Problem z komornikiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-04, 15:16   #1
trosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 18

Problem z komornikiem


Witam

chce sie dowiedziec czy postepowanie komornika bylo prawidlowe
Wiec PaniX mała dług za towary ktorych nigdy tak naprawde nie kupila(zwiazane sa jedynie z jej zawodem) od FirmyXYZ i złozono sprawe do Sądu,obyła sie sprawa bez obecnosci dłuzniczki(PaniX)ona nawet nie zostala o tym poinformowana w zaden sposób czy to pocztą czy przez policje dopiero po orzeczeniu Sądu przez komornika....
PaniX jest w 8mym miesiacu ciazy ma jeszcze 2letniego synka jej moz nie pracuje(dorabia sobie jak moze).Małżenstwo jest ogolnie na utrzymaniu rodzicow.
Rodzice PaniX sa właścicielami domu i wiekszosci przedmiotow.
Krewna PaniX pracuje,uczy sie.Osoby te łaczy zameldowanie pod tym samym adresem.
Komornik przyjezdza z policjia i chce wejsc do domu w czasie nie obecnosci żadnego z włascicieli posesji z powodzeniem krutko mowiac sila.Panowie spisuja wszystkie cenne przedmioty znajdujace sie nie tylko w pokojach dluzniczki ale takrze zameldowanych tam osob jakimi sa własciciele i krewna panix,przedmioty sa szykowane do zabrania tzn odłaczane kable wyrywane zatrzaskiwane ze w kazdej chili to mozna popsuc.
Krewna pani x jest wzbuzona nie wie co ma robic poniewaz przedmioty sa jej potrzebne do szkoly i do pracy szarpie sie z komornikiem,Policja siła odciaga Paniax i jej krewna w skutek czeko obie kobiety sie zle poczuly panix zostala zawieziona do szpitala a jej krewna dostala drgawek toniczno-klinicznych(epilepsja).Mą z Pani x zapłacił zadłuzenie z pieniędzy odłozonych dla drugiego dziecka.Własciciele przyjechali dosłownie po zmyciu sie komornikow i policji.



Historia jest prawdziwa moze dla nie ktorych straszna albo i smieszna jednak moze zalamac.Oto moje pytania jakie kieruje do was:
Czy całe postepowanie było własciwe?
Czemu nie zapropowano spłaty zadłuzenia w ratach?
Dlaczego spisywano przedmioty nie nalezące zupelnie do dluzniczki?
Czy policjant przy takich interwencjiach musi sie przedstawiac?

---------- Dopisano o 16:16 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

przepraszam za błedy
trosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 17:23   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Problem z komornikiem

Rodzina mieszka u kogos z rodziny tak ?i sa tam zameldowani?

kto jest wlascicielem posesji ?

dluznik musi i powinien jesli nie ma mozliwosci splaty zadluzenia wyjsc z inicjatywa i przedstawic prosbe rozlozenia dlugu na raty .
pisac odwolanie ,prosby ,niestety yo mega trudna robota ,trzeba usiac do neta i wyszukac paragrafy itd.

znam podobna historie z pierwszej reki.

dlaczego czlowiek ktory czeka na kase ma jeszcze proponowac dluznikowi inne rozwiaznie ?

byl komornik i plicja wiec raczej prawidlowo,kazdy powinien sie przedstawic i wylegitymowac jesli tego nie zrobia nalezy o to zwyczajnie zapytac ,spisac.

skoro nie kupila tego towaru to jak mozliwe ze ma dlug ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 17:33   #3
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: Problem z komornikiem

u mnie w rodzinie byly przejscia z komornikiem. sprawa wygladala tak ze po braku splaty naleznosci komornik dzwonil wysylal pisma i zapraszal na spotkania. nie bylo nic na sile. mozna sie bylo z czlowiekiem dogadac na ile moze sobie pozwolic ( splaty miesiecznie). firmy windykacyjne pracuja podobnie. staraja sie zalatwic polubownie. wiedza ze w przypadku gdy spawa w sadzie nie zostanie na ich kozysc zakonczona to oni poniosa koszta z tym zwiazane.

jesli jest nakaz sadu co do ustalenia majatku to komornik w obecnosci policji moze przyjsc do domu i spisac ale na tyle ile wiem to tylko rzeczy nalezace do majatku wlasnego dluznika. majatek nalezacy do innych mieszkancow nie powinien byc ruszany. oczywiscie licza sie z tym ze dluznik moze powiedziec ze nic nie jest jego i nie sa w stanie tak na prawde tego sprawdzic. jedynym pewnym wyjsciem sa konta bankowe na konkretne nazwisko i adres zameldowania zgodny z danymi u komornika.

teraz po splacie zadluzenia niech wezma potwierdzenie i zglosza sie po rzeczy. i miejmy nadzieje ze bedzie po sprawie.
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 16:52   #4
trosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 18
Dot.: Problem z komornikiem

Włascicielem posesji sa rodzice panix a ona tak naprawde ma tylko dwa pokoje a urzadzenia ktore tam sa nie sa w wiekszosci jej tylko rodzicow poza tym przedmioty krewnej panix w zadnym wypadku nie sa wlasnoscia dluzniczki wiec czemu braly udzial w sprawie?dlug zostal splacony jednorazowo bo komornik tego zarzadal w przeciwnym razie chcial zabrac wszystkie cenne przedmioty nalezace do dluzniczki jej rodzicow i krewnej.panix i jej maz pytali sie czy moga oddac w ratach,ale dostali odpowiec plac albo zabieramy.

