek hormonalnych . O wiele bardziej wygodne i sporo tańsze jest więc przyjmowanie tabletki antykoncepcyjnej, a w przypadku vines to najniższa dawka hormonów więc na pewno warto to rozważyć. Bywało że opakowanie środków przeciwbólowych na jedną miesiączkę to było mało stąd moja decyzja jest raczej oczywista i na pewno korzystniejsza dla zdrowia.
majaberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 09:54   #9
tanzanka
Zadomowienie
 
Avatar tanzanka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 713
Dot.: Jak żyć normalnie w czasie miesiączki, jak wyeliminować całkowicie bóle menstru

Witam w klubie. Mam 24lata i problemy z bólami genetycznie... ostatni okres to 3 tabl ketonalu forte w ciągu dnia... dwa dni trwa walka z bólem. Podobno po ciąży jest lepiej, no ale bez jaj dziecko bo będzie b trochę lepiej? Brałam parę lat antykoncepty i nie bolało nic... piękne czasy, ale do tej pory nie mogę unormować hormonów. Żadne termofory i inne leki o których piszecie nie działają. Jeden wyłączona z życia całkowicie...

Sent from my KFTHWI using Tapatalk
tanzanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 09:01   #10
papuga999
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 27
Dot.: Jak żyć normalnie w czasie miesiączki, jak wyeliminować całkowicie bóle menstru

tez cierpiałam w czasie miesiączki miałam okropne bóle. Do tego stopnia,że nie byłam w stanie wyjść z domu i dwa dni wyjęte z życiorysu. W końcu poszłam z tym problemem do ginekologa i przepisała mi Vines, od momentu jak je stosuję, to potrafię normalnie egzystować...
papuga999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 09:20   #11
tanzanka
Zadomowienie
 
Avatar tanzanka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 713
Dot.: Jak żyć normalnie w czasie miesiączki, jak wyeliminować całkowicie bóle menstru

To są hormony niestety... antykoncepty zresztą..

Sent from my KFTHWI using Tapatalk
tanzanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-25, 09:23   #12
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Jak żyć normalnie w czasie miesiączki, jak wyeliminować całkowicie bóle menstru

Cytat:
Napisane przez papuga999 Pokaż wiadomość
tez cierpiałam w czasie miesiączki miałam okropne bóle. Do tego stopnia,że nie byłam w stanie wyjść z domu i dwa dni wyjęte z życiorysu. W końcu poszłam z tym problemem do ginekologa i przepisała mi Vines, od momentu jak je stosuję, to potrafię normalnie egzystować...
Zdajesz sobie sprawę że to nie jest rozwiązanie problemu?
Miałaś jakieś badania czy nie ma organicznej przyczyny tych bóli?
Możliwe że jak odstawisz i znów będziesz mieć miesiączki to wszystko wróci.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-05, 15:12   #13
papuga999
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 27
Dot.: Jak żyć normalnie w czasie miesiączki, jak wyeliminować całkowicie bóle menstru

Miałam torbiele na jajnikach i w badaniu na usg dopochwowym,wyszło mi,że mam podwójną macicę... i ginekolog powiedziała mi ,że głównie to może być przyczyna bólu.
papuga999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-05 16:12:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:56.