Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-27, 22:43   #61
malgo421
Rozeznanie
 
Avatar malgo421
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 658
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Darusia Gratulacje dla przyjaciela , napewno bardzo dumny z zony i synka
malgo421 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-27, 22:44   #62
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

OLASIA a od dawna masz te bóle? mówilas juz o tym lekarzowi?

---------- Dopisano o 23:44 ---------- Poprzedni post napisano o 23:43 ----------

Teraz was zastrzele, bo Monika przytyla 32,800 , więc była jak malutki słonik
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-27, 22:48   #63
malgo421
Rozeznanie
 
Avatar malgo421
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 658
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

A to moj brzuszek 21 tydzien i wczorajsze Usg

Edytowane przez malgo421
Czas edycji: 2010-01-13 o 22:07
malgo421 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-27, 23:06   #64
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Noooooo booooooosssskiiiiiieeeeee eee

---------- Dopisano o 23:58 ---------- Poprzedni post napisano o 23:57 ----------

ja juz zazdrszcze , a ja swojego za 2 tyg zobacze dopiero

---------- Dopisano o 00:06 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:58 ----------

No nic, ja uciekam sie połozyc bo moi faceci( mąż i kacper) musza sobie porozmawiac i dzien poopowiadac wiec życzę milej nocki ;-) buziakiii
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-27, 23:09   #65
malgo421
Rozeznanie
 
Avatar malgo421
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 658
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

A ja nastepny raz zobacze mojego maluszka jak go urodze To bylo moje ostatnie Usg
Ja tez juz zmykam pozno sie zrobilo , kolorowych snow!!!!

Edytowane przez malgo421
Czas edycji: 2009-11-27 o 23:13
malgo421 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-28, 03:16   #66
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

serio? ja to jeszcze wiele razy zobacze mojego na sczescie, z 5 przynajmniej.

---------- Dopisano o 03:59 ---------- Poprzedni post napisano o 03:58 ----------

tak wlasnie u mnie wyglada noc. Kiedy kladlam sie juz spac i bylo mi tak fajnnie, ma jechal do pracy i popsul mu sie samochod wiec musialam go niestety odwiesc, dziekuje, pospane, ide teraz spac moze uda mi sie usnac choc nasza godzina snu juz dawno minela niestety a jest w sumie 4 rano

---------- Dopisano o 04:08 ---------- Poprzedni post napisano o 03:59 ----------

Mały robi sobie balange w brzuchu
A ja uciekam spać, chociaz wcale mi sie juz nie chce

---------- Dopisano o 04:11 ---------- Poprzedni post napisano o 04:08 ----------

Chcialam dodac suwaczek ale chyba nie umiem;p

---------- Dopisano o 04:16 ---------- Poprzedni post napisano o 04:11 ----------

http://www.maluchy.pl][/url]
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-28, 06:40   #67
Baobabek
Zakorzenienie
 
Avatar Baobabek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 576
GG do Baobabek Send a message via Skype™ to Baobabek
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

uf przeczytałam wsiomadziwnia co my byśmy bez Ciebie zrobiły fajnie, że mamy już 2 wątek ja poszłam spać przed 20tą wczoraj i oczywiście witam was jako pierwsza w sobotę mój tż pojechał na chwilę do pracy i zaraz ma przywieść po drodze świeżutkie chrupiące bułeczki mam dziś plan na mycie okien z tż - tzn. on będzie mył pod mój instruktarzciekawe jak to wyjdzie
Mrowaczku cieszę się, że jesteś zadowolona i że wszystko z małą dobrze
Madziwnia ja za mój śpiworek zapłaciłam 45 zł w tesco i to była normalna cena nie z promocji
dcrcon ty to chyba całe allegro wykupisz
__________________
K & I

Baobabek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-28, 07:03   #68
drcron
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 410
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Cytat:
Napisane przez Darusiaaaa Pokaż wiadomość
Na mnie wszyscy tak jakos wplyneli ze wczesniej sie nie kupuje, wiec ja im pokaze jak tylko pojde do sklepu to wrce jak wielbłądzica, torby nawet na plecach bede miala, no moze nie ja ale mezus:P

