Allegro.... Trzymać się z daleka???? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-15, 14:37   #31
Veela1
Raczkowanie
 
Avatar Veela1
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 288
Dot.: Allegro.... Trzymać się z daleka????

Nie polecam Nail-Design. Kiedyś, kiedyś, na samym początku pazurkowej przygody kupiłam żel, skuszona ceną. Powietrze podchodziło już po 2-3 dniach. Zachodziłam w głową, co robię nie tak, kombinowałam i nic. Aż w końcu żel się skończył, kupiłam IBD (swoją drogą, też na allegro) i problemy zniknęły
Ostatnio dużo zamawiałam u Dekorynki, polecam.
Natomiast radzę trzymać się z daleka od produktów Allepaznokcie - masakra
Nieprzyjemne doświadczenia miałam też z Soleaduo, pozatym taka ilośc negatywów, jak u niej (niego?) o czymś świadczy.

E: A, Niffer, ja bym nie ryzykowała ;|. Nie mam zaufania do żeli nieznanych firm.

Edytowane przez Veela1
Czas edycji: 2009-04-15 o 14:39
Veela1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 15:32   #32
Madzzzia92
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 517
Dot.: Allegro.... Trzymać się z daleka????

Cytat:
Napisane przez Veela1 Pokaż wiadomość
Nie polecam Nail-Design. Kiedyś, kiedyś, na samym początku pazurkowej przygody kupiłam żel, skuszona ceną. Powietrze podchodziło już po 2-3 dniach. Zachodziłam w głową, co robię nie tak, kombinowałam i nic. Aż w końcu żel się skończył, kupiłam IBD (swoją drogą, też na allegro) i problemy zniknęły
Ostatnio dużo zamawiałam u Dekorynki, polecam.
Natomiast radzę trzymać się z daleka od produktów Allepaznokcie - masakra
Nieprzyjemne doświadczenia miałam też z Soleaduo, pozatym taka ilośc negatywów, jak u niej (niego?) o czymś świadczy.

E: A, Niffer, ja bym nie ryzykowała ;|. Nie mam zaufania do żeli nieznanych firm.

Dobra Rada jest ok tak samo Slaydi
Madzzzia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 07:24   #33
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Allegro.... Trzymać się z daleka????

a kupowal ktos u Pretty Nails? chce tak kupic pochŁaniacz.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 18:45   #34
suza87
Raczkowanie
 
Avatar suza87
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 94
Dot.: Allegro.... Trzymać się z daleka????

Ja zdecydowanie odradzam Reni nail (kupiłam cleaner i jakoś dziwnie on ledwie zmywał), żel wzięłam skuszona ceną i tak leży i czeka aż go wyrzucę... Od Jaapee brałam ozdóbek troszkę ale niestety bulion gubił kolor pod żelem. Reszta bez zastrzeżeń. U Slay robiłam zakupy również i powiem że w 100% zadowolona jestem. A no i zestaw z allegro, te cudowne żółknąco siniejące i pękające żele (to te słynne nail product) ehhh... Za to lampa po dziś dzień sprawuje się bez zarzutu (odpukać w niemalowane).

Edytowane przez suza87
Czas edycji: 2009-04-23 o 13:34 Powód: pomyłka
suza87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 17:47   #35
agatacia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 914
Dot.: Allegro.... Trzymać się z daleka????

Przeczytajcie ten opis - ja własnie uśmiałam się do rozpuku
http://allegro.pl/item609716494_lnc_...potrzebna.html

zafascynował mnie fragment o tym delikatnym pisku - uroczy, jednak podszyty niepokojem dawno się tak nie ubawiłam
__________________
Willows whiten, aspens quiver,
Little breezes dusk and shiver
Thro' the wave that runs for ever
By the island in the river
Flowing down to Camelot
agatacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 18:21   #36
czaplutka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 10
Dot.: Allegro.... Trzymać się z daleka????

Hej
Jestem tu praktycznie nowa (teoretycznie jakiś czas już buszuję po różnych podforach Wizażu), ale stwierdzam, że jeśli chodzi o produkty z allegro, to po prostu należy je najpierw dobrze prześwietlić (popytać o nie właśnie np na forach), zapoznać się z komentarzami dotyczącymi sprzedającego i jeśli nic nie budzi wątpliwości, to można zamawiać. Tak, jak było tu już wspomniane przez Dobrąradę, na allegro wystawiają swoje produkty również sklepy, takie jak Jej i wtedy mało prawdopodobne jest, że się natniemy (oczywiście, jeśli znajdziemy o sklepie - jeśli go nie znamy - jakieś pozytywne wypowiedzi).
Pozdrawiam
czaplutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 21:42   #37
Adziullenna
Raczkowanie
 
Avatar Adziullenna
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 281
Dot.: Allegro.... Trzymać się z daleka????

a kupowal ktoś z Was od n4y?

a swoja droga polecam slaydi i DR ;P
Adziullenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-26, 00:30   #38
marketka
Raczkowanie
 
Avatar marketka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 104
Dot.: Allegro.... Trzymać się z daleka????

