Opinie o pieluszkach wielorazowych - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-16, 20:19   #91
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez ela_84 Pokaż wiadomość
Bo teraz nawet wychowanie dzieci jest komercyjne. Kiedyś dziecko robiło w pieluchy przez 1,5 roku. Odkąd 'wynaleziono' pampersy dzieci chodzą w pieluchach 3 lata! Policzmy ile kosztuje jednego rodzica ta innowacja /a jednocześnie jaki jest zarobek producenta i pośredników/, ile nas kosztuje utylizacja śmieci. Na zdrowy rozum powinno się zakazać produkcji tego syfu lub przynajmniej obciążyć producentów kosztami zanieczyszczania środowiska. Póki co o ekologicznej, taniej i zdrowej alternatywie dowiaduję się z forum internetowego, a w swoim ponad 300-tysięcznym mieście nie mam ani jednego miejsca, gdzie mogę kupić pieluchy wielorazowe albo przynajmniej je obejrzeć, żeby zdecydować i mieć wybór. Nie każda przyszła mamusia ma czas siedzieć w sieci i czytać o nowinkach, większość jedzie po wyprawkę do hurtowni, a pieluszki wielo kojarzą się z tetrą, prasowaniem i przeciekaniem (co ostatecznie też jest zdrowsze dla malucha).

To dzięki marketingowi, który nazywa zamykanie pupy dziecka w folię na trzy lata i robienie pod siebie czymś naturalnym, bezpiecznym i zdrowym; zbyt wielu osobom opłaca się robić pieniądze na pampersach. Wiecie jakie są na tym marże? Co by szkodziło hurtowni połozyć obok plastików pieluszki szmaciane? Ano to, że marża mniejsza (znacznie droższe materiały i robocizna-wiadomo-handmade) i wydatek jednorazowy, a tak przy odrobinę zapracowanych rodzicach stałe źródło kasy przez 3 lata. I to jest według mnie podstawa do negatywnych opinii wszelkich 'ekspertów', bo gdyby mieli prawdziwe argumenty, np. przebadaliby pieluszki wielorazowe po praniu i znaleźli tam bakterie, to już dawno ktoś by o tym trąbił.
Lepiej bym tego nie ujęła. Twoje wypowiedzi w 100% wyrażają moją opinię więc nie będę się powtarzać, tylko napiszę jakie jeszcze pomysły wydziałabym w Twoim stosiku Oprocz one sizow ktore sprawdza sie od jakis 5-6kg to warto na poczatek miec kilka pieluszek rozmiarowych.

-kilka muślinek Imse Vimse, prefoldów lub (a nawet bardziej ) tetry bambusowej Kikko.
-dodatkowy otulacz rozmiarowy - np Imse Vimse bawełniany(do środka muśliny/tetra lub reczniczki frotowe)
-otulacz wełniany - sprawdzi sie przy podrażnionej pupie, w upały itp. Wełna ma super właściwości, oddycha, reguluje cieplo - no trzeba choć jeden mieć
-jakieś 2 chlonniejsze formowanki (np bambinex rozmiarowe)
-z rozmiarowych to super są Itti Bitti SIO - są funkcjonalne, śliczne i mega zgrabne. Mają wkłady wpinane na napki - można dokupować wkłady osobno co nieco mniejsza koszty i pozwala na 2-3 krotne uzycie pieluszki
-Close Parents bambusowe - bo chlonne bardzo. Ale to tak od 5 kg przynajmniej

-kup kilka wkladek "Sucha pielucha"


Ogolnie to dla malutkiego niemowlaka nastawialabym sie nie tyle na chlonnosc pieluszki co na jej czesta zmiane - taki maluszek siusia co chwile, ale niewielkie ilosci.

No i jesli chodzi o kwestie ekonomiczna. Warto popolować na bazarku foreum chustowego
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 20:29   #92
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość
Lepiej bym tego nie ujęła. Twoje wypowiedzi w 100% wyrażają moją opinię więc nie będę się powtarzać, tylko napiszę jakie jeszcze pomysły wydziałabym w Twoim stosiku Oprocz one sizow ktore sprawdza sie od jakis 5-6kg to warto na poczatek miec kilka pieluszek rozmiarowych.