---------- Dopisano o 20:58 ---------- Poprzedni post napisano o 20:57 ----------

chyba tez chodzilo o to ze ja na poczatku mialam problemy, wiec sie balam bo z psychika by bylo ciezko w razie czego patrzec na te malunkie rzeczy ale teraz jak jest juz dobrze to sie wybierzemy na zakupy
ja tez mialam problemy i to ppowazne bardzo powazne ale teraz juz od dluzszego czasu jest wszystko ok to zaczelam kupowac z tym ze ja kupuje tak duzo bo ja kupuje i dla siebie i dla siostry a jak cos jest na promocji to i dla psiapsiolki tez biore choc ona dopiero na pozatku ciazy jest ale tez sie przyda

mrowak - no to juz masz kawal poteznej kobitki w swoim brzuszku no i gratuluje 100 dniowki

agnieszka09 - ja tez tak mam to znaczy podobnie dzidzia nie rusza sie caly dzien albo raz kopnie i to tak delikatnie ale to normalne ma tam teraz duzo miejsca i swobodnie moze fikac koziolki

co do tablic to mi sie tez to podoba albo naklejki na samochod z dzieciaczkiem i jego imieniem tez mnie sie podobaja

aniap - te skory to pewnie merinosy one maja wlasnie takie wasciwosci ze latem chlodza a zima grzeja ja mam kilka par butow UGG one sa wlasnie zrobione z tej welny takie bambosze ale sa rewelacyjne chodze w nich caly rok latem nawet po plazy smigam i jest mi idealnie ja pomyslalam ze takie cos by sie przydalo mojej dzidzi do wozka bo jest sprawdzone przez moja siostre tylko ze u nas kosztuje masakryczne pieniadze ciekawe czy u nich mniej

ilkia24 - co za nienormalny lekarz ale sa takie odchyly od normy mi kiedys odmowili przyjecia do szpitala to naczy konsultacji z lekarzem takiego rabanu narobilam ze mlo baby nie zabilam zeby nie moj maz to bym jej przylozyla < dobrze ze zlapal moje rece wtedy > tak ze wspolczuje i tez bym na drugi raz nie szla do innego

olasia - ja zaczelam czuc od konca 16 tygodnia ale ja to jestem odchyl od normy tak nazwala to polozna to znaczy widziec nie czuc a czuc od kolo18 ale chyba do 22 czy 24 nie ma co panikowac jesli to pierwsza ciaza co do spania i sie przewracania to tak nie mam za to strasznie boli mnie podbrzusze tak ze az mnie ten bol budzi jak spie na prawym boku nie moge sie wtedy ruszyc dopiero jak poglaskam brzuszek i sie odwroce przechodzi dzidzia wtedy tez mocno kopie - daje mi znac mowiac mamusiu to nie ta strona do spania

MadCat - bo staram sie nie kupowac ale tego brzusia nie moglam gipsowego sobie odmowic
dzisiaj mialam szalec ze sraj tasma ale obiecalam mezowi ze z lozka nie wyjde

to chyba wszystkim odpisalam teraz cos o sobie ta noc zaliczam do najgorszych w moim zyciu mlo nie umarlam tak tak maz nie wiedzial co sie ze mna dzieje pocilam sie jak dziki bąk kaszlalam jak stary gruźlik w dodatku z termometra nie spadalo 40 stopni doslownie masakra zero kontaktu ze mna bylo wypilam hektlitry herbaty < poznalam po 10 kubkach lezacych na stoliku kolo lozka > czulam taki ucisk na klatke piersiowa jak by mi slon tam siedzial czasem nie moglam zlapac oddechu a teraz czuje sie jak nowo narodzona tylko gardlo pali mnie zywym ogniem i strasznie kaszle i szkoda mi mezusia bo cala noc biedak przy mnie latal zmienial mi pizamki robil herbatke kochany moj spal moze z godzinke a teraz jeszcze na slozbe pojechal mam nadzieje ze beda mieli malo wyjazdow i odpocznie sobie choc troszke

---------- Dopisano o 08:01 ---------- Poprzedni post napisano o 07:56 ----------

Cytat:
Napisane przez malgo421 Pokaż wiadomość
A to moj brzuszek 21 tydzien i wczorajsze Usg
przecudny brzuszek a zdjecia poprostu bombowe cudne jest to jak dzidzia pcha raczke do buzki u nas takie nieksztaltne ostatnio wychodza ot takie od niechcenia

a dlaczego ostatnie usg ??

