ROZDWAJAJĄCE się końcówki włosów- wątek zbiorczy - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-06, 12:19   #121
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: Rozdwajające Się Końcówki

Cytat:
Napisane przez Nogala1
ja też stosuje serum z avonu, a teraz zamówiłam mleczko absolut repair i będe go stosowała na końce no i oczywiście podcinanie minimum co 2 miesiące
Właśnie zastanawiam sie nad kupnem tych 2 specyffikoof:

http://allegro.pl/show_item.php?item=69321821
http://allegro.pl/show_item.php?item=69321798

Myślę,że są skuteczne i warto wydać na nie 'troche' kasy...
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 13:37   #122
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Rozdwajające Się Końcówki

Ja niezmiennie polecam fluid Schwarzkopf: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=5493
Kończę drugie opakowanie, uważam, że jest naprawdę świetny, stosuję po każdym myciu i naprawdę działa. A wczesniej tragedia: niecały miesiąc po podcięciu przez fryzjera miałam pełno rozdwojonych końcówek, a teraz chodzę co 3-4 miesiące, bo włosy na końcach robią się cienkie (ale jeszcze nie rozdwojone).
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 13:50   #123
xxankaxx
Rozeznanie
 
Avatar xxankaxx
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Z miastaaa
Wiadomości: 543
Dot.: Rozdwajające Się Końcówki

Ponoć włosy myje się zimną wodą... Ale pewnie to nie działa
xxankaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 14:12   #124
Lena :)
Rozeznanie
 
Avatar Lena :)
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wielkopolska :)
Wiadomości: 818
Dot.: Rozdwajające Się Końcówki

ja również mam ten problem, i chyba nie ma innego wyjścia niż podcinanie włosów, bo na moje to chyba nie ma rady!
ale ja ktoś zna działające medykamenty to wdzięczna będę
Lena :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 14:21   #125
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: Rozdwajające Się Końcówki

Cytat:
Napisane przez xxankaxx
Ponoć włosy myje się zimną wodą... Ale pewnie to nie działa
Włosy myje w letniej wodzie, na koniec płukam je zimną... nie wiem czy to cos pomaga
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 21:00   #126
ila78
Rozeznanie
 
Avatar ila78
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 694
Dot.: Rozdwajające Się Końcówki

obciąć! obciąć! obciąć! innej rady nie ma- ciężko je przecież posklejac
ila78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 22:09   #127
Puniax
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 683
Dot.: Rozdwajające Się Końcówki

Cytat:
Napisane przez ila78
obciąć! obciąć! obciąć! innej rady nie ma- ciężko je przecież posklejac
Gdybym ja miała obcinać włosy, jak się zaczną rozdwajać, to nigdy bym ich nie zapuściła, a w dodatku szybciej bym się stała łysa, bo rozdwajają się tuż po obcięciu... Więc jeszcze raz powtarzam, że to nie jest sposób na rozdwajające się końcówki. Już bardziej wierzę w jakieś cudotwórcze kosmetyki (z tym, że zdaję sobie sprawę z ich nie nieskiej ceny... )
Puniax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-07, 19:55   #128
tessalia
Raczkowanie
 
Avatar tessalia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 375
Dot.: Rozdwajające Się Końcówki

Przede wszystkim - należy racjonalnie się odżywiać, łykać witaminy albo skrzyp polny i nie męczyć ciągle włosów suszarkami i prostownicami.
Z kosmetyków polecam serię Schwarkopf do włosów długich i rozdwajających się
__________________
"Kocha się nie za cokolwiek, lecz pomimo wszystko... kocha się za nic..."
tessalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 20:17   #129
maryssa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 9
Dot.: Rozdwajające Się Końcówki

Oj mam ten sam problem ostatnio podcinałam koncówki i co ... dalej sa rozdwojeone, próbowłam juz prawie wszystkiego i nic !!!!!!!
No a jesli mam je podcinac co 3-4 tyg. to nigdy ich nie zapuszcze, a tak juz bym chciała zebym były dłuzsze )

Zastosuje sie do Waszych porad sporóbuje tych "cudownych" srodków i zobacze co z tego wyjdzie
maryssa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 20:24   #130
leeloo
Rozeznanie
 
