niskie ciśnienie.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-05-16, 14:27   #1
aggie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 846
GG do aggie

niskie ciśnienie..


Hm mam prawie 18 latek a cisnienie 90/60. Niskie troszke no nie? [img]icons/icon9.gif[/img]
Co zrobic zeby sie lepiej czuc ? jejq czuje sie fatalnie, moze to przez pogode.. raz deszcz, raz slonko.. duzo nauki..
mam takie jakby przyspieszone bicie serca - puls 59.. podobno niski [img]icons/icon7.gif[/img]
Ale kreci mi sie w glowce i chce mi sie spac. Jestem w trakcie picia kawy, ktorej nie cierpie...
Sa siakies inne sposoby ? Oprocz kawy i proszkow ? Na podwyzszenie cisnienia i poczucia sie lepiej ?
[img]icons/icon40.gif[/img]
aggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-16, 14:54   #2
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: niskie cisnienie..

Znacznie lepiej niż kawa działa dobra herbata, odpowiednio zaparzona (na ogół przez 4,5 - 5 min., nie dłużej!, zalana białym wrzątkiem). Najzdrowsza jest zielona, ale gatunki o delikatnym i aromatycznym smaku są drogie; łatwiej dobrać sobie czarną - jest pyszna z mlekiem [img]icons/icon7.gif[/img] Oczywiście, najsmaczniejsze gatunki są w sklepach specjalistycznych, na wagę.

Dobrym napojem energetycznym jest też mocne kakao z mlekiem i dodatkiem miodu [img]icons/icon7.gif[/img] naprawdę stawia na nogi
[img]icons/icon27.gif[/img]
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-16, 15:00   #3
aggie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 846
GG do aggie
Re: niskie cisnienie..

Oooo dzieki [img]icons/icon7.gif[/img] Jak fajnie ze jest cos oprocz kawy [img]icons/icon7.gif[/img] a tak na marginsie, to ona rzeczywiscie taka niezdrowa jest ? Jak sie pije 1 slaba na jakis czas ?
Hmm a mozesz podac konkretne przyklady takich dobrych herbat? Ja pije oryginalna zielona. Tio chyba wystarczy ? [img]icons/icon7.gif[/img]
A mocne kakao tio z ilu lyzeczek ?
[img]icons/icon40.gif[/img]
aggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-16, 15:06   #4
Komanka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 807
Re: niskie cisnienie..

Jesli to wplyw tylko pogody, to kawa, jakis dluzszy spacer albo maly jogging pomoze. Jesli masz tak niezaleznie od pogody, to w aptece sa tabletki do ssania z kofeina (niektore bez recepty). O ile kofeina na Ciebie dziala [img]icons/icon7.gif[/img] Bo przy moim 90/60 (a mam 24 latka) ani kawa, ani te tabletki bez recepty nie dzialaja [img]icons/icon9.gif[/img] Jedynie drzemka [img]icons/icon34.gif[/img]
Owszem, sa jeszcze tabletki na recepte, mialam takie od kardiologa, ale drugi lekarz (specjalista z dluzszym stazem i doswiadczeniem, wiec go posluchalam) powiedzial, ze takie tabletki uzalezniaja i co chwila trzeba zwiekszac dawke, potem zmieniac tabletki na silniejsze itp. Wiec wole sie meczyc z takim tragicznym cisnieniem niz robic z siebie lekomanke [img]icons/icon7.gif[/img]

Jesli sleczysz duzo nad ksiazkami, to przewietrz co jakis czas porzadnie pokoj, poskacz sobie z 15 minut na skakance (pomaga jeszcze dodatkowo na figure [img]icons/icon7.gif[/img] ) albo wlasnie krotka drzemka. Albo pokloc sie z kims, to Ci adrenalina wzrosnie i cisnienie tez, hehe [img]icons/icon28.gif[/img] (to skuteczny sposob, ale mimo wszystko nie polecam [img]icons/icon10.gif[/img] ).

