Mikrodermabrazja,kawitacj a - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-10, 17:52   #1
virginia22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1

Mikrodermabrazja,kawitacj a


Witam
Ostatnio byłam u kosmetyczki, która zrobiła mi mikrodermabrazję z oczyszczaniem i kawitacją. W porównaniu z zabiegami wcześniej mi wykonywanymi tego typu ta była bardzo mocno i "brutalnie" zrobiona. Po mikrodermabrazji miałam robioną kawitację pod para, bardzo mocno mi przyciskała ją do nosa,i nagle stwierdziła że mam pęknięte naczynko. Czy jest to możliwe że to jej wina? I czy mam prawo do bezłatnego zamknięcia naczynka? Ona twierdzi że już je wcześniej miałam, ja jestem innego zdania, przy okazji czy jeżeli miałam pęknięte naczynka to czy takie zabiegi nie powinny być zabronione przy tego typu skórze? I jeszcze chciałam się spytać o mikrodermabrazję, bo miałam podobno zrobioną korundową, ale mam wrażenie że była to diamentowa (korundowa jest o 100zł droższa), ja żadnego piasku nie czułam tylko zasysanie mało bolesne. Czy jest jakaś różnica w odczuciach? I jeszcze jedno pytanie. Miałam również zrobione oczyszczanie pleców, baaaardzo bolesne, gdyż mocno wbijała mi paznokieć. Teraz mam czerwone ranki, a były to tylko zaskórniki. Czy mogę się domagać zabiegu bezpłatnego w ramach rekompensaty za źle wykonaną usługę, który by zniwelował ślady, jeżeli się same nie zagoją i jeśli tak to jakiego?
Pozdrawiam
virginia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 09:55   #2
blue berry
Raczkowanie
 
Avatar blue berry
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Lublinek
Wiadomości: 155
Dot.: Mikrodermabrazja,kawitacj a

Jestem w szoku. Moim zdaniem zrobienie kawitacji i mikrodermabrazji w ciągu jednego dnia, to po prostu naciąganie klienta i wyrzucenie pieniędzy w błoto. Zarówno mikrodermabrazja jak i kawitacja złuszczają wierzchnią warstwę obumarłego naskórka (mikrodermabrazja zdecydowanie silniej). Myślę więc, że twoja skóra została zmaltretowana, taką ilością zabiegów....
Po drugie przeciwwskazaniem do mikrodermabrazji jest kruchość naczynek krwionośnych i ich skłonność do pękania.
Po trzecie - po tradycyjnym oczyszczaniu skóra jest niestety zaczerwieniona przez 2, 3, 4 dni i nic na to nie poradzisz. To mit, że dobrze zrobione oczyszczanie nie pozostawia śladów. Nie da się oczyścić skóry z zaskórników w inny sposób.
Myślę jednak, że zaczerwienienie o którym piszesz może być spowodowane mikrodermabrazją i kawitacją.

Idz koniecznie do tej kosmetyczki!!! Pokaż jak wyglądasz. Powiedz, że się martwisz. Może zaproponuje ci jakies gratisowe zabiegi.
blue berry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 10:10   #3
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: Mikrodermabrazja,kawitacj a

Cytat:
Napisane przez blue berry Pokaż wiadomość
Jestem w szoku. Moim zdaniem zrobienie kawitacji i mikrodermabrazji w ciągu jednego dnia, to po prostu naciąganie klienta i wyrzucenie pieniędzy w błoto. Zarówno mikrodermabrazja jak i kawitacja złuszczają wierzchnią warstwę obumarłego naskórka (mikrodermabrazja zdecydowanie silniej). Myślę więc, że twoja skóra została zmaltretowana, taką ilością zabiegów....
Po drugie przeciwwskazaniem do mikrodermabrazji jest kruchość naczynek krwionośnych i ich skłonność do pękania.
Po trzecie - po tradycyjnym oczyszczaniu skóra jest niestety zaczerwieniona przez 2, 3, 4 dni i nic na to nie poradzisz. To mit, że dobrze zrobione oczyszczanie nie pozostawia śladów. Nie da się oczyścić skóry z zaskórników w inny sposób.
Myślę jednak, że zaczerwienienie o którym piszesz może być spowodowane mikrodermabrazją i kawitacją.

Idz koniecznie do tej kosmetyczki!!! Pokaż jak wyglądasz. Powiedz, że się martwisz. Może zaproponuje ci jakies gratisowe zabiegi.
ja tez mam robiona mikrodermabrazje a potem ultradzwiekami dezynfekuja twarz, zamykaja pory i wprowadzaja jakies serum czy cos. I na koniec maseczka witaminowa albo z alg. Zabieg wykonuje lekarz dermatolog.

EDIT: mysle, ze to podranienie moze byc spowodowane tym, ze personel nie jest do konca kompetentny. Znam kosmetyczki, ktore wybraly ten zawod z braku pomyslu na zycie i zrobily zaledwie jakies kurs. To nie jest ich pasja.

Edytowane przez paprak
Czas edycji: 2007-10-12 o 10:12 Powód: dodanie tekstu
paprak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:18.