bardzo niechciana ciąża - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-03-22, 21:37   #31
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: bardzo niechciana ciąża

Za dużej wiedzy nie mam na ten temat - czysta teoria, bo w ciąży jeszcze nigdy nie byłam, zresztą jestem z założenia przeciwnikiem aborcji - ale nie będę się zarzekać, nie, ja nigdy - bo nie wiadomo co nam zycie szykuje.
W większości krajów europejskich aborcja jest dozwolona do 12 tygodnia, w niekórych jeszcze dłużej - w Anglii są to chyba 24 tygodnie. Brytyjskie pisemka ostatnio poniosły larum, bo parlament chce ograniczyć przerywanie ciąży do 12 tygodnia właśnie.

Aborcja w Polsce jest nielegalna. Jesli zdecydujesz się usunąć musisz się liczyć z pieniędzmi, i to dużymi jeśli chcesz to zrobić w ludzkich warunkach. Musisz też się liczyć z ewentualnymi konsekwencjami, np. mozesz już nigdy nie mieć dzieci. W Polsce kwitnie aborcyjne podziemie, sama znam ze dwie koleżanki, które usuwały. Można. I myślę że do 12 tygodnia lekarz się tego podejmie (w końcu do tego okresu usuwa się ciąże w większości krajów Europy).

Współczuję Ci, jesteś w niewesołej sytuacji. Ze swej strony dodam że niewłaściwe wydaje mi się umieszczanie takiego wątku na forum Mama, gdzie w większości wypowiadają się aktualne i przyszłe mamy, które najczęsciej cieszą się z ciąży (nawet mimo początkowego szoku). Trudno oczekiwać entuzjazmu z ich strony co do Twoich planów, większość będzie zdecydowanie przeciwna aborcji.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 21:37   #32
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: bardzo niechciana ciąża

oooooooo...
idz do lekarza 1 kontaktu , wez skierowanie na badanie prenatalne.... masz do tego prawo!! jesli masz obciazenie....
udaj sie z do zakladu genetyki na marcinkowskiego. zrob tam testy.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 21:38   #33
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: bardzo niechciana ciąża

Zastanawialam sie, czy masz klopoty ze znalezieniem odpowiedniego lekarza, bo jesli tak, to wystarczy uwaznie czytac odpowiednie ogloszenia w gazetach lokalnych ("zabiegi ginekologiczne" itp.). Pozdrawiam Cie cieplo, trzymaj sie
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 21:41   #34
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: bardzo niechciana ciąża

Smoczyca napisał(a):

> Ze swej strony dodam że niewłaściwe wydaje mi się umieszczanie takiego wątku na forum Mama, gdzie w większości wypowiadają się aktualne i przyszłe mamy, które najczęsciej cieszą się z ciąży (nawet mimo początkowego szoku). Trudno oczekiwać entuzjazmu z ich strony co do Twoich planów, większość będzie zdecydowanie przeciwna aborcji.

Dokladnie tak, ja nawet nie zauwazylam na jakim forum jest ten watek
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 21:42   #35
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: bardzo niechciana ciąża

svenja, to jej odpowiedzialam, skoro "mozna " w 8 to "mozna " tez w 10.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 21:43   #36
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Re: bardzo niechciana ciąża

A wiesz jak jest w tym kraju z legalna aborcją? Wszystkie wiemy
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 21:44   #37
pieska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 41
Re: bardzo niechciana ciąża

wiem smoczyca ,ze niestosowne było szukać odpowiedzi tu gdzie wiekszosc przebywających to szczesliwe mamy.odnalazlam to forum po wpisaniu w wyszukiwarce "niechciana ciąża" i odziwo tylko tu znalazłam odpowiedz na nurtujące mnie pytanie...
pieska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-03-22, 21:46   #38
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: bardzo niechciana ciąża

