Głodówka jako sposób na oczyszczenie organizmu, bądź schudnięcie. Wątek zbiorczy. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-12, 11:27   #61
myers
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1
Dot.: OCZYSZCZANIE: 10-dniowa glodówka...

witam
mam zamiar zrobic sobie taka glodowke lecznicza, obliczylam ze w sumie to trwa 4 tygodnie, 2 tyg przed glodowka- przygotowanie do glodowki, 10 dni glodowki i po glodowce 5 dni
jak sadzicie nie zaszkodzi mi takie oczyszczanie organizmu?
tu nie chodzi o to zeby nic nie jesc tylko zeby jesc duzo owocow ,warzyw itp
troche sie boje ze to moze sie dla mnie zle skonczyc
a co potem, po glodowce, jak sie wtedy zdrowo odrzywiac, co jesc, jak jesc, zeby znow nie zatruc swojego organizmu?
wiem tylko niektore rzeczy, wykluczyc fast foody przedewszystkim, ograniczyc jedzenie kartofli, najlepiej zamienic je na ryz czy kasze, no jesc owoce, warzywa, nie jesc smarzonego, ograniczyc slodycze, kawe, cherbate,
moze podajcie jakis przykladowy spis posilkow dnia
co najlepiej jesc na sniadanie, co na obiad, jakie zupy sa najzdrowsze, co na drogie danie, co na kolacje
prosze o porady
myers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 21:07   #62
rkalinow
Raczkowanie
 
Avatar rkalinow
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
GG do rkalinow
Dot.: OCZYSZCZANIE: 10-dniowa glodówka...

Cytat:
Napisane przez kati81
Ja nawet jednodniowej głodówki bym nie wytrzymała, chyba bym umarła z bólu żołądka Przez nieregularne jedzenie i wieczne odchudzanie się tylko wrzodów nabawiłam i jak się przegłodzę, to mnie skręca z bólu
wrzody powstaja od bakterii, a nie od niejedzenia hihi
__________________
Rafał
rkalinow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 07:18   #63
Domisinia
BAN stały
 
Avatar Domisinia
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Pyrlandia
Wiadomości: 171
GG do Domisinia
GŁODÓWKA !! :o

Ostatnio w "rozmowach w toku" były słynne laski z telewizji i nie tylko , jedna powiedziała że ma głodówkę , że wytrzymuje już 13 dni !! i że robi tak raz na miesiąc !! i naprawd.ę chudnie w te 13 dni na maxa !! Żołądek się skurcza , a jak potem się coś je to wyrzuca brzuch ( tzn. troszkę pulschnieje na jakiś czas ) !! !! !! !! waże 67kg mam 170 i muszę schudnąć !! Jak nie głodówa to co innego ?? pleas , pomóżcie z góry dziękuję




~~~!PoZdRaWiAm WaS DrOgIe WiZaŻaNkI!~~~
Domisinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 07:33   #64
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: GŁODÓWKA !! :o

Ja jestem przeciwna takim głodóką. Podczas redukcji jedzenia Twoja przemiana materii bardzo się spowalnia i nawet jeżeli stracisz coś podczas tych 2 tygodni (a głównie będzie to woda a nie tłuszczyk) to później i tak muszisz wrócić do normalnego sposobu jedzenia i efekt jojo gotowy Jak już chcesz głodować to chyba jeden dzień wystarczy na oczyszczenie organizmy, ale 2 tygodnie ja sobie nie wyobrażam tyle wytrzymać

Jeśli zależy Ci na utracie wagi i pozbyciu się tłuszczyku to nie ma co kombinować z głodówkami - sport + racjonalna dieta na pewno dadzą rezultaty
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 07:43   #65
Domisinia
BAN stały
 
Avatar Domisinia
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Pyrlandia
Wiadomości: 171
GG do Domisinia
Dot.: GŁODÓWKA !! :o

Milka 19 ;* dzięki , zobacze co da się zrobić
Domisinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 08:02   #66
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: GŁODÓWKA !! :o

Dominisinia - ja ci radze ćwiczyć, ćwiczyć i ograniczyć jedzonko do np 1500kcal. Mamy lato, pogoda sprzyja sportom, rower, rolki, cokolwiek.
