Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7 - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-05-09, 11:19   #3001
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;8346079 1]Sa takie prace, w ktorych kelner nie zarobi na napiwkach, np. wszelkie oplacone z gory gale, gdzie wszystko jest all inclusive... i uwierz mi, pracodawcy tam tez nie sa bardziej szczodrzy wzgledem pracownikow.[/QUOTE]

ale obowiązek godziwej wypłaty powinien leżeć na pracodawcy, a nie być przerzucany na klientów. a tak właśnie jest w tej branży - ludzie idą pracować jako kelnerzy bo wiedzą, że sobie dorobią na napiwkach. myślisz, że byłoby tylu chętnych za samą podstawę, którą zapewnia pracodawca? gdyby ludzie nie płacili napiwków to pracodawcy musieliby podnieść pensje, bo nie mieliby pracowników.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 11:22   #3002
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Kwestię napiwku rozwiązuję płacąc kartą
To nie jest rozwiązanie. Płacąc kartą też można dać napiwek
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 11:25   #3003
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ale obowiązek godziwej wypłaty powinien leżeć na pracodawcy, a nie być przerzucany na klientów. a tak właśnie jest w tej branży - ludzie idą pracować jako kelnerzy bo wiedzą, że sobie dorobią na napiwkach. myślisz, że byłoby tylu chętnych za samą podstawę, którą zapewnia pracodawca? gdyby ludzie nie płacili napiwków to pracodawcy musieliby podnieść pensje, bo nie mieliby pracowników.
Tak uwazasz? To jakim cudem jeszcze mamy pielegniarki, osoby do opieki nad ludzmi starszymi, sprzataczki i osoby rozwozace paczki?
Sa po prostu zawody, ktore sa gorzej platne, czapki z glow, ze ktos je jeszcze wykonuje, bo sa potrzebne. Nie wierze, ze cos sie zmieni, dlatego sama to troche zmieniam. Nie spada mi przez to korona z glowy.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 11:26   #3004
Betty83
Zakorzenienie
 
Avatar Betty83
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 8 073
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

W żadnym wypadku nie namawiam do zmiany myślenia, każdy powinien dysponować swoimi środkami tak jak ma ochotę.

W sumie, w lokalach też bywa prowizja od utargu.

A co z opłatą serwisową w restauracji, kiedy przy stoliku siądzie np. 6 czy więcej osób? To też patologia?

Jeśli chodzi o dostawców, to przy pobraniu często jak jest jakaś reszta, to płacę z górką. Moja babcia zawsze daje końcówkę listonoszce, która przynosi emeryturę, chociaż mogłaby ją pobierać na konto.

Fryzjerce, jeśli jestem zadowolona (to już rzadkość) też coś zostawiam.

Ale jakoś w sklepie, te puszki mnie nie ruszają. Właśnie wyobraźnia mi podpowiedziała taki słoik w sephorze przy kasie
__________________
today's rain is tomorrow's whisky
Betty83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 11:27   #3005
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Tak jeszcze w ramach podsumowania: nie chcecie zostawiac napiwkow - nie zostawiajcie, ale sobie nie dorabiajcie ideologii, jak to nie zostawiajac napiwku naprawiacie rynek.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 11:29   #3006
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;8346110 6]Tak jeszcze w ramach podsumowania: nie chcecie zostawiac napiwkow - nie zostawiajcie, ale sobie nie dorabiajcie ideologii, jak to nie zostawiajac napiwku naprawiacie rynek.[/QUOTE]

To nie dorabianie ideologii tylko wyrażenie opinii do której, jak mi się wydaje, mam prawo.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 11:31   #3007
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 095
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;8346057 6]Z zadnej ''paki'', to nie jest zaden przymus.

Moim zdaniem napiwki to fajna mozliwosc pokazania osobom wykonujacym ciezka, czasami parszywa wrecz prace za niewielkie pieniadze, ze widze, ze jego praca jest potrzebna i doceniam wykonanie tego. [/QUOTE]

Pielęgniarki też wykonują ciężką parszywą pracę za psie pieniądze. I raczej nie zarabiają tyle, co kierownik baku.

Od płacenia jest pracodawca, nie ja. Kupuje usługę i jeszcze mam sponsorować pół pensji pracownika? Bez jaj...

