ślub kościelny buddystki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-24, 11:22   #1
alnilam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 43

ślub kościelny buddystki


Dziewczyny mam ogromny problem.. jesteśmy z TŻ buddystami a rodzina nie widzi innej opcji niż ślub koscielny ;( nie wyobrażam sobie zrobienia czegoś takiego z drugiej strony mamy już salę i wszystko na wesele zarezerowane.. planowaliśmy śliczny ślub cywilny... byliśmy oboje wychowywani na katolikaków i nasze rodziny nawet nie chcą słyszeć o innej uroczystości nie przekonuje ich to że nie chcemy kłamac ani robić cyrku.. uważają że ślub kościelny to tradycja itp. i że możemy przecież zrobić dla rodziny takie "małe kłamstweko"... ehhh w ogóle mnie przestało wszystko cieszyć.. nawet sukni mi się nie chce wybierać czuje się fatalnie Myślałam żeby pogadać z jakimś mądrym księdzem poprosić o radę.. oczywiście moglibyśmy iść "na wojnę" z całą rodzinę ale nie chce też w tym waznym dla mnie dniu widzieć szeregu zdegustownych oczu "bo nie w kościele to nie ważny!" buhuhuhuhuhuhuhu ;(((9
alnilam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 12:19   #2
Madlen__18
Zakorzenienie
 
Avatar Madlen__18
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: las
Wiadomości: 5 022
Dot.: ślub kościelny buddystki

Nie dałabym się zmusić do czegoś, co jest wbrew moim przekonaniom.
Nie ma "wypada" czy "musisz".
Ty nic nie musisz.
Twoje życie, Twój ślub, Twój wyjątkowy dzień.

Po Twojemu.
__________________
"mów mi dobrze, dobrze mi mów
łaskocz czule warkoczem ciepłych słów
wilgotnym szeptem przytul mnie
i mów mi dobrze, nie mów mi źle
rozłóż przede mną księgę zaklęć i wróżb
okrytą w obwolutę twoich ramion i ud
czaruj we mnie, na ołtarz duszę złóż
i w dusznym kącie rzuć na mnie urok swój"

M
Madlen__18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 15:21   #3
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: ślub kościelny buddystki

jeślie jesteście obydwoje buddystami, to o kościelnym ślubie nie może być mowy. Ślub kościelny jest dla katolików, ew. małżeństwa katolika z innowiercą. Ale tymi katolikami MUSZĄ być młodzi, a nie rodzina. Więc nie widzę takiej opcji. Tak samo ksiądz może po prostu się nie zgodzić, jak przyjdziecie i powiecie, że nie wierzycie po katolicku, a on da Wam ślub, bo rodzina tak chce? To raczej nierealne. Jeśli ktoś z Waszej rodziny tego nie rozumie, to wyślijcie go na rozmowę z księdzem, sam stwierdzi, że to mija się z celem, żeby przysięgę składać sobie w obliczu Boga, w którego się nie wierzy...
bądźcie wierni sobie, a na innych się nie oglądajcie.
Ślub kościelny to nie tylko tradycja, ale wyznanie miłości przed Bogiem i w imię religii... przykre, że rodzina tego nie rozumie. Ale zrozumieć musi. I wcale nie jest potrzebna dop tego wojna. Wystarczy rozmowa z proboszczem.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 18:26   #4
Masako
Rozeznanie
 
Avatar Masako
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 675
Dot.: ślub kościelny buddystki

