Studia porada - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-12, 12:44   #1
Marta9080
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 15

Studia porada


Witam,jestem studentką prawa, co nie było realizacją moich marzeń, gdyz zawsze chcialam sie przede wszystkim uczyc jezykow obcych (oczywiscie nie chce pisac, ze prawo mi sie nie podoba, bo tak nie jest ), dlatego postanowilam startowac na jeszcze jeden kierunek (pokinie jest platny...) i tutaj rozpoczynaja sie moje watpliowsci co wybrac, wiec prosze o porady. Dodam jeszcze tylko,ze przez dodatkowy kierunek nie chcialabym "zawalic" prawa bo ten kierunek jest moim priorytetem, jednak chcialabym cos zrobic wiecej Pierwszy kierunek, ktorybiore pod uwage to europeistyka, plus to, ze za darmo i w ciagu 3 lat nauka kilku jezykow, czesc ocen moze bym miala przepisana z prawa, a drugi kierunek o ktorym mysle to stosunki miedzynarodowe/zarzadzanie na wsb w jezyku angielskim plus lektorat z hiszpanskiego/francuskiego/niemieckiego lub rosyjskiego, plus jest taki, ze wydaje mi sie to fajna uczelnia, jest pelno szkolen i innych zajec rozwijajacych minus: cena :P Co Wy byscie wybraly?Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc, ale jestem niezdecydowana
Marta9080 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 14:08   #2
2016062116
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 216
Dot.: Studia porada

Jeżeli żależy Ci na uczeniu się języków obcych (bo tak to zrozumiałam) to może zapisz się, po prostu, na jakiś kurs językowy, albo chodź na prywatne lekcje, a potem zrób sobie certyfikat. W ten sposób można nauczyć się kilku języków. A na europeistyce, czy na zarządzaniu będziesz miała jeszcze maaasę innych przedmiotów oprócz języka.
A jeśli już tak zależy Ci na którymś z tych kierunków to może najpierw dowiedz się, na jakim poziomie jest faktycznie prowadzona nauka języków. Mam znajomego na zarządzaniu po angielsku, prowadzonym przez wykładowców, którzy, delikatnie mówiąc, lepsi są z zarządzania niż z j. angielskiego i chłopak nie umie przeczytać poprawnie najprostszych wyrazów, np. FUTURES czyta futures, zamiast fjuczers a the biggest - de bidżest Więc proponuję się zorientować jak w praktyce wygląda nauka języków na tych kierunkach i wybrać lepszy. Choć ja wolałabym zarządzanie niż europeistykę i na jakiejś dobrej państwowej uczelni, a nie na wsb. A na jakiej uczelni jest ta Europeistyka?

EDIT- jeszcze przyszło mi do głowy, że mogłabyś studiować finanse albo ekonomię i potem specjalizować się w prawie finansowym. Jednak na specjalistów od prawa finansowego, którzy skończyli jeszcze dodatkowo finanse, zleceniodawca będzie patrzył inaczej.

Edytowane przez 2016062116
Czas edycji: 2010-04-12 o 14:24
2016062116 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 14:38   #3
Marta9080
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 15
Dot.: Studia porada

Dziekuje za odpowiedz Nie mysle wylacznie o jezykach obcych, ale o dodatkowej kwalifikacji, a jezyki bylyby dla mnie mila atrakcja Domyslam sie jaki poziom jezyka moze byc na wyzszej uczelni, dlatego troche boje sie ryzykowac, zwlaszcza, ze musialabym placic, ale z drugiej strony ta szkola o ktorej mysle ma raczej dobre opinie. Wiem, ze na europeistyce jest dobry poziom jezykow i sa to jezyki ponoc ukierunkowane specjalistycznie,w wsb to samo, ale bardziej pod bankowosc. Zadam moze inaczej pytanie: co by bylo bardziej korzystne dla prawnika, ukonczenie prywatnej szkoly czy dodatkowy kierunek panstwowy? Europeistyka jest na uamie Gdybym byla dobra z matmy wolalabym zarzadzanie na ue, ale nie dam sobie rady, w dodatku polaczenie z prawem to bylby ciezki orzech do zgryzienia, wole tym razem cos mniej wymagajacego
Marta9080 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 14:48   #4
2016062116
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 216
Dot.: Studia porada

