moje wiecznie tluste czoło:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-28, 16:26   #1
ynka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 14
Unhappy

moje wiecznie tluste czoło:(


Cześć dziewczyny Jestem tu nowa i to juest mój pierwszy post. Nie ukrywam, że bardzo licze na waszą pomoc. Mój problem związane jest z przetłuszczającą sie cerą. W sdzczegółności czoło- rano, po umyciu Nivea Young cośtam, jest ok, potem sie lekko majluję i wychodzę. I już po ok. 1,5 h moje czolo jest jak latarka! Probowalam tonikiem, potem staralam sie nawilżać, ale w sumie nie widzę żdnych efektow. Dodam, że przez ostatnie 3 miesiace bralam Diane 35, po której faktycznie cera sie nieamowicie poprawiła. Teraz upkywa 1 cykl "nie brania",a moj problme powrocil i jest jeszcze silniejszy. Poradzcie proszę co zrobić? Jskies maseczki? Kosmetyki? Czy nie używać podkladu, tylko puder? Z gory dziękuje za wszystkie rady i jeżeli dubluję temat, przepraszam!
pozdrawiam
ynka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 17:09   #2
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
Dot.: moje wiecznie tluste czoło:(

możesz spróbować użyć skrobii. wpisz hasło w wyszukiwarce i znajdzie się wiele wątków na ten temat.
__________________
.



enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 17:29   #3
adulka.p
Zakorzenienie
 
Avatar adulka.p
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wlkp;]
Wiadomości: 4 682
Dot.: moje wiecznie tluste czoło:(

tez bralam diane 35 tyle,ze przez 1,5 roku. teraz juz 2 miesiac nie biore ich i mam meeeeega przeluszczajaca sie cere....a zawsze wrecz sucha byla...tzn tluste mam czolo i nos...i to od odstawienia diane...mam nadzieje,ze niedlugo to sie jakos ureguluje...a matuje sie pudrem przeciw wypryskom z avonu<taki lekko pistacjowy kolr;p na twarzy bezbarwny> i w sumie jedynie od mi pomaga tak na 2-3 godzinki
__________________
Everybody grab somebody
Music is gonna make your body get down





Najwazniejsze w życiu to nauczyć się, które mosty przekraczać, a które palić.
adulka.p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 19:23   #4
mruff
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 235
Dot.: moje wiecznie tluste czoło:(

Dziewczyny pisaly ze swietna jest skrobia (maka ziemniaczyna, zwykla kartoflanka ) wymieszana z pudrem sypkim. Uwaga z mojej strony im wiecej uzywalam kremow, tonikow matujacych tym silniej sie swiecilam moze odstaw ten tonik (moze on ma w skladzie alkohol) to napewno powoduje wzmozone wydzielanie sebum przez skore. Mnie swego czasu pomagalo mycie twarzy platkami owsianymi (zalewalam je woda i potem tym wywarem jesli mozna tak powiedziec mylam twarz) pomagalo. Nic wiecej chwilowo nie przychodzi mi juz do glowy jak cos mi sie przypomni to napewno skrobne
mruff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 20:08   #5
talus
Wtajemniczenie
 
Avatar talus
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 101
Dot.: moje wiecznie tluste czoło:(

mi pomógł żel Garnier Czysta Skóra, fakt jest mocny i dlatego bardzo dobry dla tłustej cery. Rano jak sie budziłam miałam mega przetłuszczoną cere a teraz jest o niebo lepiej
talus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 13:58   #6
adulka.p
Zakorzenienie
 
Avatar adulka.p
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wlkp;]
Wiadomości: 4 682
Dot.: moje wiecznie tluste czoło:(

ja raczej nie uzywam kremow silnie matujacych bo pozniej bylo jeszcze gorzej...a skrobia czasami nie zapycha porow?
__________________
Everybody grab somebody
Music is gonna make your body get down





Najwazniejsze w życiu to nauczyć się, które mosty przekraczać, a które palić.
adulka.p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 14:00   #7
*cassandra*
Przyczajenie
 
Avatar *cassandra*
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 22
Dot.: moje wiecznie tluste czoło:(