OK. Ja mojego posta kierowalam rowniez do innych dziewczyn wypowiadajacych sie w tym watku, przez przypadek znalazl sie w odpowiedzi do Twojego
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 21:47   #39
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: bardzo niechciana ciąża

wiem.
calkiem do zrealizowania to jest.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 21:48   #40
pieska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 41
Re: bardzo niechciana ciąża

jeszcze nie szukałam.jutro wybieram sie na usg i będe dokladnie wiedziec w którym tygodniu jestem .mysle ze raczej nie bede miała kłopotów ze znalezieniem odpowiedniego specjalisty.
pieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 21:49   #41
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Re: bardzo niechciana ciąża

Jest jeszcze cos o czym musisz wiedziec..wiążesz swoją przyszłośc z obecnym chłopakiem..Niestety zdarza sie dość często, że kobiety nie sa w stanie byc z partnerami, z którymi zaszły w ciążę i przed warunki zewnętrzne zostały niejako zmuszone do aborcji. Nie chcę Cię straszyc ale musisz byc tego świadoma. To bardzo skomplikowana psychologicznie sytuacja..Co o sytuacji myśli Twój chłopak?
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-03-22, 21:58   #42
pieska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 41
Re: bardzo niechciana ciąża

jestesmy razem dwa lata i naprawde bardzo sie kochamy.decyzja o aborcji jest jak najbardziej wspólna i nie sadze zeby miała wpływ na nasze dalsze relacje.
pieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 21:59   #43
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Re: bardzo niechciana ciąża

Julito..szanuje Twoje poglądy, ale nie każdy uważa zarodek za dziecko..Pisząc ZABIĆ dziecko pokazujesz, że Ty uwazasz,że od chwili poczęcia jest dziecko. Jednak nie wszyscy tak uważają..Nie przez przypadek aborcja - jak napisała Smoczyca- jest możliwa w wiekszosci krajów do 12.tygodnia ciąży. Z sercem sie pomyliłam - zerknęłam do książki- bije od 25 dnia. A granica 12 tygodni zwiazana jest raczej z układem nerwowym i mozliwoscia wysyłania impulsów nerwowych( jesli jest tu jakis lekarz to moze sprostowac jesli sie myle ) Natomiast po 12. tygodniu zarodek nazywa się w medycynie płodem..Nie chce sie wymadrzac, ale nie dla kazdego aborcja do 12. tygodnia to zabijanie..
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 22:03   #44
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Re: bardzo niechciana ciąża

Nie zycze Ci zle, ale aborcja to nie wyrywanie zeba. Jestes bardzo młoda, nie wiem jakie masz przekonania, doswidczenia zyciowe - prosze tylko zebys wzieła to pod uwage. Ja nigdy nie bedac w ciazy, do 20 roku zycia uwazałam ze jesli ciaza to tylko zabieg..Jestem zwolnniczka aborcji na zyczenie do 12, tygodnia ale..czy ja bym sama to zrobiła? powiem szczerze, ze nie wiem..
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 22:05   #45
pieska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 41
Re: bardzo niechciana ciąża

dzięki za odpowiedzi .ide spac.wpadne tu jeszcze niedługo i opowiem czy mi sie udało czy nie....dobranoc i dzieki za wsparcie
pieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 22:08   #46
pieska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 41
Re: bardzo niechciana ciąża

wiedziałabys gdybyś zaszła w zupełnie nieplanowana ciąże...
pieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-23, 10:57   #47
Sonika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 231
Re: bardzo niechciana ciąża

Widzę, że się niestety, zdecydowałaś. Znam rodzinę, która chętnie zaadoptuje dziecko. Przemyśl to. Pozdrawiam.
Sonika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-23, 11:05   #48
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: bardzo niechciana ciąża

Po raz kolejny apeluje... dziewczyna nie po to tutaj przyszla, jest jej wystarczajaco ciezko. Nie wszystkim sie podoba ta decyzja, ale Pieska przyszla tutaj z konkretnym pytaniem i lepiej trzymajmy sie tego, jesli nie chcemy kolejnej klotni.

To jest jej prywatna sprawa i my raczej nie mamy prawa do oceny jej zachowania.