---------- Dopisano o 08:03 ---------- Poprzedni post napisano o 08:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Baobabek Pokaż wiadomość
uf przeczytałam wsiomadziwnia co my byśmy bez Ciebie zrobiły fajnie, że mamy już 2 wątek ja poszłam spać przed 20tą wczoraj i oczywiście witam was jako pierwsza w sobotę mój tż pojechał na chwilę do pracy i zaraz ma przywieść po drodze świeżutkie chrupiące bułeczki mam dziś plan na mycie okien z tż - tzn. on będzie mył pod mój instruktarzciekawe jak to wyjdzie
Mrowaczku cieszę się, że jesteś zadowolona i że wszystko z małą dobrze
Madziwnia ja za mój śpiworek zapłaciłam 45 zł w tesco i to była normalna cena nie z promocji
dcrcon ty to chyba całe allegro wykupisz
ja uwielbiam allegro i inne strony ze sklepami internetowymi ale obiecuje ze powstrzymam sie z kupowaniem chociaz do poniedzialku ciekawe czy dam rade < nnie uwzgledniajac tych aukcji co sie teraz koncza np. rozowy tygrysek >
__________________
I w taką piękną wiosnę przyleciał do nas bociek, i przyniósł maleńką dziecinę, a razem z nią - sto pociech.
Juleczka 08.04.2010
nasz mały wielki cud TP 05.11.2013

drcron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-28, 07:18   #69
catro
Rozeznanie
 
Avatar catro
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 796
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Olasia ty to sie przyznaj, czy nie za bardzo biegasz?
Ja tak miałam w nocy jak radośnie w wakacje w góry pojechałam i ekhmm ciut za bardzo się forsowałam.

Malgo421 - zgrabniutki brzuszek i bąbel dlaczegóż to ostatnie usg? drcron ty to już zdrowiałaś to jakiś Powrót Jedi czy co?

mrowak gratuluję dobrych wieści i imprezki studniówkowej

I witam wszystkie mamusie w nowym wątku
catro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-28, 08:23   #70
mrowak
Zakorzenienie
 
Avatar mrowak
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 3 256
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Dzień dobry w moją studiówkę

Drcron, to faktycznie miałaś przekichane w nocy- ciekawe co to było

Ale nie Ty jedna się namęczyłaś, chociaż ja pewnie mniej. Hasło dzisiejszego dnia u mnie to skurcze łydek. Słuchajcie, myślałam, że ścianę zacznę gryźć! Złapały mnie w nocy 4 skurcze w tę samą nogę w odstępach mniej więcej co dwie godziny- myślałam, że wyjdę z siebie i stanę obok!!!!

Zginanie nogi nie pomaga, prostowanie tym bardziej, napinanie też nie, rozluźnianie też nie, masowanie nic nie daje no i oczywiście po czymś takim trudno zasnąć, bo człowiek cały spięty. Idę czytać co robić w takich sytuacjach, bo ja już teraz ze strachem myślę o zbliżającej się nocy...
mrowak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-28, 08:32   #71
malgo421
Rozeznanie
 
Avatar malgo421
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 658
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

drcron nie zazdroszcze nocki, alez sie musialas wymeczyc bidulko. Ciesze sie ze juz lepiej
Moje zdjecia wyrazne bo pani sie postarala bo to ostatnie Usg i chciala zebym miala fajna pamiatke.
W Uk tak jest ze jak ciaza przebiega prawidlowo to ma sie tylko 2 Usg w 14 tyg i w 20 . Moglabym isc prywatnie ale ceny sa kosmiczne na polskie ok 700-1000 zloty. Jakas masakra.
malgo421 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-28, 08:35   #72
drcron
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 410
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Cytat:
Napisane przez mrowak Pokaż wiadomość
Dzień dobry w moją studiówkę