Avatar leeloo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 588
GG do leeloo
Dot.: Rozdwajające Się Końcówki

hmm.. a moze sekret tak expresowego rozdwajania tkwi w nozyzczkach ktorymi podcinacie koncowki?
heh.. wydaje mi sie to tak oczywiste ze nie wiem czy pisac ale te zwykle to zabojstwo dla koncowek
najlepiej udac sie do fryzjera badz zakupic profesjonalne nozyczki jesli podcinamy koncowki na wlasna reke
__________________
Urtica dioica
leeloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 08:23   #131
Puniax
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 683
Dot.: Rozdwajające Się Końcówki

Cytat:
Napisane przez leeloo
hmm.. a moze sekret tak expresowego rozdwajania tkwi w nozyzczkach ktorymi podcinacie koncowki?
heh.. wydaje mi sie to tak oczywiste ze nie wiem czy pisac ale te zwykle to zabojstwo dla koncowek
najlepiej udac sie do fryzjera badz zakupic profesjonalne nozyczki jesli podcinamy koncowki na wlasna reke
Ja sama nie obcinam, tylko u fryzjera, a końcówki rozdwajają się okropnie
Puniax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-08, 08:37   #132
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Rozdwajające Się Końcówki

żaden środek nie sklei rozdwojonych końcówek

Nogala1, a o ile podcinasz? Może za mało? Pamiętaj że włos jest pęknięty też wewnątrz, nie wystarczy obciąć kilku milimetrów, musi to być kilka centymetrów.
Po porządnym podcięciu wzmacniamy włosy od środka i od zewnątrz- np. serum na końcówki Avonu (używam od lat i jestem zadowolona)
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 09:26   #133
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Rozdwajające Się Końcówki

Przede wszystkim, jak już napisała Agabil, żaden środek nie sklei na stałe rozdwojonych końcówek, bodobnie jak żadna odżywka nie przywróci życia zniszczonym włosom (to tylko politura i jej działanie będzie chwilowe - ona chroni i wygładza, ale nie odżywi trwale).

Przyczyn rozdwajających się końcówek może być kilka, ale antidotum tylko jedno: DOBRE NOZYCZKI. Rozdwojone włosy trzeba po prostu i bez sentymentów obciąć do zdrowego miejsca (1 czy 2 cm, to zwykle za mało).

Rozdwajać się będą włosy obcinane nieprofesjonalnymi nożyczkami, które włosy nie tną, tylko strzępią (to też już zostało napisane), włosy przesuszone zabiegami fryzjerskimi (i tu nie pomogą nawet nożyczki za kilkaset złotych), włosy czesane grzebieniami i szczotkami o ostrych krawędziach i upinane ostrymi klamrami, które je kaleczą, włosy półdługie i długie, które nieustannie ocierają się o ramiona i kołnierze i strzępią, włosy którym organizm nie dostarcza właściwej ilości witamin i mikroelementów (i tu trzeba wyraźnie powiedzieć, że po pierwsze: nie wszyscy mogą mieć długie włosy - czasem po prostu organizm "nie wydoli z ich karmieniem" - zamiast narzekać, że podcinając regularnie rozdwojone końcówki nigdy się włosów nie zapuści, trzeba pogodzić się z tym, że nigdy nie będziemy mieć włosów długich i zdrowych, jak z reklam, bo nasz organizm jest w stanie "wykarmić" najwyżej półdługie; po drugie: włos rośnie ok 8-10 mm na miesiąc, nawet łykanie końskich dawek suplementów nie odżywi tej części włosa, która "już jest", bo ona jest "martwa", a najwyżej tę, która urośnie - dlatego "miesiąc, czy dwa", nie uratuje rozdwajających się końcówek i pamiętajmy, ze skóra, włosy i paznokcie są na szarym końcu listy priorytetów organizmu).

