Pod miesień - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-09, 07:15   #1
Ola10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 8

Pod miesień


Witam Panie Doktorze, mam kilka pytań do Pana, będę wdzięczna za udzielenie odpowiedzi. Na wstępie chcę powiedzieć że żałuję że nie słyszałam o Panu 4 miesiące wcześniej, kiedy decydowałam się na powiększenie piersi. Widziałam kilka pana dzieł i sa naprawdę śliczne, takie jak chciałam mieć.Moje nie są złe, no ale...
Prosilam o włożenie wkładki pod miesień, przy czym po okazało się ze od góry jest pod , a na dole tego mięśnia nie ma. Przeraża mnie jak dotykam się pod biustem bo na całej długości czuję tę wkładkę i jeszcze jest pofałdowana. Czy pan również stosuje taką metodę "częściowo pod mięsień" i czy moje objawy są normalne?
Czy jeśli robi się poprawkę biustu, chodzi o za wysokie położenie wkładki to można jedynie ją jakoś obsunąć, czy można wykorzystać tą samą wkładkę do poprawki?
Mam cięcie pod piersią, op. była wykonana 24 stycznia 2005,czy mogę nosić biustonosze z fiżbinami, biorąc pod uwagę fakt czucia wkładki zaraz pod skórą pod piersią, jeśli nie to proszę napisać dlaczego.
Aha, jeszcze ciekawi mnie sprawa tej torebki twardej, która może się wytworzyć. Po jakim czasie najwcześniej może ona się wytworzyć i kiedy najpóźniej, czy jeśli minie już jakiś czas to mogę być pewna że się już nie zrobi?
Bardzo dziekuję i pozdrawiam
Ola10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 00:16   #2
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Pod miesień

Witam Panią,

Przy umieszczaniu implantów pod mięśniem najczęściej umieszcza sie je pod mięśniem piersiowym wiekszym. Przy małej ilości własnych tkanek piersi implant może być wyczuwalny w częsci dolno-zewnętrznej, czyli tam, gdzie tego mięsnia nie ma (u wszystkich, taka jest anatomia).
Przy poprawianiu wysklepienia piersi, przemieszczeniu implantu np. ku dołowi wykorzystuje sie te same implanty.
Ze wzgledu na modelowanie sie piersi po zabiegu, które trwa do 6 miesięcy, przez ten okres wolno nosić tylko staniki miękkie, bez fiszbin.
Powikłanie w postaci przerośnięcia torebki wokół implantu może pojawić się już po kilku miesiącach od zabiegu lub po wielu latach. Nigdy nie ma gwarancji, że taka torebka sie nie pojawi. Obecnie bardzo dużo zależy od jakości zastosowanych implantów, ich rodzaju, stosowania drenów po zabiegu.

Pozdrawiam Panią

Piotr Skupin
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-23, 05:36   #3
Ola10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 8
Dot.: Pod miesień

Witam, dziekuję bardzo za odpowiedź.
Mam jeszcze kilka pytań dotyczących ewentualnego zabiegu obniżenia implantów. Kiedy można to zrobić (jestem 4 miesiące po operacji) i jaki byłby całkowity koszt zabiegu u Pana? Czy wymagane jest ciecie piersi jak w przypadku normalnego powiększania biustu i czy rekonwalescencja po przebiega jak po pierwszej operacji?
Dziekuję bardzo i pozdrawiam
Ola
Ola10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-23, 23:49   #4
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Pod miesień

Witam Panią,

Zabieg mozna wykonać najwczesniej po 6 miesiącach od dnia powiekszenia piersi.
Całkowitym koszt zabiegu, w zależności od jego rozległości wynosi 3500-5000 złotych.
Najczęsciej wykorzystuje się to samo cięcie jak przy powiększeniu piersi, jeżeli jest ono wystarczająco duże (lub należy je przedłużyć o kilka cm) - poza cięciem pachowym, tutaj wykonuje sie nowe cięcie w innym miejscu.
Rekonwalescencja: dolegliwosci bólowe sa mniejsze, natomiast noszenie opaski elastycznej w górnej częsci piersi dłuższe, ponad 10 dni (14-21).

