J. angielski - samodzielna nauka od początku, dam radę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-06, 08:40   #1
Vacuous
Rozeznanie
 
Avatar Vacuous
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 681

J. angielski - samodzielna nauka od początku, dam radę?


Sprawa wygląda następująco:
Od września idę do I klasy licealnej, dostałam się do szkoły marzeń. Przez całą podstawówkę+gimnazjum uczyłam się j. francuskiego. Teraz okazało się, że tam jest tylko i wyłącznie j. angielski (jako kontynuacja, rozszerzenie)... W gimnazjum miałam niby angielski, ale na takim poziomie, że .. Szkoda gadać. Nigdy nie miałam prywatnych lekcji, nie chodzę do żadnej szkoły językowej itp. No po prostu z angielskiego leżę. Doszłam do wniosku, że do września spróbuję podszkolić ten język jak najbardziej się da... Tylko brakuje mi sposobu. Od czego mam zacząć samodzielną naukę? <bezradny> Jest tyle rzeczy do ogarnięcia, że nie wiem od czego zacząć... Czy ktoś byłby tak miły i mógłby mi powiedzieć, co jest najbardziej potrzebne? Jakieś książki do podstawy? Strony internetowe, nie wiem? A może ktoś ma ten sam problem co ja?
__________________
Walczę ze swoim niezdecydowaniem.
Vacuous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 08:59   #2
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: J. angielski - samodzielna nauka od początku, dam radę?

Ja bym zaczela od wakacyjnego kursu. Jest ich teraz masa.

Samemu to trudniej, przynajmniej z wymową. Oglądaj filmy po angielsku aby sie obyć z językiem (ja ogladam angielski film + angielskie napisy).

A sposob nauki musisz sobie wypracować sama. Ja przyklejałam wszedzie karteczki np. na okno karteczka window itp.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 09:14   #3
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 644
Dot.: J. angielski - samodzielna nauka od początku, dam radę?

Z karteczkami to bardzo dobry pomysł.Ważne jest,żebys najpierw opanowała podstawowe słówka,następnie je powinnaś rozszerzyć i dodawać do tego podstawowe zdania.Później te zdania rozbuduj.
Moja kuzynka kiedyś miała taki fajny kurs j.angielskiego.Było tam dużo słownictwa i bardzo dobrze opisane konstrukcje zdaniowe. Musiałabyś poszukać w internecie lub w jakichś sklepach.
__________________
Filologia germańska-Wir beginnen ...
wyszukiwarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 09:22   #4
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: J. angielski - samodzielna nauka od początku, dam radę?

Nie wiem, czy dasz radę, bo to zależy od człowieka, jego predyspozycji i talentu do języków, samozaparcia, systematyczności, konsekwencji i wielu innych czynników. Powiem Ci tylko, że jest to możliwe - sama jestem tego przykładem.

Jeśli chcesz zacząć od zera, polecam książkę Janusza Siudy "Gramatyka angielska dla początkujących". Mam ją odkąd uczę się angielskiego i pomogła mi opanować podstawy, a później było coraz łatwiej. Mnie dużo dało słuchanie i tłumaczenie piosenek, oglądanie BBC i układanie sobie różnych zdań w myślach.

Powodzenia
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 10:01   #5
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: J. angielski - samodzielna nauka od początku, dam radę?

Polecam kurs Profesor Henry wydawnictwa Edgard. Znakomicie przygotowany, nauka jest przyjemnością
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 10:05   #6
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: J. angielski - samodzielna nauka od początku, dam radę?

Ja mam podobny plan, ide na studia ale angielski ni w zab mi do głowy nie wchodzi...
ucze się go od podstawówki a mam taki problem że słówka zapominam, czasy jeszcze znałam ale slówka...? potrafiłam co tydzien tych samych sie uczyc i znow zapominac

nie wiem czy można mieć zdolności tylko do jednego języka?
W moim przypadku rosyjskiego? Rosyjski wchodzi mi do głowy tak że przeczytam tekst raz tłumaczenie i zapamiętuje słówka, praktycznie w ciągu liceum nauczyłam sie dość biegle nim posługiwać, pisac , mówić, matura prawie na 100% z rosyjskiego.
Ale ten język mi sie nie przyda a angielski owszem, dlatego przed rozpozeciem studiów chce po się nauczyc ile dam rade
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 11:12   #7
xxYashaxx
Zadomowienie
 
Avatar xxYashaxx
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 435
GG do xxYashaxx
Dot.: J. angielski - samodzielna nauka od początku, dam radę?