Drcron, to faktycznie miałaś przekichane w nocy- ciekawe co to było

Ale nie Ty jedna się namęczyłaś, chociaż ja pewnie mniej. Hasło dzisiejszego dnia u mnie to skurcze łydek. Słuchajcie, myślałam, że ścianę zacznę gryźć! Złapały mnie w nocy 4 skurcze w tę samą nogę w odstępach mniej więcej co dwie godziny- myślałam, że wyjdę z siebie i stanę obok!!!!

Zginanie nogi nie pomaga, prostowanie tym bardziej, napinanie też nie, rozluźnianie też nie, masowanie nic nie daje no i oczywiście po czymś takim trudno zasnąć, bo człowiek cały spięty. Idę czytać co robić w takich sytuacjach, bo ja już teraz ze strachem myślę o zbliżającej się nocy...
mnie na skurcze zawsze pomaga lykniecie tabletki magnezu i ciepla kapiel z sola morska przechodza a i jak mnie zlapie skurcz to maz wygina mi palce do tylu tak jakby chcial je pod stope schowac wtedy tez pomaga puszcza skurcz wiem co to znaczy jak lapia skurcze wiec Ci wspolczuje mnie lapaly jeszcze dlugo przed ciaza ze wzgledu na to ze mialam stojaca prace teraz troszke mniej ale tez lapia

co do mojej nocy to nie wiem moze to byl jakis przelom ?? moze teraz juz bede calkiem zdrowa ??
__________________
I w taką piękną wiosnę przyleciał do nas bociek, i przyniósł maleńką dziecinę, a razem z nią - sto pociech.
Juleczka 08.04.2010
nasz mały wielki cud TP 05.11.2013

drcron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-28, 08:42   #73
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Witam Was dziewczynki. Ale dajecie czadu, chyba niedługo pobijemy rekord w ilości postów na godzinę

Darusiaaa- czy Ty bidulko w ogóle śpisz??
malgo421- kochana, dlaczego już nie będziesz miała usg?? Wydaje mi się, że jeszcze przynajmniej raz powinna miec zrobione??
Ilkia24- tego lekarza to bym po prostu chyba przetrąciła. No co za typ. Czy on nie wie, że ciężarówki panikują 10 razy bardziej niż "normalna" osoba??
Drcron- to się bidulko namęczyłaś w nocy- no i Tż też.
mrowak- ja to doskonale znam. Skurcze łapały mnie przez jakiś czas niemal co noc po 2 ,3 razy. Po takich skurczach noga boli potem cały dzień jakby się przynajmniej 3 godziny na siłowni spędziło ćwicząc na nogi. Masakra... na szczęście (odpukać) na razie mi przeszło.

A teraz do dziewczyn, które czują ruchy dziecka (czyli prawie do wszystkich prócz mnie )- czy możecie opisać jak czuć te ruchy dziecka ale nie to bąbelkowanie tylko już kopniaki. Bo ja ostatnio zawsze rano jak się położę na plecach i położę rękę to czuje cały czas gdzieniegdzie takie uderzenia, jakby mi tam coś pełzało(?). Nie wiem jak opisać. Tylko nie wiem czy to przypadkiem nie sa ruchy jelit, bo musze powiedziec, że mam problem z załatwieniem się. Moze to jakieś gazy powodują te ruchy w brzuchu?? No bo czy możliwe żebym przegapiła to gilanie, bąbelkowanie, te muśnięcia? Tylko od razu kopniaki??
Ja już sama nie wiem co ja czuje
__________________
Weroniczka (05.04.2010r)

"Ktoś" ( tp. 3.12.2014 )
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-28, 08:42   #74
Baobabek
Zakorzenienie
 
