Effuniaki - staniki Ewy Michalak - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-30, 10:26   #1
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Arrow

Effuniaki - staniki Ewy Michalak


Zakładam wątek poświęcony stanikom szytym przez panią Ewę Michalak, z racji, iż zarówno na stronie zakupowej, jak i wśród stanikomaniaczek w ogóle, powstało zapotrzebowanie na miejsce, gdzie można byłoby się podzielić swoimi uwagami, opiniami i generalnie podyskutować na temat tych staników. Garstka informacji:

Zamawiać można TUTAJ

Zapowiedzi na razie nadal pojawiać się będą na SZUFLADZIE

Sposób liczenia rozmiaru inny niż normalnie- KALKULATOR

Na terenie Polski wysyłka wyłącznie kurierem DPD (11 zł przy płatności z góry, 21 zł za pobraniem). Dla klientów zagranicznych możliwość płatności via PayPal lub przelewem z góry, nie ma możliwości wysyłki za pobraniem za granicę. Koszty to odpowiednio: Europa- 20 zł, reszta świata- 26 zł, wysyłka listem poleconym (Poczta Polska). Istnieje możliwość odbioru osobistego.

Wszystkie potrzebne informacje patrz- REGULAMIN SKLEPU

Edytowane przez evelinek_r
Czas edycji: 2009-10-27 o 08:01
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 10:52   #2
mamaNiny
Zakorzenienie
 
Avatar mamaNiny
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 637
GG do mamaNiny
Dot.: Effuniaki - staniki Ewy Michalak

super wątek bo chociaż póki co wygląd effuniaków do mnie nie przemawia (nie linczujcie mnie-ale pewnie również dzięki modelce), to ciągle kusi mnie, żeby spróbować.. może jak ktoś juz jest szczęśliwym posiadaczem tego staniczka, to niech wklei foty
__________________
NINA
z zamiłowania Koronkarka

Mikołaj <3
mamaNiny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 11:22   #3
yyahyoo
O Ireno! ;-)
 
Avatar yyahyoo
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 51 047
Dot.: Effuniaki - staniki Ewy Michalak

tyle sie naczytałam o tych Effuniakach, ze takie sliczne, ze cudna konstrukcja,ze niedrogo...
narobiłam sobie tylko niepotrzebnych nadziei

Nie dosc, ze kompletnie nie przemawia do mnie sposób ich zakupu to jeszcze te kolory....
Moze jestem dziwna, ale pizamkowo-dzieciece wrozki jakos mnie nie bawia.
A jak sa modele w normalnycm kolorze to w srodku maja "niespodzianki" - dziekuje, ale wole DOKŁADNIE wiedziec jak wyglada cos so kupuję. Zwłaszcza, ze tanie nie sa, a materiały nie wygladaja na solidne i z trwałoscia moze byc problem (zdjęcia z balkonetki i inne opinie to chyba potwierdzaja)...

poczekam na sklep - moze bedzie wiecej normalnych modeli i wreszcie jakies miekkie....
chcociaz sądzac po wypowiedziach - raczej sie nie zanosi. Narazie wiec pozostane przy swoich "starych" sklepach
yyahyoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 11:25   #4
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Effuniaki - staniki Ewy Michalak

Cytat:
Napisane przez mamaNiny Pokaż wiadomość
super wątek bo chociaż póki co wygląd effuniaków do mnie nie przemawia (nie linczujcie mnie-ale pewnie również dzięki modelce), to ciągle kusi mnie, żeby spróbować.. może jak ktoś juz jest szczęśliwym posiadaczem tego staniczka, to niech wklei foty
Dokładnie, fotki bardzo mile widziane, obecnie można obejrzeć nabiustnie w katalogu staników na balkonetka.pl, ale przydałyby się i tutaj. Nikt linczował nie będzie, bo obecne prace, jak już wielokrotnie pisałam, są w większości estetycznie bardziej odpowiednie dla 12 -latek (bez obrazy), ale na w/w balkonetce dziewczyny wklejały zdjęcia staników szytych przez panią Ewę na zamówienie, kiedy jeszcze nie bylo "masowej" produkcji i to są prawdziwe cudeńka, mam nadzieję, że na jesień/zimę wyjdzie coś podobnego.