Jedyna rada, to regularnie podcinać zniszczone włosy, aż do zdrowego miejsca, ochraniać końcówki nawilżającymi preparatami do nich (które opóźnią rozdwajanie), zoptymalizowana dieta, która sprawi, że regularnie podcinając, w końcu "dojdziemy do zdrowszej i odkarmionej części włosa" i ta może nie rozdwoi się nam już po tygodniu od obcięcia.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2006-01-03 o 18:51
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 11:39   #134
Nogala1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 483
Dot.: Rozdwajające Się Końcówki

Cytat:
Napisane przez agabil1
żaden środek nie sklei rozdwojonych końcówek

Nogala1, a o ile podcinasz? Może za mało? Pamiętaj że włos jest pęknięty też wewnątrz, nie wystarczy obciąć kilku milimetrów, musi to być kilka centymetrów.
Po porządnym podcięciu wzmacniamy włosy od środka i od zewnątrz- np. serum na końcówki Avonu (używam od lat i jestem zadowolona)
Agabil1 podcinam co 2 miesiące 1cm wiem, ze to pewnie za mało , ale oprócz tego lykam witaminki i po każdym myciu wcieram serum albo jakieś mleczko w końcówki pozdrawiam
Nogala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 17:52   #135
Puniax
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 683
Dot.: Rozdwajające Się Końcówki

Cytat:
Napisane przez Puniax
Niestety to nie jest metoda na rozdwajające włosy, bo moje zaraz po obcięciu się znów rozdwajają... Włosy trzeba wspomóc od wewnątrz, na opakowaniu Vitapilu jest napisane, że zapobiega rozdwajaniu włosów. Dopiero zaczęłam je brać, więc za jakiś miesiąc - dwa będę mogła coś napisać...
No więc jestem po dwumiesięcznej kuracji Vitapilem i muszę wam powiedzieć, że jest bardzo dobry jesli chodzi o kondycję włosów, a szczególnie kondycję końcówek. Nie obcinałam 3,5 miesiąca i tak szczerze mówiąc, to nigdy nie miałam końcówek w tak dobrym stanie po tak długim czasie od ostatniego podcięcia. Jutro biorę ostatnią tabletkę i idę do apteki kupić drugie opakowanie. Myślałam o wypróbowaniu Humavitu Z, ale jednak kupię Vitapil.
Puniax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 18:39   #136
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Rozdwajające Się Końcówki

Cytat:
Napisane przez ila78
obciąć! obciąć! obciąć! innej rady nie ma- ciężko je przecież posklejac
masz całkowita racje
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 19:44   #137
Jeannie_jk
Rozeznanie
 
Avatar Jeannie_jk
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 766
GG do Jeannie_jk
Dot.: Rozdwajające Się Końcówki

Ja równiez miałam bardzo słabe włosy i rozdwojone na końcach...była to tragedia bo rozdwajały sie na 2 albo nawet na 3 i 4 czesci...podcinanie rowniez nie pomagalo bo jak pisalo wiekszosc z was znowu byly rozdojone...ale znalazlam na nie sposob..... kupiłam sobie maseczke Joanny za ok 6 zł....uzywałam jej regularnie i jestem z jej skutkow bardzo zadowolona...nie tylko moje wlosy sa zdrowsze ale rowniez znieknely rozdwojone koncowki i to bez nożyczek..wiec naprawde polecam serie Joanna...sa to kosmetyki nie drogie ale naprawde dobre
Jeannie_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 20:25   #138
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Dot.: Rozdwajające Się Końcówki

Noor: sama racja ma miejsce w twoim poście aż miło poczytać, pozbawić się złudzeń i nabrać rzetelnej wiedzy

Co do preparatów wspomagających końcówki włosów, które to są często przesuszone i nieukładające się mogę polecić - ZERO FRIZZ - kuracja na końcówki (b. dobra "politura" ), - ładnie wygładza i chroni włosy zgłosiłam ją do KW ale wciąż nie mogę sie zbrać do oceny...Moim zdaniem jest o wiele lepsza od serum Avonu, które tylko natłuszcza jakby końcówki ale nadal pozostaja one dla mnie jednak jakieś takie szorstkie. W przypadki Zero Frizz końcówki są gladkie i miękkie.

Edytowane przez maniaa
Czas edycji: 2006-01-03 o 20:26 Powód: literówek masa
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 21:06   #139
nowa1010
Raczkowanie
 
Avatar nowa1010
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 391
Dot.: Rozdwajające Się Końcówki

Ja też mam ten problem od niedawna. Podcięłam włosy i dalej to samo. Może spróbuję to co poleciła maniaa, a ile to kosztuje??
nowa1010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-03, 21:29   #140
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Dot.: Rozdwajające Się Końcówki

39 zł, wiem, że można kupić w Douglasie i na estyl.pl
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 21:41   #141
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Rozdwajające Się Końcówki

