Księgowa: AGH czy Uniwersytet Ekonomiczny ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-08, 09:45   #1
little_bad_girl
Raczkowanie
 
Avatar little_bad_girl
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 299
Arrow

Księgowa: AGH czy Uniwersytet Ekonomiczny ?


Witajcie
Otóż mam dylemat.
Obecnie uczęszczam do Technikum Ekonomicznego (3 rok) i poważnie zastanawiam się nad przyszłymi studiami.
I tu pojawia się problem...
Chcę zostać księgową, ale przez ostatnie 2-3 lata niemal 50 % osób kończących szkołę średnią idzie na Uniwersytet Ekonomiczny => Finanse i Rachunkowosć.

Mieszkam w małej miejscowości (niewiele ponad 1500 mieszkaców) i jakoś nie widzi mi się być 10000..... osobą o takim samym wykształceniu
I dlatego pomyślałam, żęby startować na AGH => Zarządzanie Finansami, gdzie z tego co mi wiadomo aktualnie studiuje aż 1 osoba .
Aha i dodam, że w obu przypadkach interesuje mnie tylko tryb zaoczny

Pojawił się tylko problem.
Bo kilkakrotnie, gdy ktoś się mnie pyta, co planuję w życiu dalej i mówię o tym AGH, to z regóły słyszę komentarze:
"Tam, to trudno się chociaż rok utrzymać, bo same ścisłe przedmioty są.."
"Nic z tych studiów nie wyniesiesz.... jest tam bardzo mało praktyki, sama teoria, która w życiu Ci się nie przyda..."
"Po co będziesz się męczyć na AGH, skoro chcesz być księgową, to idź na FiR na Uniwersytet Ekonomiczny..."

No i jestem w wielkiej kropce..
Czy rzeczywiście na AGH jest głównie teoria, która nie przyda się późniejszej pracy?
Czy jest aż tak bardzo przedmiotów niepotrzebnych, ścisłych?

Ogólnie, to ja uczę się raczej dobrze (zawsze średnia co najmniej 4,6).
Może ktoś z Was orientuje się jak tak naprawde jest

I dodaje jeszcze info, dotyczące spacjalności AGH Zarządzanie Finansami:

Cytat:
  • Zarządzanie finansami
Przygotowuje do pełnienia różnych funkcji: księgowego, dyrektora do spraw doradcy podatkowego, specjalisty w zakresie controlingu i finansów. Obejmuje rachunkowość finansową i zarządczą, finanse nie tylko jednostek gospodarczych ale i zakładu ubezpieczeń, zarządzanie finansami przedsiębiorstw, system podatkowy, rozwiniętą analizę finansową, ekonomikę przedsiębiorstw. W ramach prowadzonych zajęć student otrzymuje najnowszą wiedzę z wymienionych obszarów opartą na zastosowaniach praktycznych. Zakres merytoryczny wymienionych przedmiotów gwarantuje rzetelne przygotowanie studentów do pełnienia wyżej wymienionych funkcji.
__________________

Edytowane przez little_bad_girl
Czas edycji: 2011-01-08 o 09:49
little_bad_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 10:44   #2
pchła
Raczkowanie
 
Avatar pchła
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 123
Dot.: Księgowa: AGH czy Uniwersytet Ekonomiczny ?

Cytat:
Napisane przez little_bad_girl Pokaż wiadomość
Witajcie
Otóż mam dylemat.
Obecnie uczęszczam do Technikum Ekonomicznego (3 rok) i poważnie zastanawiam się nad przyszłymi studiami.
I tu pojawia się problem...
Chcę zostać księgową, ale przez ostatnie 2-3 lata niemal 50 % osób kończących szkołę średnią idzie na Uniwersytet Ekonomiczny => Finanse i Rachunkowosć.