__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-23, 11:12   #49
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Re: bardzo niechciana ciąża

jestem od Ciebie starsza i w sumie powinnam urodzić już dziecko.... ale nie chce jeszce narazie.... nie czuję się na siłach.... i nie czuje takiej potrzeby.... narazie chce cieszyć się życiem.... zwiedzać, bawić się.... na dziecko mam jeszzce trochgę czasu.... Jak bym była w ciąży to w sumie bardzo bym się zastanowiła... uważam, że urodzenie dziecka jest bardzo poważną życiową decyzją, która często ma wpływ na przyszłość i całe życie..... .... Rozumiem Twoja decyzje
Trzymaj sie cieplutko,
Gonia
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-03-23, 11:28   #50
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: bardzo niechciana ciąża

Gonia napisała :". Jak bym była w ciąży to w sumie bardzo bym się zastanowiła... "

chyba każda z dziewczyn która zachodziw ciążę w młodym wieku myśli o aborcji ,i ja tez przez sekunde o tym pomyślałam ,stało sie inaczej tylko dlatego ,że mam ogromne wsparcie w TŻ a także w rodzicach .
oczywiscie gdyby moje dziecko miało urodzic sie chore to zastanowiłabym sie i moja rodzina znacznie dłużej nad tym rozwiązaniem ".

wkurza mnie ,że nie mamy wyboru w tym strasznym kraju :/

paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-23, 11:48   #51
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Re: bardzo niechciana ciąża

Taaa.. jeśli mamy pieniążki to mamy wybór..
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-23, 11:54   #52
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: bardzo niechciana ciąża

wiesz gdybysmy normalnie zarabiali ,państwo zapewniałoby finansowe wsparcie i opieke to mało która z kobiet zdecydowałaby sie na aborcje ,ba ,byłoby z pewnościa znacznie więcej dzieci.

niestety wszytsko zaczyna sie i konczy na czymś tak przyziemnym i poniżajacym jak kasa.

paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-23, 11:57   #53
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: bardzo niechciana ciąża

nie chodzi o to ,że to kasa decyduje o aborcji w podziemiu ale o fakt decydowania o moim zyciu, zyciu mojej rodziny przez ludzi typu LPR ,ksiądz .chodzi o samo prawo do podejmowania decyzji zapisane na papierku.-ale to juz inna historia ,nie do rozwiazania.

pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-23, 12:01   #54
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Re: bardzo niechciana ciąża

Temat stary jak Świat.... ale ciągle aktualny i kontrowersyjny.... Ja przyznam się otwarcie, uważam, że każda kobieta powinna mieć WYBÓR- wiem, zdaję sobie sprawę, że będę miała od tej pory dużo niechętnych mi osób - ale trudno, to problem tych osób.....
Nigdy nie potępiam ani nie krytykuję kobiet, które zdecydowały sie na aborcję.... to ich życie, ich wybór i ich sumienie ....
Może przez to będzie mniej dzieci wyrzucanych na śmietnik albo chowanych w beczkach po kapuście.....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-23, 19:01   #55
Calimero
Raczkowanie
 
Avatar Calimero
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 187
GG do Calimero
Re: bardzo niechciana ciąża

Ciaze mozna usunac bez wiekszego problemu do 3 miesiaca, czyli do 12 tygodnia, pozniej niektorzy lekarze robia problemy i nie chca wykonac zabiegu. Niektorzy jednak wykonuja zabieg az do konca 4 miesiaca. Jesli jestes zdecydowana, poszukaj a napewno znajdziesz takiego.
Prawde mowiac, mimo matury i innych przeciwnosc losu, przemysl jeszcze raz swoja decyzje. Jak pisze wiele dziewczyn, to nei takie straszne byc mloda mama Oczywiscie w zaden sposob nie chce Cie namawiac do zmiany decyzji, bo jestes na tyle dorosla zeby decydowac o sobie i swoim dziecku. Czasem tylko wydaje mi sie ze pozniej jest ciezko. Pozdrawiam
__________________
Calimero
Calimero jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-23, 20:14   #56
Sonika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 231
Re: bardzo niechciana ciąża