MamoNiny- dziękuję za pierwszy wpis w wątku
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 11:46   #5
Manehajera
Zakorzenienie
 
Avatar Manehajera
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Effuniaki - staniki Ewy Michalak

ja poluję na cielistego effuniaka w rozmiarze 70DD, gdy spytałam bodajże Pani Uli kiedy się można ich spodizewać odparła że "jak ktoś zwróci" ...

Bez komentarza to zostawię, myślałam,że bardziej zależy im na klientach, widocznie się pomyliłam a obiecanych straplessów jak nie było tak nie ma więc przerzucam się na Freyę.
Manehajera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 12:12   #6
vielleicht
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 472
GG do vielleicht
Dot.: Effuniaki - staniki Ewy Michalak

To ja może jako pierwsza wkleję swojego Effuniaka
Zdobyłam go fuksem, po prostu napisałam do sekretariatu, czy przypadkiem ktoś nie oddał takiego modelu w takim rozmiarze. Również nie odpowiada mi forma zakupu, żeby dziewczyny musiały się zabijać o stanik.
Podobnie jak wielu dziewczynom, nie podoba mi się 'estetyka' niemal wszystkich modeli. Jestem znana z tego, że mimo młodego wieku (:P), lubię ubierać się w klasyczne i eleganckie stroje, więc taką samą chciałabym mieć bieliznę. Nie wyobrażam sobie misiów, kotków czy krówek na staniku. Albo jakiegoś 'artystycznego misz-maszu' czyt. kropki + kratka + kwiatki na jednym biustonoszu i jeszcze podszewka w domki. Powiedziałabym, że ta kolekcja powinna mieć jakiś dopisek teen, generalnie raczej dla nastolatek, trochę infantylne IMO.
Poza tym takie 'pseudoniespodzianki' w postaci zabawkowych podszewek są dla mnie nie na miejscu. Chcę wiedzieć, co kupuję. Mam w głowie podobną myśl, jak moooniaaaa: sypialniana sytuacja, dziewczyna zrzuca stanik a tam misie. Mało zmysłowe

Co do konstrukcji, to przyznaję, że jest dobra. W żadnym innym staniku mój biust nie wyglądał tak dobrze. Poza tym jest wygodny.
Jeżeli chodzi o zachowanie w praniu, to po ok. 10 praniach wygląda dobrze. Jedynie różyczka na mostku nieznacznie zafarbowała po 1. praniu, ale nie chciałam już z tego robić sensacji, wymieniać, cudować...

Dodałam zdjęcia. Takie same wystawiłam na balkonetce, teraz wygląda nieco inaczej (brak dziobów po praniu) i już powoli wyrastam. W ciągu godziny obfotografuję dokładniej.

Chciałam jeszcze skrytykować kalkulator, który w wielu przypadkach wyznacza błędny rozmiar. Rozumiem, że tabele i kalkulatory to tylko punkt wyjścia, ale chyba dla wielu z nas bardziej kompatybilny jest pierwszy sposób wyznaczania rozmiaru.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg real.jpg (90,2 KB, 1233 załadowań)
__________________
"Zanotuj: nigdy nie powinienem w siebie wątpić."
Dr House
vielleicht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 12:20   #7
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: Effuniaki - staniki Ewy Michalak

ja poproszę zdjęcia detali i wnętrza, bo z wierzchu wiadomo jak wygląda a w środku niespodzianki
simeri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-30, 12:24   #8
vielleicht
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 472
GG do vielleicht
Dot.: Effuniaki - staniki Ewy Michalak