Witam!! No.. w koncu znalazlam odpowiedni watek
Dziewczyny jestem tu nowa ale bardzo podoba mi sie Wasze forum
Mam takie pytanko dotyczace lampy 9.05. ide na kursik (przedluzanie metoda zelowa w Katowicach- Crystal Nails) i zastanawiam sie czy kupic lampke tam na miejscu, bo jest taka mozliwosc, czy moze poczekac i zamowic cos przez internet??

Co myslicie o tej lampce, bo cos mi tu nie pasuje cenowo:

tu jest z allegro:
http://www.allegro.pl/item615678081_lampa_uv_36 w_automat_lcd_suszarka_0_ 600sek.html
za 185zl

a tu taka sama tyle ze ze sklepu EF
http://www.eurofashion.com.pl/skleppliki1/kategorie.php?duzy=7099&w aluta=PLN&lang=pl
za 375zl

I zeby bylo jeszcze lepiej to na jeszcze innej stronce jest za 259 zl

http://top-nails.pl/index.php?p54,lampa-uv-lcd-36-wat-rozowa

Wiec prosze Was bardzo o rade bo macie juz jakies doswiadczenie w tych sprawach, no i moze wy wiecie co jest nie tak z tymi cenami, bo ja nie mam pojecia :conf used:

---------- Dopisano o 01:30 ---------- Poprzedni post napisano o 01:21 ----------

Chcialam jeszcze dopisac ze wcale nie zalezy mi na tej wlasnie lampie poprostu zdziwily mnie te ceny ,bo to troche dziwne ze ta sama lampa a tak rozne ceny

Przejzalam troche forum w poszukiwaniu dobrej, sprawdzonej lampki tunelowej ale linki ktore podawalyscie juz powygasaly wiec mialabym ogromna prosbe

Jakbyscie mogly to podajcie jakies aktualne linki do stronek z konkretnymi lampkami np. ktore same kupilyscie i polecacie z gory dziekuje
marketka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 10:52   #39
Madzzzia92
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 517
Dot.: Allegro.... Trzymać się z daleka????

Cytat:
Napisane przez marketka Pokaż wiadomość
Witam!! No.. w koncu znalazlam odpowiedni watek
Dziewczyny jestem tu nowa ale bardzo podoba mi sie Wasze forum
Mam takie pytanko dotyczace lampy 9.05. ide na kursik (przedluzanie metoda zelowa w Katowicach- Crystal Nails) i zastanawiam sie czy kupic lampke tam na miejscu, bo jest taka mozliwosc, czy moze poczekac i zamowic cos przez internet??

Co myslicie o tej lampce, bo cos mi tu nie pasuje cenowo:

tu jest z allegro:
http://www.allegro.pl/item615678081_lampa_uv_36 w_automat_lcd_suszarka_0_ 600sek.html
za 185zl

a tu taka sama tyle ze ze sklepu EF
http://www.eurofashion.com.pl/skleppliki1/kategorie.php?duzy=7099&w aluta=PLN&lang=pl
za 375zl

I zeby bylo jeszcze lepiej to na jeszcze innej stronce jest za 259 zl

http://top-nails.pl/index.php?p54,lampa-uv-lcd-36-wat-rozowa

Wiec prosze Was bardzo o rade bo macie juz jakies doswiadczenie w tych sprawach, no i moze wy wiecie co jest nie tak z tymi cenami, bo ja nie mam pojecia :conf used:

---------- Dopisano o 01:30 ---------- Poprzedni post napisano o 01:21 ----------

Chcialam jeszcze dopisac ze wcale nie zalezy mi na tej wlasnie lampie poprostu zdziwily mnie te ceny ,bo to troche dziwne ze ta sama lampa a tak rozne ceny

Przejzalam troche forum w poszukiwaniu dobrej, sprawdzonej lampki tunelowej ale linki ktore podawalyscie juz powygasaly wiec mialabym ogromna prosbe

Jakbyscie mogly to podajcie jakies aktualne linki do stronek z konkretnymi lampkami np. ktore same kupilyscie i polecacie z gory dziekuje
Cena lampy zależy od producenta Jeżeli chodzi o zwykłe lampy tunelowe [nie te z sensorami] to polecm firmę EuroTech
http://www.allegro.pl/item616557233_...4_zarowki.html
tu amsz linka do woej lampy.. Wiele osób mi je polecało
Madzzzia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 11:38   #40
marketka
Raczkowanie
 
Avatar marketka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 104
Dot.: Allegro.... Trzymać się z daleka????

