6 tydzień zagrożonej ciąży i potworny kaszel - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-02, 19:51   #1
kees26
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 504

6 tydzień zagrożonej ciąży i potworny kaszel


Witam wszystkie mamusie, przyszłe mamy i staraczki,

Długo czekałam na moment, aby móc powiedzieć: jestem w ciąży!!! Jakiś czas temu udzielałam się na forum: "Planujemy zajść w ciążę...", pragnienie zostania mamą było ogromne.13 września zrobiłam test ciążowy i wyszły mi przepiękne 2 grube kreski. Nasza radość była nieopisana, bo staraliśmy się w sumie 8 cykli. Co miesiąc marzyłam o tej chwili i w końcu nadeszła! Po kilku dniach ciążę potwierdziłam badaniem hcg z krwi. Kilka dni temu byliśmy po raz pierwszy u lekarza. USG wykazało, że to ok. 6 tydzień, maleństwo ma 3,5 mm, serduszko ładnie bije. Ale niestety usłyszeliśmy od lekarki, że nie wszystko jest ok - w jednym miejscu pęcherzyk ciążowy nie przylega całkowicie do macicy, występuje "nad ujściem wewnętrznym echo oddzielenia 1,27 cm x 0,74 cm". Lekarka próbowała mnie pocieszyć i mówiła, ze często się z tym spotykała - choć szczerze mówiąc ja w internecie nie znalazłam na ten temat żadnych informacji, a byłam tak oszołomiona tą złą wiadomością, że nie wypytałam ginekologa o żadne szczegóły. Moja radość jest przytłumiona, niepełna...Dostałam leki - luteinę i zwolnienie na 2 tygodnie - mam się baaardzo oszczędzać. Niestety, do smutku dołaczył jeszcze strach - od 3 dni mam bardzo silny kaszel, który powoduje, że "rozrywa" mi mięśnie brzucha...W systuacji, kiedy miałam się baardzo oszczędzać takie nadwyrężenie mięśni może być katastrofą...Boję się....

Mam do Was kochane pytanie, czy wiecie o co chodzi z tym"echem oddzielenia" i czy orientujecie się, czy taki straszny kaszel może pogorszyć mój stan?


Do kosza
kees26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 20:17   #2
Cosmaaaaaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: We wlasnym niebie ... :)
Wiadomości: 2 912
Dot.: 6 tydzień zagrożonej ciąży i potworny kaszel

Witaj Niestety informacja Ci nie pomoge Nie slyszalam o czyms takim ..
Mam tylko nadzieje ze wszystko bedzie dobrze, bierz te luteine i lez w lozeczku, na kaszel mozesz sprobowac jakies tabletki lub syrop np taki http://www.strefalekow.pl/product/de...na-kaszel.html
Zycze Ci zeby wszystko sie ulozylo
Cosmaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 20:18   #3
madabell
Zadomowienie
 
Avatar madabell
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 617
Dot.: 6 tydzień zagrożonej ciąży i potworny kaszel

Treść usunięta

Edytowane przez madabell
Czas edycji: 2009-10-03 o 10:06
madabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 21:37   #4
Mariola1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 19
GG do Mariola1
Dot.: 6 tydzień zagrożonej ciąży i potworny kaszel

kees26!!!

Przede wszystkim gratulacje z okazji szczęśliwego poczęcia. Trzymaj sie, napewno będzie dobrze. Ja już jestem w 31 tygodniu ciąży, chociaż na początku też było kiepsko ze wzgledu na złe ułożenie łożyska zalecono mi dużo odpoczynku i "łóżko". Skrupulatnie się dostosowałam do zaleceń lekarza - zero dźwigania, max. odpoczynku, co nie jest łatwe jak się ma w domu 5 - latkę. Naszczęście po 2 USG powiedziano mi, że już wszystko ok. Tak więc popieram - odpoczywać trzeba. Co do kaszlu - to w trakcie połowy ciązy przez mój dom przetoczyła się fala chorobowa w postaci ciężkiego przeziębienia. Wszyscy w domu brali leki, oprócz mnie rzecz jasna. Jedynymi rzeczami, które mi pomagały to były soki z malin (mojej mamy), nacieranie pleców i klatki piersiowej maściami rozgrzewajacymi (nie pamiętam nietstety jakie to były) i główny składnik któremu w moim przekonaniu zawdzieczam wyjscie z tego stanu to był Amol, który jadłam po klika kropli na cukier za kazdym razem jak mnie zrywał kaszel. Nim też sie cała smarowałam, a mój mąż stwierdzał, ze nie da sie ze mną spać bo "śmierdzę" jak kamfora od tego specyfiku. Nie wiem czy akurat to Ci pomoże, mi pomogło, ale moze ktoś jeszcze się wypowie na ten temat, więc będziesz miała szerszą alternatywę. Pozdrawiam serdecznie i zdrowiej.
Mariola1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 22:08   #5
gooha3
Zadomowienie
 