Tak, dokładnie nad takimi zdjęciami właśnie ślęczę
__________________
"Zanotuj: nigdy nie powinienem w siebie wątpić."
Dr House
vielleicht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 12:59   #9
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Effuniaki - staniki Ewy Michalak

Mi kalkulator dobrze wyznaczył rozmiar
Taki noszę i jest dla mnie idealny.
Ale te staniki jak dla 12-latki
Czekam na coś bardziej, hm, seksownego
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 13:13   #10
vielleicht
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 472
GG do vielleicht
Dot.: Effuniaki - staniki Ewy Michalak

Wybaczcie jakość zdjęć: mój aparat to katastrofa.
Widoczny jest zafarbowany materiał pod różyczką, nierówności wewnątrz miski i punktowe zmechacenie obwodu na ostatnim zdjęciu. Jak na częstotliwość użytkowania, wygląda IMO dobrze.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0508.jpg (144,6 KB, 365 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0509.jpg (67,5 KB, 295 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0498.jpg (28,1 KB, 378 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0504.jpg (67,3 KB, 233 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0510.jpg (26,3 KB, 222 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0502.jpg (26,8 KB, 446 załadowań)
__________________
"Zanotuj: nigdy nie powinienem w siebie wątpić."
Dr House

Edytowane przez vielleicht
Czas edycji: 2009-07-30 o 13:37 Powód: literówka
vielleicht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 15:40   #11
Meier Link
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 323
Dot.: Effuniaki - staniki Ewy Michalak

Nie śledzę wątków stanikowych, więc proszę mnie nie bić ;-) Skorzystałam z tabeli umieszczonej w stanikowym wątku i wyliczyłam, że nosze dobry rozmiar, choć wcześniej nie przywiązywałam do tego większej wagi. Pierwszy raz przeczytałam tutaj o Effuniakach. Staniki ładne, ale widywałam takie w sklepach. Cena dla mnie wysoka, bo kupuję sporo tańsze, a jestem zadowolona z jakości, a zwłaszcza z wygody. Mimo, że mam bardzo mały rozmiar i nie wszędzie mogę coś znaleźć, już w sklepach ze średniej półki bez problemu się zaopatruję. Co jest w tych stanikach takiego, że warto o nie zabiegać, bo z tego, co widzę, jest dużo chętnych i pani, która je szyje, może przebierać w klientkach?
Meier Link jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-30, 15:52   #12
vielleicht
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 472
GG do vielleicht
Dot.: Effuniaki - staniki Ewy Michalak

Ciężko tak w skrócie napisać, ale spróbuję. Głównie chodzi o to, że staniki te mają bardzo dobrą konstrukcję. Piersi wyglądają w nich naprawdę świetnie (oczywiście trochę generalizuje, bo zdarza się, choć rzadko, że dziewczyny nie są zachwycone). Kobiety noszące odpowiedni rozmiar stanika (wąski obwód + odpowiednia miseczka) często narzekają a to na szerokie fiszbiny, a to na wysokie miski, duże zabudowanie, wysoki mostek, 3-haftkowe zapięcie, szerokie ramiączka lub po prostu źle wyprofilowaną miskę, która spłaszcza czy nie zbiera biustu itp. Ewa Michalak postarała się poprawić te błędy konstrukcyjne. Ponadto staniki występują u niej w bardzo szerokiej rozmiarówce, większość kobiet się w niej mieści.

Meier Link- tak z ciekawości: jakie masz wymiary?
__________________
"Zanotuj: nigdy nie powinienem w siebie wątpić."
Dr House
vielleicht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 15:59   #13
estre
Zakorzenienie
 
Avatar estre
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 307
Dot.: Effuniaki - staniki Ewy Michalak

Mam dwa na razie.
Oba plunge. Jeden pomarańczka, jeden cielisty.
Świetne są. Leżą idealnie. Mogę nosić w kółko.
Teraz poluję na straplessa
__________________
http://anydalla.blogspot.com
estre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 16:04   #14
Meier Link
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 323
Dot.: Effuniaki - staniki Ewy Michalak