-kilka muślinek Imse Vimse, prefoldów lub (a nawet bardziej ) tetry bambusowej Kikko.
-dodatkowy otulacz rozmiarowy - np Imse Vimse bawełniany(do środka muśliny/tetra lub reczniczki frotowe)
-otulacz wełniany - sprawdzi sie przy podrażnionej pupie, w upały itp. Wełna ma super właściwości, oddycha, reguluje cieplo - no trzeba choć jeden mieć
-jakieś 2 chlonniejsze formowanki (np bambinex rozmiarowe)
-z rozmiarowych to super są Itti Bitti SIO - są funkcjonalne, śliczne i mega zgrabne. Mają wkłady wpinane na napki - można dokupować wkłady osobno co nieco mniejsza koszty i pozwala na 2-3 krotne uzycie pieluszki
-Close Parents bambusowe - bo chlonne bardzo. Ale to tak od 5 kg przynajmniej

-kup kilka wkladek "Sucha pielucha"


Ogolnie to dla malutkiego niemowlaka nastawialabym sie nie tyle na chlonnosc pieluszki co na jej czesta zmiane - taki maluszek siusia co chwile, ale niewielkie ilosci.

No i jesli chodzi o kwestie ekonomiczna. Warto popolować na bazarku foreum chustowego
Podpisuję się, z wyjątkiem wkładek sucha pielucha. Lepiej kupić kawałek polaru i samemu pociąć na wkładki, jest taniej

Aha, polecam szczególnie Itti Bitti, jako pieluszki, ale po odpięciu wkładek mogą służyć jako otulacz do tetry czy innych wkładek.
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 20:46   #93
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Kasia.234 Pokaż wiadomość
Podpisuję się, z wyjątkiem wkładek sucha pielucha. Lepiej kupić kawałek polaru i samemu pociąć na wkładki, jest taniej

Aha, polecam szczególnie Itti Bitti, jako pieluszki, ale po odpięciu wkładek mogą służyć jako otulacz do tetry czy innych wkładek.
No wlasnie mam taki ikeowy kocyk pociety na wkładki, ale widze duza róznicę w odprowadzaniu wilgoci niz z tymi"sucha pielucha" na plus tej drugiej. Moim zdaniem wystarcza 3-4szt. Osobiscie uzywam wylacznie na noc a w dzien tylko naturalne materialy przy pupie ( synek czuje mokro).
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 06:42   #94
ela_84
Raczkowanie
 
Avatar ela_84
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Dzięki dziewczyny Będę się rozglądać i szukać tych polecanych przez Was pieluszek. A te otulacze dla noworodka - np. wełniany - to mają być takie onesize czy są jakieś rozmiarowe? Bo wełniany widziałam chyba tylko z tetro i nie było tam rozmiarów. Inne widziałam pulowe.
__________________
Tomek urodził się 8 lipca
ela_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 08:22   #95
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez ela_84 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny Będę się rozglądać i szukać tych polecanych przez Was pieluszek. A te otulacze dla noworodka - np. wełniany - to mają być takie onesize czy są jakieś rozmiarowe? Bo wełniany widziałam chyba tylko z tetro i nie było tam rozmiarów. Inne widziałam pulowe.
Otulacz wełniany rozmiarowy np Imse Vimse, Wolwikkel Amsterdam, Sckoon. Mogą być też wełniane szorty np Storchenkinder lub Disana ale mysle ze otulacz przy noworodku i lezacym niemowlaku sprawdzi sie lepiej (latwiej zalozyc).
Dla uzdolnionych - taki otulaczyk mozna wydziergac samemu. Sporo jest w sieci wzorow na takie gatki.

Otulacz tetro jest one size i reguluje sie za pomoca haftek i guziczkow. Nie mialam wiec trudno mi powiedziec jak sie sprawdza na codzien.

