torcik "brzoskwioniowy pocałunek" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-14, 10:57   #1
Venua
Raczkowanie
 
Avatar Venua
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 133
GG do Venua
Post

torcik "brzoskwioniowy pocałunek"


Nie wiem dziewczyny czy istnieje już taki wątek, ale chyba nie, szukałam i nie znalazłam.
Mam pomysł na rozpoczęcie wątku w którym będziemy wklejały zdjęcia ciach, ciastek, tortów,deserów i wszystkiego co słodkie i co właśnie zrobiłyście. Do zdjęć dodajemy przepisy, uwagi, opinie o smaku i trudności oraz o szacunkowej cenie

No to ja zaczynam



torcik "brzoskwioniowy pocałunek"

Pieczemy ciemny biszkopt w okrągłej tortownicy (dużej) i odstawiamy do ostygnięcia, po czym skrapiamy go obficie kawą rozpuszczalną zrobioną jedynie na mleku (nie na wodzie!) i posłodzonej. Odstawiamy.

Teraz przygotowujemy krem.
-1 duża puszka brzoskwiń w zalewie (koszt ok. 3 zł) (2 połówki brzoskwiń zostawiamy na dekorację)
-trzy brzoskwiniowe galaretki, lub żelatyna (koszt ok 4 zł-przy galaretkach,przy żelatynie cena zależy od tego jaką żelatynę wybierzemy)
-pół szklanki syropu brzoskwiniowego (takiego do rozrabiania z wodą)
-puszka mleka skondensowanego niesłodzonego (koszt ok 3 zł)

rozpuszczamy galaretki (ewentualnie żelatynę) w gorącej wodzie z syropem brzoskwiniowym (przy galaretkach w około 1 szklanki wody+syrop,chodzi jedynie o rozpuszczenie) i studzimy.
Brzoskwinie z puszki wraz z zalewą przelewamy do miseczki i miksujemy na mus. Mleko z puszki miksujemy mikserem tak długo aż zrobi się nam podwójna ilość i powstanie pianka. Od razu dolewamy cienkim strumieniem mus brzoskwiniowy ciągle miksując, a następnie (również cienkim strumieniem) galaretki (ostudzone,ale nie stężałe!). Natychmiast, po dokładnym zmiksowaniu wszystkich składników, przelewamy masę do tortownicy na biszkopt. Odstawiamy do lodówki do całkowitego stężenia.
Na koniec dekorujemy ciasto kremem orzechowo-czekoladowym, ja kupuje gotowy krem do przygotowania w domu, z mlekiem i masłem (ok.3-4 zł)
Dekorujemy plasterkami pozostawionych wcześniej brzoskwiń. Posypujemy środek i brzegi czekoladą przez sitko i wstawiamy jeszcze na godzinkę do lodówki.
Voila!

Można użyć dwóch puszek brzoskwiń, dzięki temu będziemy miały intensywniejszy smak Wtedy można zamiast jednej szklanki wody , którą gotujemy do galaretek użyć soku z puszek + syrop,ale dodając jeszcze z trzy łyżki wody, żeby łatwiej nam się galaretki rozpuściły.
Smacznego!!

Ciasto jest delikatnie aksamitne i owocowe, nie zapychające i zawsze go mało


a oto sprawca zamieszania
DSC09684.JPG

A teraz Wy się pochwalcie swoimi słodkościami dziewczynki !!



__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/f143787931.png

"burze sprawiają,że dąb głębiej zapuszcza korzenie"


"Nie idź za mną,bo nie umiem prowadzić.Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.Idź po prostu obok mnie"

"Jestem żoną,kucharką,sprzątaczką ,praczką...o byłabym zapomniała-i kobietą"




Venua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 11:27   #2
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Słodkości dla naszych gości :)

Zobacz ile tu przepisów i wątków nt róznych ciast ,ciasteczek ,deserkow itp
Dlatego twój watek za bardzo nie ma sensu.
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:04.