Cytat:
Napisane przez Vacuous Pokaż wiadomość
Sprawa wygląda następująco:
Od września idę do I klasy licealnej, dostałam się do szkoły marzeń. Przez całą podstawówkę+gimnazjum uczyłam się j. francuskiego. Teraz okazało się, że tam jest tylko i wyłącznie j. angielski (jako kontynuacja, rozszerzenie)... W gimnazjum miałam niby angielski, ale na takim poziomie, że .. Szkoda gadać. Nigdy nie miałam prywatnych lekcji, nie chodzę do żadnej szkoły językowej itp. No po prostu z angielskiego leżę. Doszłam do wniosku, że do września spróbuję podszkolić ten język jak najbardziej się da... Tylko brakuje mi sposobu. Od czego mam zacząć samodzielną naukę? <bezradny> Jest tyle rzeczy do ogarnięcia, że nie wiem od czego zacząć... Czy ktoś byłby tak miły i mógłby mi powiedzieć, co jest najbardziej potrzebne? Jakieś książki do podstawy? Strony internetowe, nie wiem? A może ktoś ma ten sam problem co ja?
W gimnazjum pewnie miałaś jakiś podręcznik, więc zaczęłabym od opanowania słownictwa właśnie z niego. Jeśli chodzi o gramatykę, to spróbuj książki pana Siudy
xxYashaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-06, 11:44   #8
diamondy
Wtajemniczenie
 
Avatar diamondy
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 2 403
Dot.: J. angielski - samodzielna nauka od początku, dam radę?

faktycznie książka Siudy jest dobra, do opanowania gramatyki
poleciła mi ją moja sorka w 1 kl LO, mówiła że sama się z niej uczyła.


ja też uważam, że kurs językowy jest dobrym wyjściem,
to jeszcze zależy czy chodzi Ci o swobodną rozmowę czy o teorię, jeśli rozmowę to podobno bardzo skuteczna jest nauka metodą Callana
__________________
myślę sobie, że ta ZIMA musi kiedyś minąć, ZAZIELENI SIĘ!

już niedługo mgr dietetyki

WYSZUKIWARKA NIE BOLI


mów mi .
diamondy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 13:22   #9
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: J. angielski - samodzielna nauka od początku, dam radę?

ja wlasnie ściągam sobie ten kurs callana, ciekawe czy cos z tego bedzie
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 13:53   #10
gosia1351
Raczkowanie
 
Avatar gosia1351
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 114
GG do gosia1351 Send a message via Skype™ to gosia1351
Smile Dot.: J. angielski - samodzielna nauka od początku, dam radę?

http://www.isel.edu.pl/

Wejdź w ten link i poczytaj bardzo przydatna stronka do nauki, zarówno od początku, jak i kontynuując naukę. Polecam
__________________
RAZEM od 16.08.2004
Zaręczyny w 23. urodziny 18.02.2013
Nasz ślub 16.08.2014

Filologia angielska ;]
gosia1351 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 13:57   #11
Bziu
Zakorzenienie
 
Avatar Bziu
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 6 939
Dot.: J. angielski - samodzielna nauka od początku, dam radę?

Idź na kurs językowy, jeżeli masz teraz czas to na pewno dużo wyniesiesz, niż podczas chodzenia w roku szkolnym.
__________________
Teach a parrot the terms supply – and – demand and you've got an economist.


http://miejpoglad.blogspot.com/
Bziu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-06, 14:08   #12
Vacuous
Rozeznanie
 
Avatar Vacuous
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 681
Dot.: J. angielski - samodzielna nauka od początku, dam radę?