Avatar gooha3
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 193
Dot.: 6 tydzień zagrożonej ciąży i potworny kaszel

Kees

nie wem czy mnie pamiętasz, ja również udzielałam się na wątku "Planujemy..."
Ja Cię pamiętam
Gratuluje szczęśliwej nowiny
Przedewszystkim nie możesz się teraz denerwować. Tak jak pisały dziewczyny musisz się oszczędzać.
Mi mija właśnie 20 tc. Równiez nie obyło się bez problemów. Nie wiem czy to to samo, na początku tak do ok 15 tyg miałam problemy z odklejającym się łożyskiem. Powstał jakiś krwiak, krwawiłam. Ten krwiak spowodował odklejenie łożyska. Na szczęscie już jest wszytsko dobrze i wierze że u Ciebie też będzie.

Na moje problemy miałam zapisany duphaston 3x1 i zastrzyki kaprogest (w trakcie ich branie zaprzestali je produkować więc nawet nie miałam całej przepisanej dawki). Lekarz mówił że najlepszym lekarstwem jest właśnie odpoczynek i częste leżenie. Więc Ty również się stosuj

Niedawno pojawił się wątek o antybiotykach w ciąży i tam masz dużo rad jak walczyć z przeziembieniem naturalnymi sposobami.
Na kaszel ja polecam syropek z cebuli.
Będzie dobrze
__________________
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2008050301801830.png
http://www.suwaczek.pl/cache/2f1fe0a70f.png


Mareczek 24 II 2010r

Karolinka 23 VIII 2012
gooha3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 07:35   #6
zebra666
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13 062
Dot.: 6 tydzień zagrożonej ciąży i potworny kaszel

Kees gratuluję!!! Musisz być dobrej myśli i się maksymalnie oszczędzać... Na kaszelek miód, sok naturalny i cytryna. Amol też jest bardzo dobry- naparwdę pomaga. W tym wypadku wogóle psozłabym do elkarza żeby przepisał coś z tych antybiotyków dla kobiet w ciąży, bo musisz jak najszybciej pozbyć się tego kaszlu- za duże ryzyko ze sobą niesie. Trzymam kciuki
__________________



zebra666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 09:33   #7
kees26
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 504
Dot.: 6 tydzień zagrożonej ciąży i potworny kaszel

Dziękuję Wam kochane! Bardzo mnie uspokoiłyście - tego mi było trzeba.
Od razu mi lepiej.
Pozrawiam Was serdecznie!
kees26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-03, 10:01   #8
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: 6 tydzień zagrożonej ciąży i potworny kaszel

Na kaszel lekarz mi przepisał też syrop PINI - można go brać w czasie ciąży Powodzenia, będzie dobrze
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 13:38   #9
kees26
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 504
Dot.: 6 tydzień zagrożonej ciąży i potworny kaszel

Cytat:
Napisane przez gooha3 Pokaż wiadomość
Kees

nie wem czy mnie pamiętasz, ja również udzielałam się na wątku "Planujemy..."
Ja Cię pamiętam
Gratuluje szczęśliwej nowiny
Witaj Gooha! Jane, że Cię pamiętam! Cieszę sie, ze Tobie też się udało - pamiętam nasze comiesięczne oczekiwania na brak@. Dobrze, że u Ciebie już wszystko ok z dzidzią. Trzymam za Ciebie kciuki i pozdrawiam serdecznie
kees26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 14:47   #10
Gmyrelka
Wtajemniczenie
 
Avatar Gmyrelka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 2 020
GG do Gmyrelka
Dot.: 6 tydzień zagrożonej ciąży i potworny kaszel

kees nie stresuj się, na pewno wszystko będzie dobrze!! Wiele kobiet to ma i ja się do nich zaliczałam. Mój lekarz nazwał to "odklejającą się kosmówką". Dwa tygodnie leżałam w łóżku i brałam duphaston i jeszcze jakiś jeden lek, ale nie pamiętam nazwy;/ Na kontroli okazało się, że wszystko jest ok i dziś posiadam prawie 6-letnią córę, która stanowi okaz zdrowia Dodam, że teraz jestem w drugiej ciąży i sytuacja (odpukać!) się nie powtórzyła Nie martw się, wszystko będzie super i urodzisz zdrowego dzidziusia
Powodzenia, trzymam kciuki!
Gmyrelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 21:00   #11
kees26
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 504
Dot.: 6 tydzień zagrożonej ciąży i potworny kaszel