Daję napiwki tylko dlatego, że wiem, że kelner zarabia glodową stawkę, ale to nie moja broszka wypłacać mu pensje, więc rzadko chodzę do restauracji w Polsce, bo mnie to irytuje. Nie stać Cię na pensję obsługi - zamknij interes albo podnieś ceny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-09, 11:34   #3008
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;8346106 6]Tak uwazasz? To jakim cudem jeszcze mamy pielegniarki, osoby do opieki nad ludzmi starszymi, sprzataczki i osoby rozwozace paczki?
Sa po prostu zawody, ktore sa gorzej platne, czapki z glow, ze ktos je jeszcze wykonuje, bo sa potrzebne. Nie wierze, ze cos sie zmieni, dlatego sama to troche zmieniam. Nie spada mi przez to korona z glowy.[/QUOTE]

tak uważam. bo byłam na kilku rozmowach o pracę w charakterze kelnerki. i pracodawcy mówili sami: podstawa jest taka i taka bo drugie tyle wyciągniesz z napiwków.
nie podobało mi się żebranie o napiwki to poszłam pracować do sklepu. charówka taka sama, ale przynajmniej nie musiałam liczyć na łaskę klientów.
serio myślisz, że ludzie chętnie lecieliby kelnerować za marny grosz, gdyby w innej podobnie wymagającej i też łatwo dostępnej pracy dostawali więcej?
bo jak na razie ludzie (studenci) bardzo chętnie szukają pracy jako kelnerzy i barmani, bo napiwki.


Cytat:
Napisane przez Betty83 Pokaż wiadomość
W żadnym wypadku nie namawiam do zmiany myślenia, każdy powinien dysponować swoimi środkami tak jak ma ochotę.

W sumie, w lokalach też bywa prowizja od utargu.

A co z opłatą serwisową w restauracji, kiedy przy stoliku siądzie np. 6 czy więcej osób? To też patologia?
a jakie ma znaczenie ile osób siada przy stoliku?

---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;8346110 6]Tak jeszcze w ramach podsumowania: nie chcecie zostawiac napiwkow - nie zostawiajcie, ale sobie nie dorabiajcie ideologii, jak to nie zostawiajac napiwku naprawiacie rynek.[/QUOTE]

tak samo jak my nie naprawiamy rynku, Ty pomagasz oszukiwać pracodawcom
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 11:36   #3009
Betty83
Zakorzenienie
 
Avatar Betty83
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 8 073
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ale obowiązek godziwej wypłaty powinien leżeć na pracodawcy, a nie być przerzucany na klientów. a tak właśnie jest w tej branży - ludzie idą pracować jako kelnerzy bo wiedzą, że sobie dorobią na napiwkach. myślisz, że byłoby tylu chętnych za samą podstawę, którą zapewnia pracodawca? gdyby ludzie nie płacili napiwków to pracodawcy musieliby podnieść pensje, bo nie mieliby pracowników.
ale wtedy trzeba by było wydać jeszcze na kontrolowanie ich pracy, bo wielu nie chciałoby się starać
więc pewnie ceny poszłyby w górę
trzeba by było odprowadzić wyższe podatki
gastro-pato-system jest po prostu wygodny
__________________
today's rain is tomorrow's whisky
Betty83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 11:38   #3010
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Pielęgniarki też wykonują ciężką parszywą pracę za psie pieniądze. I raczej nie zarabiają tyle, co kierownik baku.
Toteż hiro dodała, że chętnie by napiwkowała także innych. No i spoko, niech każdy robi co chce, ale niech nie próbuje przy tym odbierać innym prawa do własnego zdania. IMHO to zjawisko JEST patologią, bo od wynagradzania jest pracodawca, a nie klient, który za usługę już raz zapłacił.

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Betty83 Pokaż wiadomość
ale wtedy trzeba by było wydać jeszcze na kontrolowanie ich pracy, bo wielu nie chciałoby się starać
Jak nie będzie się chciało starać to zawsze można takiego pracownika pożegnać.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 11:43   #3011
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez Betty83 Pokaż wiadomość
ale wtedy trzeba by było wydać jeszcze na kontrolowanie ich pracy, bo wielu nie chciałoby się starać
więc pewnie ceny poszłyby w górę
trzeba by było odprowadzić wyższe podatki
gastro-pato-system jest po prostu wygodny
to czemu sprzedawca się stara chociaż nie dostaje napiwków? i nikt nad nim z batem stać nie musi?