PS. Pociesz sie, ze niskocisnieniowcy maja lepiej niz ci z wysokim [img]icons/icon7.gif[/img]

Trzymaj sie aggie [img]icons/icon20.gif[/img]
Komanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-16, 15:14   #5
Komanka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 807
Re: niskie cisnienie..

A, jeszcze jedno, na mojego faceta przy zlej pogodzie dziala Pepsi czy tam Coca-cola (jedno swinstwo [img]icons/icon12.gif[/img] ). Raz na jakis czas nie zaszkodzi, a na nogi postawi [img]icons/icon7.gif[/img]
Komanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-16, 15:20   #6
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Re: niskie cisnienie..

Też mam strasznie niskie ciśnienie i kiedyś wypijałam 5 kaw i dalej się w główce kręciło, potem lekiem była colka - pomagało ale na krótko, a teraz raczę się łychą mniodku z łyżeczką pyłku kwiatowego, rozpuszczonych w letniej wodzie - pycha i działa naprawdę wspaniale.
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-16, 15:25   #7
aggie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 846
GG do aggie
Re: niskie cisnienie..

Hmm drzemka odpada [img]icons/icon7.gif[/img] nie mam czasu [img]icons/icon9.gif[/img] a poza tym nie umiem w dzien [img]icons/icon7.gif[/img]
Ale spacerek jak najbardziej.. [img]icons/icon7.gif[/img] a okno mam caly czas otwarte [img]icons/icon7.gif[/img] nawet jak spie to jest tak na wietrzenie lekko [img]icons/icon7.gif[/img]
A cio do tych tabletek czy kropli, bo wiem ze i takie sa.. nie chce ich brac [img]icons/icon9.gif[/img] po co.. tak jak Ty nie kce byc lekomanka [img]icons/icon7.gif[/img] ej mam dopiero 18 latek,a cio bedze za lat 20 ? 40? 50? [img]icons/icon7.gif[/img]
Nio w sumie fakt.. duzego cisnienia bym miec nie chciala [img]icons/icon7.gif[/img] i na pewno nie bede.. to mam po tacie jak wiekszosc cech [img]icons/icon7.gif[/img]
choc to tez nie jest fajne..
a ciemu mi tak serducho szybko bije co jakis czas? a sie niczym nie denerwuje ani nic...
aggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-05-16, 15:30   #8
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: niskie cisnienie..

Ja też mam niskie ciśnienie. Zazwyczaj 76/54. [img]icons/icon9.gif[/img] I prawie zawsze źle się czuję, a jak mi zimno, to tylko bym spała... [img]icons/icon9.gif[/img] Niestety, nic jeszcze na to nie odkryłam, dlatego z uwagą śledzę wątek i łączę się w bólu. [img]icons/icon9.gif[/img]
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-16, 15:31   #9
aggie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 846
GG do aggie
Re: niskie cisnienie..

Hmm Kasia, a skad wziac ten pylek kwiatowy ?
Cola odpada.. nie cierpie jej [img]icons/icon7.gif[/img] i jest baaaaarco niezdrowa [img]icons/icon9.gif[/img]
aggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-16, 15:37   #10
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: niskie cisnienie..

aggie napisał(a):
> Oooo dzieki [img]icons/icon7.gif[/img] Jak fajnie ze jest cos oprocz kawy [img]icons/icon7.gif[/img] a tak na marginsie, to ona rzeczywiscie taka niezdrowa jest ? Jak sie pije 1 slaba na jakis czas ?

szkodzi kawka-zalewajka, z gruntem; a 1 z expresu albo rozpuszczalna jest OK, zwłaszcza przy niskim ciśnieniu

> Hmm a mozesz podac konkretne przyklady takich dobrych herbat? Ja pije oryginalna zielona. Tio chyba wystarczy ? [img]icons/icon7.gif[/img]

jeśli tylko Ci smakuje, to pewnie że wystarczy [img]icons/icon7.gif[/img]