Cytat:
Napisane przez talus Pokaż wiadomość
mi pomógł żel Garnier Czysta Skóra, fakt jest mocny i dlatego bardzo dobry dla tłustej cery. Rano jak sie budziłam miałam mega przetłuszczoną cere a teraz jest o niebo lepiej
A mi wrecz przeciwnie. Produkty z tej serii spowodowaly, ze skora jeszcze bardziej sie przetluszczala. Pomoglo smarowanie sie oliwka. Skrobie ziemniaczana rowniez polecam
*cassandra* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-29, 14:56   #8
talus
Wtajemniczenie
 
Avatar talus
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 101
Dot.: moje wiecznie tluste czoło:(

Cytat:
Napisane przez *cassandra* Pokaż wiadomość
A mi wrecz przeciwnie. Produkty z tej serii spowodowaly, ze skora jeszcze bardziej sie przetluszczala. Pomoglo smarowanie sie oliwka. Skrobie ziemniaczana rowniez polecam

Fakt kazda skóra inaczej reaguje a dokładnie jaką oliwką ?
talus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 14:01   #9
*cassandra*
Przyczajenie
 
Avatar *cassandra*
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 22
Dot.: moje wiecznie tluste czoło:(

Cytat:
Napisane przez talus Pokaż wiadomość
Fakt kazda skóra inaczej reaguje a dokładnie jaką oliwką ?
Hipp
Teraz uzywam oleju jojoba.
*cassandra* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 14:50   #10
mouse1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1
Dot.: moje wiecznie tluste czoło:(

dobra tez jest pianka do mycia twarzy z AVON taka zielona do skory tlustej- przy okazji rewelacyjnie likwiduje tradzik i wszelkie wypryski. i fajna tez jest modyfikowana skrobia- ladnei matuje i skora staje sie po niej gladziudka- mozna ja kupic przez internet- jak poszukam to wysle wam nazwe sklepu internetowego jak jestescie zainteresowane ("pudrujemy" skore skrobia a potem zwyklym pudrem)
mouse1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 14:56   #11
Agosek
Zadomowienie
 
Avatar Agosek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żagań/Kraków
Wiadomości: 1 729
GG do Agosek Wyślij wiadomość przez MSN do Agosek
Dot.: moje wiecznie tluste czoło:(

Cytat:
Napisane przez adulka.p Pokaż wiadomość
ja raczej nie uzywam kremow silnie matujacych bo pozniej bylo jeszcze gorzej...a skrobia czasami nie zapycha porow?
Ja też zrezygnowałam z matujących, na rzecz nawilżenia i skończył się mój problem z bardzo przetłuszczającą się skórą.
Z pudrów polecam Stay Matte Rimmel'a. Długo utrzymuje ładny matowy wyglad skóry.
__________________
http://www.whynotmodels.com/ mężczyźni?... I dlaczego nie tam gdzie ja?!
Agosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-09, 15:35   #12
adulka.p
Zakorzenienie
 
Avatar adulka.p
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wlkp;]
Wiadomości: 4 682
Dot.: moje wiecznie tluste czoło:(

mouse1 ja mam ta pianke i jest straszna strasznie wysusza skore i przetluszcza sie jeszcze bardziej...
Agosek ja uzywam kremu nawilzajacego na noc a na dzien kremu do cery mieszanej
__________________
Everybody grab somebody
Music is gonna make your body get down





Najwazniejsze w życiu to nauczyć się, które mosty przekraczać, a które palić.
adulka.p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 16:20   #13
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: moje wiecznie tluste czoło:(

Z doswiadczenia na własnej skórze wiem, że kremy matujące tylko napedzają produkcję sebum. Mnie pomogła swiadoma pielegnacja i przestawienie sie z kremów matujących i silnie oczyszczających żeli myjących na kremy głęboko nawilżające, na noc olejki dr Hauschka albo Clarins. Postawiłam na nawilżanie i regulację i teraz nie musże używac niczego matujacego. Oczywiscie rezultatów nie widać, na drugi dzięń czy za tydzień, ale myslę, że warto poczekac.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 17:04   #14
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: moje wiecznie tluste czoło:(