Dziekuje Madziu za odpowiedz. Pomysle nad nia, bo i cena zachecajaca
marketka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 12:30   #41
Madzzzia92
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 517
Dot.: Allegro.... Trzymać się z daleka????

Nie ma za co. + tej lampy jest wysuwany spód - łatwiejszy w czyszczeniu, niż zwykłe spody [ja mam właśnie ze zwykłym spodem..] a pozatym timer to jest rzecz świetna w takich lampach
Madzzzia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-26, 12:45   #42
Violetyna
Rozeznanie
 
Avatar Violetyna
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: 7heaven
Wiadomości: 766
GG do Violetyna
Dot.: Allegro.... Trzymać się z daleka????

Z czystym sumieniem mogę polecić na allegro produkty od Slaydi, mieszkam kilka kilometrów od niej więc po towar jeżdże osobiście i zawsze znajdę to czego szukam. Oczywiście jak wszędize są też małe mankamenty... np. nie polecam u niej liquidu bezwonnego.. jest z firmy allepaznokcie dlatego jest alledoniczego Teraz nie wiem dokładnie ale jak ostatnio z nią rozmawiałam to powiedziała że wycofuje ze sprzedaży żele firmy reni nail co uważam za celujące posuniecie bo są masakryczne, raz ich uzyłam i nigdy więcej nie popełnię takiego błędu. Za to sprzedaję żele firmy basic które mają nie wygurowaną cenę a są nawet dobre
__________________
99% mojego życia
Violetyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 13:29   #43
roksanula
Rozeznanie
 
Avatar roksanula
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 950
GG do roksanula
Thumbs down Dot.: Allegro.... Trzymać się z daleka????

Polecam DLComputers .

Nie polecam natomiast magdaszewczyk- kupiłam u niej pilniczki, zrobione chyba z papieru ściernego, okropieństwo. Dozownik do zmywacza- pompka jest za słaba i nie pompuje.
Zamawiałam polerkę 8stronną- dostałam 4 stronną, bo "mój telefon nie odpowiadał przy próbach kontaktu", ale jak mieli się zapytać o kolory brokatów to wiedzieli, żeby maila napisać.

Ogólnie odradzam firmę Allepaznokcie- kantują na czym mogą. Płyn do ściągania tipsów to nic innego jak sam aceton, ale jakaś dziwna etykieta musiała być naklejona i cena wyższa też.
roksanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 22:44   #44
marketka
Raczkowanie
 
Avatar marketka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 104
Dot.: Allegro.... Trzymać się z daleka????

dziewczyny na innym watku polecaly tez ta:
http://www.cosmeticsnails.eu/lampa-uv-36w-p-2.html

wiec tez biore pod uwage, ma chyba identyczne funkcje, co ta ktora mi proponowalas

Violetyna czytalam tez tu na forum o tej Slaydi, chyba wiele forumowiczek zaopatruje sie u niej w ozdoby
Te zele Basic sa tez na stronce dobrejrady, ktora polecaly dziewczyny (mam tez wlasnie tam mozliwosc osobistego odbioru) i wlasnie sie zastanawialam czy sa dobre czy raczej nie.
marketka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 05:42   #45
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Allegro.... Trzymać się z daleka????

ja na pewno polece sprzedawce Pretty_ Nails na allegro - kupilam u niego pochŁaniacz i jestem bardzo zadowolona- widzialam ze ma też frezarki i kuferki, ma same pozytywne komentarze - a to o czymś świadczy

ciekawi mnie mnie też ten sklepik cometicsnails - bo mają frezarki jd500 w korzystnej cenie ,
lampy sa teraz w dobrych cenach i jakośc już jest dobra , ja moją kupilam za 200 zl i przeplacilam jak diabli bo wszystkie lampy mają to samo tylko sie za firmę często pŁaci
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 19:50   #46
suza87
Raczkowanie
 
Avatar suza87
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 94
Dot.: Allegro.... Trzymać się z daleka????