Edytowane przez biankaaa
Czas edycji: 2011-03-17 o 08:23
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 08:45   #96
velluto
Zadomowienie
 
Avatar velluto
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 831
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Dziewczyny a co najlepiej sprawdza Wam sie na noc?
Ja zakupiłam bambusową pieluszkę formowaną Tots Bots - Pieluszka "Stretchie", jak narazie założyłam dla testowania w ciągu dnia (oczywiście z otulaczem) i po 2 godz była przesikana maksymalnie A pieluszka ma doskonałe recenzje, wiele osób poleca ja własnie na noc...
velluto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 08:48   #97
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez velluto Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co najlepiej sprawdza Wam sie na noc?
Ja zakupiłam bambusową pieluszkę formowaną Tots Bots - Pieluszka "Stretchie", jak narazie założyłam dla testowania w ciągu dnia (oczywiście z otulaczem) i po 2 godz była przesikana maksymalnie A pieluszka ma doskonałe recenzje, wiele osób poleca ja własnie na noc...
Hej U nas niezawodna na noc jest BabyBeeHinds konopna z dwoma wkładkami. O taka BabyBeeHinds Na to wełna. Wit kilka razy w noc je wiec i sika porzadnie - wszytsko ladnie sie wchlania, welna nic nie przepuszcza - przewijam po ok 7-8 godzinach snu.
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-17, 09:50   #98
velluto
Zadomowienie
 
Avatar velluto
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 831
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Bianka - bardzo dziękuje Ci za pomoc w takim razie kupię tą co polecasz i wypróbuję
velluto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 10:40   #99
mortisha84
Zadomowienie
 
Avatar mortisha84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 195
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

ja trochę z innej beczki
używała może któraś z was pieluch wielorazowych do pływania? znalazłam kilka rodzai w necie ale jestem kompletnie zielona w temacie pieluch wielorazowych i nie wiem które będą lepsze? macie jakieś doświadczenia?
__________________
My

Niunia

Bobas
mortisha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 11:07   #100
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez velluto Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co najlepiej sprawdza Wam sie na noc?
Ja zakupiłam bambusową pieluszkę formowaną Tots Bots - Pieluszka "Stretchie", jak narazie założyłam dla testowania w ciągu dnia (oczywiście z otulaczem) i po 2 godz była przesikana maksymalnie A pieluszka ma doskonałe recenzje, wiele osób poleca ja własnie na noc...
Nowe pieluszki największą chłonność zyskuja po kilku praniach, wcześniej mogą się zdarzać przecieki, ale to minie.


Cytat:
Napisane przez mortisha84 Pokaż wiadomość
ja trochę z innej beczki
używała może któraś z was pieluch wielorazowych do pływania? znalazłam kilka rodzai w necie ale jestem kompletnie zielona w temacie pieluch wielorazowych i nie wiem które będą lepsze? macie jakieś doświadczenia?
Do pływania są kąpieluszki, czyli pieluszki bez wkładek
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 12:49   #101
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Red face Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

hej dziewczyny nadal się gubię poza tym nie mam za wiele czasu dla starszej córki kupiłam pieluszkę do nauki nie sikania w nocy http://allegro.pl/pieluszki-wieloraz...511872027.html
mam też maleńkiego maluszka i jak sie zrobi ciepło i mniej ubrań to chciałam go też przerzucić na wielorazowe, jednak nie wiem co kupić i ile i żeby jeszcze się nie zrujnować najchętniej kupiłabym taki "mega pack" gotowy lub żerowała na czyjejś wiedzy o pieluszkach - co byście poleciły nie daję rady ogarnąć tych wszystkich modeli wkładek itp
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-17, 13:18   #102
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
hej dziewczyny nadal się gubię poza tym nie mam za wiele czasu dla starszej córki kupiłam pieluszkę do nauki nie sikania w nocy http://allegro.pl/pieluszki-wieloraz...511872027.html
mam też maleńkiego maluszka i jak sie zrobi ciepło i mniej ubrań to chciałam go też przerzucić na wielorazowe, jednak nie wiem co kupić i ile i żeby jeszcze się nie zrujnować najchętniej kupiłabym taki "mega pack" gotowy lub żerowała na czyjejś wiedzy o pieluszkach - co byście poleciły nie daję rady ogarnąć tych wszystkich modeli wkładek itp
Patrilla, gratuluję! Nie wiedziałam, że synek już na świecie