Avatar Baobabek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 576
GG do Baobabek Send a message via Skype™ to Baobabek
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

no i z mycia okien nici deszcz kropi
wciągnęłam 2 parówki gotowane i mi teraz się chce
ile razy macie łykać magnez (te co łykają)??? bo mi kazał 3 razy dziennie po 1 tabletce...nie wiem czy to nie za dużo??
__________________
K & I

Baobabek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-28, 08:43   #75
mrowak
Zakorzenienie
 
Avatar mrowak
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 3 256
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Ja łykam magnez codziennie po 3 tabletki już chyba od 2 miesięcy, a skurcze sobie wzięły i przylazły. Strasznie jestem niewyspana i czuję, że padnę w dzień, bo nie dam rady.

Asiulek, ja coś tak myślę, że to Twój astronauta już fruwa w brzuchu. Ja chyba też przegapiłam pierwsze łaskotki, albo nie dowierzałam, że to już TO i zgoniłam na jelita właśnie. Od 21 tygodnia zaczęłam czuć wyraźniejsze skoki i chyba dopiero wtedy uwierzyłam, że to nie flaki moje

Edytowane przez mrowak
Czas edycji: 2009-11-28 o 08:46
mrowak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-28, 08:49   #76
malgo421
Rozeznanie
 
Avatar malgo421
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 658
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

asiulek no niestety nie bede miala juz wiecej okazji zobaczyc szkraba no chyba ze bedzie cos nie tak.Wiec wole juz sobie poczekac do porodu.
A z ruchami to moga to juz byc kopniaki, tylko ciezko mi to opisac,na poczatku to takie jakby pojedyncze pukanie ale takie delikatne.
malgo421 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-28, 08:51   #77
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Ja łykałam rano i wieczorem po jednej ale ostatnio jak byłam u lekarza i mówilam mu, że mam czasem kłucia to kazał mi zwiększyć dawkę i brać jeszcze w dzień. Poza tym stwierdził, że mam dość twardy brzuch i kazał dlatego też zwiększyć dawkę. Ale podobno nawet większa ilość by nie zaszkodziła.
__________________
Weroniczka (05.04.2010r)

"Ktoś" ( tp. 3.12.2014 )
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-28, 08:53   #78
Baobabek
Zakorzenienie
 
Avatar Baobabek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 576
GG do Baobabek Send a message via Skype™ to Baobabek
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Cytat:
Napisane przez mrowak Pokaż wiadomość
Ja łykam magnez codziennie po 3 tabletki już chyba od 2 miesięcy, a skurcze sobie wzięły i przylazły. Strasznie jestem niewyspana i czuję, że padnę w dzień, bo nie dam rady.
uff to dobrze że Ty też, bo już się bałam, że może od tego mnie tak brzuch bolał przez te 3 dni
co do ruchów, to ja czuję chyba od 21 tygodnia, od razu kopniaki, bo wcześniejszych bulgotań nie umiałam rozróżnić czy to to czy kiszki
__________________
K & I

Baobabek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-28, 09:04   #79
izaizula
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 504
GG do izaizula
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Witam na nowym wątku, chociaz tak juz dużo tutaj nastukałyscie ze na nowy wcale nie wygląda.

Ja tylko chciałam wtrącić jeszcze do majeranku z pierwszej strony. Otóż doktórka mojego dziecka powiedziała, że jej synowa jak jest teraz w ciazy leczy tylko parzonym majerankiem. Łyzeczka majeranku zalewasz woda i zaparzasz i sie wypija. Podobno bardzo skuteczne i ona juz jej żadnyhc innych leków nie musi przepisywać. Nie próbowałam tego jeszcze ale moze warto, bo po co się mamy faszerować jakimiś tabletami.

Co do nocnych bóli brzucha to ja tez tak mam że nie moge się obrócić z boku na bok bo mnie strasznie wszytsko boli i jak wstaje rano z łóżka. Później jest już oki.