Dziękuję Wam bardzo za rady Pościągam jakieś programy itp. na komputer, może zaopatrzę się w jakąś książkę i będę brnąć przez ten angielski
Co do pytania którejś wizażanki- myslę, że mam predyspozycje lingwistyczne, także tym się pocieszam - może nie będzie tak trudno..
__________________
Walczę ze swoim niezdecydowaniem.
Vacuous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 15:24   #13
monikan19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1
Dot.: J. angielski - samodzielna nauka od początku, dam radę?

Mam podobny problem, takze przez cały czas uczyłam sie francuskiego, pózniej tez niemieckiego ale o angielskim nie mam pojecia. wiem, ze w dzisiejszych czasach to wstyd sie do tego przyznac... ale postanowiłam z bratem z podstawówki uczyc sie codziennie po 2 tematy z jego podrecznika do angielskiego... chociaz jakies podstawy zalapie. Oprocz tego kupilam sobie ksiazke z czasami tylko checi mi brakuje narazie
monikan19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 16:02   #14
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: J. angielski - samodzielna nauka od początku, dam radę?

A ja polecam tę książkę (jak już się ogarnie podstawy podstaw, jest niezastąpiona):
http://alejka.pl/english-grammar-in-...exercises.html
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 16:05   #15
akantowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 288
Dot.: J. angielski - samodzielna nauka od początku, dam radę?

Też mam ten problem. Nigdy dotąd angielskiego się nie uczyłam. A teraz idę studia, gdzie angielski jest od drugiego roku, tak więc mam rok na opanowanie podstaw. Zakładałam o tym, czy jest to możliwe watek jakiś czas temu: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=angielski+rok
Na razie brak mi zapału do tego, by samej coś zacząć, ale myślę, że niedługo postaram się wziąć do pracy. Mam nadzieję, że wszystkim nam się uda
akantowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 16:43   #16
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: J. angielski - samodzielna nauka od początku, dam radę?

Oglądaj seriale/filmy po angielsku Osłuchasz się.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 17:05   #17
Milena13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 844
GG do Milena13
Dot.: J. angielski - samodzielna nauka od początku, dam radę?

Cytat:
Napisane przez JellyJumper Pokaż wiadomość
ja wlasnie ściągam sobie ten kurs callana, ciekawe czy cos z tego bedzie
Bardzo dobry wybór.
Super jeśli chodzi o słówka, budowe zdań. Najlepiej uczyć się w dwie osoby, jedna zadaje pytanie, druga odpowiada i na przemian.

Po kursie Callana mówię biegle po angielsku, z tym że przerobiłam wszystkie książki.
__________________



droga gitaro, przepraszam, ale teraz moje palce Cię nienawidzą.
Milena13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 18:55   #18
CaRooLa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 352
Dot.: J. angielski - samodzielna nauka od początku, dam radę?

Mam podobny problem co autorka wątku.
Angielski nie jest moją mocną stroną i muszę to zmienić.
Dziewczyny, jakie znacie książki do angielskiego? Chodzi mi o łopatologiczne wytłumaczenie wszystkich czasów itp.
Pisałyście tu o książkach Janusza Siudy, będe musiała za nimi popatrzeć w księgarni.
Widziałam ostatnio po przystępnej cenie gramatykę angielską i niemiecką (tzn osobno) z Buchmanna. Dobre to jest?
__________________
And everywhere we go
The sun will always shine
But tomorrow we might awake
On the other side
CaRooLa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 22:50   #19
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: J. angielski - samodzielna nauka od początku, dam radę?

Polecam kurs - dla osob, ktore nie maja predyspozycji jezykowych jest bardzo pomocny. Mozna nauczyc sie samemu, ale trzeba wiele samozaparcia i duzo checi, a niestety czasem to nie wystarcza.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-07, 00:26   #20
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: J. angielski - samodzielna nauka od początku, dam radę?