TUTAJ znajdziesz zbiór rad nt pieluchowania takiego maluszka. Dużo informacji nt tego co sprawdza się u małych niemowląt - bo to jednak co innego taki półroczniak a co innego noworodek.
Jeśli się nie chcesz zrujnować to na poczatek, jak dzieć często a niewiele sika to muśliny/tetra bambusowa/ręczniczki ikea/prefoldy bawełniane lub bambusowe (do wyboru lub wsyztskiego po troche) + otulacz (w najmniejszym rozmiarze 2 szt i 1 one size (tutaj najlepszy jest Flip)).Na wyjscia najwygodniesze beda kieszonki lub AIO (czyli wsyztsko w jednym)(np IttiBitti SIO, AIO,Tutto, Bumgenius, Charlie Banana, FuzziBunz) - na pocztek mozesz kupic 2-3 różne i zobaczysz co Wam najbardziej lezy. Na noc 2-3 pieluszki formowane (zakladasz je pod otulacz, sa chlonniejsze niz kieszonki czy złożona muslinka). Z formowanek najchłonniejsze są konopne lub bambusowe.

Nie chce wklejac linków do konkretnych modeli coby sie nie narazic za nieoplacona reklame sklepow. Jak cos to pisz na prv.

Moze pozostale dziewczyny beda mialy jeszcze inne pomysly
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 14:14   #103
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

hej no w końcu sie wykluł 2 tyg po terminie
dzięki kochana napewno Cię zaatakuje na priva
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 07:31   #104
velluto
Zadomowienie
 
Avatar velluto
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 831
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Bianka - gdzie kupiłas ta formowanke BabyBeeHinds? W Maminku juz ich nie ma Używasz do tego otulaczy wełnianych z tej samej firmy?

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:08 ----------

Bianka - jeszcze jedno pytanie - które pieluszki handmade wg Ciebie są lepsze: NappiMe czy Babyetta? Choć NappiMe już do mnie lecą

Edytowane przez velluto
Czas edycji: 2011-03-18 o 07:13
velluto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 09:00   #105
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez velluto Pokaż wiadomość
Bianka - gdzie kupiłas ta formowanke BabyBeeHinds? W Maminku juz ich nie ma Używasz do tego otulaczy wełnianych z tej samej firmy?

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:08 ----------

Bianka - jeszcze jedno pytanie - które pieluszki handmade wg Ciebie są lepsze: NappiMe czy Babyetta? Choć NappiMe już do mnie lecą
BBH kupowałam w Maminku. Teraz rzeczywiście już ich nie ma nie znam innego sklepu z ta firmą
Otulacze mam Imse Vimse i Storchenkinder.

Moim zdaniem Nappime i Babyetta maja porownywalna jakosc, yettki sa moze nieco wieksze. Mam obie i obok Itti Bitti to nasze najzgrabniejsze pieluszki
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 09:45   #106
velluto
Zadomowienie
 
Avatar velluto
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 831
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość
BBH kupowałam w Maminku. Teraz rzeczywiście już ich nie ma nie znam innego sklepu z ta firmą
Otulacze mam Imse Vimse i Storchenkinder.

Moim zdaniem Nappime i Babyetta maja porownywalna jakosc, yettki sa moze nieco wieksze. Mam obie i obok Itti Bitti to nasze najzgrabniejsze pieluszki
dziekuję
napisałam do maminka czy jeszcze beda mieli te pieluszki, zobaczymy co odpisza najwyzej bede szukac dalej

W takim razie dobrze, ze wzielam Nappime bo sa troche tansze Juz sie nie moge doczekac kiedy przyjda
velluto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 10:27   #107
ela_84
Raczkowanie
 
Avatar ela_84
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Ja dostałam wczoraj dwie kieszonki nappime są śliczne i milutkie Żal cokolwiek na to ubierać. A jakie do nich kupujecie wkłady? Ich firmowe czy jakieś inne?
__________________
Tomek urodził się 8 lipca
ela_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 12:23   #108
mortisha84
Zadomowienie
 
Avatar mortisha84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 195
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Kasia.234 Pokaż wiadomość
Do pływania są kąpieluszki, czyli pieluszki bez wkładek
A używałaś może jakiś konkretnych? jak się sprawują?
znalazłam takie:
http://www.krainapieluszek.pl/index....&product_id=55
http://ekomaluch.pl/pieluszko-kapielowki,k215,l1.html
http://www.pieluszkarnia.pl/pol_m_PI...aczki-130.html
ale które będą lepsze?
__________________
My

