Nie-apteczne filtry na plażę - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-20, 21:04   #541
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

kosmetyki z filtrami IKEA zawierają porządny (i rzadko spotykany na naszym rynku) filtr UVA- Uvinul A Plus (Diethylamino Hydroxybenzol Hexyl Benzoate). za 150ml spf30 chcą 29,90 (teraz na promocji: 24,90); mają też spf 15 i 6.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 21:37   #542
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
kosmetyki z filtrami IKEA zawierają porządny (i rzadko spotykany na naszym rynku) filtr UVA- Uvinul A Plus (Diethylamino Hydroxybenzol Hexyl Benzoate). za 150ml spf30 chcą 29,90 (teraz na promocji: 24,90); mają też spf 15 i 6.
IKEA? Ta sama ikea, która produkuje meble? Jeśli tak to ciekawie
Niestety do IKEI mi nie po drodze, wiec raczej nie wypróbuję w najbliższym czasie.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 22:20   #543
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
IKEA? Ta sama ikea, która produkuje meble? Jeśli tak to ciekawie
Niestety do IKEI mi nie po drodze, wiec raczej nie wypróbuję w najbliższym czasie.
Tak, ta sama. Swoją drogą mają bardzo fajne opakowania
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 06:46   #544
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Ojaaaa lece do ikei! A w którym dziele szukać filtrów?
Justy Justy widzę żeś w Warszawy-0 w której IKEI to widziałaś? Masz ten filtr? Jka się sprawdza? jakiś skład?
Może znajdę nareszcie następcę dla ukochanego, wycofanego Rossman Sun Ozon Kindersopray ;(

P.S. Promocje w naturze:
http://www.voila.pl/389/stdt1/index.php?get=1&f=1
Może się uda sorayę upolować?

Edytowane przez agacior89
Czas edycji: 2008-04-21 o 09:14
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 15:04   #545
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

byłam w Markach. kosmetyki są na pierwszym piętrze- w miejscu, gdzie dział dziecięcy przechodzi w restaurację. nie kupiłam, więc nie ocenię- tylko rzuciłam okiem- w składzie spf30 był też octocrylene i dwutlenek tytanu; używają też ethylhexyl methoxycinnamate, ale chyba tylko w tych niższych faktorach
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 16:24   #546
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Jupii! Jutro się chyba tam przejadę
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 19:02   #547
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość

P.S. Promocje w naturze:
http://www.voila.pl/389/stdt1/index.php?get=1&f=1
Może się uda sorayę upolować?
a każdy filtr Sorai ma fotostabilny filtr? z tych wyższych, powyżej 30.

ps. czy ktoś słyszał o filtrach firmy Cadavera? to jakaś niemiecka firma, raczej z tych tańszych.
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-21, 20:53   #548
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Niemiecka? Ja, ja, brzmi pysznie )))

Z SORAI: pisano tu o 45 wzwyż- wynika, że są fotostabilne. I mają jakiśtam nowy unikalny filtr (dokładnie nie pamiętam, przeszukaj wątek). W każdym razie na mojej liście poszukiwanych do ciała jest

Byłam w IKEI- dzisiaj nie jutro- za 25 zł jest Z KARTĄ IKEA FAMILY (kartę właśnie założyłam ) nie wiem jednak czy się opłaca- 30 to nie za duża ochrona, na twarz się chyba nie nada... A do ciała? Ekonomiczniej wychodzi ten z tesco- ma filtr 40, jest tańszy, jest go więcej... O ile go jeszcze produkują?
Zobaczymy jak z Sorayą w naturze, jeśli cena będzie bardziej atrakcyjna- biorę. Jak nie- odwiedzam TESCO, ha!
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 21:18   #549
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Na Soraya się czaję w tym roku, ale nie wiem czy można brać w ciemno, czy trzeba analizować. Ikea nie mam blisko, bo bym pobróbowała. Trochę mnie to już męczy, że co roku muszę od nowa szukać filtrów, teraz mi LRP popsuło szyki zmianami i znowu muszę szukać swego i się męczyć z niewypałami. Kurcze oni to naprawdę muszą tak zmieniać na każdy sezon?
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 21:43   #550
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Niemiecka? Ja, ja, brzmi pysznie )))

Z SORAI: pisano tu o 45 wzwyż- wynika, że są fotostabilne. I mają jakiśtam nowy unikalny filtr (dokładnie nie pamiętam, przeszukaj wątek). W każdym razie na mojej liście poszukiwanych do ciała jest