Spalaniu tłuszczyku sprzyjaja ćwiczenia aerobowe, zajrzyj na wątek z filmikami, mozesz spróbować tez callanetics. polecam również hula hop i aerobiczną szóstke weidera - przy tych ćwiczeniach naprawde ubyło mi pare kilo i centymetrów w obwodzie
Pozdrawiam
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 11:24   #67
Orbitkaa
Raczkowanie
 
Avatar Orbitkaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 85
Dot.: GŁODÓWKA !! :o

jak dla mnie głodówka jest formą oczyszczenia ogranizmu a nie metodą na schudnięcie. Jeśli chcesz schudnąć to lepiej dobrać sobie dietę i jakieś ćwiczenia. Na głodówce nie powinno się ćwiczyć (przynejmniej na początku) zresztą nie ma na to siły.
pozdrawiam
__________________
" Jeśli wiara czyni cuda,
trzeba wierzyć, że się uda! "


Orbitkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-01, 11:41   #68
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: GŁODÓWKA !! :o

Cytat:
Napisane przez Domisinia
Ostatnio w "rozmowach w toku" były słynne laski z telewizji i nie tylko , jedna powiedziała że ma głodówkę , że wytrzymuje już 13 dni !! i że robi tak raz na miesiąc !!
Pamiętaj, że ona podkreśliła, że robi to wyłącznie pod opieką lekarza i stosuje to głównie jako oczyszczenie organizmu a nie sposóba na schudnięcie.
I z tego co pamiętam mówiła o oczyszczaniu na wiosnę, a nie raz na miesiąc. To by było bardzo trudne - jeść pół miesiąca tylko, nie sądzisz?

Ja Ci głodówki nie polecam. Zaczniesz głodować teraz, potem będziesz jadła - i organizm baaardzo zwoli metabolizm i będzie wszystko odkładał i bardzo wolno spalał bojąc się, że za chwilę zrobisz mu nastąpną głodówkę.
Pomyśl o tym, bo łatwo sobie zepsuć metabolizm nierozsądnymi dietami. Potem trudno to naprawić i zdażają się dziewczyny, które potem nie chudną nawet na 1000 kcal. Dlaczego? Bo ich organizm boi się kolejnej głodówki.

Nie ma czegoś takiego jak dieta cud, magiczne tabletki czy głodówka, po której stracisz wymarzoną ilość kg i one nie wrócą a Ty będziesz się cieszyła nadal świetnym metabolizmem i zdrowiem.

Spróbuj zdrowszej diety, jedz ok 1000 kcal, 4-5 razy dziennie małe posiłki, ogranicz proste węglowodany (cukry), a najlepiej nie jedz ich w ogóle na razie. Jedz więcej białka i znajdź sobie jakiś fajny sport.
Nic innego nie działa w dłuższej perspektywie, i niestety, ale nie zmienisz tego w żaden sposób
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 13:12   #69
justynka200
Raczkowanie
 
Avatar justynka200
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 72
Dot.: GŁODÓWKA !! :o

zgadzam sie z ORBITKą to doskonaly sposób na oczyszczenie ale nigdy na schudzniecie i tak jak pisała któras z was nie można nic nie jesc przez 2 tyg!!!! moze 2 dni??
