Kłótnie/zazdrość/toksyczność (?) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-10, 16:45   #1
Lady_Raspberry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 4

Kłótnie/zazdrość/toksyczność (?)


Piszę bo chyba potrzebuję pogadać. Mam 26 lat, mieszkam z rodzicami, z chłopakiem jestesmy razem od 9 miesięcy, widujemy się często, czasami mam wrażenie że zbyt często.



Kłócimy się niemal codziennie. Od jakiegoś czasu trzeba się z nim obchodzić jak z jajkiem bo byle pierdoła wyprowadza go z równowagi. Nie da się mu nic powiedzieć, pożartować, itp. W drugą stronę to oczywiście działa troszkę inaczej bo jak on powie do mnie grubasku, tłumoku i ja zwrócę uwagę to jest ok i tekst "tylko że ja to robię w żartach a ty się napinasz nie wiadomo o co". To po kilkunastu takich razach ja w podobny sposób zażartowałam to zrobił awanturę.



Kolejny problem to zazdrość. W mojej pracy jestem dosyć nowa, większość zespołu to chłopaki, mniej więcej w moim wieku. Kiedyś zrobił problem jak opowiedziałam mu o tym jak będąc w socjalu zapytałam kolegi co ma dzisiaj na obiad. Problem był w tym że zagaduję do kolegów. Innym razem będąc u chłopaka miałam angielski online, jednemu koledze coś się wyłączyło na czacie więc próbowałam mu pomóc i pytałam co konkretnie się dzieje to ten zrobił problem że akurat ja musiałam pomóc koledze. Czasami czuję się jak dzikus, który jak chce się do kogoś odezwać to powinien analizować czy chce się odezwać do chłopaka czy dziewczyny. W pracy codziennie mam zebrania zespołu, jak pisze chłopakowi że idę na zebranie to jest "oo no idź sobie z kolegami".



Kiedyś mi mówił o tym że jego zazdrość wynika z tego że już doświadczył kiedyś zdrady i ma uraz. Ale dobra, przyjmijmy że jestem w stanie zrozumieć zazdrość o innych chłopaków.. ale o dziewczyny już nie... Kiedyś zarzucał mi że zbyt często rozmawiam ze swoją mamą o narzeczonej mojego brata i że o nim pewnie tyle nie rozmawiam. Innym razem jak poszłam odwiedzić sama koleżankę ze studiów to mówił że to niekulturalne ze strony tej koleżanki że wiedząc że mam chłopaka nie zaprosiła mnie razem z nim. Jak tam poszłam to oczywiście musiał po mnie przyjść pod jej blok i jak byliśmy umówieni na pełną godzinę to już minutę czy dwie później (dosłownie) do mnie dzwonił że się spóźniam. Do tego żarty z tego że mieszkam z rodzicami i że jeszcze tylko kota mi brakuje (stereotyp starej panny).



Piszemy do siebie non stop jak nie przebywamy razem. To uciążliwe bo nic się nie da zrobić a jak piszę że idę cośtam robić to jest "echhh" albo "no idź sobie, bo wszystko inne ważne tylko nie ja". W dodatku on dzwoni do mnie ok. 20 razy dziennie (dosłownie, patrzyłam w historii połączeń). Przeszkadza to bo mieszkam z rodzicami i nie chce rozmawiać przy nich więc tak kursuję kilkadziesiąt razy dziennie do swojego pokoju.



Mam pracę biurową, on fizyczną przy maszynie. Sporo już razy nasłuchałam się że "klikać to sobie każdy może". Dzisiaj jak powiedziałam że jestem zmęczona po pracy to mnie wyśmiał że jak ja mogłam się zmęczyć, że jakbym pracowała tak jak on to dopiero mogłabym tak powiedzieć.