Niunia

Bobas
mortisha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 13:05   #109
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez mortisha84 Pokaż wiadomość
A używałaś może jakiś konkretnych? jak się sprawują?
znalazłam takie:
http://www.krainapieluszek.pl/index....&product_id=55
http://ekomaluch.pl/pieluszko-kapielowki,k215,l1.html
http://www.pieluszkarnia.pl/pol_m_PI...aczki-130.html
ale które będą lepsze?
Nie używałam, ale ja wybrałabym po prostu najtańsze
Ich działanie polega na tym, że warstwa zewnętrzna ma na celu zatrzymanie w środku kupki, jeśli się przydarzy, siusiu wylatuje. Koleżanka kiedyś założyła dziecku na krótki spacer (akurat nie miała innych pod ręką) i się zdziwiła, jak dziecko się zmoczyło
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-18, 15:11   #110
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez ela_84 Pokaż wiadomość
Ja dostałam wczoraj dwie kieszonki nappime są śliczne i milutkie Żal cokolwiek na to ubierać. A jakie do nich kupujecie wkłady? Ich firmowe czy jakieś inne?
Mam orginalne wkłady bambusowe nappime, ale używam też z innymi, co akurat pod reka.
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 19:49   #111
ela_84
Raczkowanie
 
Avatar ela_84
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Jak tam wielorazowe pieluchowanie?

Do mnie przyleciały własnie pieluszki tots bots AIO dla maluszka, 2-6 kg. Ale maleństwa, chyba długo tego nie będzie można używać :/ Ale ładniutkie są i sprytnie pomyślane i mimo, że to AIO fajnie się suszą, bo wnętrze się "wywleka" na wierzch. Będą "wyjściowe"

Mam już niezły stosik, ale będę uzupełniać Głównie składankami i formowankami.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (12,8 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (11,2 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (17,2 KB, 13 załadowań)
__________________
Tomek urodził się 8 lipca

Edytowane przez ela_84
Czas edycji: 2011-03-25 o 19:51
ela_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 20:32   #112
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez ela_84 Pokaż wiadomość
Jak tam wielorazowe pieluchowanie?

Do mnie przyleciały własnie pieluszki tots bots AIO dla maluszka, 2-6 kg. Ale maleństwa, chyba długo tego nie będzie można używać :/ Ale ładniutkie są i sprytnie pomyślane i mimo, że to AIO fajnie się suszą, bo wnętrze się "wywleka" na wierzch. Będą "wyjściowe"

Mam już niezły stosik, ale będę uzupełniać Głównie składankami i formowankami.
Gratuluję! Nowe pieluszki zawsze cieszą a potem jeszcze bardziej

Fajny jest ten patent z wyciąganym jęzorem, chociaż akurat do AIO Tots Botsa nie zapałałam wielka miłością. Tych najmniejszych w rękach nie miałam, ale rozm 2 są dość szywne, niezbyt fajnie dopasowywały się do ciała, no i rzepy obcierały skórę na brzuszku. Co do chłonności nie miałam zastrzeżeń.

U nas ostatnio spore zmiany. Kupione 3 otulacze Imse Vimse jak szybko do nas przyszly, tak szybko wyszly Same w sobie super są - świetne materiały, wykończenie, kroj ale ...nie nadają sie dla pulchnych niemowląt. Wszytskie 3 (PULowy, wełniany i welurowy) zapinane są na rzepy i właśnie w tych rzepach był problem, bo ocierały skórę na udkach - a zapięte wyzej - na brzuszku:/ Szkoda, bo wizualnie i w dotyku podobały mi się niesamowicie.

a chwilę obecną z otulaczy pozostają nam wiec Storcheny, Flipy i od biedy Bambino Mio. Czaję się jeszcze na http://www.pieluszkarnia.pl/product-...-na-snapy.html. Ktoś ma?