__________________
mniami...
justynka200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 16:15   #70
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: GŁODÓWKA !! :o

to musi byc bardzo ekonomicznie, taka laska co nie je 13 dni jest tania w utrzymaniu
tylko tyle mi przyszlo do glowy w poszukiwaniu atutów tej sytuacji
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 19:43   #71
amberlinka
Raczkowanie
 
Avatar amberlinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 377
Thumbs down Dot.: GŁODÓWKA !! :o

A po tych 13 dniach już nic jej się nie chce jeść i kończy w trumnie. Sorki, ale nie wierzę w to, że po tych 13 dniach jest wszystko O.K. z jej zdrowiem i że żyje sobie dalej, jakby nigdy nic. Raz głodowałam przez 3 dni i czwartego dnia nic nie mogłam przełknąć chociaż chciałam, czułam się masakrycznie i uratował mnie jogurt, gdyby nie jogurt to nic innego bym nie zjadła, potem zaczęłam jeść i jeść coraz więcej. Ale na szczęście nie popadłam w żadną anoreksję, to było głupie i pomyśl ja głodowałam tylko 4 dni, a codopiero 13 dni?! To jest prawie pół miesiąca, a człowiek miesiąc potrafi wytrzymać bez jedzenia, później umiera. Jest to po prostu niemożliwe, zeby ona po 13 dniach normalnie się odżywiała i funkcjonowała. Jednym słowem ... KICZ!
amberlinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-01, 19:50   #72
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: GŁODÓWKA !! :o

próbowałam głodówki - młoda byłam - względy pseudometafizyczne, 11 dni w planie miałam - dałam radę, ale co mi mięśni poleciało to moje
kiepski pomysł.
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 15:01   #73
Orbitkaa
Raczkowanie
 
Avatar Orbitkaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 85
Dot.: GŁODÓWKA !! :o

jest też tak, że jeśli ktoś chce przeprowadzić głodówkę, to nie można jej zaczynac tak, że dzień przed jesz normlanie wszystko a następnego dnia już nic, bo to szok dla organizmu. Są specjalne fazy: wejścia i wyjścia. Na tydzień albo więcej przed trzeba jeść posiłki lekkostrawne, potem same świeze soki,warzywa. I tak samo jak już się głodówke zakończy, nie można jeść tego co przed, bo nie dosć, ze się dużo przytyje, to jeszcze całe to oczyszczanie organizmu pójdzie na marne. Także nie jest to taka prosta sprawa
a jeszcze przypomniało mi się są specjalne turnusy głodówkowe, moim zdaniem ,jeśli ktoś chce pierwszy raz przeprowadzić głodówkę to jest to bardzo dobry sposób, bo jest się pod opieką fachowców, robią tam badania od razu. No i w grupie łatwiej, są specjalne zabiegi. Ja bym sobie z chęcią pojechała, ale cena... hmmm jednym słowem pozostawia wiele do życzenia..
__________________
" Jeśli wiara czyni cuda,
trzeba wierzyć, że się uda! "


Orbitkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 15:10   #74
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: GŁODÓWKA !! :o

Cytat:
Napisane przez orenda
próbowałam głodówki - młoda byłam - względy pseudometafizyczne, 11 dni w planie miałam - dałam radę, ale co mi mięśni poleciało to moje
kiepski pomysł.
Otóż to, też mam to za sobą. W ogóle jestem po anoreksji (w którą wpadłam jakiś czas po owej głodówce) i najpierw straciłam wszystkie mięśnie, później zaczęłam i tłuszcz tracić. Ale powiem Ci,że jak teraz jestem na rozsądnej diecie (o ile to dieta można nazwać niskowęglowodanowej) i ćwiczę to widzę że moje ciało zmienia się. Stało się strasznie jędrne itp.
Myślę że odpowiednai dieta + cwiczenia będa najlepszym rozwiązaniem. Długo odbudowywałam swoje mięsnie.
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 15:10   #75
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: GŁODÓWKA !! :o

Cytat:
Napisane przez Orbitkaa
jest też tak, że jeśli ktoś chce przeprowadzić głodówkę, to nie można jej zaczynac tak, że dzień przed jesz normlanie wszystko a następnego dnia już nic, bo to szok dla organizmu. Są specjalne fazy: wejścia i wyjścia. Na tydzień albo więcej przed trzeba jeść posiłki lekkostrawne, potem same świeze soki,warzywa. I tak samo jak już się głodówke zakończy, nie można jeść tego co przed, bo nie dosć, ze się dużo przytyje, to jeszcze całe to oczyszczanie organizmu pójdzie na marne. Także nie jest to taka prosta sprawa
a jeszcze przypomniało mi się są specjalne turnusy głodówkowe, moim zdaniem ,jeśli ktoś chce pierwszy raz przeprowadzić głodówkę to jest to bardzo dobry sposób, bo jest się pod opieką fachowców, robią tam badania od razu. No i w grupie łatwiej, są specjalne zabiegi. Ja bym sobie z chęcią pojechała, ale cena... hmmm jednym słowem pozostawia wiele do życzenia..
