Nietypowe rumieńce ;( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-10, 10:18   #1
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Exclamation

Nietypowe rumieńce ;(


Mam jakiś nietypowy problem. Mam cerę naczynkową, ale delikatnie, stosowałam koncentrat Farmony + filtr i było ok. Od końca sierpnia zaczął się problem. Kupiłam sobie inneov i okazało się, że mam po nim napady gorąca, również ujawniające się na twarzy. Przestałam go stosować. Kupiłam Diroseal, niby po miesiącu widziałam różnicę, ale niestety musiałam przestać go stosować bo filtr mnie pozapychał. Miałam miesiąc przerwy, grudki poznikały, choć nadal miejscami mam po nich zaczerwienienie. Byłam u dermatologa, ale dowiedziałam się, ze naczynka nie robią w ciągu tygodnia i że mój rumień na naczynka nie wygląda. Dodam, że czasem swędzi mnie twarz, czasami, ale rzadko szczypie.

Na naczynka stosowałam/stosuję: koncentrat Farmony z rutyną/wit. K3%, krem z tej samej serii na noc, filtr Oriflame spf 30, Diroseal (teraz znów robię przerwę)

Macie jakieś pomysły co to może być?
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 15:33   #2
blebleble22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 948
Dot.: Nietypowe rumieńce ;(

Nie chcę Cię straszyć, nie jestem specjalistką, ale może poczytaj sobie o trądziku różowatym. Też mam tendencję do naczynek, a rok temu na wiosnę pojawiły mi się na policzkach małe, czerwone krostki. Na szczęście znikły dzięki kremowi na naczynka, jednak zaczęłam zastanawiać, czy to może nie ten trądzik. Myślę, że może powinnaś pogadać z jeszcze jednym dermatologiem, może coś poradzi. Trzymaj się
blebleble22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 15:41   #3
TatteredAndTorn
Zadomowienie
 
Avatar TatteredAndTorn
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Las Vegas!
Wiadomości: 1 179
Dot.: Nietypowe rumieńce ;(

A może to alergia? Np. jeśli masz nową pościel, lub zmieniłaś proszek do prania lub nawet szampon. Mnie ostatnio po szamponie (Clear) niesamowicie szczypała twarz! A głowa nie. Sprawdź, czy na coś, co używasz nie masz alergii. Odstaw jakieś nowe kosmetyki czy coś i zobaczy czy coś da.
__________________
Kto się psztyka, ten sie bzyka!
TatteredAndTorn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 18:03   #4
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Nietypowe rumieńce ;(

No ja też się zastanawiam nad alergią zwłaszcza, że od 3-4 miesięcy katar mi się nasilił. Krostki obecnie też mam, ale schodzą po cicaplaście LPR. Postaram się przez jakiś czas stosować taką uproszczoną pielęgnację, zobaczymy, co będzie. Any more ideas?
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 15:46   #5
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Nietypowe rumieńce ;(

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Mam jakiś nietypowy problem. Mam cerę naczynkową, ale delikatnie, stosowałam koncentrat Farmony + filtr i było ok. Od końca sierpnia zaczął się problem. Kupiłam sobie inneov i okazało się, że mam po nim napady gorąca, również ujawniające się na twarzy. Przestałam go stosować. Kupiłam Diroseal, niby po miesiącu widziałam różnicę, ale niestety musiałam przestać go stosować bo filtr mnie pozapychał. Miałam miesiąc przerwy, grudki poznikały, choć nadal miejscami mam po nich zaczerwienienie. Byłam u dermatologa, ale dowiedziałam się, ze naczynka nie robią w ciągu tygodnia i że mój rumień na naczynka nie wygląda. Dodam, że czasem swędzi mnie twarz, czasami, ale rzadko szczypie.

Na naczynka stosowałam/stosuję: koncentrat Farmony z rutyną/wit. K3%, krem z tej samej serii na noc, filtr Oriflame spf 30, Diroseal (teraz znów robię przerwę)

Macie jakieś pomysły co to może być?
Stresujesz się? Czy rumień ma tendencję do wychodzenia po "ciężkim dniu", wieczorami, po zjedzeniu gorącego/pikantnego jedzenia? Chorujesz na coś? Czy rumień wychodzi na policzkach, jest mocny, wręcz sinawy i gorący?
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 21:24   #6
kas1815
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 47
Dot.: Nietypowe rumieńce ;(

To w takim razie ja także mam pytanie.
Zawsze miałam rumieńce na policzkach i szczerze mówiąc nie przeszkadzało mi to jakoś bardzo.
Taka moja uroda i tyle.
Ale od pewnego czasu pojawiają się na mojej twarzy takie jakby czerwone plamki, które wyglądają na wysypkę (według mnie).
Wiem, że powinnam udać się z tym do dermatologa.
Najdziwniejsze jest to, że pojawiły mi się one trzy razy (dzisiaj ten ostatni-najbardziej rozpoznawalny). Nie wiem czy to przypadek, ale czy np moja skóra może mieć alergie na kosmetyk mojego chłopaka? Wydaje mi się , ze gdyby tak było to ta 'wysypka' występowałaby za każdym razem ,gdy się spotykamy a nie raz na trzy tygodnie.
Albo, czy jest mozliwe ze w momencie kiedy jego kosmetyk wchodzi w reakcje z woda i dociera na moja skore, mnie to zakaża?
Kurcze, nawet nie wiem, czy udac sie z tym do dermatologa, czy zdać się na wapno..
Czy dermatolog w ogole moze podac jednoznaczna opinie na co jestem uczulona?
Pozdrawiam wszytskie wizażystki.
kas1815 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 09:37   #7
k4t3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 298
Dot.: Nietypowe rumieńce ;(

Cytat:
Napisane przez kas1815 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to przypadek, ale czy np moja skóra może mieć alergie na kosmetyk mojego chłopaka? Wydaje mi się , ze gdyby tak było to ta 'wysypka' występowałaby za każdym razem ,gdy się spotykamy a nie raz na trzy tygodnie.
Albo, czy jest mozliwe ze w momencie kiedy jego kosmetyk wchodzi w reakcje z woda i dociera na moja skore, mnie to zakaża?
Kurcze, nawet nie wiem, czy udac sie z tym do dermatologa, czy zdać się na wapno..
Czy dermatolog w ogole moze podac jednoznaczna opinie na co jestem uczulona?
Pozdrawiam wszytskie wizażystki.
Możliwe jest jedno i drugie Teoretycznie. Jeśli jesteś uczulona to dermatolog może podać diagnozę chyba tylko po testach uczuleniowych, aczkolwiek ja się tak zraziłam do dermatologów że nie zdziwiłabym się, jak poda diagnozę od razu z wejścia. Może na razie próbuj wapno? Jesli problem będzie nadal występował to wtedy do dermatologa...
k4t3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:14.