Agencja zatrudnienia - jak zacząć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-17, 07:16   #1
visa
Raczkowanie
 
Avatar visa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 32

Agencja zatrudnienia - jak zacząć?


Witajcie!
Przeglądnęłam forum i nie znalazłam tematu , który by mi odpowiedział na moje pytania.
Poczytałam sobie o tym jak założyć taką agencję , co trzeba spełnić i jakie wykształcenie mieć itd.
Jednak zastanawiam się jak taka agencja pozyskuje oferty pracy?
Czy któraś z Wizażanek miała/ma doświadczenie w takiej działalności albo wiedzę w tym temacie?
visa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 19:52   #2
maja990
Raczkowanie
 
Avatar maja990
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 345
Dot.: Agencja zatrudnienia - jak zacząć?

takich agencji jest teraz od groma...
czy to jest w ogóle opłacalne
__________________
Looking for my own way...
maja990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 07:33   #3
visa
Raczkowanie
 
Avatar visa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 32
Dot.: Agencja zatrudnienia - jak zacząć?

Cytat:
Napisane przez maja990 Pokaż wiadomość
takich agencji jest teraz od groma...
czy to jest w ogóle opłacalne
Od groma może jest ale nie wiesz tego ile jest w moim mieście Skoro jest ich tyle to wydaje mi się, że jednak opłacalne, nie sądzisz?
visa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 08:09   #4
aannuullaa
Wtajemniczenie
 
Avatar aannuullaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 750
Dot.: Agencja zatrudnienia - jak zacząć?

Cytat:
Napisane przez visa Pokaż wiadomość
Witajcie!
Przeglądnęłam forum i nie znalazłam tematu , który by mi odpowiedział na moje pytania.
Poczytałam sobie o tym jak założyć taką agencję , co trzeba spełnić i jakie wykształcenie mieć itd.
Jednak zastanawiam się jak taka agencja pozyskuje oferty pracy?
Czy któraś z Wizażanek miała/ma doświadczenie w takiej działalności albo wiedzę w tym temacie?
Znalazłam kilka podstawowych informacji odnośnie zakładania tego typu działalności :
http://www.up.podlasie.pl/default.aspx?docId=6264

Jeżeli chodzi o pozyskiwanie ofert pracy to sprawa nie jest taka prosta, musisz sama o to zadbać kontaktując się z potencjalnymi pracodawcami i przedstawiając im swoja ofertę.

Z opłacalnością też jest rożnie, wynagrodzenie, jakie otrzymujesz zazwyczaj jest prowizyjne od ilości przepracowanych przez Twoich pracowników godzin, jeżeli chcesz konkurować z dużymi agencjami musisz liczyć się z tym, że oni mogą pozwolić sobie na bardzo niskie marże, byle tylko zyskać klienta, ale oczywiście to zależy od konkurencji w twoim regionie.

No i jeszcze jedna sprawa, jeżeli będziesz chciała zatrudniać pracowników tymczasowych to do ciebie należeć będzie obsługa kadrowa i płacowa tych osób, musisz więc mieć niezbędną w tym temacie wiedzę. jeżeli z kolei będziesz chciała zajmować się tylko rekrutacją to konieczne może okazać się zatrudnienie psychologa - tylko oni mogą wykonywać niektóre z testów wymaganych przez klienta.

To chyba tyle tak na początek. Pracuję w tego typu instytucji, więc jeżeli będziesz miała jakieś pytania to pisz
__________________







aannuullaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 12:03   #5
visa
Raczkowanie
 
Avatar visa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 32
Dot.: Agencja zatrudnienia - jak zacząć?

Cytat:
Napisane przez aannuullaa Pokaż wiadomość
Znalazłam kilka podstawowych informacji odnośnie zakładania tego typu działalności :
http://www.up.podlasie.pl/default.aspx?docId=6264

Jeżeli chodzi o pozyskiwanie ofert pracy to sprawa nie jest taka prosta, musisz sama o to zadbać kontaktując się z potencjalnymi pracodawcami i przedstawiając im swoja ofertę.

Z opłacalnością też jest rożnie, wynagrodzenie, jakie otrzymujesz zazwyczaj jest prowizyjne od ilości przepracowanych przez Twoich pracowników godzin, jeżeli chcesz konkurować z dużymi agencjami musisz liczyć się z tym, że oni mogą pozwolić sobie na bardzo niskie marże, byle tylko zyskać klienta, ale oczywiście to zależy od konkurencji w twoim regionie.

No i jeszcze jedna sprawa, jeżeli będziesz chciała zatrudniać pracowników tymczasowych to do ciebie należeć będzie obsługa kadrowa i płacowa tych osób, musisz więc mieć niezbędną w tym temacie wiedzę. jeżeli z kolei będziesz chciała zajmować się tylko rekrutacją to konieczne może okazać się zatrudnienie psychologa - tylko oni mogą wykonywać niektóre z testów wymaganych przez klienta.

To chyba tyle tak na początek. Pracuję w tego typu instytucji, więc jeżeli będziesz miała jakieś pytania to pisz
Serdeczne dzięki O zakładaniu agencji poczytałam już na stronie wojewódzkiego urzędu pracy
Czy u Ciebie w agencji są osoby zajmujące się tylko doradztwem zawodowym? Czy np. osoba od rekrutacji musi także posiadać wiedzę z doradztwa?
visa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 12:19   #6
maja990
Raczkowanie
 
Avatar maja990
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 345
Dot.: Agencja zatrudnienia - jak zacząć?