Byłam w IKEI- dzisiaj nie jutro- za 25 zł jest Z KARTĄ IKEA FAMILY (kartę właśnie założyłam ) nie wiem jednak czy się opłaca- 30 to nie za duża ochrona, na twarz się chyba nie nada... A do ciała? Ekonomiczniej wychodzi ten z tesco- ma filtr 40, jest tańszy, jest go więcej... O ile go jeszcze produkują?
Zobaczymy jak z Sorayą w naturze, jeśli cena będzie bardziej atrakcyjna- biorę. Jak nie- odwiedzam TESCO, ha!
no byłam dziś tutaj (Słowenia) w drogierii takiej wypasionej (cały ogromny dział na ochoronę przeciwsłoneczną, ahhhhh ) i wypatrzyłam właśnie filtry firmy Cadavera.. nie znam się na składach, wierzę zawsze Wam, czy filtr jest stabilny czy nie, więc ciężko mi powiedzieć jakie one sa. a gdybym wyjęła aparat i zrobiła zdjęcie, ludzie by się chyba na mnie dziwnie patrzyli albo nawet wywalili ze sklepu, kto wie :P

40 Tesco jeszcze rok temu była :P ale jak będzie w tym, nie wiem
kurczę, czemu mnie nie ma w PL, poszłam bym do Natury i upolowała Soraye..

śmieszne się wydaje, ze IKEA wzięła się za produkowanie kosmetyków a zwłaszcza filtrów hmm
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 08:24   #551
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Na Soraya się czaję w tym roku, ale nie wiem czy można brać w ciemno, czy trzeba analizować. Ikea nie mam blisko, bo bym pobróbowała. Trochę mnie to już męczy, że co roku muszę od nowa szukać filtrów, teraz mi LRP popsuło szyki zmianami i znowu muszę szukać swego i się męczyć z niewypałami. Kurcze oni to naprawdę muszą tak zmieniać na każdy sezon?
Eeee... jak? Zmienili coś?
Moze i to dobrze, jak na razie LRP mi nie podpasowały

SŁUCHAJCIE DZIEWCZYNY
tak naprawde nie orientuję się w tej materii: po czym poznać że filtr jest fotoftabilny? jakich konkretnie nazw szukać w składzie?
byłam dzisisj w tesco- 40-stek niestety jeszcze nie ma, wiec przydałoby się rozejrzeć za czymś nie- aptecznym, stabilnym, niedrogim.

Edytowane przez agacior89
Czas edycji: 2008-04-24 o 18:14
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-27, 19:02   #552
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

dzisiaj przygladalam sie tym nowym filtrom Soraya.

sa 2 filtry spf 60, jeden normalny, drugi dla dzieci. skladowo praktycznie sie nie roznia, ten dla dzieci ma krotszy sklad, nie ma tylu srodkow zapachowych co ten pierwszy.

kosztowaly ok 24 zl

spf 45 19,90
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 19:17   #553
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Gdzie gdzie gdzie?
ja ich jakoś nie mogę dostać
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 19:22   #554
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Gdzie gdzie gdzie?
ja ich jakoś nie mogę dostać
jestem z Wrocławia
w drogeriach Natura mieli spf60 dla dzieci i nizsze faktory, w supermarkecie Piotr i Pawel mieli pelna oferte, cenowo podobnie

wszystkie maja ten sam filtr UVA (Diethylamino Hydroxybenzol Hexyl Benzoate)

edit http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=250564
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 18:22   #555
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

W niektórych filtrach Lirene występuje Tinosorb M (np. LIRENE Family SPF 50+;
emulsja do opalania 100ml). Cena atrakcyjna, ok. 20 zł.

Cytat:
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl / Dimethylcarbonate Copolymer, Triethanolamine, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Alumina, Allantoin, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Ethylparaben, Proplylparaben, Butylparaben
Niestety, w AwS, z której zaczerpnęłam powyższy skład nie mają nowego mleczka ochronnego SPF 50 http://www.sklep.eris.pl/p953-lirene...nia.spf.50.htm

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2008-04-29 o 16:05 Powód: uzupełnienie
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 15:10   #556
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez blue_apple Pokaż wiadomość
I czy TESCO ma w ogóle stabilne filtry poniżej 30? np 20? (na liście nie ma, ale może ktoś się orientuje...)
Ja mam filtr fotostabilny TESCO w sprayu, co prawda 15 spf (taki w żółtej bueleczce), ale spisał się świetnie. Miałam go na wakacjach na Krecie [40 pare stopni non-stop, żadnych chmur], nakładałam go cieniutka warstewką i całe dwa tygodnie przechodziłam z odkrytym ciałem - nie opalaliło mnie WCALE!
Moja mama używała jakiegoś innego filtra o faktorze 30 i wróciła jak murzynka, a ja dalej wygladałam jak córka młynarza. Aż się ludzie za mną oglądali niedowierzając, że mam taka porcelanową karnację.