Kolejny przykład to ciągłe wypominanie sobie w kłótniach wszystkiego. Nasza kłótnia wygląda często tak: - ty zrobiłeś/aś cośtam -ale ty też tak robisz -to ty możesz a ja nie? Co ja jakiś gorszy jestem?, Itp. To do niczego nie prowadzi. Ja wiem że sama też mam trochę za uszami, bywam chamska, ale to jest w momentach kiedy już nie wytrzymuje z nerwów, jego metodą na radzenie sobie z emocjami jest krzyk i przekleństwa a moją chamskie odzywki. Ale nie radzę sobie z tym, czasami czuję że wybuchnę....
Lady_Raspberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-10, 17:50   #2
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Kłótnie/zazdrość/toksyczność (?)

To jakiś psychol, w dodatku mało inteligentny. To ostatnie portki na ziemi, że jeszcze z nim jesteś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-10, 18:04   #3
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Kłótnie/zazdrość/toksyczność (?)

Do odstrzalu
Psychol ,po co się męczysz?
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-10, 18:13   #4
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Kłótnie/zazdrość/toksyczność (?)

A męczysz się z nim, bo...? Jakaś kara za przewinienia w poprzednim wcieleniu?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-10, 18:41   #5
MonnieB
Zakorzenienie
 
Avatar MonnieB
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 960
Dot.: Kłótnie/zazdrość/toksyczność (?)

Jestem w stanie zrozumieć zazdrość, chęć ciągłego kontaktu, ale już takie teksty w stylu że nie masz prawa być zmęczona bo masz pracę biurową nie są wynikiem żadnych złych doświadczeń z przeszłości, tylko obrazują jego kiepski charakter.

Według mnie będzie jeszcze gorzej. Taki człowiek nie poprzestanie na takich tekstach, niedługo będziesz go widziała u siebie pod praca albo będzie wypisywał do twoich kolegów. Powinnaś na początku związku postawić granice, teraz już jest za późno bo mimo kłótni pozwoliłas mu na wiele takich zachowań.

Nie ma czego tutaj ratować, ja bym uciekała.

Sent from my GM1903 using Tapatalk
__________________
Cytat:
Some people think they are champagne in a tall glass, when in fact they are lukewarm piss in a plastic cup.
MonnieB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-10, 19:06   #6
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Kłótnie/zazdrość/toksyczność (?)

Rany, kobieto, weź to zakończ i z głowy. Bo nie ogarniam w imię czego wy jesteście razem. Pomyślałaś o tym, czy zero refleksji, bo to ostatni facet na świecie?
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-10, 19:37   #7
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Kłótnie/zazdrość/toksyczność (?)

Zazdrość o znajomych, kręcenie nosem na spotkania z rodziną i koleżankami to książkowy symptom manipulanta. Dlaczego nie uczą tego w szkole?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-10, 21:39   #8
tohsaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 13
Dot.: Kłótnie/zazdrość/toksyczność (?)

przestalam czytac po tym ze kreci nosem na spotkania z zespolem w czasie pracy, psychol

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tohsaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-10, 23:15   #9
Zamieszana
Raczkowanie
 
Avatar Zamieszana
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: P
Wiadomości: 97
Dot.: Kłótnie/zazdrość/toksyczność (?)

Nie masz tam kogoś ciekawszego w pracy? Dlaczego z nim jesteś? Są jakieś pozytywne cechy poza tym wszystkim co wymienilaś?
__________________
"Jedynym sposobem pozbycia się pokusy jest uleganie jej." - Oscar Wilde
Zamieszana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-11, 06:59   #10
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Kłótnie/zazdrość/toksyczność (?)

Co ten chłopak ma w sobie pozytywnego, bo chyba nie doczytałam?
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-11, 08:51   #11
renata_b_1993
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 157
Dot.: Kłótnie/zazdrość/toksyczność (?)

Również dałam radę przeczytać 2 akapity. Albo Troll albo jesteś taka ślepa. Jeszcze pytasz się co zrobić? Kopniaka dać i do widzenia!
renata_b_1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-11, 09:57   #12
Patizm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 278
Dot.: Kłótnie/zazdrość/toksyczność (?)