Polecam http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=12843

Naprawdę najlepsze
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 07:30   #142
Nogala1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 483
Dot.: Rozdwajające Się Końcówki

Cytat:
Napisane przez maniaa
Noor: sama racja ma miejsce w twoim poście aż miło poczytać, pozbawić się złudzeń i nabrać rzetelnej wiedzy

Co do preparatów wspomagających końcówki włosów, które to są często przesuszone i nieukładające się mogę polecić - ZERO FRIZZ - kuracja na końcówki (b. dobra "politura" ), - ładnie wygładza i chroni włosy zgłosiłam ją do KW ale wciąż nie mogę sie zbrać do oceny...Moim zdaniem jest o wiele lepsza od serum Avonu, które tylko natłuszcza jakby końcówki ale nadal pozostaja one dla mnie jednak jakieś takie szorstkie. W przypadki Zero Frizz końcówki są gladkie i miękkie.
ja z firmy zero frizz mam szampon i odżywkę odżywczo-wygładzającą, ale niestety nie sprawdziły się te kosmetyki na moich włosach , więc podarowałam je mamie, ale to serum może być całkiem niezłe
Nogala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 17:45   #143
motorolka88
Raczkowanie
 
Avatar motorolka88
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 49
Rozdwojone końcówki

Hej Dziewczynki!
Mam problem z moimi końcówkami włosów - strasznie sie rozdwajają, a niektóre nawet potrajają! Używałam takiego ,,specyfiku,,do wzmocnienia włosów z JOANNY, ale to nic nie pomogło! Może macie jakieś sposoby na ten problem? Pozdrawiam
motorolka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 17:49   #144
besciara
Wtajemniczenie
 
Avatar besciara
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ... ... ...
Wiadomości: 2 730
Smile Dot.: Rozdwojone końcówki

yyy może udaj się do fryzjera. Specjalista napewno poradzi Tobie coś na zniszczone końcówki a może je przytnie ?
besciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 18:34   #145
gosiunia82
Raczkowanie
 
Avatar gosiunia82
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 329
GG do gosiunia82
Dot.: Rozdwojone końcówki

zniszczone końcówki trzeba ściąć-żaden kosmetyk Ci tu nie pomoże A po obcięciu pielęgnuj końcówki preparatami to tego przeznaczonymi i odżywiaj się zdrowo
gosiunia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-23, 10:47   #146
Monki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 50
Red face odżywka na końcówki włosów.

Mam włosy do ramion-pocieniowane.Prostuje je najczescie j na lokówkę-z grubą szczotka.Włosy są błyszczące tylko kocówki-te na wysokosci ramion-są strasznie suche, pozostałe są w dobtym satnie.Nakładam odżywkę L'oreala czerwoną-do włosów farbowanych, pożniej gliss kura-odzywke regeneracyjną.Prostuje na loreala czarnego(profesjonalnego-nie pamietam nazwy), wcieram Liss extreme-włosy pięknie lsnia ale koncówki dalej sa suche jak pieprz i zwichrzone.Poradzcie -co mozna nałozyc na same koncówki zeby wlosy byly na calej dlugosci lsniace.Aha-koncówki podcinalam tydzien temu u fryzjera-przez caly czas jest ten sam efekt.
Monki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-23, 11:11   #147
pinksnickers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 342
Dot.: odżywka na końcówki włosów.

wiem ze w Avonie jest taki "olejek" do końcówek. Moja kuzynka ją miała i była bardzo zadowolona, dodatkowo wcierajac alejek w koncowki bardzo wzmocnila sobie paznokcie ( to po tym preparacie)
piozdrawiam
pinksnickers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-23, 11:49   #148
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: odżywka na końcówki włosów.

Tak ten olejek z Avonu na końcówki jest całkiem fajny. Niedawno odkryłam podobny olejek z Fructis, tańszy a wcale nie gorszy
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-23, 11:58   #149
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: odżywka na końcówki włosów.

mozesz podac dokladna nazwe tego olejku z Fructisa?
__________________
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-23, 13:01   #150
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: odżywka na końcówki włosów.

Cytat:
Napisane przez N4TI
mozesz podac dokladna nazwe tego olejku z Fructisa?
Garnier Fructis Force Kuracja-Serum Wygładzająca.
I jest coś podobnego w postaci mleczka ale olejek jest The best
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-09 12:56:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:01.