Właśnie, jak głodówka to tylko pod okiem lekarza-specjalisty.
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 20:31   #76
magda.p
Raczkowanie
 
Avatar magda.p
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 381
Dot.: GŁODÓWKA !! :o

Cytat:
Napisane przez amberlinka
to jest prawie pół miesiąca, a człowiek miesiąc potrafi wytrzymać bez jedzenia, później umiera. Jest to po prostu niemożliwe, zeby ona po 13 dniach normalnie się odżywiała i funkcjonowała. Jednym słowem ... KICZ!
Jeszcze wiekszej glupoty nie slyszalam. Skad Ty masz informacje, ze po m-acu glodowki czlowiek umiera? Dobra, w polowie sie moge zgodzic, jesli przeprowadza ja jakas niedouczona osoba prosto z chodnika, ale nijak sie ma to do ludzi, ktorzy stosuja zdrowotne glodowki pod okiem lekarzy.
Polecam Ci ksiazke "Glodowka zdrowotna" dr med. Hellmut'a Lutzner'a. Jest tam miedzy innymi opisany przypadek mezczyzny 54-letniego, ktory wytrzymal na glodowce 51 dni! Na dodatek czynnie uprawial sport i osiagnal w tym czasie najlepsze wyniki.
Poza tym, w niektorych specjalistycznych klinikach istnieje cos jak "leczenie glodem".
magda.p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 12:09   #77
shama1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 187
GG do shama1
Dot.: GŁODÓWKA !! :o

aj głodowka jesat najgorszym czym moze byc ;/ ogranic jedzenie a nie od razu nic nie jedz a poza tym zacznij cwiczyc. ludzie by wiele chcieli a nic w tą strone nie robią ... lub jak cos robią to wybieraja najłatwiejszą drogę l;] pzdr
shama1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 14:14   #78
paulinka_vel_paulinka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka_vel_paulinka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 971
Dot.: GŁODÓWKA !! :o

ja ostatnio starałam się wytrzymać na diecie kopenhaskiej (jadłam mniej niż było zalecane i dużo ćwiczyłam)....dałam radę 6dni...a co potem...nie wytrzymałam, zjadłam rybke , 3 kanapki , 6 cukierków i mój żołądek się zbuntował...zwrócił wszyściutko ..... tak się kończy eksperymentowanie z dietami... trzeba uważać...
__________________
Dbam o siebie dieta od 3.09.2010!!!
20.12.2010 jeszcze 6,7kg TO GO!!!
paulinka_vel_paulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 15:31   #79
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: GŁODÓWKA !! :o

Przygotowanie do przeprowadzenia głodówki zajmuje kilka tygodni. Bez wcześniejszych badań lekarskich nikomu na własną rękę nie polecam jej stoswować. Duża grupa osób nie powinna wogóle myśleć o głodówce ze względów zdrowotnych.
Pierwsza w życiu glodówka nie trwa 13 dni, a maksymalnie połowę tego czasu z tym, że nie krócej niż 3 dni. (Jak cos pokręciłam w tej kwestii proszę sprostować )

Mitem jest, że głodowka odchudza to nie magiczna dieta na piękną sylwetkę.
Jeśli ma to zapewnić zrzucenie zbędnych kilogramów to efekt jojo jak w banku. Szkoda zdrowia.