Ja oczywiscie też to bulgotanie zganiałam na jelita i w 20 tyg od razu wyczułam kopniaki, a teraz to już masakra. Bo non stop jak nie jedno to drugie. Basia kopie w kierunku żeber a Antoś w pachwiny, az sie boję co to będzie później.

To zdjecie z 1 strony z tą nóżką słodkie ale daję 99 % że to photoshop. Nie ma takiej możliwosci ze tak przez skórę widac. Przecież dzidzia nie jest bezpośrednio pod skórą. a tutaj to taka nawet błonka nawet. Ale przyznam ze pomysł miał ktoś super.
No dobra bo próbuje nadrobić straty i przynudzam.
Miłego dzionka życze
izaizula jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-28, 09:10   #80
martuko
Wtajemniczenie
 
Avatar martuko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 140
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

i ja sie melduję w nowym watku (jaki on tam nowy jak już 3 strona...)

JA magnez biorę od samego początku ciązy i w wielkiej dawce 3x500 (tam jest jakieś 130mg czystego magnezu w jednej) Moj lekarz ma taką strategię i twierdzi że dotąd nie miał przedwczesnych porodów. A jeszcze od dwóch tygodni biorę MAterne i tam też jest magnez, pytalam specjalnie czy to nie za dużo, mówi że nie. JA bym tam sobie może badanie na poziom zrobiłą, któras z Was pisala,ze to się nie przeklada na ilość w organizmie...

RUchy, hmmm, jak ich nie czułam to też nie wiedziałam jak to będzie, ale jakpoczułam pierwsze plumkania to sie szybko przyzwyczaiłąm i już nawet nie wiem kiedy się zmieniły w takie konkretniejsze. NA początku to było tak jakby mi rybka przeplynęła, albo jakby ktoś bańki w środku puszczał, późńij takie pukanie od środka. TO pukanie teraz jest czasem intensywniejsze. Czuję też czasem jak mi isę kawałek brzuszka robi twardszy, myślę że to może dziecko się kręgoslupem ustawia do ściany brzucha i napina, dotknę, potrzymam ręką i się rozluźnia, ak jakby się usunęło. A teraz to czuuję czasem trochę nawet silniej, zdarza się że widać na zewnątrz jak uderzy od środka. Ale to na razie nie jest bolesne, delikatne takie, choć czasem dość mocno czuć.
JA sobie wytłumaczyłam, że ruchy dzieca to na pewnpo będzie to co czuję w przedniej części brzucha - tam gdzie ściana macicy dotyka skóry od środka, przecież flaczki są głęboko pod tym i nie dałoby się tutaj ich poczuć. Czasem z boku, tam gdzie czuląm że macica się kończy to już nie byłam pewna czy to nie jelita, ale ten "balonik" to na pewno dziecko. MOjke dzieciaczki mają troche mniej miejsca, niektóe ruchy to pewnie bardziej czuje brat lub siostra , ale chyba jeszcze każde w swoim woreczku wystarczająco może sie ruszać, więc też nie czuję wszystkiego. NAjczęściej czułam po lewej stronie, teraz troche też na dole, czasem po prawej. Aż jestem ciekawa USG, zapytam lekarza żeby mi pokazal na brzuchu jak są ułożone bo po ekranie to nie wiem.

a ja dzisiaj jakoś kiepskawo sie czuje, w nocy bolał mnie żołądek, nie wiem czy to nie te witaminki na noc lykane tak mnie nie męczą, muszę chyba inaczej rozłożyć dawki, tylko do południa ja najczęściej zapomniam, a potem nie chcę wszystkiego naraz łykać Zreszta ohyda to taka,że się pół godziny modlę nad tabletką, zanim to lyknę
martuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-28, 09:15   #81
MadCat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 428
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Cytat:
Napisane przez mrowak Pokaż wiadomość
Zginanie nogi nie pomaga, prostowanie tym bardziej, napinanie też nie, rozluźnianie też nie, masowanie nic nie daje no i oczywiście po czymś takim trudno zasnąć, bo człowiek cały spięty. Idę czytać co robić w takich sytuacjach, bo ja już teraz ze strachem myślę o zbliżającej się nocy...
Miałam tak samo od brania tabletek anty. Z resztą ja to miałam chyba z połowę znanych skutków ubocznych i jeszcze z 10 nowych bym mogła dodać
Ale do rzeczy: ja w takich wypadkach najmocniej jak mogę ściskam łydkę w miejscu skąd czuję największy ból. U mnie przechodziło praktycznie natychmiast.