Żele silcare basic dobre Ja mam do nich primer silcare i jestem zadowolona Jedyne co mi się nie podoba ze w lampie tracą to urocze różowe zabarwienie ale jak na moje wymagania wystarczają Teraz kamuflaż będę zamawiać (jak tylko kasiorka wpłynie na konto ) bo recenzje na kilku forach zebrał rewalacyjne. Slaydi chyba też je miała ale u DR tańsze hehe
__________________
http://suza87.pinger.pl/ nudzi mi się mniej bo robię pocieszne gadżety
suza87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 21:05   #47
marketka
Raczkowanie
 
Avatar marketka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 104
Dot.: Allegro.... Trzymać się z daleka????

Cytat:
Napisane przez suza87 Pokaż wiadomość
Żele silcare basic dobre Ja mam do nich primer silcare i jestem zadowolona Jedyne co mi się nie podoba ze w lampie tracą to urocze różowe zabarwienie ale jak na moje wymagania wystarczają Teraz kamuflaż będę zamawiać (jak tylko kasiorka wpłynie na konto ) bo recenzje na kilku forach zebrał rewalacyjne. Slaydi chyba też je miała ale u DR tańsze hehe
dzieki
marketka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 17:00   #48
anulavip2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3
Dot.: Allegro.... Trzymać się z daleka????

Dziewczyny allegro to tylko tak jakby pośrednik tam nawet najlepsze firmy wstawiaja swoje produkty bo chcą zarobić...... nie widze nic złego w kupowaniu tam .......
anulavip2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 09:30   #49
roksanula
Rozeznanie
 
Avatar roksanula
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 950
GG do roksanula
Dot.: Allegro.... Trzymać się z daleka????

Tak... Gorzej tylko jak trafisz na nieuczciwego sprzedawcę, który jest "przedstawicielem" danej firmy i sprzedaje podróbki.

Miałam przyjemność się ostatnio na takiego naciąć- kupiłam panel z korpusem do mojego telefonu. Pan- sprzedawca- przedstawiciel zapewniał mnie, że towar w 100% oryginalny.

Żałuję tylko, że nie wysłałam sobie go prosto do swojego domu bo bym człowieka chyba na policję zgłosiła.

Dnia nie miała ta obudowa i już farba się porysowała, pościerała... przedni panel nie pasuje idealnie...

Tak więc na allegro owszem, można kupować, ale od pewnych sprzedawców.
roksanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-17, 13:06   #50
Just:)
Zakorzenienie
 
Avatar Just:)
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6 188
Dot.: Allegro.... Trzymać się z daleka????

zgadzam się z negatywnymi opiniami o SOLEADUO. I ta ilość negatywów, która rośnie z dnia na dzień...

Czy któraś z wizażanek ma porównanie żelu Christrio kupowanego na allegro a tego z kosmeticon? I u kogo był on kupowany - kowalalicja, Pawel_Szew?
__________________
Pinterest

Edytowane przez Just:)
Czas edycji: 2009-05-17 o 13:34
Just:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 17:54   #51
martusia810
Raczkowanie
 
Avatar martusia810
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 307
Dot.: Allegro.... Trzymać się z daleka????

A ja do tej pory chwaliłam magdęszewcztk ale ostatnich kilka zamówień to jakieś nieporozumienia - nie te ozdóbki co trzeba i co gorsza te co ładniejsze było ich dosłownie trochę na dnie, a te mniej ciekawe wypełnione, nie te kolory które zamawiałam. Za pierwszym razem przymnknęłam oko, bo pomyłka każdemu może się zdarzyć, ale gdy trzeci raz z kolei sytuacja się powtórzyła stwierdziłam, że koniec naszej wspólpracy. Klientów trzeba szaować.
martusia810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 21:15   #52
Just:)
Zakorzenienie
 
Avatar Just:)
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6 188
Dot.: Allegro.... Trzymać się z daleka????

Reni nail też nie polecam. Kupiłam tam jakieś przybory na początku swojej żelowej przygody i nie były zbyt dobrej jakości...

A co z tym Christrio z allegro, macie jakieś doświadczenia?
__________________
Pinterest
Just:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 10:28   #53
asia84
Rozeznanie
 
Avatar asia84
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 594
GG do asia84
Dot.: Allegro.... Trzymać się z daleka????

Cytat:
Napisane przez marketka Pokaż wiadomość
Witam!! No.. w koncu znalazlam odpowiedni watek
Dziewczyny jestem tu nowa ale bardzo podoba mi sie Wasze forum
Mam takie pytanko dotyczace lampy 9.05. ide na kursik (przedluzanie metoda zelowa w Katowicach- Crystal Nails) i zastanawiam sie czy kupic lampke tam na miejscu, bo jest taka mozliwosc, czy moze poczekac i zamowic cos przez internet??