Jestem umiarkowaną zwolenniczką mądrze przeprowadzonego oczyszczania organizmu z toksyn. Głodówkę zastosowałam raz i choć czułam się po niej świetnie więcej tego nie powtórze. Wymaga zbyt wiele samozaparcia i precyzyjnego przestrzegania jadłospisu w kolejnych etapach.
Przestrzegam przed gwałtownym wyjściem z głodówki, po którym mogą nastąpic poważne konsekwencje.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-04, 22:11   #80
amberlinka
Raczkowanie
 
Avatar amberlinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 377
Question Dot.: GŁODÓWKA !! :o

Cytat:
Napisane przez magda.p
Jeszcze wiekszej glupoty nie slyszalam. Skad Ty masz informacje, ze po m-acu glodowki czlowiek umiera? Dobra, w polowie sie moge zgodzic, jesli przeprowadza ja jakas niedouczona osoba prosto z chodnika, ale nijak sie ma to do ludzi, ktorzy stosuja zdrowotne glodowki pod okiem lekarzy.
Polecam Ci ksiazke "Glodowka zdrowotna" dr med. Hellmut'a Lutzner'a. Jest tam miedzy innymi opisany przypadek mezczyzny 54-letniego, ktory wytrzymal na glodowce 51 dni! Na dodatek czynnie uprawial sport i osiagnal w tym czasie najlepsze wyniki.
Poza tym, w niektorych specjalistycznych klinikach istnieje cos jak "leczenie glodem".
- Na lekcji biologii, no skoro moja nauczycielka ma złe informacje no to fajnie...
Nie mówiła w jaki sposób, rozmawialiśmy o tym, jak długo człowiek przeżyje bez wody i dlaczego jest ona taka ważna, a potem ktoś się zapytał ile wytrzyma człowiek bez jedzenia, odpowiedziała, że miesiąc, skoro moja wykładowczyni źle mówi, to kogo mam słuchać?
amberlinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 07:23   #81
malwina16
Przyczajenie
 
Avatar malwina16
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1
Dot.: GŁODÓWKA !! :o

Najważniejszy podczas diety jest ruch: bieganie, skakanka, brzuszki, przysiady itp. A z cwiczeń polecam aerobiczną 6 Weidera - na mięśnie brzuch i ud.
Jeśli chodzi o jedzenie to należy zrezygnowac z białego pieczywa, sosów, makaromu, ryżu i słodyczy, po nich tyje się najbardziej
malwina16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 09:35   #82
Domisinia
BAN stały
 
Avatar Domisinia
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Pyrlandia
Wiadomości: 171
GG do Domisinia
Dot.: GŁODÓWKA !! :o

no to zemdlałam , spadłam ze schodów , mam złamaną rękę , dziękuję
Domisinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 23:29   #83
miss_van
Przyczajenie
 
Avatar miss_van
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 12
Question 3-dniowa glodowka??

jezeli powtarzam czyjs watek to przepraszam...


w zwiazku z wejsciem w Nowy Roku kazdy z nas ma jakies postanowienia, ja postanowilam zrzucic troszke kg, wiec chcialabym zaczac metoda "skurczania zoladka", czyli na poczatek planuje 3-dniowa glodowke. nie bedzie to typowa glodowka, bo zamiast jesc mam zamiar pic. bede pila duze ilosci wody, herbate czerwona Pu-Erh i soczki witaminowe "Kubuś".
Moja kolezanka stosowala taka diete i mowila, ze pierwsze 2 dni miala krytyczne (zawroty glowy, generalny glod), ale w 3 dniu czula sie znakomicie, nie czula glodu i przedluzyla glodowke do tygodnia. potem zaczela jesc male ilosci co 2 godziny produkty niskotluszczowe, duzo warzyw, owocow, chude mieso (drob) i ryby i tak juz pozostala. schudla bardzo ladnie, bo 12kg i utrzymuje ta wage.

chcialabym sie zapytac czy taka glodowka jest bezpieczna?? a moze macie jakies inne sposoby??
miss_van jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 23:37   #84
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: 3-dniowa glodowka??