Calimero, wybacz lub nie, ale Twoja wypowiedz wywołała we mnie sprzeciw i oburzenie. Jak można mówić spokojnie o tym, że są lekarze wykonujący zabiegi do konca 4 mies. to są rzeznicy, a nie lekarze.Co to za zachęta? Brak mi słów na taka bezmyslność i okrucieństwo. Jestem w stanie zrozumieć, że kobieta wykonuje zabieg do 8 tyg., ale akceptacja usuniecia ciąży w 3 lub 4 mieś. jest dla mnie chora i nienormalna. Człowieku, zastanów się najpierw, a potem namawiaj tą biedną dziewczynę na taką głupotę.
Sonika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-23, 20:19   #57
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Re: bardzo niechciana ciąża

Sonia Nowakowska napisał(a):
> Calimero, akceptacja usuniecia ciąży w 3 lub 4 mieś. jest dla mnie chora i nienormalna. Człowieku, zastanów się najpierw, a potem namawiaj tą biedną dziewczynę na taką głupotę.

Calimero nikogo nie namawia, prosi dziewczynę o przemyślenie sprawy. Podchodzisz do tej rozmowy zbyt emocjonalnie i wkładasz ludziom w usta słowa, których nie powiedzieli. Może skończyć się awanturą.
Pozdrawiam
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-23, 20:36   #58
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Re: bardzo niechciana ciąża

Sonia Nowakowska napisał(a):
Co to za zachęta? Brak mi słów na taka bezmyslność i okrucieństwo. Jestem w stanie zrozumieć, że kobieta wykonuje zabieg do 8 tyg., ale akceptacja usuniecia ciąży w 3 lub 4 mieś. jest dla mnie chora i nienormalna. Człowieku, zastanów się najpierw, a potem namawiaj tą biedną dziewczynę na taką głupotę.

Nikt nikogo nie zachęca..Aborcja w 3. miesiącu to norma ( zależnie od kraju do 12- 14 tygodnia ciąży)Juz pisałam, dlaczego taka a nie inna granica została uznana przez lekarzy.
Nikt tu też nie mówi, że aborcja to dobro. Więcej spokoju, bo zaraz rozpętamy kolejna awnturę..
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-23, 20:43   #59
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Re: bardzo niechciana ciąża

paula78 napisał(a):
> wiesz gdybysmy normalnie zarabiali ,państwo zapewniałoby finansowe wsparcie i opieke to mało która z kobiet zdecydowałaby sie na aborcje ,ba ,byłoby z pewnościa znacznie więcej dzieci.
>
Czy ja wiem, czy liczba zabiegów by sie tak drastycznie zmniejszyła? Na pewno o te kobiety, ktore mają juz dzieci i zwyczajnie nie stac ich na nastepne Ale czy młode dziewczyny, z planami na przyszłosc albo po prostu te, ktore nie chca teraz i nigdy nie beda chciały dziecka by to powstrzymało? watpie..Wsparcie wsparciem ale jednak macierzyństwo to odpowiedzialność i to na kilkanaście najbliższych lat.
A co do pieniedzy to niestety racja..
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-23, 21:14   #60
Sonika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 231
Re: bardzo niechciana ciąża

Czy to jest wkładanie komuś słów, jak to określiłaś? Zacytuję wypowiedz Calimery:,,Niektórzy lekarze wykonują zabieg az do konca 4 miesiaca. Jesli jestes zdecydowana, poszukaj a na pewno zanjdziesz takiego".Nie szukam powodu do awantury, natomiast mój zdecydowany sprzeciw budzi to, aby namawiać kogoś, kto czuję się zagubiony i bezradny, do szukania rozwiązań w szemranych gabinecikach, gdzie, jak sądzę opieka w razie komplikacji, stoi na poziomie zerowym. Nie wspomnę już o tego typu lekarzach, którym bardziej zależy na kasie niż na pacjentce.No i jeszcze dochodzi aspekt moralny całej sprawy...Ale to już temat rzeka, więc nie będę go rozwijać.Mam natomiast prawo wyrazić swój pogld, bo milczenie, jest akceptacją.
Sonika jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:01.