Ja noszę 70 A, moje 2 ostatnie biustonosze są z Atlantica i zakochałam się w tej marce. Są super wygodne, nawet, jak przed okresem bolą mnie piersi. Lubię w tych stanikach, że mają wsytarczająco szerokie fiszbiny, które obejmują mi całą pierś i które wcześniej były dla mnie problemem, bo często spotykam takie małe, odstające miski. Wcześniej zwykle nie miałam objętej całej piersi, za to miska była w połowie pusta. Mój ostatni stanik jest gładki, cielisty i niewidoczny spod ubrania, noszę go ciągle, bo jest wygodny i właśniwie nie potrzebowałabym już niczego innego, gdyby nie konieczność prania. Jeszcze jak mam potrzebę ładnie wyglądać, to ubieram coś koronkowego.
Meier Link jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 16:38   #15
vielleicht
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 472
GG do vielleicht
Dot.: Effuniaki - staniki Ewy Michalak

Chodziło mi o wymiary Twoje (ciasno pod biustem i luźno w). Zboczenie stanikowe
Też kiedyś nosiłam atlantica, ale odkryłam, że nie mieszczę się w rozmiarówce niestety
__________________
"Zanotuj: nigdy nie powinienem w siebie wątpić."
Dr House
vielleicht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 17:28   #16
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Effuniaki - staniki Ewy Michalak

Ja tylko dla formalności podkreślę, że rozmiarówka effuniaków jest nietypowa. W tych stanikach nie należy zaniżać obwodu.
W innych stanikach należy zaniżyć obwód! Do obliczenia rozmiaru innych marek najlepiej wykorzystać kalkulator Mariski: http://www.atlastravel.nazwa.pl/mariska/

Edytowane przez agta85
Czas edycji: 2009-07-30 o 18:36
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 17:46   #17
mamaNiny
Zakorzenienie
 
Avatar mamaNiny
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 637
GG do mamaNiny
Dot.: Effuniaki - staniki Ewy Michalak

Cytat:
Napisane przez vielleicht Pokaż wiadomość
Wybaczcie jakość zdjęć: mój aparat to katastrofa.
Widoczny jest zafarbowany materiał pod różyczką, nierówności wewnątrz miski i punktowe zmechacenie obwodu na ostatnim zdjęciu. Jak na częstotliwość użytkowania, wygląda IMO dobrze.
Twój jest bardzo ładny i kobiecy taki kupiłabym bez wahania
__________________
NINA
z zamiłowania Koronkarka

Mikołaj <3
mamaNiny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 19:29   #18
Meier Link
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 323
Dot.: Effuniaki - staniki Ewy Michalak

Cytat:
Napisane przez vielleicht Pokaż wiadomość
Chodziło mi o wymiary Twoje (ciasno pod biustem i luźno w). Zboczenie stanikowe
Też kiedyś nosiłam atlantica, ale odkryłam, że nie mieszczę się w rozmiarówce niestety
Nie pamiętam wymiarów i nie bardzo mogę teraz sprawdzić, ale wtedy jak mierzyłam, to według tabelki w wątku o dobrze dobranych biustonoszach wyszło mi dokładnie pomiędzy 70 a 75 A i w sklepie ten mniejszy obwód lepiej leżał.
Też bym chciała się nie mieścić, marzenie ...
Meier Link jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 19:32   #19
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Effuniaki - staniki Ewy Michalak

Nie mogło Ci wyjść pomiędzy 70A a 75A.
70A jest na 83cm w biuście, 75A jest na 88cm w biuście.
70A ma miseczki mniejsze niż 75A. Miseczki podobne do tych w staniku w rozmiarze 75A znajdziesz w stanikach o rozmiarze 70B, 70C.
Więc mogło wyjść Ci ewentualnie pomiędzy 75A a 70B/C.
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-30, 21:11   #20
Meier Link
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 323
Dot.: Effuniaki - staniki Ewy Michalak

Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość
Nie mogło Ci wyjść pomiędzy 70A a 75A.
70A jest na 83cm w biuście, 75A jest na 88cm w biuście.
70A ma miseczki mniejsze niż 75A. Miseczki podobne do tych w staniku w rozmiarze 75A znajdziesz w stanikach o rozmiarze 70B, 70C.
Więc mogło wyjść Ci ewentualnie pomiędzy 75A a 70B/C.
Masz rację, teraz zmierzyłam i zmniejszony obwód pod biustem to 69 a w biuście 82, czyli wychodzi coś pomiędzy 70 A a 70 B wg tej tabeli. Jest napisane, żeby biust mierzyć w miękkim staniku lub bez i uwzględniać większy obwód. Za 1. razem zmierzyłam w staniku, dzisiaj bez i tak do końca nie wiem, na ile luźno powinnam to robić, ale B też mierzyłam w sklepie i były za duże. Bardzo fajne wątki, przepraszam za robienie OT.

Edytowane przez Meier Link
Czas edycji: 2009-07-30 o 21:33 Powód: zmierzyłam jeszcze raz
Meier Link jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 06:27   #21
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Effuniaki - staniki Ewy Michalak

Co to znaczy zmniejszony obwód pod biustem?
W biuście należy się zmierzyć tak, aby go nie ściskać, ale żeby miarka przylegała do ciała i nie była na granicy spadnięcia.
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 09:20   #22
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Effuniaki - staniki Ewy Michalak

Dziewczyny, możecie wrzucić link do tej dyskusji na lobby?
Nie bywam tam wcale, nie mam konta, więc nie wiem gdzie miałabym jej szukać a chciałabym poczytać.
Samo to co napisałyście w wątku "nosimy..." brzmi tak niewiarygodnie (tzn. brak szacunku do klientek, robienie łaski), że muszę przeczytać całość!
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 09:26   #23
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Effuniaki - staniki Ewy Michalak

Cytat:
Napisane przez Jelonek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, możecie wrzucić link do tej dyskusji na lobby?
Nie bywam tam wcale, nie mam konta, więc nie wiem gdzie miałabym jej szukać a chciałabym poczytać.
Samo to co napisałyście w wątku "nosimy..." brzmi tak niewiarygodnie (tzn. brak szacunku do klientek, robienie łaski), że muszę przeczytać całość!
http://forum.gazeta.pl/forum/w,32203...tml?s=0&wv.x=1

Proszę.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 09:36   #24
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Effuniaki - staniki Ewy Michalak

Dziękuję Zobaczymy co tam nawypisywała, bo już same cytaty mnie zdenerwowały
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 09:45   #25
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Effuniaki - staniki Ewy Michalak

Cytat:
Napisane przez Jelonek Pokaż wiadomość
Dziękuję Zobaczymy co tam nawypisywała, bo już same cytaty mnie zdenerwowały
Ja miałam wrażenie, że Ewa uznała, że "atak jest najlepszą obroną", dlatego odpowiadała tak, a nie inaczej, szczególnie, że niektóe wypowiedzi kierowane do niej sa wręcz niecenzuralne, a juz na pewno nie uchodzace za kulturalne i na poziomie...
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 23:18   #26
Meier Link
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 323
Dot.: Effuniaki - staniki Ewy Michalak

Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość
Co to znaczy zmniejszony obwód pod biustem?
W biuście należy się zmierzyć tak, aby go nie ściskać, ale żeby miarka przylegała do ciała i nie była na granicy spadnięcia.
Zmniejszony to znaczy zmierzone 74-5=69, zaokrąglając w dół 65.
W biuście jak się mierzę tak bardziej ściśle, to wychodzi 82 i teraz chyba to jest dobrze zrobiłam, ale to środek cyklu i może przybyć kilka cm.
Z tabelki wynika, że mam rozmiar 65C. Dziękuję za odzew na moje posty i uświadomienie.
Meier Link jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 10:33   #27
kukimonster
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 057
Dot.: Effuniaki - staniki Ewy Michalak

Meier, w biuście się nie mierzymy ściśle!! tylko pod biustem! Jeśli masz tak bardzo ściśle pod biustem 74 to możesz tez kupować 70-tki ściśliwsze (np. masquerade).