ale w tym muszę Ci przyznać rację. spotkałam się w kilku miejscach (z tych powiedzmy średnio-droższych) że jak kelner wyczuwa brak/niski napiwek, bo np widzi grupkę znajomych, a nie starsze państwo w futrach, to już ma wywalone na to co robi. w jednym miejscu nie moglismy się doczekać na kelnera, potem napoje, jedzenie, kolejną lampkę wina do deseru, rachunek... bo obskakiwał swój drugi stolik ze wszystkich stron. no ale my wyglądaliśmy biednie w porównaniu do tamtych państwa.
co jest pięknym przykładem na to, jak wiele dobrego robią napiwki.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-09, 11:51   #3012
Betty83
Zakorzenienie
 
Avatar Betty83
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 8 073
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
a jakie ma znaczenie ile osób siada przy stoliku?
pewnie chodzi o organizację pracy, żeby dania wychodziły w równym czasie, kiedy każda osoba zamówi coś innego i podział rachunku, przy którym się czasem różne kwiatki dzieją
no i zakładają, że taka grupa zajmie miejsca na dłużej, a rachunek na osobę wyjdzie niższy.
w UK się spotykam z taką opłatą od 6 osób, w Polsce od 8-10.
__________________
today's rain is tomorrow's whisky
Betty83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 11:58   #3013
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez Betty83 Pokaż wiadomość
pewnie chodzi o organizację pracy, żeby dania wychodziły w równym czasie, kiedy każda osoba zamówi coś innego i podział rachunku, przy którym się czasem różne kwiatki dzieją
no i zakładają, że taka grupa zajmie miejsca na dłużej, a rachunek na osobę wyjdzie niższy.
w UK się spotykam z taką opłatą od 6 osób, w Polsce od 8-10.
dla mnie tak. to patologia.
takie są realia prowadzenia przybytku z jedzeniem. czasem przyjdzie 10 osobowa grupa, a czasem 10 osób pojedynczo.
a jak mi spadnie kieliszek z winem i się zrobi plama na krześle, to też powinnam za czyszczenie zapłacić? za skorzystanie z toalety też? a opłata amortyzacyjna za używanie stołu (bo się zużywa)? bez przesady.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 12:06   #3014
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Ja zawsze daję napiwek w restauracji jeśli nam smakowało i w ulubionym sushi barze, gdzie znamy już kelnerów, czasami taksówkarzowi jak jest jakaś głupia końcówka lub jak fajnie się z nim/nią po drodze gada, ale nie spotkałam się, szczerze mówiąc z puszkami na tipy w innych miejscach niż gastro i tam bym raczej nie wrzucała, przykładowo w sklepach/butikach właśnie często jest ten system prowizyjny i praca na cele sprzedażowe.
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”

Edytowane przez antonina_bielska
Czas edycji: 2018-05-09 o 12:07
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 12:17   #3015
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
spotkałam się w kilku miejscach (z tych powiedzmy średnio-droższych) że jak kelner wyczuwa brak/niski napiwek, bo np widzi grupkę znajomych, a nie starsze państwo w futrach, to już ma wywalone na to co robi. w jednym miejscu nie moglismy się doczekać na kelnera, potem napoje, jedzenie, kolejną lampkę wina do deseru, rachunek... bo obskakiwał swój drugi stolik ze wszystkich stron.
A takie panie w urzędach też fortuny nie zarabiają, klientów obsługują, nie zawsze miłych, jednak nad nimi się nikt chyba nie lituje, c'nie? I one jak są uprzejme, to już czysto za darmoszkie.

Cytat:
Napisane przez antonina_bielska Pokaż wiadomość
Ja zawsze daję napiwek w restauracji jeśli nam smakowało [..]
A napiwek dajesz osobie, która posiłek przyniosła czy tej, która go przygotowała?
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 12:21   #3016
Betty83
Zakorzenienie
 
Avatar Betty83
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 8 073
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
to czemu sprzedawca się stara chociaż nie dostaje napiwków? i nikt nad nim z batem stać nie musi?

ale w tym muszę Ci przyznać rację. spotkałam się w kilku miejscach (z tych powiedzmy średnio-droższych) że jak kelner wyczuwa brak/niski napiwek, bo np widzi grupkę znajomych, a nie starsze państwo w futrach, to już ma wywalone na to co robi. w jednym miejscu nie moglismy się doczekać na kelnera, potem napoje, jedzenie, kolejną lampkę wina do deseru, rachunek... bo obskakiwał swój drugi stolik ze wszystkich stron. no ale my wyglądaliśmy biednie w porównaniu do tamtych państwa.
co jest pięknym przykładem na to, jak wiele dobrego robią napiwki.
Na ocenianiu po wyglądzie można się ostro przejechać, ja tam dla wszystkich byłam równo miła i ci co wyglądali na najbardziej zamożnych często zostawiali nic. A kółko emerytek, które z oszczędności zaparzało herbatę w największym dzbanku w cenie filiżanki, do tego brały po szarlotce czy serniku, zawsze coś dorzucało od siebie.