Co myslicie o tej lampce, bo cos mi tu nie pasuje cenowo:

tu jest z allegro:
http://www.allegro.pl/item615678081_lampa_uv_36 w_automat_lcd_suszarka_0_ 600sek.html
za 185zl

a tu taka sama tyle ze ze sklepu EF
http://www.eurofashion.com.pl/skleppliki1/kategorie.php?duzy=7099&w aluta=PLN&lang=pl
za 375zl

I zeby bylo jeszcze lepiej to na jeszcze innej stronce jest za 259 zl

http://top-nails.pl/index.php?p54,lampa-uv-lcd-36-wat-rozowa

Wiec prosze Was bardzo o rade bo macie juz jakies doswiadczenie w tych sprawach, no i moze wy wiecie co jest nie tak z tymi cenami, bo ja nie mam pojecia :conf used:

---------- Dopisano o 01:30 ---------- Poprzedni post napisano o 01:21 ----------

Chcialam jeszcze dopisac ze wcale nie zalezy mi na tej wlasnie lampie poprostu zdziwily mnie te ceny ,bo to troche dziwne ze ta sama lampa a tak rozne ceny

Przejzalam troche forum w poszukiwaniu dobrej, sprawdzonej lampki tunelowej ale linki ktore podawalyscie juz powygasaly wiec mialabym ogromna prosbe

Jakbyscie mogly to podajcie jakies aktualne linki do stronek z konkretnymi lampkami np. ktore same kupilyscie i polecacie z gory dziekuje

A tu te same lampy (w różnych kolorach) po 189zł i to w sklepie internetowym. Jak wiadomo w EF ceny są kosmiczne, a produkty tak naprawdę takie same jak w innych sklepach. http://www.goldnails.pl/index.php?k80,lampy-uv
asia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 13:12   #54
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Allegro.... Trzymać się z daleka????

podejrzanie tanie wszystko w tym sklepie
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 13:23   #55
asia84
Rozeznanie
 
Avatar asia84
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 594
GG do asia84
Dot.: Allegro.... Trzymać się z daleka????

A co w tym podejrzanego? To chyba dobrze, że jest tanio
asia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 14:05   #56
Madzzzia92
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 517
Dot.: Allegro.... Trzymać się z daleka????

POdejrzane są ceny, dlatego, ze tanie niezawsze oznacza dobre - niestety moze się trafić bubel w tym sklepie są rzeczy z Allepaznokci - żele itp... tyle zauważyłam..
Madzzzia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 11:22   #57
EMNE
Wtajemniczenie
 
Avatar EMNE
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 061
Dot.: Allegro.... Trzymać się z daleka????

Osobiście kupuję na Allegro bardzo często i wiele. Oczywiście zgadzam się z opinią że w przypadku żeli trzeba bardzo uważać i podchodzić do tego co o nich piszą z pewnym dystansem. Z kupnem form też miałam problem gdyż ciągle przychodziły z kiepskim klejem i się rozklejają. Natomiast wszystko pozostałe począwszy od wacików i pilników aż po samą lampę mam z all i bardzo sobie chwalę.
Zaczełam od kupienia przez allegro całego zestawu startowego gdzie w cenie lampy miałam mnustwo innych przydatnych rzeczy. Żeli z zestawu nie wyrzucałam tylko zużyłam je na trening zdobienia. A lampa służy mi do dziś.
EMNE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 13:12   #58
Madzzzia92
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 517
Dot.: Allegro.... Trzymać się z daleka????

Też wiele rzeczy kupuję na Allegro. Często opłaca się tam bardziej, niż w zwykkłej hurtowni..
Madzzzia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 20:20   #59
dobrarada
Zadomowienie
 
Avatar dobrarada
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Brzeszcze
Wiadomości: 1 688
GG do dobrarada
Dot.: Allegro.... Trzymać się z daleka????

Już kiedyś pisałam,
na Allegro można kupić bubel ale też i super produkt za niską kasę.

Pozwalam sobie wkleić taki mini Poradnik jak kupować na Allegro i w sklepach internetowych.

a oto krótki poradnik dla Was jak zrobić satysfakcjonujące zakupy w Internecie:

Allegro

1) Kupujcie tylko u Sprzedawców prowadzących działalność gospodarczą. Nie wspomagajcie szarej strefy, która nie tylko okrada nas wszystkich (nie płacąc podatków) ale zakupy u takich osób są obarczone wysokim ryzykiem dla Was.