A co do Ewy, to nie wiem jak wy, ale ja mam 2 maskaradki i są IDEALNE, żadnych wystających nitek, mechacenia się itp. A kupiłam każdą za ok 80 zł czyli mniej niż effuniak...
W ogóle w tym progrmaie "jak dobrze.." dawała ładne staniki, majteczki a tu proszę... sprzedaje masowo co innego....
kukimonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 11:44   #28
vielleicht
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 472
GG do vielleicht
Dot.: Effuniaki - staniki Ewy Michalak

mamaNiny- a dziękuję, osobiście uważam go za jeden z najfajniejszych modeli
Meier Link- a widzisz, jednak nie 70A I pamiętaj, w biuście mierzymy się luźno! Możliwe, że wyjdzie Ci około 65D, skoro ciasno masz 82. Zmierz się, kiedy będziesz miała okazję. I już się przez nas nie mieścisz w rozmiarówce atlantica

Ja jeszcze nie mam żadnej masqueradki niestety, ale poluję, poluję estetyka zdecydowanie bardziej do mnie przemawia; myślę, że po obejrzeniu 'Jak dobrze wyglądać nago', spodziewałyśmy się podobnej bielizny w Ewy sklepie. Mi osobiście najbardziej podobał się ten biało-różowo-czarny staniczek, który nosi Iwona w 5 odcinku i half-cup Lucyny z 8 odcinka
Tutaj można sobie obejrzeć fragmenty programu JDWN o bieliźnie:
http://bialelaki.pl/effuniak/
__________________
"Zanotuj: nigdy nie powinienem w siebie wątpić."
Dr House
vielleicht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 15:27   #29
nutka22
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Pół-noc
Wiadomości: 554
Dot.: Effuniaki - staniki Ewy Michalak

Większość (oprócz dwóch) to takie straszydła, że głowa mała...
nutka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 19:30   #30
Meier Link
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 323
Dot.: Effuniaki - staniki Ewy Michalak

Cytat:
Napisane przez kukimonster Pokaż wiadomość
Meier, w biuście się nie mierzymy ściśle!! tylko pod biustem! Jeśli masz tak bardzo ściśle pod biustem 74 to możesz tez kupować 70-tki ściśliwsze (np. masquerade).
Meier Link- a widzisz, jednak nie 70A I pamiętaj, w biuście mierzymy się luźno! Możliwe, że wyjdzie Ci około 65D, skoro ciasno masz 82. Zmierz się, kiedy będziesz miała okazję. I już się przez nas nie mieścisz w rozmiarówce atlantica

Z tym ciasno, to chodziło o to, żeby metr nie groził spadnięciem. Sprawdziłam też dobrze, czy na plecach mam go na tej samej wysokości, co na piersiach, bo ostatni pomiar był w nocy i mogłam to zobaczyć w szybie. Na razie będę chciała kupić angielskie 65C, czyli na polskie 65B, co napełniło mnie optymizmem, bo gdzieś kiedyś chyba widziałam jakieś 65. (Wczoraj się dowiedziałam, że polskie rozmiary są o jedną literę mniejsze, niż angielskie. ) Po przejrzeniu kilku forów mam też cichą nadzieję, że zejdą mi buły spod pach i będę miała C(D)...
Atlantic, chlip... , ale to musi iść ku dobremu.

Nie wiedziałam, że Effuniaki szyje ta pani z JDWN, do czasu, aż kliknęłam w link u kogoś. Najbardziej mi się podobał taki turkusowo-zielony, obleczony czarną siatką, a do tego gorset. Świetny.
Meier Link jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-16 11:37:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:35.