Też myślę,że od początku samemu to trudno. Ja akurat uczę tego języka wiec widzę jakie błędy ludzie popełniają mimo szczerych chęci, zapału itd. Kurs jest niezłym wyjściem jeśli grupa jest na podobnym poziomie (z tym bywa różnie..i wtedy albo ktoś się zniechęca bo odstaje w jedną stronę albo z kolei nudzi się, bo to, co przerabiają na zajęciach już gdzieś robił) można kilka miesięcy pochodzić na korki, da Ci to podstawy gramatyki i wymowy. No i dobrze podpowiadają dziewczyny aby oglądać filmy, słuchać ile się da nawet newsów po ang..nie zniechęcając się, że na początku niewiele zrozumiesz..złapiesz za to odpowiedni akcent, intonację itd..A podręczników jest multum, każdemu może coś innego pasować. Acha, i świetnym wyjściem jest jakis dłuższy wyjazd..ale to dla wszystkich, też zaawansowanych bo żywy język wciąż się zmienia. Nawet wakacyjny, latwiej będzie z kimś, kto trochę zna język, fakt. Popracować tam, jeśli będzie okazja..tak człowiek uczy się nie wiedząc nawet kiedy. Ale fakt, trzeba mieć trochę czasu na to. Ale warto
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 08:34   #21
pinupxgirl
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 431
Dot.: J. angielski - samodzielna nauka od początku, dam radę?

Ja radze ci zapisac sie na jakis kurs albo korepetycje - nawet lepiej, bo korepetycje to zajecia indywidualne i nauczyciel moze dostosowac wszystko (tempo nauczania, rodzaj nauczania etc.) do twoich indywidualnych potrzeb
Samemu to chyba troche ciezko, bo ciezko ci bedzie opanowac poprawna wymowe. Moim zdaniem najlepszym pomyslem jest polaczenie nauki z nauczycielem + duuuuzo czasu poswieconego nauce poza kursem. Wtedy przy odrobinie zdolnosci jezykowych mozesz opanowac angielski w przeciagu paru miesiecy.
Ja zaczelam uczyc sie jezyka angielskiego gdy mialam 14 lat. Po ok. roku mowilam plynnie w tym jezyku.
Polecam ogladanie filmow, telewizji w jezyku angielskim, tlumaczenie tekstow piosenek ktore lubisz, nawiazanie kontaktu z ludzmi z Anglii/USA/Kanady.
pinupxgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 08:52   #22
milkNhoney
Rozeznanie
 
Avatar milkNhoney
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 946
Dot.: J. angielski - samodzielna nauka od początku, dam radę?

Cytat:
Napisane przez Vacuous Pokaż wiadomość
Sprawa wygląda następująco:
Od września idę do I klasy licealnej, dostałam się do szkoły marzeń. Przez całą podstawówkę+gimnazjum uczyłam się j. francuskiego. Teraz okazało się, że tam jest tylko i wyłącznie j. angielski (jako kontynuacja, rozszerzenie)... W gimnazjum miałam niby angielski, ale na takim poziomie, że .. Szkoda gadać. Nigdy nie miałam prywatnych lekcji, nie chodzę do żadnej szkoły językowej itp. No po prostu z angielskiego leżę. Doszłam do wniosku, że do września spróbuję podszkolić ten język jak najbardziej się da... Tylko brakuje mi sposobu. Od czego mam zacząć samodzielną naukę? <bezradny> Jest tyle rzeczy do ogarnięcia, że nie wiem od czego zacząć... Czy ktoś byłby tak miły i mógłby mi powiedzieć, co jest najbardziej potrzebne? Jakieś książki do podstawy? Strony internetowe, nie wiem? A może ktoś ma ten sam problem co ja?
Byłam kiedyś w identycznej sytuacji. Nie martw się, uważam że dla chcącego nic trudnego. Ja miałam o tyle szczęście, że trafiłam na świetną nauczycielkę Nie byłam orłem w grupie ale dawałam radę. Masz teraz wakacje, także możesz coś porobić w tym kierunku Może korepetycje? Również polecam profesora Henrego. Filmy po angielsku i czytanie tłumaczeń piosenek. Fajnie jakbyś miała jeszcze koleżankę/siostrę z którą mogłabyś rozmawiać po angielsku. Powodzenia
__________________
Regeneracja ducha i ciała

Uczę się żyć na nowo. Tym co tu i teraz.

milkNhoney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 16:13   #23
KonikGarbusek
Zakorzenienie
 
Avatar KonikGarbusek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 4 197
Dot.: J. angielski - samodzielna nauka od początku, dam radę?

witam
KonikGarbusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 16:08   #24
pinupxgirl
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 431
Dot.: J. angielski - samodzielna nauka od początku, dam radę?