Po pierwsze - osób takich nie dotyczy reklamacja, czyli nie możecie zareklamować produktu (dotyczy ich tylko rękojmia), nie dotyczy ich mozliwość zwrotu towaru bez podawania przyczyny w terminie 10 dni. Czyli jak się cos nie spodobało zawsze możecie zwrócić produkt do firmy. Tak jak u nas: nie podoba się towar, bo za mały kufer kupiłam, pędzel mi się nie podoba bo coś tam coś tam, jak to jest nieuzywana rzecz - odsyłacie i dostajecie pieniążki z powrotem. Przy osobach fizycznych takiej mozliwości nie macie. I szukać potem wiatru w polu.

Poza tym zawsze firma jest wiarygodniejsza, nie zniknie z powierzchni Ziemi, łatwo ją znaleźć, posiada adres, Zaświadczenie o wpisie do Rejestru DG, numery Regon i NIP. To nie jakaś ulotna osoba która pojawi się, otrzyma pieniążki i może nagle rozpłynąć się we mgle.

Jak staracie się o dotację z PUP - musicie okazać na wszystkie wydatki własnie Faktury Vat. Jak ktoś prowadzi salon i ma zgloszoną DG - też potrzebuje faktury Vat. Generalnie powinno się mieć jakiekolwiek dokumenty potwierdzające zakup towaru.

I jeszcze dosyć przykry aspekt takich zakupów u "szaraków" - w sytuacji gdy ktoś doniesie na takiego szaraka do Urzędu Skarbowego (a donieść może bez problemów: ma wyciąg z konta bankowego albo dowód wpłaty na konto, zachowa sobie kopertę, widzia jak na dłoni za ile ten ktoś sprzedaje i zna jego dane), wtedy nawet Klienci szaraka mają kłopoty. Dlatego, że Klienci również mogą być wezwani do złożenia wyjasnień - ile kupili, co i kiedy.

I ostateczny aspekt kryminalny - jak nie prowadzi szarak DG nie wiadomo skąd ma towar, a może ukradł? a może kupił od pasera? a każda rzecz kupiona od pasera lub złodzieja w razie wykrycia takiego przestępstwa przepada na rzecz Osoby pokrzywdzonej (okradzionej) lub na Skarb Państwa.

Więc I główna zasada: na Allegro kupujemy tylko w firmach - prowadzących DG , wystawiających faktury Vat, ewentualnie rachunki. Zawsze przed zakupem sprawdź: stronę "O mnie" - czy jest tam wymiona nazwa firmy! Czy gdziekolwiek mozna przeczytać informację o nazwie firmy do której nalezy konto na Allegro! Czy są podane nr telefonów kontaktowych itd.... Czy zaznaczona jest opcja: wystawiam Faktury Vat.

Jak nie znjadziecie tych danych - zadajcie pytanie: Czy prowadzi Pan DG? Czy wystawi mi Pan dokument? Fakturę? Rachunek? paragon?

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------

Czytajcie dokładnie opisy aukcji:
jeśli na zdjęciu jest brokat w słoiku, ale w opisie pisze wyraźnie: brokat jest pakowany w woreczki strunowe - to oznacza że dostaniecie brokat w woreczku. Dlatego, że wg regulaminu Allegro opis widniejący na aukcji jest wiążący, nie zdjęcie! Zdjęcie mozna zawsze zmienić na serwerze, ale opisu nie da się zmienić. Dlatego czytajcie opisy - DOKŁADNIE - i do końca. Nie patrzcie tylko na obrazki.

Nie kupujcie takich przedmiotów których zdjęcia są niewyraźne, lub np. przedstawione są zdjęcia żeli w słoiku - zakręconym. Skąd wiecie jak ten żel wygląda w srodku? Dzisiaj dostałam ofertę na e-mail z jednego ze sklepów w którym kiedyś robiłam zakupy. Są dostępne 4 nowe żele UV i na fotkach przedstawione są słoiki z żelami - zamknięte. No i jak one wyglądają? Tego nie wie nikt!

Uważajcie na zestawy! Często wpychane są do nich rzeczy mało przydatne lub wręcz zbędne. A rzeczy wartościowe i konieczne np. żele UV są w małych pojemnościach. Na zdjęciu widać kilka słoików z dużymi żelami ale w opisie jest wymienione ile tych żeli jest naprawdę i w jakich pojemnościach. Często na fotce są duże żele a w opisie żele 5ml.