A z oryginalnych herbatek ja lubię nawet zwykły madras, tylko z herbacianego sklepu - wtedy ma piękny aromat ... dobre są też cejlońskie gatunki, ale wszystko zależy oczywiscie od upodobań [img]icons/icon7.gif[/img] a z takich powszechnie dostępnych to polecam mieszkanki Twinningsa (zwłaszcza Lady Grey [img]icons/icon7.gif[/img] )

> A mocne kakao tio z ilu lyzeczek ?

z czubatej albo z dwóch - tylko mleczko musi być pełne, żeby smakowało [img]icons/icon7.gif[/img]

> [img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-16, 21:37   #11
Karolin
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 32
Re: niskie cisnienie..

Też mam niskie ciśnienie, a przyspieszone bicie serca i takie nieprzyjemne uczucie temu towarzyszące występuje u mnie właśnie po kawie. Zwłaszcza, gdy wypiję zbyt mocną lub za dużo. Z piciem kawy radzę uważać, bo ja taką terapię (kilka kaw dziennie), dodatkowo przy kiepskiej diecie, przypłaciłam kiedyś strasznymi bólami żołądka. Owszem są na to lekarstwa, ale przez kilka miesięcy nie mogłam się bez leków nigdzie ruszyć...
Karolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-05-16, 21:45   #12
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: niskie cisnienie..

ja też mam strrrasznie niskie ciśnienie. zawsze myślałam, że jestem poniżej normy - ale skoro jest nas aż tyle... [img]icons/icon7.gif[/img]

co do kawy: lubie jej smak i zapach, ale mogę wypić 3 litry i zasnąć. polecam Red Bulla [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-16, 22:09   #13
aggie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 846
GG do aggie
Re: niskie cisnienie..

Nio wlasnie.. a cio mysliscie o tych RedBullach, pluszzzach ?
Mi dzis po kawie w sumie przeszlo [img]icons/icon7.gif[/img] Ale troszke sie nameczylam.. to serce i w ogole ble.. nie kce kawy [img]icons/icon7.gif[/img]

[img]icons/icon40.gif[/img]
aggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-16, 22:17   #14
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: niskie cisnienie..

ja stosowałam terapie Red_Bull&Plussssz_Activ kiedy dowiedziałam się, że do obrony pracy mgr mam już tylko 10 dni.. musiałam powtórzyć całą wiedzę w te 10 dni i przyznaję, że specyfiki te mi pomogły.

Tzn. i tak umiałam zasnąć po wypiciu 3 Red Bulli [img]icons/icon7.gif[/img] i Plusssza [img]icons/icon7.gif[/img], ale myśli nie plątały mi się po glowie i umiałam się skupić. I promise!
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-16, 22:19   #15
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: niskie cisnienie..

[img]icons/icon40.gif[/img] 90/60 (35) - i to nie są moje wymiary bynajmniej [img]icons/icon28.gif[/img], w dodatku meteopatka wyczuwająca zmiany pogody kilka godzin naprzód (ból głowy rano = deszcz po południu/wieczorem). Przekichane [img]icons/icon12.gif[/img]

Teraz się ograniczyłam do porannej kawy, glównie w celu poprawy samopoczucia, bo i tak mi się po niej spać chce... Czasem jak jest kiepsko, piję drugą, z reguły trochę pomaga... Z mlekiem 0,5% dla ochrony zołądka i w zadnym wypadku z żużlem [img]icons/icon12.gif[/img](sypanej). wszelkiej Red-Bulle i inne odpadają, bo dostaję palpitacji...