Problem z opłatami serwisowymi jest taki, że rzadko trafiają one do pracownika. Najwyżej pójdą w koszt w ściągnięcie dodatkowego za 8zł/h.
__________________
today's rain is tomorrow's whisky
Betty83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 12:23   #3017
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość

A napiwek dajesz osobie, która posiłek przyniosła czy tej, która go przygotowała?
W wielu miejscach również napiwek dawany osobiście kelnerce/kelnerowi jest do podziału dla kucharzy, barmanów itd.
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 12:43   #3018
Betty83
Zakorzenienie
 
Avatar Betty83
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 8 073
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
A napiwek dajesz osobie, która posiłek przyniosła czy tej, która go przygotowała?
Wierz mi, że kelner ma wpływ na to co dostaniesz na talerzu
A przygotować to mógł zupełnie innych kucharz, zwłaszcza przy metodzie sous vide
Tam gdzie pojawiają się regularnie napiwki w znaczniejszych kwotach jest na pewno system podziału.
Ale znam też miejsce, gdzie właściciele jak zobaczyli, że goście zostawiają dodatkowe pieniądze obsłudze, to położyli na nich łapę. Sami stanęli na kasie i z łaską oddawali obsłudze tylko część.

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
dla mnie tak. to patologia.
takie są realia prowadzenia przybytku z jedzeniem. czasem przyjdzie 10 osobowa grupa, a czasem 10 osób pojedynczo.
a jak mi spadnie kieliszek z winem i się zrobi plama na krześle, to też powinnam za czyszczenie zapłacić? za skorzystanie z toalety też? a opłata amortyzacyjna za używanie stołu (bo się zużywa)? bez przesady.
dla mnie też słabo uzasadnione, chociaż przy 10 osobach powinno się jakąś rezerwację zrobić, żeby stół przygotować i zapewnić minimum konsumpcyjne.

sprzątanie i amortyzacja jest w cenę dań wliczona
te wiecznie ginące solniczki i małe łyżeczki też
za to odkąd pojawiły się niehandlowe niedziele w dwóch miejscach zauważono nadzwyczajne zużycie papieru toaletowego w te dni.
ludzie chyba na metry do domów wynoszą
__________________
today's rain is tomorrow's whisky
Betty83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 12:44   #3019
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez Betty83 Pokaż wiadomość
Wierz mi, że kelner ma wpływ na to co dostaniesz na talerzu
A przygotować to mógł zupełnie innych kucharz, zwłaszcza przy metodzie sous vide
Tam gdzie pojawiają się regularnie napiwki w znaczniejszych kwotach jest na pewno system podziału.
Ale znam też miejsce, gdzie właściciele jak zobaczyli, że goście zostawiają dodatkowe pieniądze obsłudze, to położyli na nich łapę. Sami stanęli na kasie i z łaską oddawali obsłudze tylko część.
tylko dodajesz argumentów przeciwko napiwkom
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-09, 12:51   #3020
cocacolalight
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 565
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Uparlam sie bo jakby oni jechali to koszt paliwa zmniejsza sie o polowe i zamiast placic 500 zł to byłoby 250

25 05 2019 <3333
cocacolalight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 12:56   #3021
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Ja nic do napiwków nie mam... Jak serwis był miły i mam jakieśdrobne to czasami zostawię a czasami nie..

Raz mnie wkurzyło jak pojechałam ze znajomymi do Warszawy i w jakieś 10 osób poszliśmy do restauracji. Na koniec dostaliśmy rachunek i karteczkę z kwotą rachunku i napiwkiem.
Oczywiście jako, że było nas dużo to samego napiwku wyliczyli sobie prawie 100zł....
Na koniec coś im zostawiliśmy ale dużo mniej niż było na kartce. Kelner miał mine jakby miał nas zaraz wykopać z lokalu.
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 13:00   #3022
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8346087 1]I ludzie pracują tam normalnie, nie na zasadzie dorywczej fuchy/wyjątku? [/QUOTE]

Większość chyba pracuje dorywczo, bo ciężko się utrzymać z pieniędzy za nieregularne imprezy okolicznościowe. Sporo osób tam to np. studenci.