Zwracajcie uwagę na komentarze!Zarówno na ilość, jak i na komentarze zwrotne oraz na tzw. odpowiedzi do komentarzy - zwłaszcza negatywnych. Niektórzy Sprzedawcy wystawiają tak obraźliwe i osmieszające komentarze, że nie wiadomo czy smiać się z nich czy płakać, że taką kulturę osobistą prezentują:

wklejam kilka komentarzy i odpowiedzi na negatywy jednego ze sprzedawców na Allegro, nie wiem jak Wy ale ja nie chciałabym z Tym Panem robić interesów:

NIE POLECAM - ZÓŁTODZIÓB NA ALLEGRO WYPISUJĄCY GŁUPOTY W SWOICH KOMENTARZACH ALBO BYĆ MOŻE NOWA KONKURENCJA ?

To jakaś nawiedzona osoba - być może ma wielkie kompleksy stąd jej "cudowne przemyślenia" po całej nocy - być może koszmarne sny są tego przyczyną ?

Wystawiam negatyw ponieważ na aukcji pokazane jest zdjęci paznokci w przeźroczystym pudełku a otrzymałam paznokcie w pudełku papierowym zupełnie innym jak na uakcji, tragedia! Firma nie raczy odpisywać na maile!!! Nie polecam!!!
[Odpowiedź z:czw 20 lis 2008 06:27:23 CET] TIPSY ZOSTAŁY WYSŁANE W PLASTIKOWYM PUDEŁKU - JEŚŁI KTOŚ NIE UMIE ODRÓŻNIĆ PLASTIKU OD PAPIERU TO MOŻE ZAKŁADA TEŻ PAPIEROWE TIPSY ::)))????

FIRMA DZIAD!!!!!!!!! OSZUŚCI!!!!!!!!!!
[Odpowiedź z:wto 07 paź 2008 16:26:55 CEST] xxxxxx wpłacił 21zł zamiast 25,99zł. Wysłaliśmy maile z informacją o dopłacie. Zatem albo dopłaca albo zwracamy pieniądze. A Dziada i Oszusta zobaczysz przeglądając się w lustrze. Jak masz problemy z liczeniem to wróć do przedszkola

itd......

Czy chciałybyście dostać taką odpowiedź nawet nie niesłusznie wystawiony komentarz negatywny?

Zwracajcie uwagę na podane przez Sprzedawcę:

koszty wysyłki (często bardzo zawyżone, cena przedmiotu jest dużo niższa niz u innych ale za to koszt wysyłki nienaturalnie wysoki, np. 20 zł. za paczkę pocztową czy też 10 zł. za list polecony nawet przy malutkich i lekkich rzeczach).

szybkość wysyłki - powinna byc mniej więcej w okresie 7 dni od daty zalicytowania (przy pobraniach) i 7 dni max od daty wpływu pieniędzy na konto Sprzedawcy.

płatności Allegro - bardzo korzystne dla Kupującego, może wymieniać punkty na nagrody i jest to bezpieczniejsze dla Kupującego gdyż Serwis Allegro ma wtedy 100% gwarancję dokonania zapłaty i może w razie problemów (brak wysyłki opłaconych rzeczy) zainterweniować.

Po licytacji (po zakupie na Kup Teraz)

Przeczytajcie bardzo dokładnie i do samego końca powiadomienie które otrzymałyście z Allegro od Sprzedawcy. Tam wszystko jest dokładnie opisane. Zastosujcie się do wskazówek tam zawartych.

Podpisujcie Swoje e-maile do Sprzedawcy Swoim nickiem z Allegro, imieniem i nazwiskiem. Nie spamujcie Sprzedawcy co 5 minut pytaniem: a czy moja wpłata juz weszła, a kiedy dostanę paczkę a to a tamto.... Jesli Sprzedawca sprzedaje setki przedmiotów - ma setki e-maili i nie jest w stanie odpowiadać natychmiast. Zresztą w 90% przypadków wszystkie odpowiedzi na pytania Kupujących znajdują się w opisie aukcji, albo w powiadomieniach.

Płaćcie za Swoje przedmioty za posrednictwem banków Internetowych albo w bankach tradycyjnych. Nie dokonujcie wpłat na pocztach ani w agencjach finansowych typu Mieszko i innych. Pieniądze z poczty i takich agencji potrafią wędrować na konto Sprzedawcy nawet do 14dni! A z banku wpłata jest najpóźniej w ciagu 24 godzin na koncie Sprzedawcy.