Cytat:
Napisane przez alnilam Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam ogromny problem.. jesteśmy z TŻ buddystami a rodzina nie widzi innej opcji niż ślub koscielny ;( nie przekonuje ich to że nie chcemy kłamac ani robić cyrku.. uważają że ślub kościelny to tradycja itp. i że możemy przecież zrobić dla rodziny takie "małe kłamstweko"... Myślałam żeby pogadać z jakimś mądrym księdzem poprosić o radę.. oczywiście moglibyśmy iść "na wojnę" z całą rodzinę ale nie chce też w tym waznym dla mnie dniu widzieć szeregu zdegustownych oczu "bo nie w kościele to nie ważny!" buhuhuhuhuhuhuhu ;(((9
Ślub kościelny to przede wszystkim sakrament. Jesli obydwoje jestescie niewierzacy to i tak będzie nieważny. Tym bardziej, że jak ma to wyglądac? żadno z was przecież nie przystapi do spowiedzi i komuni, a nawet gdyby, to byłoby świętokradztwo. Nie wiem jak wasze "katolickie" rodziny mogą was namawiać do świętokradztwa? Poza tym, to nie jest małe kłamstewko, to jest kłamstwo, przed całym światem, ze jesteście kimś kim nie jesteście. Nie rozumiem jak jedną z najwazniejszych decyzji w życiu opierać na kłamstwie? To bedzie do konca życia jeden z najważniejszych dni w twoim życiorysie, nie pozwól by ludzkie gadanie go zepsuło, nie warto, będziesz załować jeśli zrobisz coś wbrew sobie. Myśle, ze warto porozmawaić z ksiedzem, on to dobitniej wytłumaczy rodzicom. Niemniej mam nadzieje, ze wszystko sie ułoży i bedzie wszystko pięknie i tak jak sobie wymarzycie. Pozdrawiam serdecznie.
__________________
26.04.2008- Nas Dwoje
31.03..2009-Nas Troje , Bartuś jest już z nami

Nie można zmienić kobiety. Można zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia.
Masako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 23:35   #5
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 901
Dot.: ślub kościelny buddystki

Dziwne to dla mnie. Ja jestem buddsytką z urodzenia wprawdzie, ale mój mąż ateistą, ale wychowanym w kościele katolickim i nikt bym nam si e nie zgodził dacślubu kościelnego w obrządku katolickim. Albo będziecie tam strasznie kłamać w kościele, że wierzycie itd, chodzić na nauki przedmałżeńskie i tylko się grzecznie uśmiechać, albo... ślubu w kościele nie dostaniecie. A zresztą tak naparwdę, to nie jest jakiś mały kompromis, tylko kłamstwo na potęgę.
Teje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 12:58   #6
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ślub kościelny buddystki

A nie ma możliwości wzięcia ślubu w opbrządku buddyjskim? Plus cywilny dla formalności.

Co do reakcji rodziny - nie poddawac się. Chcecie oipirac całe swoje zycie na kłamstwie? kto ma przyjśc na wasz ślub, to przyjdzie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 15:58   #7
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: ślub kościelny buddystki

Cytat:
Napisane przez Teje Pokaż wiadomość
...Albo będziecie tam strasznie kłamać w kościele, że wierzycie itd, chodzić na nauki przedmałżeńskie i tylko się grzecznie uśmiechać, albo... ślubu w kościele nie dostaniecie. A zresztą tak naparwdę, to nie jest jakiś mały kompromis, tylko kłamstwo na potęgę.
dokładnie

obawiam się także, taki ślub będzie po prostu nieważny. Więc po co robić coś, co jest zakłamane i z góry skazane na niepowodzenie?
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-25, 16:29   #8
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: ślub kościelny buddystki

Nie martw się, nikt ci kościelnego slubu nie udzieli.

Chyba, że chcesz przejśc kurs przedmałżeński, spowiedź przedślubną ("Niech będzie pochwalony..Ostatni raz u spowiedzi byłam 20 lat temu... Moje grzechy to: niewiara w Boga" )
Sorry, ale wyglądałoby to na jakąś komedię.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 11:47   #9
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: ślub kościelny buddystki

Elfir ma racje, żaden ksiądz Ci ślubu nie udzieli

a poza tym "małe kłamstewko dla rodziny" czyli kłamstwo przed Bogiem, ślub pod przymusem, powoduje ze ślub i tak byłby nieważny


Cytat:
Napisane przez alnilam
(...) bo nie w kościele to nie ważny.
no właśnie na odwrót
musisz uświadomić rodzinę, że to ślub w kościele będzie nieważny
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 18:05   #10
smadak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 191
Dot.: ślub kościelny buddystki