Cytat:
Napisane przez ASIULEK_23 Pokaż wiadomość
A teraz do dziewczyn, które czują ruchy dziecka (czyli prawie do wszystkich prócz mnie )
Ja też nie czuję ale skoro u mnie dopiero 19 tydzień to nie panikuje. Wiem z USG że moje dziecko jest hiperaktywne więc może lepiej, że jeszcze nie czuję
A Ty pewnie poczujesz lada dzień, podobno nie da się tego z niczym pomylić.
__________________
Matylda
21.04.2010

MadCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-28, 09:17   #82
drcron
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 410
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Dziewczyny czy moge wziasc flegamine w syropie ?? zeby sie nie meczyc z kaszlem bo syrop z cebuli mi juz nie pomaga a moj gin nie odbiera telefonu pewnie jest na dyzurze i powiedzcie mi jeszcze czy jak wsiade w autko i pojade do szpitala to jest szansa ze cos mi dadza?? jakis antybiotyk ?? bo to mialo przejsc a czuje sie coraz gorzej znow mam temperature podniesiona 38 teraz jest czy musze czekac do poniedzialku i isc do ogolnego ?? szukalam czy gdzies u nas ogolny przyjmuje prywatnie ale sie nie doszukalam i nie wiem co mam robic jechac czy czekac nie chcialabym tez pojechac wymeczyc sie zeby ktos w rejstracji mi powiedzial ze niepotrzebnie przyjechalam
__________________
I w taką piękną wiosnę przyleciał do nas bociek, i przyniósł maleńką dziecinę, a razem z nią - sto pociech.
Juleczka 08.04.2010
nasz mały wielki cud TP 05.11.2013

drcron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-28, 09:27   #83
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Ja to chyba jakas upośledzona jestem Bo ja nie wiem już sama co ja czuje Chyba póki nie zobaczę mojego dziecka to się nie uspokoję. A usg dopiero w czwartek. Mogłabym iść już w poniedziałek ale chce iść z Tż a on w poniedziałek nie może się zwolnić z pracy, bo maja dokończenie inwerki w firmie
Chyba, że będę tak marudzić, że się zwolni A co??
__________________
Weroniczka (05.04.2010r)

"Ktoś" ( tp. 3.12.2014 )
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-28, 09:30   #84
martuko
Wtajemniczenie
 
Avatar martuko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 140
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

drcron, nie bierz żadnych leków, jeśli nie wiesz,że można je używać w ciąży. Syropy raczej wszystkie odpadają jest jakiś jeden ziołowy, ale nie pamiętam jak sie nazywa, można pewnie wygooglować.
A co do lekarza to powinna być jakaś przychodnia czynna także w weekendy, a jak nie ma to Izba Przyjeć ogólna. CHyba żeby na ginekologiczna, najwyżej CIę skierują. Czy Ty nie masz grypy czasem?

Asiulek, spokojnie. JA wlaśnie czuję ruchy i to jest teraz jakby mnie kto tak od środka szczypał, lapiąc za spory kawałek skóry od środka Śmieszne takie uczucie. Ale różnie to bywa, zależnie od tego jak dziecko jest ulożóne w środku.

Ja też mam USG w czwartek, a we wtorek pewnie uslyszę serduszka.
Dzis się zaczęłam stresować, bo mam wrażenie,że moj brzuch nie rośnie jakos regularnie.