---------- Dopisano o 21:20 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------

Wybierajcie wysyłkę kurierską lub pocztową priorytetową. Koszt jest niewiele wiekszy a paczka dotrze szybciej. Ileż ja się juz nasłuchałam pretensji Klientek które wpłaciły 5,50 zł. za wysyłkę ekonomiczną (bo szkoda im było złotówkę dopłacić do priorytetu) która szła do nich tydzień.

Pamiętajcie o tym, że w przypadku gdy Wasza przesyłka zaginie na poczcie (ktoś ją po prostu ukradł), wówczas Sprzedawca może zgłosić reklamację na poczcie dopiero po 14 dniach od daty wysłania - a odpowiedź na reklamację otrzyma najwcześniej po 30 dniach od jej złożenia, czasami trwa to nawet 45 dni. W tym czasie żaden Sprzedawca nie wyśle drugiej takiej samej paczki gdyż w 80% przypadków w czasie trwania reklamacji - PACZKA CUDOWNIE ODNAJDUJE SIĘ NA POCZCIE ! W TAJNEJ TORBIE PANA ZENKA Z POCZTY, W WAGONIE, NA SORTOWNI, W SZAFIE, NA PODŁODZE W WC I NIE WIADOMO JESZCZE GDZIE.

Róbcie zakupy wczesniej niż potrzebujecie! E-handel to nie apteka! Niestety ale proces dostawy trwa w takim przypadku dłużej niż zwykłe zakupy w sklepie. Czasami są nieprzewidziane sytuacje, chwilowy brak towaru, błąd we wpłacie na konto, opóźnienie się dostawy z winy przewoźnika inne .....

Dlatego nie róbcie zakupów na ostatnią chwilę: bo własnie dzisiaj mi się skończył żel i ja potrzebuję na jutro. Nie ma takiej mozliwości i zawsze trzeba się liczyć z tygodniowym okresem od złożenia zamówienia = licytacji do dnia otrzymania paczki.

Niestety ale informacje o tym, że Ktoś ma za dwa dni pannę młodą, wyjazd za granicę, samolot do Anglii itd.... są na porządku dziennym ale nie robią na żadnym dużym Sprzedawcy wrażenia. Wszystko się musi potoczyć zgodnie z procedurą (zamówienie, wpłata, księgowania, pakowanie, wysyłka, dostawa) i żadne wyjazdy nikogo nie wzruszają, a zwłaszcza nie robią wrażenia na pracownikach Poczty Polskiej.

Dlatego nie miejcie pretensji do Sklepów i Sprzedawców - że nie rzucają wszystkiego i nie pędzą o 12 w nocy na nocną pocztę z paczuszką za 20 zł. bo Pani Iksińska własnie wyjeżdża na wczasy i potrzebuje pilnik i żel UV. I to na wczoraj potrzebuje. Branża paznokciowa to nie Izba przyjęć chirurgii urazowej.

Reasumując: Robimy zakupy wczesniej i z małym zapasem na tzw. wszelki wypadek

Sklepy Internetowe

Sprawdzajcie czy dany sklep wystawia się również na Allegro. Wówczas łatwo możecie przeczytać opinie o tym sklepie własnie na Allegro. Wiekszość sklepów internetowych sprzedaje również na tym największym portalu aukcyjnym. Łatwo zapoznać się mozna z opiniami Klientów z Allegro. Sposób obsługi i jakość towarów jest wtedy wyrażona w komentarzach.

Poszukajcie opinii o sklepie na Forach Dyskusyjnych, na Forum Wizaż, Fryzjer Net, Swiat kosmetyki i innych. Z reguły jak Klient jest niezadowolony - na pewno opisze wszystko wszędzie gdzie tylko można

Zobaczcie czy sklep ma Regulamin, przeczytajcie go dokładnie.

Poczytajcie jak wyglądają warunki płatności, szybkość dostaw, termin realizacji. Jeśli sklep ma system komentarzy - poczytajcie je. Jesli ma Forum Dyskusyjne - zarejestrujcie się i poczytajcie opinie innych Klientów.

Reszta warunków - dokładnie tak jak dotyczy to zakupów na Allegro.
dobrarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 21:38   #60
EMNE
Wtajemniczenie
 
Avatar EMNE
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 061
Dot.: Allegro.... Trzymać się z daleka????

FIU-FIU

Toż to cały podręcznik!!

Rady bardzo słuszne i przydatne ale w wielu przypadkach przestrzeganie tego wszystkiego jest raczej trudne.

Ja opieram się przede wszystkim na opiniach wizazanek o danym sprzedawcy czy produkcie oraz o jego komentarze. Myślę że już to samo eliminuje większość oszustów i naciągaczy.
EMNE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:42.