Najbardziej przeciwspaniowo działa na mnie wizaż [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon28.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img] wszystkim cierpiącym
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-16, 22:37   #16
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: niskie cisnienie..

ja własnie piję n-ty kieliszek wina.. i chyba zaraz zasnę [ewentualnie wpadnę pod stoł [img]icons/icon7.gif[/img]].

zalety niskiego ciśnienia: zasnąć umiem zawsze i wszędzie [img]icons/icon7.gif[/img]. dawno dawno temu kiedy jeździłam na tzw. "studenckie lato" spałam całą drogę, dajmy na to.. do Francji.. do Hiszpanii.. [nie mowiąc już o powrotnej] [img]icons/icon12.gif[/img]. chi chi. pamietam jak moja przyjaciólka, z którą uczestniczyłam w tego typu imprezach budziła mnie co jakiś czas mówiąc: Kaśka! mi się nudzi! nie umiem zasnąć.. pogadalam z nią 1/2 godzinki a potem w pozycji embrionalnej w autokarze zasypiałam jak niemowlę [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-16, 22:37   #17
aggie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 846
GG do aggie
Re: niskie cisnienie..

Ha no wlasnie [img]icons/icon7.gif[/img] rozni ludzie roznie reaguja na te wspomagacze [img]icons/icon7.gif[/img] a ja nie kce miec jakichs palpitacji [img]icons/icon7.gif[/img]
Nio i przez to cisnienie mam straszne zawroty glowy ojej [img]icons/icon9.gif[/img]
Hm a co jest mocniejsze, Red Bull czy Pluszzz?
[img]icons/icon40.gif[/img]
aggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-16, 22:40   #18
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: niskie cisnienie..

Plusssz i Red Bull pomagał mi na skupienie a na sen.. zawsze i wszędzie umiem zasnąć.

Mój Ukochany nie pozwala mi uczestniczyć w "drzemkach" np. poobiednich, bo zawsze jest tak, że on jest senny, ja się przytulam do niego.. i kto zasypia??? tylko ja [img]icons/icon7.gif[/img] che che [img]icons/icon12.gif[/img]

p.s. Red Bull jest silnejszy [img]icons/icon12.gif[/img]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-16, 22:46   #19
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: niskie cisnienie..

Ciśnienie to jedno... a cukier sobie badałaś? Może zawroty glowy są wynikiem niskiego poziomu cukru?
A nagłe i krótkotrwałe przyspieszenie bicia serca wraz z zawrotami głowy i uczuciem duszności i czarnymi płatkami przed oczami (nie po kofeinie) to jeden z objawów nerwicy - nie tylko wtedy jak masz stresowe sytuacje...
Poza tym lepiej mieć niskie ciśnienie niż za wysokie - zawsze mi tak lekarz mówił Też mialam niskie (niemalże zapaściowe)a od trzech lat mam zupełnie normalne... - może to z wiekiem przechodzi?
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-05-16, 22:48   #20
aggie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 846
GG do aggie
Re: niskie cisnienie..

Aha [img]icons/icon7.gif[/img] To cos jakby dla mnie [img]icons/icon7.gif[/img] Bo ja tez spac moge zawsze i wszedzie [img]icons/icon7.gif[/img] Choc w dzien jak wracam ze szkolki to nie umiem.. mussze byc wybitnie zmeczona [img]icons/icon7.gif[/img] najbardziej lubie rano..
Hmmm i moze dlatego mam takie problemy z porannym wstawaniem ? [img]icons/icon7.gif[/img] I jak wstaje rano to jakby mi ktos porzadnie przywalil [img]icons/1boks.gif[/img] i mam czarno przed oczkami [img]icons/icon7.gif[/img]
[img]icons/icon40.gif[/img]
aggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-16, 22:54   #21
aggie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 846
GG do aggie
Re: niskie cisnienie..

Nieee, nerwicy to ja raczej nie mam [img]icons/icon7.gif[/img] Dusznosci nie mam, a czarne plamki widze jak sie gwaltownie rusze.. nieee... [img]icons/icon7.gif[/img]
Co do cukru to moze.. dawno nie mialam robionych badan.. trzeba sprawdzic jak sie to nie uspokoi.
Mam nadzieje ze z wiekiem przechodzi [img]icons/icon7.gif[/img] choc moj tata ma niskie do tej pory wiec nie wiem [img]icons/icon7.gif[/img]
[img]icons/icon40.gif[/img]
aggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-16, 23:11   #22
Karolin
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 32
Re: niskie cisnienie..

