Jean Desprez, Bal a Versailles - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-24, 21:53   #1
wredziulek
Zadomowienie
 
Avatar wredziulek
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 035

Jean Desprez, Bal a Versailles


Wizażanki drogie! Bardzo proszę wszelkie opisy tego zapachu. Jakie są wasze wrażenia w związku z nim? Czy mocno wyczuwalny jest wetiwer (nie przepadam za nim )?

Jestem o krok od zakupu całej setki kompletnie w ciemno... Proszę, odwiedźcie mnie od tego pomysłu!
__________________
kosmetyki
książki
wredziulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 14:24   #2
Paulinka_S
S. Sssss. SSSSS.
 
Avatar Paulinka_S
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 125
Dot.: Jean Desprez, Bal a Versailles

jest ciężki, orientalny i przytłaczający (jak na moj nos oczywście)
__________________


Paulinka_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 16:43   #3
Mitsouko
Zadomowienie
 
Avatar Mitsouko
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 081
Dot.: Jean Desprez, Bal a Versailles

Wredziulek, jestem Bal a Versailles niezmiennie zachwycona. Są złożone, orientalne. Na mój nos wirują w nim 3 zasadnicze nuty: kwiat pomarańczy, nuta delikatnego, różanego pudru i rześko-aniamalna nuta cybetu ( delikatne kocie siuśki). W sumie są arcykobiece, miłe, pogodne, flirtujące, uwodzicielskie. Nie są zbyt silne, otoczenie wyczuwa je z dość bliskiej odległości, ale jak już wyczuje, to z zachwytu pieje. Sprawiają wrażenie nie pochodzących z XXI, ani nawet z XX wieku, ale też nie można zarzucić im staroświeckości.
Jeśli lubisz zapachy zdecydowanie kobiece, nie awangardowe, ponadczasowo eleganckie, tzw. z klasą, to Bal a Versailles powinien się Tobie spodobać.
Od pewnego czasu do Balu sięgam nader rzadko, bo to orient zbyt dla mnie łagodny i zachowawczy. Gdybyś miała na wymianę coś, i chciałabyś, to ewentualnie 60/100 BaV skłonna byłabym wymienić.
__________________

Mitsouko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 20:52   #4
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: Jean Desprez, Bal a Versailles

Cytat:
Napisane przez Mitsouko Pokaż wiadomość
Wredziulek, jestem Bal a Versailles niezmiennie zachwycona. Są złożone, orientalne. Na mój nos wirują w nim 3 zasadnicze nuty: kwiat pomarańczy, nuta delikatnego, różanego pudru i rześko-aniamalna nuta cybetu ( delikatne kocie siuśki). W sumie są arcykobiece, miłe, pogodne, flirtujące, uwodzicielskie. Nie są zbyt silne, otoczenie wyczuwa je z dość bliskiej odległości, ale jak już wyczuje, to z zachwytu pieje. Sprawiają wrażenie nie pochodzących z XXI, ani nawet z XX wieku, ale też nie można zarzucić im staroświeckości.
Jeśli lubisz zapachy zdecydowanie kobiece, nie awangardowe, ponadczasowo eleganckie, tzw. z klasą, to Bal a Versailles powinien się Tobie spodobać.
Od pewnego czasu do Balu sięgam nader rzadko, bo to orient zbyt dla mnie łagodny i zachowawczy. Gdybyś miała na wymianę coś, i chciałabyś, to ewentualnie 60/100 BaV skłonna byłabym wymienić.
A czy na jakąś odlewkę Balu mogę liczyć? Przed chwilą licytowałam miniaturkę i nie udało mi się wygrać, nie wiem kidey nadarzy sie okazja na następną, a pełnej pojemności nie chce ryzykować...
OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 20:58   #5
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: Jean Desprez, Bal a Versailles

Dodałam Bal do katalogu KWC - proszę piszcie swoje opinie, bardzo jestem ciekawa !!!
OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 23:32   #6
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Jean Desprez, Bal a Versailles

Zapach kwiatowo-orientalny, ładny, bardzo kobiecy , przyskórny, dosyć elegancki i nieco intymny.

dodałam recenzję .
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 22:43   #7
wredziulek
Zadomowienie
 
Avatar wredziulek
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 035
Dot.: Jean Desprez, Bal a Versailles

Dzięki Mitsouko mam flaszkę i jestem zachwycona... Kobieco i elegancko.
__________________
kosmetyki
książki
wredziulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-09, 10:32   #8
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: Jean Desprez, Bal a Versailles

Nie udało mi sie wylicytowac miniaturki Balu na Allegro, więc zakupiłam ją na niemieckim eBayu, bo bardzo chciałam ten zapach poznać. Przy okazji zauważyłam, że ten sprzedawca wystawiał także inny zapach Despreza - Revolution a Versailles. Zrobiłam to, co pewnie niejedna z Was by zrobiła - zakupiłam i tę miniaturkę (w końcu miniaturki nie są takie drogie, z i tak przesyłka opłacona...). Frapuje mnie to jednak, bo zgłaszając Bal do katalogu KWC napisałam, że jest to jedyny zapach Despreza - jest bowiem jedynym występującym w bazie Fragrantica.com i jedynym będącym w sprzedaży w oficjalnym sklepie internetowym Despreza, czyli Lightertown.com - więc wydało mi się to jednoznaczne. Jestem więc bardzo ciekawa, co to za zapach ta Rewolucja na Wersalu - może któraś z Was się z nim spotkała albo coś o nim wie? Na zdjęciu flakonik ma identyczny kształt co Bal, tylko zamiast reprodukcji malowidła jest jakby ... krwawa plama ? Jak tylko przesyłka dojdzie, wstawiam Rewolucję do katalogu i opisuję, a na razie czekam z niecierpliwościa na poznanie obu zapachów.
OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 10:29   #9
littleme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 5
Dot.: Jean Desprez, Bal a Versailles

Ach dostałam wczoraj 50 ml Ballu w prezencie i jestem zachwycona!!! Zapach jest przepiękny. Dokładnie tak jak mówicie, nieco starodawny, jak z innej epoki, niezwykle elegancki i subtelny. Cudownie rozwija się na skórze. Zakochałam się w nim do szaleństwa.
littleme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 23:04   #10
yumei
Zadomowienie
 
Avatar yumei
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 902
Dot.: Jean Desprez, Bal a Versailles

Cytat:
Napisane przez littleme Pokaż wiadomość
Ach dostałam wczoraj 50 ml Ballu w prezencie i jestem zachwycona!!! Zapach jest przepiękny. Dokładnie tak jak mówicie, nieco starodawny, jak z innej epoki, niezwykle elegancki i subtelny. Cudownie rozwija się na skórze. Zakochałam się w nim do szaleństwa.

witam, a mogłabyś zrobić dla mnie próbkę/odlewkę? od dawna poluję za tymi perfumami. w zamian proponuję coś z mojego wątku:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=467806
yumei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:59.