Hmm, to ja wybrałabym jednak europeistykę, bo nie bardzo przychodzi mi do głowy jak połączyć prawo z zarządzaniem. Albo może zastanów się jeszcze nad jakimś innym kierunkiem.

Cytat:
Napisane przez Marta9080 Pokaż wiadomość
Zadam moze inaczej pytanie: co by bylo bardziej korzystne dla prawnika, ukonczenie prywatnej szkoly czy dodatkowy kierunek panstwowy?
studia na państwowej uczelni są, w/g mnie, zawsze korzystniejszym wyjściem Ale to musi być Twój wybór, sama musisz wiedzieć co chcesz robić po studiach i co lubisz.

Edytowane przez 2016062116
Czas edycji: 2010-04-12 o 14:50
2016062116 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 18:44   #5
Marta9080
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 15
Dot.: Studia porada

a masz pomysl jak polaczyc europeistykę z prawem?
Marta9080 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 18:57   #6
2016062116
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 216
Dot.: Studia porada

Możesz pracować w jakiejś instytucji unijnej na stanowisku, które wymaga znajomości zagadnien prawnych, nawet w komisji europejskiej.
2016062116 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 19:50   #7
jodame
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 910
Dot.: Studia porada

Prawa z zarządzaniem nie potrafisz połączyć?..... ;d

Europeistyka. Skoro nie kurs języka ani filologia.
jodame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-12, 20:52   #8
2016062116
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 216
Dot.: Studia porada

Cytat:
Napisane przez jodame Pokaż wiadomość
Prawa z zarządzaniem nie potrafisz połączyć?..... ;d
No, akurat nic mi nie przyszło do głowy, może poza tym, żeby otworzyć własną kancelarię i w niej "zarządzać", albo można specjalizować się w prawie biznesu. Ale Ty na pewno masz lepszy pomysł...

Edytowane przez 2016062116
Czas edycji: 2010-04-12 o 22:01
2016062116 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 10:48   #9
jodame
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 910
Dot.: Studia porada

Nie potrafię zrozumieć, co jest Twoim celem, do czego dążysz.
Cytat:
Napisane przez Marta9080 Pokaż wiadomość
zawsze chcialam sie przede wszystkim uczyc jezykow obcych
dlatego postanowilam startowac na jeszcze jeden kierunek
Cytat:
Napisane przez Marta9080 Pokaż wiadomość
przez dodatkowy kierunek nie chcialabym "zawalic" prawa bo ten kierunek jest moim priorytetem,
Chcesz się nauczyć języka i nie dołożyć sobie dodatkowych przedmiotów:
-zapisz się na kurs językowy (będziesz uczyła się ile możesz, a w razie czego niczego nie stracisz)
-idź na filologię /na język biznesu -nauczysz się jednego/dwóch języków bardzo dobrze

Cytat:
Napisane przez Marta9080 Pokaż wiadomość
europeistyka, w ciagu 3 lat nauka kilku jezykow, czesc ocen moze bym miala przepisana z prawa,
-3 języki (!) i przepisane oceny -brzmi fajnie.
Ale:- czy wiesz na jakim poziomie są te języki? (na danym kierunku/uczelni)
-chcesz nauczyć się kilku języków pobieżnie i potem ew. na własną rękę je szlifować, czy wolisz nauczyć się bardzo dobrze jednego?
Cytat:
Napisane przez Marta9080 Pokaż wiadomość
stosunki miedzynarodowe/zarzadzanie na wsb w jezyku angielskim plus lektorat z hiszpanskiego/francuskiego/niemieckiego lub rosyjskiego, plus jest taki, ze jest pelno szkolen i innych zajec rozwijajacych
-to samo: sprawdź poziom języka, nie zawsze fakt, że zajęcia są prowadzone po ang. jest gwarancją, że studenci nauczą się tego języka dobrze ;]