Jak już będziesz robić badania krwi, to zrób i żelazo (to nie jest w standardzie), a najlepiej i inne rzeczy (o szczegóły zapytasz lekarza). Miałam taki okres, że nie mogłam wstać z łóżka. Z poczucia przyzwoitości zwlekałam się koło 12,00. A i tak cały dzień czułam się sraszliwie zmęczona . Rodzice mimo moich oporów wysłali mnie na badania i okazało się, że przyczyną takiego stanu był bardzo niski poziom żelaza we krwi.
Pzyjrzyj się swojej diecie, może zamiast sztucznych środków bardziej pomoże Ci odżywcze jedzenie (chodzi mi oczywiście o składniki odżywcze, a nie kalorie). To na pewno zdrowsze... A i skutek może być bardziej długotrwały...
Karolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-16, 23:17   #23
aggie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 846
GG do aggie
Re: niskie cisnienie..

Wiesz, z tym zelazem to moze byc mozliwe.. kiedys mialam podobna sytuacje i lekarz przepisal mi tabletki.. chyba asmag.. nio i pomoglo [img]icons/icon7.gif[/img]
A cio do jedzonka, to u mnie w domku rodzice maja fiola na punkcie zdrowego jedzonka.. wiem to mam na porzadku dziennym [img]icons/icon7.gif[/img] zreszta sama ne lubie jakchs przetwarzanych rzeczy itp..

A tak w ogole dzieki wam wszystkim za rady ! jestescie kochane [img]icons/1cmok.gif[/img]
aggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-16, 23:33   #24
Karolin
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 32
Re: niskie cisnienie..

Asmag to raczej jest z magnezem. Ostatnio to bardzo popularny środek na stres. Jak byłam w aptece, to na cztery panie stojące przede mną w kolejce, każda kupowała jakiś środek z magnezem...
A na utratę żelaza kobiety są szczególnie narażone. Moja mama leczyła mnie wątróbką i naprawdę szybko pomogło, bez żadnych dodatkowych preparatów. Polecam od czasu do czasu w ramach profilaktyki!
No ale najpierw zrób badania, to pewnie wszystko wyjdzie...
Karolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-16, 23:40   #25
aggie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 846
GG do aggie
Re: niskie cisnienie..

Tfu, jest pozno i pochrzanilo mi sie. O magnez rzeczywiscie chodzilo [img]icons/icon7.gif[/img]
Ale ale ale.. chora raczej nie jestem [img]icons/icon7.gif[/img] nie chce sobie wymyslac chorob [img]icons/icon7.gif[/img] ogolnie czuje sie zdrowo, tylko momentami mam cosik takiego jak dzis [img]icons/icon7.gif[/img]
I czasem pluszz pomoze cio ? i jest lepszy od kawy ? [img]icons/icon7.gif[/img]
[img]icons/icon40.gif[/img]
aggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-17, 08:45   #26
Zita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 125
Re: niskie cisnienie..

To ja też coś dorzucę do tych wszystkich porad. [img]icons/icon7.gif[/img]
Co do niskich wartości ciśnienia tętniczego, to często jest to osobista przypadłość danej osóbki.

1. Proponuję zacząć od poranka tzn. wstawanie z łóżka powinno odbywać się na zasadzie pionizacji, spokojnie - najpirw przeciągamy się, potem siadamy, następnie opuszczamy nogi i spokojnie wstajemy. To są kilkusekundowe etapy, ale zapewniają nam, że ciśnienie nam się nie obniży. Przy bardzo gwałtownym wstawaniu, w skrajnych przypadkach ciśnienie może "spaść" do 0/0 mgHG [img]icons/icon9.gif[/img]

2. Co do kawy, to tylko pierwsza kawa w NIEZNACZNYM stopniu podwyższa ciśnienie. To po prostu kofeina dodaje nam trochę wigoru. Każda następna już tego nie czyni. [img]icons/icon9.gif[/img] Osoby, które same zauważyły, że po wypiciu kawy występuje u nich uczycie kołatania serca - powinny z niej zrezygnować.
Picie kawy w nadmiarze, jak już napisała Karolin prędzej, czy później skończy się problemami żołdkowymi.