Cytat:
Napisane przez Gmyrelka Pokaż wiadomość
kees nie stresuj się, na pewno wszystko będzie dobrze!! Wiele kobiet to ma i ja się do nich zaliczałam. Mój lekarz nazwał to "odklejającą się kosmówką". Dwa tygodnie leżałam w łóżku i brałam duphaston i jeszcze jakiś jeden lek, ale nie pamiętam nazwy;/ Na kontroli okazało się, że wszystko jest ok i dziś posiadam prawie 6-letnią córę, która stanowi okaz zdrowia Dodam, że teraz jestem w drugiej ciąży i sytuacja (odpukać!) się nie powtórzyła Nie martw się, wszystko będzie super i urodzisz zdrowego dzidziusia
Powodzenia, trzymam kciuki!
Dziękuję Ci
kees26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-07, 06:17   #12
OriOri
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 171
GG do OriOri Send a message via Skype™ to OriOri
Dot.: 6 tydzień zagrożonej ciąży i potworny kaszel

gratulacje

co do twojego kaszelku - jeżleli masz uczucie drapania w gardle, ktore jakby ten kaszel lekko wywoluje zarzyj Propolki do ssania, sa to naturalne tabletki z miodu i dzikiej róży, na pewno pomogą i myślę że dzidzi nie zaszkodzą zresztą zawsze możesz zapytać farmaceuty i nie sa aż tak dorgie - ok 8-9 zł za 16 tabletek a naprawde pomagają
OriOri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 20:17   #13
gosikk_s
Zakorzenienie
 
Avatar gosikk_s
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 577
Dot.: 6 tydzień zagrożonej ciąży i potworny kaszel

Cytat:
Napisane przez kees26 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie mamusie, przyszłe mamy i staraczki,

Długo czekałam na moment, aby móc powiedzieć: jestem w ciąży!!! Jakiś czas temu udzielałam się na forum: "Planujemy zajść w ciążę...", pragnienie zostania mamą było ogromne.13 września zrobiłam test ciążowy i wyszły mi przepiękne 2 grube kreski. Nasza radość była nieopisana, bo staraliśmy się w sumie 8 cykli. Co miesiąc marzyłam o tej chwili i w końcu nadeszła! Po kilku dniach ciążę potwierdziłam badaniem hcg z krwi. Kilka dni temu byliśmy po raz pierwszy u lekarza. USG wykazało, że to ok. 6 tydzień, maleństwo ma 3,5 mm, serduszko ładnie bije. Ale niestety usłyszeliśmy od lekarki, że nie wszystko jest ok - w jednym miejscu pęcherzyk ciążowy nie przylega całkowicie do macicy, występuje "nad ujściem wewnętrznym echo oddzielenia 1,27 cm x 0,74 cm". Lekarka próbowała mnie pocieszyć i mówiła, ze często się z tym spotykała - choć szczerze mówiąc ja w internecie nie znalazłam na ten temat żadnych informacji, a byłam tak oszołomiona tą złą wiadomością, że nie wypytałam ginekologa o żadne szczegóły. Moja radość jest przytłumiona, niepełna...Dostałam leki - luteinę i zwolnienie na 2 tygodnie - mam się baaardzo oszczędzać. Niestety, do smutku dołaczył jeszcze strach - od 3 dni mam bardzo silny kaszel, który powoduje, że "rozrywa" mi mięśnie brzucha...W systuacji, kiedy miałam się baardzo oszczędzać takie nadwyrężenie mięśni może być katastrofą...Boję się....

Mam do Was kochane pytanie, czy wiecie o co chodzi z tym"echem oddzielenia" i czy orientujecie się, czy taki straszny kaszel może pogorszyć mój stan?


Do kosza
Kees, gratuluję Ci serdecznie Nie martw się, ja również na początku ciąży miałam problem z odwarstwiającą się kosmówką, poza tym przez większość ciąży plamiłam. Stresowałam się bardzo a nie było potrzeby, wszystko się dobrze skończyło a mój synek ma już 5 miesięcy. A upragnione dwie kreseczki zobaczyłam 13 września, tyle że ubiegłego roku Będzie dobrze
__________________
Ślub

ALEKS 09.05.2009 r. 2790g i 51 cm

ANIKA 05.04.2011r. 3120g i 56cm
gosikk_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 13:41   #14
joanna975
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 260
Dot.: 6 tydzień zagrożonej ciąży i potworny kaszel

Na kaszel w czasie ciąży mogę jedynie polecić Prenalen. Wiem na pewno, ze nie zaszkodzi dzidziusiowi a pomoże wyleczyć dolegliwość.
joanna975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:24.