Czas spalania tłuszczu. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-17, 11:09   #1
6sweetextreme9
Raczkowanie
 
Avatar 6sweetextreme9
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 283

Czas spalania tłuszczu.


Witam
Jeśli gdzieś jest odpowiedź na moje pytanie, to wybaczcie, ale ja go osobiście nie znalazłam...
Skoro tłuszcz spala sie po 40minutach treningu, to jaką rozgrzewką poprzedzić ćwiczenia mięśni brzucha czy nóg? Ogólnie jak w domowym zaciszu zacząć tą rozgrzewkę? Moża wcześniej niż po 40 minutach przejść do aerobów? Lepiej ćwiczyć co drugi dzień, czy codziennie, jeśli chodzi o brzuch, nogi, pupę, plecy? Ogólnie cały trening? Plus dwa dni fitnessu, poza domu, w klubie. W jaki sposób to rozsądnie rozplanować?
Byłabym ogromnie wdzięczna gdyby ktoś mi pomógł, bo sama się już w tym wszystkim gubię...
Aha, znalazłam wątek dotyczący ćwiczeń i diety:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=77131

ale większość linków z tego wątku, jest nieaktualnych. Macie ich aktualne odpowiedniki? Najlepiej ćwiczeń na wew. część ud, ogólnie nóg i pośladków?

Pozdrawiam serdecznie
__________________
Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć.

Problem jest wtedy, gdy okazuje się, że nie jesteś ideałem, dla swojego ideału...

57-56-55-54-53-52-51-50
6sweetextreme9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 19:45   #2
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Czas spalania tłuszczu.

Trochę Ci się wszystko pomieszało
Teoria o tym, że tłuszcz spala się po 40 minutach wysiłku, odnosi się do ćwiczeń aerobowych czyli z tętnem na poziomie 60-75% HRmax. Ale to bardzo ogólna teoria i ile badań, tyle wyników, ja bym się tym nie przejmowała - jedne publikacje mówią o 30 minutach, inne 40, a i tak w dużej mierze jest to sprawa odżywiania i predyspozycji. Radziłabym wybrać najefektywniejsze metody spalania tłuszczu, a sam trening aerobowy się do nich nie zalicza. Raczej postaw na siłowy (ale na całe ciało, a nie na sam brzuch czy nogi) i interwałowy. No i oczywiście musisz pamiętać, że spalanie tłuszczu zależy od ćwiczeń tylko w jakichś 40%, reszta to odżywianie.
Codziennie nie ma sensu ćwiczyć tych samych partii mięśni, poszukaj wątków o planach treningowych.
Ćwiczenia na każdą partię ciała są opisane i zilustrowane na kulturystyka.pl/atlas, a także w wątkach podwieszonych u góry forum.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 08:29   #3
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Czas spalania tłuszczu.

ćwiczenia aerobikowe można wykonywać codziennie bo nie wykonujesz ich z obciążeniem dużym tylko 1-2 kg hantelkami
na siłowni generalnie co 2 dzień - tu ćwiczysz odpowiednio dobrane obciążenie zależne od stażu i siły maksymalnej
w domku rowerek taniec jako rozgrzewka albo część spalająca
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:54.