Edytowane przez martuko
Czas edycji: 2009-11-28 o 09:33
martuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-28, 09:46   #85
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Mój brzuch też jakby stanął w miejscu

---------- Dopisano o 10:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:34 ----------

Właśnie się dowiedziałam ,że zmarła mi babcia
Ale mam dziś dzień od rana...
__________________
Weroniczka (05.04.2010r)

"Ktoś" ( tp. 3.12.2014 )
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-28, 09:52   #86
mrowak
Zakorzenienie
 
Avatar mrowak
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 3 256
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Asiulek, bardzo mi przykro...
mrowak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-28, 09:54   #87
drcron
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 410
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

moj tez nnie rosnie a dzisiaj zauwazylam ze spadlam na wadze cale 2 kg
co do grypy to nie wiem nie mam jakis takich objawow typowo grypowych chyba nie mam dreszczy nie bola mnie miesnie mam tylko temperature ale wzielam Paracetamol < bo wyczytalam ze mozna> kaszel i bol gardla reszta czyli katar juz poszedl sobie

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------

Asiulek wyrazy wspolczucia
__________________
I w taką piękną wiosnę przyleciał do nas bociek, i przyniósł maleńką dziecinę, a razem z nią - sto pociech.
Juleczka 08.04.2010
nasz mały wielki cud TP 05.11.2013

drcron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-28, 09:57   #88
martuko
Wtajemniczenie
 
Avatar martuko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 140
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

Asiulek
martuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-28, 10:00   #89
minka26
Wtajemniczenie
 
Avatar minka26
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 2 516
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

drcron biedactwo, może to rzeczywiście grypa, ja też myślę, że nie powinnaś nic sama brać... najlepiej udaj się może na pogotowie, albo podzwoń po przychodniach i popytaj co masz zrobić... kurna taka temperatura w ciąży to chyba niedobrze... trzymam kciuki, żeby cię w końcu puściło

asiulek ja obstawiam, że to ruchy dziecka, no bo ile te jelita mają się ruszać

babobabku jeszcze zdążycie umyć okna... okna nie zając

mrowak udanej studniówki

malgo421 żartujesz, że macie tylko 2 USG... a skąd potem wiedzą czy dziecko jest dobrze ustawione do porodu?? ja jestem w Irlandii, tu też nie przesadzają z USG w szpitalu, ale ma się (powinno się mieć) co najmniej 3, poza tym u nas taka mała Polska, wszędzie pełno polskich sklepów i przychodni, ceny jak się przeliczy na PL to też wychodzi drogo, ale przecież zarabiamy "po europejsku" może nie wyjdzie to 1000zł, ale z badaniem jak masz założoną kartę ciąży to 4 wizyty z USG kosztują 60euro, pozostałe 100euro. Oczywiście ceny są różne, bo można też iść za 160euro. Kurna nie wiedziałam, że w UK jest większa masakra niż tu

ja dziś szykuję M. imprezę urodzinową, wczoraj upiekłam już ciasto, teraz spadam ogarnąć siebie a potem robić sałatki...
hehe ale dziś pojem
minka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-28, 10:07   #90
drcron
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 410
Dot.: Mamusie MARCOWO-KWIETNIOWE 2010 r. CZ II

wiecie co ale ludzie na aallegro przesadzaja znow sie zdenerwowalam tyle polowalam na takiego tygryska kiedyss widzialam w katalogu z ubrankami a tu taki przekret ktos mnie podwyzsza caly czas ze masakra a jak sprawdzialm wystawione wczesniej aukcje sprzedajacego o prosze na co natrafilam ze juz raz sprzedal tego tygryska a 10 dni pozniej znow go wystawil co za oszust
moja aukcja co ja licytuje
http://www.allegro.pl/item826179709_...ra_okazja.html
i wystawiona wczesniej powiedzcie ze to nie to samo
http://www.allegro.pl/item814160893_814160893.html

przez takich sprzeedajacych zrazam sie do zakupow na allegro jak dalej tak pojdzie to przestane tam kupywac i zostana tylko zatloczone skllepy
__________________
I w taką piękną wiosnę przyleciał do nas bociek, i przyniósł maleńką dziecinę, a razem z nią - sto pociech.
Juleczka 08.04.2010
nasz mały wielki cud TP 05.11.2013

drcron jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:46.