Cytat:
Napisane przez visa Pokaż wiadomość
Od groma może jest ale nie wiesz tego ile jest w moim mieście Skoro jest ich tyle to wydaje mi się, że jednak opłacalne, nie sądzisz?
no wiesz, w dzisiejszych czasach ludzie często szukają pracy w internecie, gazetach czy poprzez znajomych...
ale może u Ciebie to wypali, trzymam kciuki
__________________
Looking for my own way...
maja990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 12:22   #7
aannuullaa
Wtajemniczenie
 
Avatar aannuullaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 750
Dot.: Agencja zatrudnienia - jak zacząć?

Różnie to bywa, generalnie zasada jest taka, że osoby zajmując się obsługa pracowników niższego szczebla (mam tutaj na myśli głównie pracowników fizycznych mniej lub bardziej wykwalifikowanych) zajmują się wszystkim od A do Z, natomiast jeżeli mówimy o poszukiwaniu i zatrudnianiu specjalistów, zazwyczaj każdy ma swoją działkę,tak jak mówisz
__________________







aannuullaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-20, 20:34   #8
visa
Raczkowanie
 
Avatar visa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 32
Dot.: Agencja zatrudnienia - jak zacząć?

Napisz mi jeszcze jakie główne cechy powinien posiadać taki rekruter, jakie studia skończyć najlepiej? Zastanawiam się czy iść na psychologię zaoczną czy na studia podyplomowe. Skończyłam już studia ekonomiczne.
visa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-21, 12:26   #9
aannuullaa
Wtajemniczenie
 
Avatar aannuullaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 750
Dot.: Agencja zatrudnienia - jak zacząć?

Cytat:
Napisane przez visa Pokaż wiadomość
Napisz mi jeszcze jakie główne cechy powinien posiadać taki rekruter, jakie studia skończyć najlepiej? Zastanawiam się czy iść na psychologię zaoczną czy na studia podyplomowe. Skończyłam już studia ekonomiczne.

Hmm, to wszystko zależy, na jakim typie działalności chciałabyś się skupić czy ma to być typowa praca tymczasowa, czy głównie doradztwo personalne z rekrutacja osób na "wyższe" stanowiska od specjalistów począwszy... Ja zajmuję się pracownikami tymczasowymi i podyplomowe studia z Zarządzania Zasobami Ludzkimi bardzo mi pomogły, psychologia właściwie nie jest mi potrzebna. Natomiast osoby pracujące głównie jako rekruterzy to w 90 % absolwenci psychologii, głównie z powodu sposobów rekrutacji o których ci pisałam wcześniej - te aktualnie najbardziej popularne mogą być wykonywane WYŁĄCZNIE przez psychologów...
__________________







aannuullaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-21, 19:36   #10
visa
Raczkowanie
 
Avatar visa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 32
Dot.: Agencja zatrudnienia - jak zacząć?

Cytat:
Napisane przez aannuullaa Pokaż wiadomość
Hmm, to wszystko zależy, na jakim typie działalności chciałabyś się skupić czy ma to być typowa praca tymczasowa, czy głównie doradztwo personalne z rekrutacja osób na "wyższe" stanowiska od specjalistów począwszy... Ja zajmuję się pracownikami tymczasowymi i podyplomowe studia z Zarządzania Zasobami Ludzkimi bardzo mi pomogły, psychologia właściwie nie jest mi potrzebna. Natomiast osoby pracujące głównie jako rekruterzy to w 90 % absolwenci psychologii, głównie z powodu sposobów rekrutacji o których ci pisałam wcześniej - te aktualnie najbardziej popularne mogą być wykonywane WYŁĄCZNIE przez psychologów...
A mogę widzieć gdzie skończyłaś studia podyplomowe? Zastanawiam się czy wybrać na uam czy może na ue w Poznaniu.
Troszeczkę mi się rozjaśniło Jak będę miała jeszcze jakieś pytania to dam znać
visa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 10:56   #11
aannuullaa
Wtajemniczenie
 
Avatar aannuullaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 750
Dot.: Agencja zatrudnienia - jak zacząć?

Cytat:
Napisane przez visa Pokaż wiadomość
A mogę widzieć gdzie skończyłaś studia podyplomowe? Zastanawiam się czy wybrać na uam czy może na ue w Poznaniu.
Troszeczkę mi się rozjaśniło Jak będę miała jeszcze jakieś pytania to dam znać
Jestem z Podbeskidzia i studiowałam na Uniwersytecie Śląskim, podobno świetne są także na UJ
__________________







aannuullaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-23, 08:19   #12
visa
Raczkowanie
 
Avatar visa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 32
Dot.: Agencja zatrudnienia - jak zacząć?

Na UJ to bym musiała 3/4 Polski przejechać
visa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 10:49   #13
aannuullaa
Wtajemniczenie
 
Avatar aannuullaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 750
Dot.: Agencja zatrudnienia - jak zacząć?

Cytat:
Napisane przez visa Pokaż wiadomość
Na UJ to bym musiała 3/4 Polski przejechać
czego się nie robi dla EDUKACJI

A tak na serio to myślę, ze każdy Uniwersytet ma podobną ofertę, jeżeli o podyplomówki chodzi...na UJ podobno bardziej się przykładają, ale nie oszukujmy się, nie jest to dla nich jakiś priorytet...
__________________







aannuullaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:16.