Mieszkam w małej miejscowości (niewiele ponad 1500 mieszkaców) i jakoś nie widzi mi się być 10000..... osobą o takim samym wykształceniu
I dlatego pomyślałam, żęby startować na AGH => Zarządzanie Finansami, gdzie z tego co mi wiadomo aktualnie studiuje aż 1 osoba .
Aha i dodam, że w obu przypadkach interesuje mnie tylko tryb zaoczny

Pojawił się tylko problem.
Bo kilkakrotnie, gdy ktoś się mnie pyta, co planuję w życiu dalej i mówię o tym AGH, to z regóły słyszę komentarze:
"Tam, to trudno się chociaż rok utrzymać, bo same ścisłe przedmioty są.."
"Nic z tych studiów nie wyniesiesz.... jest tam bardzo mało praktyki, sama teoria, która w życiu Ci się nie przyda..."
"Po co będziesz się męczyć na AGH, skoro chcesz być księgową, to idź na FiR na Uniwersytet Ekonomiczny..."

No i jestem w wielkiej kropce..
Czy rzeczywiście na AGH jest głównie teoria, która nie przyda się późniejszej pracy?
Czy jest aż tak bardzo przedmiotów niepotrzebnych, ścisłych?

Ogólnie, to ja uczę się raczej dobrze (zawsze średnia co najmniej 4,6).
Może ktoś z Was orientuje się jak tak naprawde jest

I dodaje jeszcze info, dotyczące spacjalności AGH Zarządzanie Finansami:
ja polecam Ci jednak UEk, AGH uruchomiło kierunki humanistyczne po to, aby mógł starać się o miano Uniwersytety i nie przykładają się zbytnio do kształcenia na tych wydziałach. zarządzanie jest też na PK, z tym że też bardziej w kierunku technicznym, ale zawsze możesz pracować w jakimś dużym przedsiębiorstwie
pchła jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 14:49   #3
little_bad_girl
Raczkowanie
 
Avatar little_bad_girl
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 299
Dot.: Księgowa: AGH czy Uniwersytet Ekonomiczny ?

Ojojoj
__________________
little_bad_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 15:58   #4
majasn
Zakorzenienie
 
Avatar majasn
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 025
Dot.: Księgowa: AGH czy Uniwersytet Ekonomiczny ?

ja jestem na ekonomicznym i z tego co mi wiadomo to po każdym wydziale bardzo duzo osób bez problemu znajduje prace jako księgowi, nie wiem czemu, ale ponoć po wydziale inżynieryjnym u nas księgowych jest najwięcej poza tym ja po sobie widzę, że faktycznie dobrze nas do tej pracy przygotowują więc polecam UE
__________________
...kocham i jestem kochana...
01.08.2013
15.08.2014
majasn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 16:04   #5
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Księgowa: AGH czy Uniwersytet Ekonomiczny ?

Cytat:
Napisane przez pchła Pokaż wiadomość
ja polecam Ci jednak UEk, AGH uruchomiło kierunki humanistyczne po to, aby mógł starać się o miano Uniwersytetu
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 19:16   #6
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Księgowa: AGH czy Uniwersytet Ekonomiczny ?

Jeśli chcesz być księgową i może w przyszłości otworzyć biuro rachunkowe to musisz wybrać uczelnię która nadaje tytuł doktora nauk ekonomicznych ( wtedy mając mgr z rachunkowości nie musisz zdawać egzaminu na certyfikat księgowej + praktyka ). Uniwersytet nadaje na pewno. Mnie czeka podyplomówka tam bo mam mgr ale z WSB a ci nie nadają tytułu doktora niestety. Gdybym te kilka lat temu wiedziała o tym że wybór padłby od razu na Ekonomiczną. Ale sprawdź w wykazie czy jest AGH, bo może też nadają.
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 21:49   #7
little_bad_girl
Raczkowanie
 
Avatar little_bad_girl
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 299
Dot.: Księgowa: AGH czy Uniwersytet Ekonomiczny ?

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi
W takim razie będę musiała się jeszcze zastanowić
__________________
little_bad_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:59.