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
Z doswiadczenia na własnej skórze wiem, że kremy matujące tylko napedzają produkcję sebum..
zgadzam sie. przez kilka tygodni meczylam strefe t %&#(&* normadermem. efekt byl okropny-strasznie przesuszyla mi sie cera, a czolo zaczelo produkowac mnooostwo sebum (do tego, o zgrozo, sie luszczylam). odstawilam dziada i zaczelam uzywac lagodnego kremu ziaji-nie dosc,ze nawilza, to jeszcze przyzwoicie matuje.
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 17:11   #15
adulka.p
Zakorzenienie
 
Avatar adulka.p
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wlkp;]
Wiadomości: 4 682
Dot.: moje wiecznie tluste czoło:(

ja uzywa hmm 4 kremow na dzien matujacy nivea visage dla cery mieszanej lub wlansie z zaiji do mieszanej<z ogorkiem> na noc<czasami tez na dzien uzywam rzadko kremu nicea niebieskiego i softu a zazwyczaj lirene aqua nawilzajaco ochronny aaa i na dzien rzadko ale jednak rozswietlajacy krem nawilzajacy z avony do kazdego rodzaju cery
__________________
Everybody grab somebody
Music is gonna make your body get down





Najwazniejsze w życiu to nauczyć się, które mosty przekraczać, a które palić.
adulka.p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 18:24   #16
zatruta fiolka
Raczkowanie
 
Avatar zatruta fiolka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: 3city ;)
Wiadomości: 98
Wink Dot.: moje wiecznie tluste czoło:(

tak piszecie o tych nawilzeniach na dzien i nie wiem juz co myslec , kiedys uzywalam ziajii, ale strasznie sie po niej swiecilam Nawilzenie stosuje juz tylko na noc, ale za to konkretne <wazelina, erycyna + cos tam jeszcze> (masc robiona, ktora uzywam na azs, naszczescie nie mam na twarzy )

Ale wracajac do matowania, to moge polecic Perfecta Antytradzikowy krem matujacy redukujacy blizny i przebarwienia skory (to chyba pelna nazwa ) Naprawde swietnie matuje moja tlusta cere i w dodatku slicznie pachnie gruszkami
zatruta fiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 18:35   #17
45e3bde63f48e77c45e96500fd2ed8d5ea7cdd58_6407d02e15973
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 221
Dot.: moje wiecznie tluste czoło:(

Tez tak kiedys miałam, ale z moją grzywką nie zwracałam uwagi zbytnio. Nie wiem czy tłuste czoło samo znikło, czy też to ze względu na kosmetyki. teraz używam żelu do mycia twarzy pomarańczowego z AVON-u , na to krem z ziaii oliwkowy jakiś do makijarzu, albo nawilżająco-lifingujący na dzień (niebieski też z AVONU) podkład antystresowy, i puder.
45e3bde63f48e77c45e96500fd2ed8d5ea7cdd58_6407d02e15973 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 15:55   #18
olcia3012
Raczkowanie
 
Avatar olcia3012
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 47
Dot.: moje wiecznie tluste czoło:(

Hejka tez kilka miesiecy temu mialam bardzo tlusta cere i wynikalo to z probelmow tradzikowych..Moja dermatolog zalecila mi żel w płynie AKNICARE do cery tłustej..naprawde pomogło mi. Jest dosyć drogie(okolo 40-50zl) ale oplaca sie poniewaz juz po tygodniu do dwoch tygodni mozna zauwazyc zmiane.. ale ostrzegam ze Twoja skora moze tez sie wysuszac podaczas uzywania tego zelu!! takze nie duzo go uzywac ale z umiarem a jezeli chodzi o te wszytskie kosmetyki z NiVEA itp ktore "gwarantuja" Ci idalna twarz po ich uzyciu to nie prawda!! uzywala tez tych kosemtykow i nic nie pomagalo!! a co do pudrow to prawda uzywanie ich nasila jeszcze bardziej przetluszczanie sie twarzy.. najlepiej uzywac korektora w tych miejsach gdzie jest to koniecznepozdrawiam
__________________
"..JaK KoChAć To kSięcIa..jAk KrAść To MiLiOnY.."
olcia3012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:02.