Troll
Patizm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-11, 15:52   #13
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Kłótnie/zazdrość/toksyczność (?)

wow... i Ty tyle wytrzymałaś?
żadne jego zachowanie nie ma usprawiedliwienia. to że ktoś kiedyś go zdradził nie jest argumentem żebyś jadła sama w najdalszym kącie pracowej stołówki, byleby tylko nie zamienić 2 zdań z żadnym mężczyzną.


powinnaś uciekać jak najszybciej, on się nie zmieni, a Ty nie wytrzymasz takiego traktowania i im dalej tym będzie gorzej
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-12, 01:02   #14
nemezis08
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 37
Dot.: Kłótnie/zazdrość/toksyczność (?)

Hej nie jesteś przypadkiem w związku z moim byłym? Poważnie pytam hahahah. Identyczny typ człowieka.
Zazdrosny dosłownie o wszystkie, chciał mnie cały czas kontrolować, miałam mu co chwilę odpisywać, szczególnie jak wychodziłam z domu. Miałam wrażenie, że ma jakąś obsesje.
Nie da się być w takim związku. Po prostu nie da. Wykończysz się psychicznie
nemezis08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-12, 01:18   #15
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Kłótnie/zazdrość/toksyczność (?)

Bylam z takim gosciem. Nie da sie tego wytrzymac. Ewakuuj sie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-14, 09:50   #16
Lady_Raspberry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 4
Dot.: Kłótnie/zazdrość/toksyczność (?)

Niestety to nie troll. A te przytoczone to tylko niektóre z wielu historii.
Ostatnio znowu kłótnia bo zadzwoniłam do niego minutę po tym jak napisał mi że idzie spać, zadzwoniłam powiedziec dobranoc to pretensja ze go zbudziłam, po minucie!
Rozbudził się i jeszcze ponad godzinę miał do mnie jakieś sapy. A potem gadaliśmy przez telefon i stwierdziliśmy że idziemy spać oboje, napisaliśmy sobie dobranoc. A ja jeszcze zobaczyłam coś w necie i się wciągnęłam i zaczęłam czytać, zeszło mi jeszcze z godzinkę. Następnego dnia wstawał wcześniej ode mnie więc na Messengerze zobaczył do której siedziałam to do mnie że go w ch*ja zrobiłam że go wygoniłam spać a sama jeszcze siedziałam i z tekstem że pewnie z kolegą jakimś pisałam.
Ostatnio rozmawialiśmy o tym co złego widzi w tym, co by było jakbym faktycznie gadała z kolegą, czy to coś złego gdybym zapytała jakiegoś kolegi tak po prostu co u niego słychać, bez żadnych podtekstów, itp. Odpowiedział że rozmowa spoko ale nie jak ja zagaduję. Ciągnęłam temat, chciałam żeby mi wyjaśnił dlaczego ale uciął temat, że nie ma ochoty o tym rozmawiać. Tak samo było kiedyś jak powiedział mi że nie podobają mu się moje szkolenia w pracy, chciałam wiedzieć czemu i się nie dowiedziałam. Zastanawia mnie to ucinanie tematów...
W najbliższy weekend jak się spotkamy mamy mieć szczerą rozmowę, szczerze to wątpię żeby wyszło z tego coś więcej niż płacz i krzyk ale zobaczymy.
Pytanie do tych co pisały że przeżyły to samo - jak Wam się udało z tego wyjść? Ja już próbowałam, mówiłam że zrywam wielokrotnie ale w emocjach. Najpierw było trochę krzyków itp a potem błaganie żebym się uspokoiła i została, ulegałam. Mam wrażenie że brakuje mi takiej siły i odwagi żeby w spokojny sposób to powiedzieć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:48 ----------


Kilka osób pytało czy jest coś w nim dobrego. Odpowiadam tak - jest dobry, pomocny, czuły. Poza kłótniami dogadujemy się dobrze, mam wrażenie że wtedy jak jest wszystko po jego myśli...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Lady_Raspberry
Czas edycji: 2020-04-14 o 09:52
Lady_Raspberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-14, 14:28   #17
Midziak
Rozeznanie
 
Avatar Midziak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 849
Dot.: Kłótnie/zazdrość/toksyczność (?)

Nie dosc, ze toksyk to jeszcze prymityw. Do wyrzucenia bez żadnego "ale".
Midziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-14 15:28:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:08.