Napiwki daję jak uważam, jeśli ktoś mi bardzo pomógł, nie czuję jakiegoś przymusu. Za normalną obsługę nie daję, bo od tego właśnie jest pracodawca. Czasem daję w miejscach gdzie wiem, że kelner nie zarabia jakichś groszy, bo rekrutowałam się sama/widziałam ogłoszenie.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 13:02   #3023
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez Betty83 Pokaż wiadomość
Wierz mi, że kelner ma wpływ na to co dostaniesz na talerzu
Możesz rozwinąć?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 13:08   #3024
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 15:49   #3025
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

W sklepie w którym pracuję jest zakaz wprowadzania psów, jak w każdym spożywczym. Jeden Janusz, buc, czy inny cham na upartego zawsze wprowadza psa. Raz zwróciłam mu uwagę, to normalnie teraz uważa mnie za najgorszą s**ę na świecie, bo jak śmiałam jego pieska ruszać. Ostatnio przesadził, bo powiedział do moich współpracownic, że kiedyś wysmaruje się g***em i przytuli się do mnie No jak żyję to i dużo chamstwa widziałam, to to jest na czołówce normalnie.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 18:43   #3026
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
W sklepie w którym pracuję jest zakaz wprowadzania psów, jak w każdym spożywczym. Jeden Janusz, buc, czy inny cham na upartego zawsze wprowadza psa. Raz zwróciłam mu uwagę, to normalnie teraz uważa mnie za najgorszą s**ę na świecie, bo jak śmiałam jego pieska ruszać. Ostatnio przesadził, bo powiedział do moich współpracownic, że kiedyś wysmaruje się g***em i przytuli się do mnie No jak żyję to i dużo chamstwa widziałam, to to jest na czołówce normalnie.
To już chyba nie januszowanie, tylko jakieś zaburzenie psychiczne.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 18:59   #3027
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

[1=61a08125505a341f1365cc6 27294330b05bf0ff7_5eb5e47 234ae2;83470506]To już chyba nie januszowanie, tylko jakieś zaburzenie psychiczne. [/QUOTE]

Szkoda, że mi tego nie powiedział, bo odpowiedziałabym, że jeśli g***o sprawia mu przyjemność i lubi się smarować nim to bardzo mu współczuję i polecam psychiatrę i kij z robotą.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 19:10   #3028
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

[1=61a08125505a341f1365cc6 27294330b05bf0ff7_5eb5e47 234ae2;83470506]To już chyba nie januszowanie, tylko jakieś zaburzenie psychiczne. [/QUOTE]

To samo pomyślałam.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 19:21   #3029
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 095
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
W sklepie w którym pracuję jest zakaz wprowadzania psów, jak w każdym spożywczym. Jeden Janusz, buc, czy inny cham na upartego zawsze wprowadza psa. Raz zwróciłam mu uwagę, to normalnie teraz uważa mnie za najgorszą s**ę na świecie, bo jak śmiałam jego pieska ruszać. Ostatnio przesadził, bo powiedział do moich współpracownic, że kiedyś wysmaruje się g***em i przytuli się do mnie No jak żyję to i dużo chamstwa widziałam, to to jest na czołówce normalnie.
Powiedziałabym mu, że jego życie seksualne to jego sprawa, ale mnie to nie kręci.

Ale debil.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 20:51   #3030
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Grażyna i Janusz choinki szukają i na kolejki w sklepach już narzekają - cz. 7

Ja niestety z racji pracy prawie codziennie widuję jakiegoś Januszka, tudzież jego dumną połowicę. Jestem dobrym, spokojnym urzędasem, zawsze miłym i uśmiechniętym, ale średnio raz dziennie trafia się gburowata persona z poczuciem wyższości, która po prostu musi się na kimś wyżyć. A ile razy usłyszałam "to ja pani płace z podatków i wymagam!!1!11"

---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

Aha, super przykładem grażynowania według mnie jest taka sytuacja: firma X robi promocję - "kup nasz produkt za 30 zł, a po okazaniu paragonu zwrócimy ci kasę". No i Graża kupuje, po czym stwierdza, że "łooo panie, jak nie oddadzo to jo im nie popuszcze!" i narzeka, że ona to kupuje za pińć zeta i lepsze, a tu takie drogie. Nie ma jak wziąć gorszy produkt tylko dlatego, że za darmo .
Gdzieś coś podobnego przeczytałam, nie wiem czy na fejsie czy gdzie, ale zacne.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-22 17:21:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:57.