A tu Wit z mniej więcje połową swojej wyprawki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC07180.jpg (120,9 KB, 120 załadowań)
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-26, 06:23   #113
ela_84
Raczkowanie
 
Avatar ela_84
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Jaki słodziutki! Nie wygląda na pulchnego! Jak to jest pulchne dziecko, to chyba wszystkie takie są albo powinny być. Całkiem chude dzieci nie są fajne

Ładny stosik pieluszkowy - a to połowa! - pewnie pierzesz co 2-3 dni albo rzadziej - ile ich w sumie masz?

I jak się sprawdzają te zebry, żyrafy i tygrysy? Kupiłam takie dwie pielusie i zastanawia mnie, czy ich niska cena ma jakiś związek z jakością. Na pierwszy rzut oka wyglądają nieźle, chociaż ta wewnętrzna warstwa w porównaniu z bumgeniusem jest nijaka.

A ta kieszonka niebieska z bumgenius arts jak się sprawdza?

Przepraszam za męczenie pytaniami, ale wkręciło mnie w te pieluchy i ciągle kompletuję swój zestaw
__________________
Tomek urodził się 8 lipca
ela_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-26, 07:32   #114
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez ela_84 Pokaż wiadomość
Jaki słodziutki! Nie wygląda na pulchnego! Jak to jest pulchne dziecko, to chyba wszystkie takie są albo powinny być. Całkiem chude dzieci nie są fajne

Ładny stosik pieluszkowy - a to połowa! - pewnie pierzesz co 2-3 dni albo rzadziej - ile ich w sumie masz?

I jak się sprawdzają te zebry, żyrafy i tygrysy? Kupiłam takie dwie pielusie i zastanawia mnie, czy ich niska cena ma jakiś związek z jakością. Na pierwszy rzut oka wyglądają nieźle, chociaż ta wewnętrzna warstwa w porównaniu z bumgeniusem jest nijaka.

A ta kieszonka niebieska z bumgenius arts jak się sprawdza?

Przepraszam za męczenie pytaniami, ale wkręciło mnie w te pieluchy i ciągle kompletuję swój zestaw
No może z tą pulchnością to bardziej miałam na myśli udka. Takie konkretne ma

Kieszonek mam coś ok 20, w sumie nie liczylam. No może wiecej Formowanek ok 10, muśliny i tetra bambusowa - ok 15szt, frotowe bambuski 8 szt, 4 Flipy i 2 Storcheny, 2 Bambino Mio. Aktualnie lecą do nas limitowane IB i 2 Wonderoosy Toche się muszę powysprzedawać bo się nie mieścimy. Mogłabym spokojnie co kilka dni prać , ale piorę co 2

Tanie minkee (mam z wielorazowo) sprawdziły sie u nas dopiero po jakiś 6-8 praniach. Dopiero wtedy nabraly chlonnosci i sprawdzają się fajnie jako pieluszki dzienne ich niewątpliwym plusem jest miękkość i wygląd. Ja mam tylko te z bambusem od pupy - wygląda on mniej atrakcyjnie niż polarek chociażby w bumgeniusach, ale to dlatego że nie jest z niebielonej froty bambusowej - zdrowszy zdecydowanie niz polar sprawdza się super, ale tylko przy dzieciach ktore akceptuja uczucie mokrości
Podsumuwując, za te cene warto miec pare sztuk

Bumgenius Art różni się od zwykłego tylko wzorkiem. W środku nic się nie zmienilo - porządna pieluszka i do tego przyjemna dla oka
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-26, 14:04   #115
Jezzebel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 42
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Ja też mam te tanie minkee z wielorazowo i jestem zadowolona z nich. Na początku przeciekały, pewnie ze względu na mniejszą chłonność zanim je kilka razy uprałam albo młody musiał nabrać trochę obwodu w udkach

Na początku korzystaliśmy tylko z nich, teraz stosujemy głownie w nocy i na spacery, bo z 2 wkładami są bardzo chłonne i spokojnie wytrzymują kilka godzin w nocy, no i oczywiście jak tata przewija to je woli, bo mniej roboty niż ze składaniem. W dzień polubiłam składane + otulacz, z czasem też dojdą pewnie formowanki (na razie jestem w trakcie szycia jednej )
Jezzebel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 07:26   #116
justin18061976
Rozeznanie
 