3. Zrobienie badań laboratoryjnych: morfologia, żelazo, poziom cukru jest jak najbardziej wskazane.

4. I jeszcze jedno. Ciśnienie krwi zmienia się w sposób uderzający w ciągu doby. Ma na to wpływ aktywność fizyczna, stany emocjonalne, bół, hałas, kawa i oczywiście niektóre leki

Dopalacze typu Red Bull - jak najbardziej, ale w chwilach zmęczenia, zestresowania lub wyczerpania - NIGDY przed snem. [img]icons/icon9.gif[/img]

Ja też jestem niskociśnieniowcem, więc dokładnie Was rozumiem [img]icons/icon7.gif[/img]
Aha, jeszce jedno. Twierdzenie, że lepiej jest mieć niskie ciśnienie, niż wysokie nie do końca jest prawdziwe. Nie grozi nam może wylew, czy udar, ale zawałek to może i owszem. Ale to tylko teoria.

Pozdawiam cieplutko

[img]icons/icon40.gif[/img] [img]icons/1cmok.gif[/img]
Zita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-17, 09:12   #27
julita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 180
GG do julita
Re: niskie cisnienie..

też mam niskie ciśnienie i będąc we Włoszech piłam potas+ sole mineralne(proszek w saszetce do rozpuszczania w wodzie)i nawet mi to pomagało.Popytajcie sie w aptece czy u nas jest coś podobnego

[img]icons/icon40.gif[/img]
julita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-17, 10:16   #28
aggie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 846
GG do aggie
Re: niskie cisnienie..

Hm a cio jest lepsze, pluszzz czy red bull ?
[img]icons/icon40.gif[/img]
aggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-17, 21:23   #29
Zita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 125
Re: niskie cisnienie..

Słuchajcie Kobitki, każdy człowiek jest indywidualnością. Dlatego musimy pamiętać, że to co pomaga "GOŹDZIKOWEJ" - nie zawsze pomoże "Kowalskiej i Malinowskiej". Nie da się konnretnie powiedzieć co jest lepsze, ba na każdego co innego działa. [img]icons/icon9.gif[/img] Możemy sobie doradzać, ale i tak każka z nas znajdzie najlepszy środek wg własnego odczucia.

Ja np. po aerobiku dostaję takiej energii, że żaden Red Bull nie jest mi potrzebny. [img]icons/icon7.gif[/img]

Zimny, (chłodny) prysznic również poprawia samopoczucie, a ponadto powinien podnieść ciśnienie, gdyż naczynia kurczą się, strumień krwi działa z większą siłą na ścianę tetnic, a to powoduje wzrost ciśnienia. [img]icons/1jupi.gif[/img]

Wzrost RR (ciśnienia) powodują także pobudzenie emocjonalne ( ups..) [img]icons/tongue.gif[/img]

Buziaczki [img]icons/1cmok.gif[/img]
Zita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-18, 10:41   #30
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Re: niskie cisnienie..

Ja kupiłam w Krakowie 1kg za 39zł. na takim przedbożonarodzeniowym jarmarku za Sukiennicami, a pyłek można też dostać w sklepach zielarskich lub ze zdrową żywnośćią - ale tam jest dość drogi i sprzedają go w malusieńkich ilościach - tak na dnie słoiczka.
W hipermarketach są takie stoiska ze świecami z wosku pszczelego i oni mają różne wyroby z miodku.
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-28 10:06:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:44.