Z jednej strony piszesz, że chcesz nauczyć się języków i nie mieć dodatkowych zajęć, żeby nie zawalić prawa, fakt przepisania ocen z prawa jest dla Ciebie "priorytetem",
z drugiej strony porywasz się na naukę kilku (!!!) języków i cieszysz się z tego, że uczelnia oferuje masę szkoleń i innych zajęć-znajdziesz na nie czas?

Edytowane przez jodame
Czas edycji: 2010-04-13 o 19:51 Powód: przepraszam za pomyłkę z cytatami, nie wiem dlaczego tak wyszło..
jodame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 15:47   #10
Marta9080
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 15
Dot.: Studia porada

Jesli chodzi o kursy jezykowe to na takie juz chodze od liceum, planuje zdac certyfikaty. Uwazam, ze znam bardzo dobrze jezyk angielski, ale chcialabym poznac jeszcze jeden. Na europeistyce trzeci jezyk jest na 4 roku, a tak w miedzy czasie to 2. Nie napisalam,ze nie chce sobie nakladac obowiazkow,po prostu chcialabym drugi kierunek mniej wymagajacy od prawa,a na filologii z tego co sie orientuje jest pelno nauki, materialow, zreszta niepotrzebna mi filologia, bo nie chce byc nauczycielka, chodzi raczej o dodatkowe umiejetnosci, ktore bylyby atutem na rynku pracy, bo wiadomo, ze na aplikacje nie jest latwo sie dostac, dlatego trzeba rowazyc tez jakas alternatywe, co w tym zlego? Coraz bardziej sklaniam sie ku europeistyce, wsb to jednak wyzsza szkola, niewiadomo jaki tam poziom, macie moze znajomych w tej szkole?
Marta9080 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 19:58   #11
jodame
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 910
Dot.: Studia porada

Cytat:
Napisane przez Marta9080 Pokaż wiadomość
J na filologii z tego co sie orientuje jest pelno nauki, materialow, zreszta niepotrzebna mi filologia, bo nie chce byc nauczycielka, chodzi raczej o dodatkowe umiejetnosci, ktore bylyby atutem na rynku pracy
Pisząc o filologii przez myśl mi nie przeszła kariera nauczyciela. Myślałam o czymś bliższym np. tłumacza przysięgłego.. .
Prawda jest taka, że jeśli łączysz jakieś dwa kierunki, to musisz potem sama pokombinować jak możesz je wykorzystać.

Musisz wziąć pod uwagę to, jak szybko uczysz się języków, ile jesteś w stanie w tygodniu poświęcić czasu na ten drugi kierunek, czy będziesz się uczyć rzeczy przydatnych i ciekawych.

Skoro przygotowujesz się do certyfikatów, to dlaczego chcesz to zmienić? Nie chcę oczywiście odradzać Ci drugiego kierunku, ale moim zdaniem to, co teraz robisz jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

I wiesz, dla jednego "sporo nauki" to naprawdę dużo, dla drugiego niekoniecznie.. Warto popytać kilku osób -chociaż i tak nie da Ci to 100% pewności.
jodame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-16, 00:41   #12
Marta9080
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 15
Dot.: Studia porada

Nie chcę tego zmienić- do certyfikatów i tak przystąpie
Stwierdziłam, że raczej wybiorę europeistykę
Filologia wydaję mi się mało praktyczna, choć na pewno przyjemna.
Marta9080 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 09:51   #13
Marta9080
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 15
Dot.: Studia porada

wypowie się ktoś jeszcze?
Marta9080 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:53.