Cytat:
Napisane przez Bujaderka Pokaż wiadomość
moim zdaniem powinnaś trochę zmienić priorytety zamiast do września się szkolić po prostu iść już na jakiś kurs i uczyć się angielskiego równolegle do nauki w szkole - wtedy szybciej podłapiesz o co chodzi i będziesz miała dwa języki zamiast tylko francuskiego
Popieram
__________________

pinupxgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 16:50   #25
xxmoonlightxx
Raczkowanie
 
Avatar xxmoonlightxx
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 354
Dot.: J. angielski - samodzielna nauka od początku, dam radę?

http://www.isel.edu.pl/slowniki/index.php

BARDZO polecam.
__________________
Mój...



SZUKAM PILNIE ZATYCZKI DO MODEMU HUAWEI E 122 . SPRAWA ŻYCIA I ŚMIERCI !!!

Edytowane przez xxmoonlightxx
Czas edycji: 2010-07-12 o 16:52
xxmoonlightxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 17:02   #26
FeelingGood
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 621
Dot.: J. angielski - samodzielna nauka od początku, dam radę?

Idź na kurs wakacyjny
Ja teraz chodzę i jest świetnie:P
Najczęściej zaczynają się na początku każdego miesiąca. I w zależności od szkoły masz 3 lub 4 lekcje w tygodniu.
__________________


Niech nikt i nic nie zdoła
Cię powstrzymać od zrobienia rzeczy,
które sobie wymarzyłaś...

FeelingGood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 00:46   #27
formulla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8
Dot.: J. angielski - samodzielna nauka od początku, dam radę?

tak naprawdę wszystko zależy od tego czy będzie Ci się chciało samodzielnie wyszukiwać sobie jakieś pomoce, podręczniki itd, czy wolisz pójść na korki bądź kurs i mieć je od razu zapewnione.
wiadomo, że łatwiej, gdy ktoś Cię będzie na początku prowadził i nakierunkowywał, ale samodzielnie też możesz dać radę
wszystko zależy od Ciebie
formulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 15:29   #28
humanity
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 20
Dot.: J. angielski - samodzielna nauka od początku, dam radę?

Ja wierzę w to, że można nauczyć się bardzo dobrze języka w domu, pod warunkiem, że ma się dobrą książkę, która poprawnie Cię poprowadzi. Ja sama zastanawiam się nad kupnem tej, którą wydaje Axon, przede wszystkim przez innowacyjne metody nauczania i bardzo dobry program.
humanity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 23:21   #29
adziorek1990
Idiotka
 
Avatar adziorek1990
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Z daleka.
Wiadomości: 12 864
Dot.: J. angielski - samodzielna nauka od początku, dam radę?

Hej Ja się tak zastanawiam, bo sama zaczęłam się angielskiego uczyć Dużo osób pisze "Oglądaj filmy, seriale, wiadomości po angielsku" no ok, będę oglądać, tylko co to mi da poza osłuchaniem się z językiem, jak i tak nic z tego nie rozumiem, albo wyłapię tylko kilka słów/zwrotów? Może jestem jakaś nie teges... ?
__________________
Jedyny łatwy dzień był wczoraj.


Bynajmniej ≠ Przynajmniej!
adziorek1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 00:24   #30
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: J. angielski - samodzielna nauka od początku, dam radę?

Jeśli oglądać filmy, to z angielskimi napisami, tylko że to warto robić, gdy ma się jakieś podstawy gramatyczne. Wtedy siedzieć nad tym w Wordzie, odpalić słownik i tłumaczyć poszczególne słowa i zwroty Trochę czasu zajmuje, ale warto
Seriale - Skins, Friends myślę, że mają całkiem przyjazny język, może Dexter?
A osłuchanie się z językiem jest w przypadku angielskiego bardzo ważne, bo nie ma prostych zasad wymowy, ktore można zastosować przy każdym słowie (patrz: hiszpański )
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-02 16:13:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:50.