Uzywam go teraz na twarz (!) i spisuje się rewelacynie. Jest leciutki, mieszam go z kwasem hialurenowym i wchłania się błyskawicznie.
Do tego pięknie kokosowo pachnie.
A, i kosztował mnie chyba 12 zł
__________________
Poszukuję do kolekcji flakoników perfum Etro i Thierry Mugler
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 17:03   #557
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

15? Taka? łaał aż nie wierzę
zapodasz skład? prosze prosze proszę
i nadal czekam na instrukcję jak rozróżnić stabilne od niestabilnych? Bo już się gubię
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 17:43   #558
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
15? Taka? łaał aż nie wierzę
zapodasz skład? prosze prosze proszę
i nadal czekam na instrukcję jak rozróżnić stabilne od niestabilnych? Bo już się gubię
w poprzednim poscie przeciez podalam Ci linka do pomocnego wątku
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 08:38   #559
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Przepraszam, nie zajrzałam dziękuję bardzo, zaraz przeczytam i obiecuję zrobić ładną listę po obchodzie po sklepach
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-01, 16:29   #560
wycinanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 22
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Przejrzałam cały wątek mając nadzieję, że znajdę odpowiedź na swoje pytanie. Jednak mam wątpliwości.
Otóż w czerwcu jadę na 2 tygodnie do Egiptu. Mam już zakupione balsamy do ciała z
Biodermy do cery wrażliwej. Jeden spf 20, a drugi 40. Na butli jest napisane,
że są one do ciała i do twarzy. Jak to właśnie jest z takimi balsamami jeśli
chodzi o twarz? Mam cerę mieszaną ze zmianami trądzikowymi. Myślicie, że mogę
go używać, czy lepiej zaopatrzyć się w krem typowo do twarzy?
Jeśli tak, to jaki polecacie?
wycinanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 17:56   #561
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Ojojoj.
a) wypróbuj najpierw jak twarz na niego reaguje
b) jeśli źle- kup specjalny do twarzy (dokładnie obserwuj buzię: czy nie piecze po nałożeniu, czy się nei czerwieni, i przede wszystkim czy nie wyskakują nowe krosty!)
c) jak na mój gust 20 to niska ochrona, a jak na Egipt-! Mein got, jak ja w Polsce stosuję na twarz 50+ a na ciało 30-40. Ale z drugiej strony na ciało używam nie-aptecznych (Rossmann, Tesco).
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 21:36   #562
wycinanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 22
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

agacior dzieki Kupiłam 2 filtry, jeden 40 na pierwszy tydzien wakacji, drugi to 20 na drugi tydzien. tak to sobie wymyslilam Mam nadzieje, ze bedzie ok. Zastanawiam sie tylko nad twarza. Mam cennik sugerowanych cen z LRP. Filtr 50+ do cery mieszanej i tlustej to 74 zł. Zaznaczam, ze to cena sugerowana. Na allegro znalazlam za 40 Ale tak mysle, czy te 50 to nie za duzo? jakas bladolica tez nie jestem, chce sie ładnie ale i jednolicie opalic. Wielkosc tego faktora nieco mnie przeraza:/
wycinanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 06:08   #563
Magdalaena
Raczkowanie
 
Avatar Magdalaena
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Dziewczyny - skąd bierzecie składy tych kosmetyków ? Bo mam za sobą rajd po sklepach z szukaniem filtrów i oglądaniem składów. Upolowałam Sorayę z tym nowym filtrem na U w cenie ok. 20 zł za 200 ml. W tej samej cenie jest filtr Cień z Lidla. IKEA jest droższa. Od biedy mogę wklepać skład Sorai ( o ile się nie pomylę), którą mam w domu, ale nie kosmetyków, których nie kupiłam.

Czy wizażanki pracowicie wpisują ręcznie te składy ? piszą do producentów ?
Magdalaena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 11:27   #564
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Madzia, pytasz o składy podane na KWC? To ręczna robota ze żmudnym przepisywaniem. Ale wbrew pozorom nie bez sensu, ja się w ten sposób nauczyłam czytać składy i zapamiętałam mnóstwo nazw
(a skład MUSI być podany na każdym kosmetyku. Jak nie ma na kosmetyku to panie z drogerii an pewno mają książeczkę- tak jest np. z inglotem albo Manhattanem)