Avatar justin18061976
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Stavanger
Wiadomości: 840
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość
Kieszonek mam coś ok 20, w sumie nie liczylam. No może wiecej Formowanek ok 10, muśliny i tetra bambusowa - ok 15szt, frotowe bambuski 8 szt, 4 Flipy i 2 Storcheny, 2 Bambino Mio. Aktualnie lecą do nas limitowane IB i 2 Wonderoosy Toche się muszę powysprzedawać bo się nie mieścimy. Mogłabym spokojnie co kilka dni prać , ale piorę co 2
ech Biankus, a ja sie martwilam, ze mam za duzo pieluszek, hihi
jak ja Ciebie rozumiem
czesc Dziewczyny, melduje sie na watku dot.wielo, serwus do moich kumpelek wizazowych z odchowalni
do mnie dotarla porcja pielus w piatek, dzis w nocy testowalismy formowanke bambinexa z otulaczem - no rewelka, od 20.00 do 6.00 rano i zero przecieku po prostu wypas!
czekam jeszcze na szorty welniane, jestem ich bardzo ciekawa, bede dzis w ciagu dnia testowac ten nowy welniany otulaczyk
TAKI
na pierwszy rzut oka wyglada, ze bedzie dobry, wykonany swietnie i wklad bardzo ciekawy, wielowarstwowy
velluto nie przejmuj sie ze formowanka przeciekla, mialam tak na poczatku non stop, wypierz pare razy i bedzie super (ktoras z dziewczyn juz to wyzej pisala)

---------- Dopisano o 07:26 ---------- Poprzedni post napisano o 07:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Jezzebel Pokaż wiadomość
. W dzień polubiłam składane + otulacz, z czasem też dojdą pewnie formowanki (na razie jestem w trakcie szycia jednej )
ale zazdraszczam, ze potraficie szyc swoje wielo, ja mam dwie lewe rece koniecznie fotke zapodaj jak juz bedzie gotowa
__________________
Każdy dzieciaczek jest indywidualnością i idzie swoim rytmem. Zaakceptuj to i ciesz się każdym dniem. Nie warto szukać problemów na siłę.


http://suwaczki.maluchy.pl/li-48793.png
62-61-60-59-58-57-56-55-54-53
justin18061976 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 12:38   #117
Jezzebel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 42
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez justin18061976 Pokaż wiadomość
czekam jeszcze na szorty welniane, jestem ich bardzo ciekawa, bede dzis w ciagu dnia testowac ten nowy welniany otulaczyk
TAKI
na pierwszy rzut oka wyglada, ze bedzie dobry, wykonany swietnie i wklad bardzo ciekawy, wielowarstwowy
Justin jak już potestujesz, to napisz, czy jesteś zadowolona, bo też się na niego przyczajałam od jakiegoś czasu, bo jest śliczniasty Tylko wyczytałam na jakiejś stronie, że nadaje się bardziej do NHN, bo jako otulacz do formowanek jest niby za mały i może nie pomieścić

Cytat:
Napisane przez justin18061976 Pokaż wiadomość
ale zazdraszczam, ze potraficie szyc swoje wielo, ja mam dwie lewe rece koniecznie fotke zapodaj jak juz bedzie gotowa
Zobaczymy, co z tego wyjdzie, bo maszyny do szycia nigdy wcześniej nie używałam i dopiero się uczę Korzystałam z fajnej strony, na której krok po kroku opisali, jak robić. Gdyby któraś była zainteresowana, to proszę:
http://fernandfaerie.com/sewing_fitteds.html

Jak skończę to się pochwalę efektem
Jezzebel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 13:06   #118
Nika1980
Zakorzenienie
 