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

aha a policjia nie chciala sie przedstawic zrobil to jedynie jeden z komornikow

---------- Dopisano o 17:52 ---------- Poprzedni post napisano o 17:42 ----------

panix podejrzewa wspolniczke z ktora wynajmowala lokal poniewaz przed rozwiazaniem dzialalnosci zaginely jej papiery dotyczace jej dzialalnosci,byla policjia ale nie bylo sladow wlamania i policjia stwierdzila ze panix sama sobie ukradla papiery,po jakims miesiacu odnalzały sie tylko w taki sposob jakby nigdy nie byly ruszane i wciaz byly na swoim miejscu.


No ale dlaczego dluznik nie byl wzywany na sprawe?
przeciez to dziwne zero powiadomien nawet ze strony firmy przeciez skoro mieli dane zeby zalozyc sprawe to czemu przeciez nawet nr telefonu mieli(ktory nadal jest aktualny) i nie mozna sie bylo skontaktowac


Nie bronie Panix ale ta cala sprawa wydaje sie naprawde podejzana.
trosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 22:12   #5
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Problem z komornikiem

Na komisariacie policji oraz w biurze komornika dla tego regionu musi byc protokol podpisany przez komornika i policjantow obecnych.Kazdy rejon ma przydzielongo komornika, dane uzyskasz z sadu. Pamietaj czynnosci komornicze mozna zaskarzyc.....ale wiekszosc prawnikow sie tego nie podejmnie.....
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 22:52   #6
trosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 18
Dot.: Problem z komornikiem

dlaczego boja sie czy nie maja szans wygrac sprawy?
trosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 00:02   #7
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Problem z komornikiem

w sadach wszyscy sie znaja, komornicy, adwokaci, sedziowie, sa to czesto ludzie z tego samego roku....
Ja skarge na czynnosci komornicze (opieszalosc) zanoslam do sadu sama. Nikt nie jest nietykalny i bardzo latwo mozna rozliczyc ich z czynnosci, musza byc protokoly. Beda zwodzic i grac na zwloke terminami. ale skarga bedzie zarejestrowana ! musisz wziac kopie i miec pieczatke z data i podpisem ze przyjeto. Oni maja ustawowo okreslony czas aby odpowiedziec na pismo.
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-06, 11:05   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Problem z komornikiem

Cytat:
Napisane przez trosia Pokaż wiadomość
dlaczego boja sie czy nie maja szans wygrac sprawy?
komornicy,prawnicy ,sedzowie to wszyscy jedna znajaca sie rodzina ,nikt nie bedzie robil do wlasnego gniazda.

niestety tez mialam przejscia komornikiem ktoremu sie wydawlo ze jest Bogiem,sprawa trwala dlugo ale zatrulam mu troche zywot pisaniem wnisokow,pisemek,skarg,ci ezka robota dla kogos kto nie zna sie na prawie.
najwazniejsze to nie dac sie zastraszyc.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 11:15   #9
trosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 18
Dot.: Problem z komornikiem

ale mozna sie zglosic do radcy prawnego czy moze odrazu do prawnika?
trosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 12:04   #10
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Problem z komornikiem

przy sądach raz w tygodniu sa godziny z darmowymi poradami
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 23:24   #11
trosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 18
Dot.: Problem z komornikiem

dzieki za pomocmoje kochane wizazystki
trosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-09, 17:55   #12
kami1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2
Dot.: Problem z komornikiem

A ja mam pytanie czy komornik może zająć samochód, którego jestem współwłaścicielką z moim chłopakiem, a On ma postępowanie komornicze? Naczytałam się tyle różnych złych rzeczy o komornikach, że teraz się boję. Szczególnie ten artykuł mnie przestraszył: http://paraprawo.pl
kami1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 19:04   #13
puchaczmalinowy
Rozeznanie
 
Avatar puchaczmalinowy
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 501
Dot.: Problem z komornikiem

Cytat:
Napisane przez kami1988 Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie czy komornik może zająć samochód, którego jestem współwłaścicielką z moim chłopakiem, a On ma postępowanie komornicze? Naczytałam się tyle różnych złych rzeczy o komornikach, że teraz się boję. Szczególnie ten artykuł mnie przestraszył: http://paraprawo.pl
Może zająć udział dłużnika w ruchomości, czyli jak jesteście współwłaścicielami to domniemuje się, że udziały są równe po 1/2 chyba, że macie inaczej spisaną umowę. Ogólnie zajęcie ruchomości, której dłużnik jest współwłaścicielem ma bardziej motywujący charakter bo ciężko zlicytować udział np. w samochodzie osobie trzeciej.
__________________
28.06.2014 żona swego męża

You made me feel like a million bucks
You do… I was made for you

"Na zawsze" składa się z wielu "teraz".
puchaczmalinowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:18.