Świnki Morskie cz. II - Strona 170 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-14, 11:13   #5071
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: Sprawdzona hodowla świnek Wrocław

wizyta adopcyjna to nic strasznego, przychodzi pani siada patrzy czy nie masz węża skitranego pod łóżkiem i wychodzi, grzecznie jest zaproponować cherbatę ale te panie przeważnie nie chcą. raz byłam na wizycie przedadopcyjnej szczurków.
weszłam obejrzałam klatkę zobaczyłam czy jest bezpiecznie w pokoju, poradziłam żeby kable pochować i pousuwać ziemi i wyszłam
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-14, 20:16   #5072
korawroclaw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 34
Dot.: Sprawdzona hodowla świnek Wrocław

Mam klatkę 54x38 cm. Koleżanki swoje klatki dopasowały do rozmiarów dorosłych świnek, chciał kupić większe ale nie ma potrzeby bo świnki mają naprawdę dużo miejsca w mniej więcej takich jaką ja mam. Na 80 nie mam warunków, nie zmieści mi się do pokoju...
korawroclaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-14, 22:18   #5073
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Sprawdzona hodowla świnek Wrocław

54 to stanowczo za mała klatka
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-15, 08:50   #5074
felufela
Raczkowanie
 
Avatar felufela
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 163
Dot.: Sprawdzona hodowla świnek Wrocław

Cytat:
Napisane przez korawroclaw Pokaż wiadomość
Mam klatkę 54x38 cm. Koleżanki swoje klatki dopasowały do rozmiarów dorosłych świnek, chciał kupić większe ale nie ma potrzeby bo świnki mają naprawdę dużo miejsca w mniej więcej takich jaką ja mam. Na 80 nie mam warunków, nie zmieści mi się do pokoju...
Mają dużo miejsca ? O.o
Ta klatka się nadaje ewentualnie dla chomika, ale stanowczo nie dla świnki ! Miałam kiedyś klatkę 70 cm i w niej już było mojemu prosiakowi za ciasno, a co dopiero 50, na pewno mają dużo miejsca - tyle żeby się obrócić, a i to pewnie z trudem.

Przecież ta klatka ma szer 38 cm - a świnka dorasta do długości 30 cm, więc jak ma mieć dużo miejsca ??

Naprawdę, jeśli nie masz warunków dla świnki, to z niej zrezygnuj i nie męcz zwierzaka, nie piszę tego złośliwie, ale świnka będzie się męczyć - nie dość, że sama, to jeszcze na tak małej przestrzeni.
Pomyśl nad jakimś innym zwierzakiem, jeśli nie możesz zapewnić odpowiednich warunków śwince.
To, że świnka nie jest duża, to nie znaczy, że nie potrzebuje ruchu i przestrzeni, to są żywe i aktywne zwierzątka.

Edytowane przez felufela
Czas edycji: 2014-05-15 o 08:56
felufela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-04, 12:10   #5075
dominikahh
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikahh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 651
Dot.: Sprawdzona hodowla świnek Wrocław

Cytat:
Napisane przez felufela Pokaż wiadomość
Mają dużo miejsca ? O.o
Ta klatka się nadaje ewentualnie dla chomika, ale stanowczo nie dla świnki ! Miałam kiedyś klatkę 70 cm i w niej już było mojemu prosiakowi za ciasno, a co dopiero 50, na pewno mają dużo miejsca - tyle żeby się obrócić, a i to pewnie z trudem.

Przecież ta klatka ma szer 38 cm - a świnka dorasta do długości 30 cm, więc jak ma mieć dużo miejsca ??

Naprawdę, jeśli nie masz warunków dla świnki, to z niej zrezygnuj i nie męcz zwierzaka, nie piszę tego złośliwie, ale świnka będzie się męczyć - nie dość, że sama, to jeszcze na tak małej przestrzeni.
Pomyśl nad jakimś innym zwierzakiem, jeśli nie możesz zapewnić odpowiednich warunków śwince.
To, że świnka nie jest duża, to nie znaczy, że nie potrzebuje ruchu i przestrzeni, to są żywe i aktywne zwierzątka.
Zgadzam się. Ja miałam nie za dużą klatkę i w niej dwie świnki, które zresztą nawet nie chciały biegać po pokoju zbytnio, mimo że klatka była zawsze otwarta. Teraz mam zbudowaną zagrodę a w niej 3 świnki i od razu widać, że są o wiele szczęśliwsze

Miałam mniejszą klatkę ze względu na to, że nie miałam za co kupić większej, a zbudowanie samemu było zbyt skomplikowane, jednak dogadałam się z TŻ i to on przy mojej pomocy zrobił zagrodę 120x80, prawie że otwarta przestrzeń, planujemy dorobić piętro. Brudzi się bardziej, trzeba codziennie pare razy sprzątać kupki, wydawać więcej pieniędzy na jedzonko i i żwir ale najważniejsze jest szczęście świniaków.

Jeśli nie masz warunków to daruj sobie. Nie masz miejsca na większą klatkę ? A siano, żwir/trociny, jedzenie też zajmują miejsce Jeśli nie ma kasy - najlepiej zrobić samemu Ale jest też duuużo innych, mniejszych zwierzątek, które tak samo zasługują na miłość i klatka która masz starczy im.

Problem jeszcze z tym, że świnki są stadne. Może się myle w sumie, ale chyba każde zwierze lepiej trzymać z innym, czy nie ?

Po co brać zwierzaka, żeby się męczył i nudził.
__________________
i'm in the middle of nothing and it's where i want to be.
dominikahh jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-04 13:10:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:13.