Ślub zaczynasz od kłamstw?
__________________
pięknie jest
smadak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 09:45   #11
paulamalinka86
Raczkowanie
 
Avatar paulamalinka86
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 123
Dot.: ślub kościelny buddystki

Ohh kurcze to poważny problem,nie moza tak tego zostawić,musicie postawić sprawe jasno przed rodziną i wszystko im wytłumaczyc,albo narazie poczekać z tym ślubem katolickim,to tak nie oże być,to przecież przysięga na całe życie!!!
paulamalinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-15, 09:54   #12
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: ślub kościelny buddystki

Przeciez macie juz swoje lata,dlaczego nie mozecie decydowac o swoim ślubie>?Sami zorganizowac buddyjski i po prostu zaprosic najblizsze wam osoby.No w tym wieku to juz chyba mozna robic co sie chce
A jak nie wezcie slub buddyjski bez wiedzy rodziny ,a na koscielny pozniej sie nie zgadzajcie,bo jestescie po slubie.
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 17:25   #13
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: ślub kościelny buddystki

Zastanawiam się,jaka jest wiara Twojej rodziny,że namawiają Ciebie do kłamstwa przed Bogiem,bo taka jest tradycja...
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 17:20   #14
gabaS
Raczkowanie
 
Avatar gabaS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 84
Dot.: ślub kościelny buddystki

Doskonale rozumiem - mam taką samą sytuację. Postawiliśmy się i mam pewność słuszności podjętej decyzji, poczucie zgody z własnym sumieniem. Niestety są ale:
w każdym zdaniu odnośnie ślubu wychodzi nieskończona niechęć mojej mamy do tej imprezy, dziadkowie nie wiedzą - ja boję się że wykończę własnych dziadków, co jest podsycane przez rodzicielkę, co chwile jest mi delikatnie sugerowaneże mogłabym wziąść "prawdziwy" ślub, ...
Kicha
__________________
"Człowiek budzi się rano i wie, że ma w sobie owcę. To bardzo naturalne uczucie"
gabaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 14:30   #15
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: ślub kościelny buddystki

W końcu przywykną. Bo nie mają innego wyjścia. Ja mówiłam już kilka razy, że jako ateiści, nie będziemy brać ślubu kościelnego, ale mam wrażenie, że ojciec tak na prawdę to wymazał to z rejestru i jak będziemy przygotowywać ślub, to zacznie się na nas obrażać. Ale to jest decyzja pary młodej a nie rodziców.

Aż tak ci zależy na akceptacji z ich strony gabaS? Bo jeżeli oni tego nie rozumieją, to uważam, że powinnaś się nimi nie przejmować.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 12:14   #16
gabaS
Raczkowanie
 
Avatar gabaS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 84
Dot.: ślub kościelny buddystki

Zależy mi na tym żeby dzień mojego ślubu był miły itd. Wzięcie ślubu kościelnego "dla świętego spokoju" = brak mojego spokoju (sumienia), niewzięcie = warczący rodzice. Liczę że wezmą na wstrzymanie.
Co do akceptacji - też zależy mi - natomiast to może przyjść później - w końcu to dopiero 5 lat Naa razie chciałabym żeby dzień mojego ślubu nie był najtraumatyczniejszym przeżyciem moich rodziców (tudzież żeby nie dali tego po sobie poznać ;P)
__________________
"Człowiek budzi się rano i wie, że ma w sobie owcę. To bardzo naturalne uczucie"
gabaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 15:35   #17
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: ślub kościelny buddystki

Jestem zdziwiona owszem nalezy szanowac opinie rodziny, ale nikt nie może nasz zmuszać do zrobienia czegoś wberw sobie - ja jestem dokładnie w odwrotniej sytułacji pragne ślubu kościelnego, ale rodzina mojego TŻta sobie tego nie życzy , dlatego szanując zarówno swoje jaki i ich uczucia biorę 2 śluby i cywilny i kościelny, a na miejscu założycielki wątku wcale bym się nie zastanawiała, tylko wziełabym ślub buddyjski
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:54.