Wycinanka to nie jest tak, ze się nie opalisz! Nie strzaskasz się na czekoladkę, to fakt, ale jak najbardziej opalisz!!! Tyle że o wiele wolniej, bez faz czerwonej skóry- po prostu powoli będzie brązowieć, a potem opalenizna będzie się trzymać do następnego lata nawet! Wiem co mówię bo sama mam- co prawda delikatne, ale są- jaśniejsze prążki po sandałach które nosiłam latem
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 11:47   #565
wycinanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 22
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Byłam w aptece, w której zaopatruję się w LPR, Bioderme itp. Mam "zaprzyjaźnioną" farmaceutkę. Porozmawiałam z nią i doradziła do samo co Ty Agacior. Już wczoraj zastosowałam Twoją radę. Posmarowałam się na noc balsamem do opalania Nic mi nie jest, nic nie wyskoczyło, nic się nie zaczerwieniło. Generalnie bez zmian. Będę używać tych sprayów do ciała i do twarzy zwłaszcza, że są one (te balsamy) do cery wrażliwej.
p.s. macie kartę pierwszego zakupu LRP? Ja dziś wymieniłam ją na kartę stałego klienta. Za zakup 5 kosmetyków, jeden z listy (5 jest na liście) gratis. Dostałam też do tego wodę termalną małą gratis- taka w sam raz do torebki rowerowej
Pozdrawiam
wycinanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 13:45   #566
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez arwenasz Pokaż wiadomość
W Rossmanie nie ma nic stabilnego z serii SUN OZON, ale można kupić stabilne Garniery, Nivea, czy Carroten.
a więc filtry Nivei są stabilne (chodzi mi o mleczko SPF50+, 200ml)?
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 14:00   #567
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez wycinanka Pokaż wiadomość
Posmarowałam się na noc balsamem do opalania Nic mi nie jest, nic nie wyskoczyło, nic się nie zaczerwieniło. Generalnie bez zmian. Będę używać tych sprayów do ciała i do twarzy zwłaszcza, że są one (te balsamy) do cery wrażliwej.
Woda termalna do torebki rowerowej?
Ach i z tego co pamiętam na noc nie powinno się kłaść filtrów po pierwsze nie ma sensu a po drugie one bardzo "obciążają" twarz, w nocy powinna odpocząć. Ale skoro nic Cię nie piekło to dobrze, używaj- tylko w dostatecznych ilościach na twarz


Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
a więc filtry Nivei są stabilne (chodzi mi o mleczko SPF50+, 200ml)?
Dzisiaj kupiłam to mleczko, wydawało się fotostabilne. Widziałam tam parsol i któryś z tinosorbów albo mexoryli, już nie pamiętam. Przeklepię skład jak bedę miała chwilkę czasu, niech jakiś ekspert oceni.
Swoją drogą dziwne, ze te z nivei- i 40, i 50 są w takiej samej cenie i takiej samej pojemności. Ale z drugiej składy ich się tak bardzo nie różniły, wiec wydaje mi się że ta 50+ według starego znakowania miałby 50-60...
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 16:45   #568
Dottie_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

A ja niedawno kupiłam balsam Soraya z SPF 60. Kosztował 22 zł, zamierzałam stosować na początku lata do ciała a potem przerzucić się na balsam z połowę niższym faktorem ale o połowę większą pojemnością przy niższej cenie - ok. 17 zł (też Sorayi, jest w innym opakowaniu). Dzisiaj zastosowałam na twarz mimo że miał być do ciała No więc tak. Wklepałam całkiem sporą ilość w 3 turach (bez przerw, bo ładnie się wchłaniał, ale nie wiem czy przepisową ilość bo nigdy tego nie mierzyłam). W sumie sporo przybielił, ale po wklepaniu i wchłonięciu wyglądał tak jak wklepana i wchłonięta Avenka. Odczekałam jakieś 10 min i wklepałam podkład (City matt), sporo się świecił więc przypudrowałam pudrem w kamieniu Isadory Oil Control (w poniedziałek będę testować ze skrobią, bo wracam wtedy do domu). Rezultat - po kilku godzinach wyglądam całkiem normalnie, ale sporo się świeci (jak avenka, poza tym to przez to pewnie że nie mam skrobii). Porównałabym ten filtr do Avene, bo tak samo się świeci i klei, ma trochę bardziej gęstą konsystencję. Ale i tak do twarzy chyba będę nadal używać emulsji Iwostinu, szkoda że ma niższy filtr, bo to najtańszy apteczny filtr na rynku który mi jak najbardziej pasuje.
Aha, nie sądzę żeby Soraya mnie coś zapchała, uczuliła czy cokolwiek w tym stylu, bo nie mam takich tendencji i jeszcze mnie nigdy mi się to nie przytrafiło.
Dottie_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 16:45   #569
Magdalaena
Raczkowanie
 
Avatar Magdalaena
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
a więc filtry Nivei są stabilne (chodzi mi o mleczko SPF50+, 200ml)?
oglądałam je i zawierało któryś Tinosorb. Ale niektóre niższe nie sa stabilne, wiec trzeba sprawdzać
Magdalaena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 16:50   #570
Lulu Mortese
Zadomowienie
 
Avatar Lulu Mortese
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 1 088
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Dzisiaj byłam w rossmannie,widziłam filtry SunOzone w nowych opakowaniach,były także mleczka dla dzieci spf30 i spf 50.Wiecie coś o tym,fajnie by było gdyby były stabilne..niestety nie mam składów;-/
Lulu Mortese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:14.