Polecam stronę: http://glodowka.pl/

wątki o głodówce: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...t=g%B3od%F3wka

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...t=g%B3od%F3wka

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...t=g%B3od%F3wka

Jeśli nie ma przeciwskazań zdrowotnych i tych wynikających z Twego trybu życia ( nauka, ciąża itp. ) 3 dni jest dobre an oczyszczenie organizmu...dłuższa głodówka może być przeprowadzana tylko pod okiem lekarza...z prostej przyczyny - utrata wagi to często utrata wody, poza tym wazne jest aby nie spowodować braków w poziomie witamin, pierwiastków itd.

Napisz mi na PW swój adres mailowy - wyślę Ci coś ciekawego.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 08:05   #85
jotemka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 409
Dot.: 3-dniowa glodowka??

Cytat:
Napisane przez miss_van Pokaż wiadomość
jezeli powtarzam czyjs watek to przepraszam...


w zwiazku z wejsciem w Nowy Roku kazdy z nas ma jakies postanowienia, ja postanowilam zrzucic troszke kg, wiec chcialabym zaczac metoda "skurczania zoladka", czyli na poczatek planuje 3-dniowa glodowke. nie bedzie to typowa glodowka, bo zamiast jesc mam zamiar pic. bede pila duze ilosci wody, herbate czerwona Pu-Erh i soczki witaminowe "Kubuś".
Moja kolezanka stosowala taka diete i mowila, ze pierwsze 2 dni miala krytyczne (zawroty glowy, generalny glod), ale w 3 dniu czula sie znakomicie, nie czula glodu i przedluzyla glodowke do tygodnia. potem zaczela jesc male ilosci co 2 godziny produkty niskotluszczowe, duzo warzyw, owocow, chude mieso (drob) i ryby i tak juz pozostala. schudla bardzo ladnie, bo 12kg i utrzymuje ta wage.

chcialabym sie zapytac czy taka glodowka jest bezpieczna?? a moze macie jakies inne sposoby??
O fajnie, więc może zaczniemy razem?
Ja wypiłam dopiero kawę ....niestety z cukrem ale od teraz nic nie zjem, będę tu wpadać i opisywać jak mi idzie, Ciebie też o to proszę
Razem raźniej. Trzymaj się
jotemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 11:49   #86
jotemka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 409
Dot.: 3-dniowa glodowka??

Licząc od 24.00 mija już 12 godzina odkąd nic nie zjadłam
Ale już napotykam na trudności bo chce czy nie muszę ugotować obiad teżetowi i tu zaczynają się schody oraz walka z pokusą
jotemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 13:07   #87
Iskra14
Zakorzenienie
 
Avatar Iskra14
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 971
Dot.: 3-dniowa glodowka??

Głodówki dłużeszej niz trzy dni nie polecam bez kontroli lekarza
Iskra14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 21:36   #88
Engelchen
Raczkowanie
 
Avatar Engelchen
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 489
Dot.: 3-dniowa glodowka??

a ja z moim TZ robilam 3 dniowa i musze przyznac ze nie bylo tak strasznie ciezko jak sie spodziewalam
te wszystkie zawroty glowy to nie glod tylko pozbywanie sie toksyn z organizmu wiec glowa do gory i nie lamcie sie
trzymam kciuki
i chyba niedlugo tez znowu zrobie 3 dni bez zarcia
Engelchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 08:23   #89
jotemka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 409
Dot.: 3-dniowa glodowka??

Ja muszę bardzo ograniczyć mięso, wyczytałam że bardzo spowalnia metabolizm
jotemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 12:32   #90
mamaela
Raczkowanie
 
Avatar mamaela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 58
Dot.: 3-dniowa glodowka??

Witam serdecznie. A już myślałam, że jestem sama w swoim postanowieniu. To mój trzeci dzień i jak na razie jest O.K. To już moja druga głodówka
__________________
Chcąc zdobywać wiedzę musisz być naiwny jak dziecko
mamaela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:52.