Avatar Nika1980
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: domek z czerwonym dachem
Wiadomości: 5 176
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez ela_84 Pokaż wiadomość
Nie wiem od czego był ten specjalista, ale mógł się wypowiedzieć o:
- zbyt wysokiej temperaturze w pampersie sprzyjającej rozwojowi wszelkich bakterii,
- zbyt rzadkim zmienianiu pampersów (powinno się je zmieniać po każdym zabrudzeniu, a nie dopiero jak waży 4 kilo albo jest kupa, już nie mówiąc o całej nocy, ale chyba nikt tego nie robi bo nawet nie jest w stanie stwierdzić, że pielucha jest już mokra), co jeszcze bardziej sprzyja odparzeniom, podrażnieniom i rozwojowi bakterii,
- nieoddychających kompletnie pampersach, co bakterie wręcz kochają (wyobraźmy sobie taką gigantyczną podpaskę do pępka, z gumkami wokół ud, na naszym tyłku... no ja wolę bawełnianą bieliznę),
- bakteriach, które w fantastycznych warunkach do rozwoju lądują potem na wysypiskach na około 600 lat. W tym są m.in. szczepy polio, bo dziecko wydala je po szczepieniach; ogólnie jest to dość groźna bomba, której nie da się bezpiecznie utylizować (chyba że tak, jak odpady medyczne). A wystarczyłoby to wyprać (w 40 stopniach) i nie byłoby problemu.

Wilgoć (jednak paruje) + wysoka temp. + brak powietrza - to jest bardziej higieniczne rozwiązanie?

Pieluszki wielo pierze się w 40 lub 60 stopniach i dodaje się do nich substancji odkażających. Ja po prostu na pierwszy rzut oka widzę, że są lepsze dla skóry dziecka i nie słyszałam, żeby ktokolwiek miał problemy przez pieluchowe bakterie. Pieluszki wielo poleca się alergikom i osobom o skórze wrażliwej.

Wg mnie rząd powinien wycofać pampersy właśnie ze względu na skażenia i dawać na zachętę jak w belgii (lub holandii) pieniądze rodzicom na wielorazówki - wyszłoby taniej niż składowanie ton jednorazówek.
Z wszystkim sie zgadzam- jako wielka fanka naturalnego pieluchowania...tylko.. mieszkam w Holandii i pieluszkuje wielorazowo i pierwsze slysze, ze jest jakies dofinansowanie na pieluszki wielorazowe...
Czy moge wiedziec skad masz te informacje?

Nasze CB ( przychodnia dziecieca ) i lekarz domowy wiedza, ze pieluchujemy naturalnie i nawet slowem mi nie wspomnieli o jakims dofinansowaniu........
Siedze tez na holenderskim forum dla eko mamus i tam tez NIGDY nie slyszalam o czyms takim...
Moja siostra mieszka w Belgii i rowniez nie slyszala o o dofinansowaniu na pieluszki wielorazowe...

Jestem bardzo bardzo zainteresowana zrodlem informacji na ten temat....


------------------

A do nas limitowane IB przyszlo i jest PIEKNE
__________________
Lena Johanna, 6.10.2009, 16.25 , 3635gr, 50cm

Okruszek rosnie tp: 28 marzec 2012

http://lbdf.lilypie.com/fVxPp2.png
Nika1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 11:28   #119
ela_84
Raczkowanie
 
Avatar ela_84
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Nika1980 Pokaż wiadomość
Z wszystkim sie zgadzam- jako wielka fanka naturalnego pieluchowania...tylko.. mieszkam w Holandii i pieluszkuje wielorazowo i pierwsze slysze, ze jest jakies dofinansowanie na pieluszki wielorazowe...
Czy moge wiedziec skad masz te informacje?
Nie pamiętam, na której stronie o tym czytałam, bo swego czasu ze dwa tygodnie pod rząd szukałam na polskich i zagranicznych stronach opinii o takich pieluchach. Jak się natknę, to na pewno podrzucę link, może to nieprawda albo już nieaktualne:/

---------- Dopisano o 12:28 ---------- Poprzedni post napisano o 12:27 ----------

Cytat:
Napisane przez justin18061976 Pokaż wiadomość
dzis w ciagu dnia testowac ten nowy welniany otulaczyk
TAKI
I jak się sprawdził?Mam ochotę taki kupić
__________________
Tomek urodził się 8 lipca
ela_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 12:08   #120
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez ela_84 Pokaż wiadomość
Nie pamiętam, na której stronie o tym czytałam, bo swego czasu ze dwa tygodnie pod rząd szukałam na polskich i zagranicznych stronach opinii o takich pieluchach. Jak się natknę, to na pewno podrzucę link, może to nieprawda albo już nieaktualne
Dopłaty to są chyba w Anglii, ale też nie jestem pewna.
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-24 09:20:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:02.