Pozdrawiam

Piotr Skupin
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 15:28   #5
gercia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 107
Dot.: Pod miesień

A gdzie można zobaczyć zdjęcia piersi d.Skupina?
U kogo robiłaś Olu,może napisz,żeby inne dziewczyny się nie wybrały.
Masz wkładki okrągłe czy anatomiczne?
gercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 05:33   #6
Ola10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 8
Dot.: Pod miesień

Piersi "roboty" Pana doktora oglądam na forum dyskusyjnym kamilonet w galerii. Niestety jest ona zamknięta , dostęp można uzyskać, np wstawiając do niej własne zdjecia. Ja tak zrobiłam.

Biust powiększałam w Katowicach, jeśli zaglądasz na to forum to możesz prześledzić wątki o lekarzach z tamtych stron.
Nie jest tak że nie jestem zadowolona ze swoich piersi, przeciwnie podobaja mi się, nie mówiąc o obcych którzy widzieli. Tylko to jest tak że ja naoglądałam się tysiące zdjęć i mam jakieś ideały , a dla ludzi którzy nie widzieli, dla moich koleżanek moje piersi są super.Jak dla mnie to gyby implanty obnizyć o 1 mały centymetr miałabym takie jakie chciałam.Właśnie piersi dra Skupina są dla mnie idealne, co dziwne, nie wiem jak on to robi, że z różnych kształtów wyjściwych formuje takie cuda i są one wszystkie naprawdę podobne do siebie, śmieję się że już teraz rozpoznam każde następne po kształcie że wyszły spod ręki Pana dra),
Mam wkładki okrągłe 300 cc, noszę teraz rozmiar 75D , a miałam 75 A-B, raczej A.
Powiem ci jedynie , do Katowic się nie wybieraj, ja problemów nie mam ale są osoby, którym spaprano wygląd a nawet zdrowie. A kasa? Mnie op. kosztowała 9,5 tys. , zobacz za to samo u dra Skupina 7,5 tys. Sama powiedz, 2 tys. taniej a do tego jakie sliczne

Pozdrawiam
Ola
Ola10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 18:02   #7
gercia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 107
Dot.: Pod miesień

Ola dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź,bardzo zaskoczyła mnie ta cena u doktora Skupina,ja myślałam ,że w Polsce trzeba zapłacić od10-12 tys.,12tys. chyba kosztują w Polanicy u doktora Łątkowskiego...hm.słyszał am ,że też robi piękne...
ale to spora przebitka,a gdzi przyjmuję doktor Skupin?
pozdrawiam
gercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-27, 06:11   #8
Ola10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 8
Dot.: Pod miesień

Witaj Gercia

Dr Skupin przyjmuje w Poznaniu , masz tu linka do jego strony:

http://www.skupin.pl/

Podam ci adres do strony forum o op. plastycznych, dużo sie z niego dowiesz:
http://users.nethit.pl/forum/read/cialo/467305/5/

Jest jeszcze jedno forum, tam oglą



dałam zdjecia o których pisałam ale trzeba się tam zarejestrować, warto to zrobić, masz tam wszytsko o op. super pogrupowane wg problemów i nazwisk lekarzy. Polecam: http://www.kamilo.net/forum/

Ten wątek o brodawce to twój?
Pozdrawiam
Ola

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej ode mnie , to mój adres: czytoja10@wp.pl
Ola10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 10:19   #9
gercia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 107
Dot.: Pod miesień

DZięki Ola bardzo za odpowiedź.
Byłam na stronie dr Skupina,ale zdjęć tam nie ma.Szkoda,bo na Kamilo forum też nie mam co wysłać w zamian.Niestety problem z brodawką jest mój.

Zastanawiam się tylko nad jednym,nie podjęłam jeszcze decyzji ,ale mój syn ma 3 lata i byc może za jakieś 2 chciałabym drugie dziecko-to pytanie chyba bardziej do pana doktora.Boję się ,że moje zrobione piersi po karmieniu się popsują,a nie mam tyle pieniędzy ,żeby po trzech latach robić je jeszcze raz,nie wiem co oznaczają poprawki po karmieniu-jakie mogą być koszty...może lepiej poczekać z tą decyzją
gercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 05:23   #10
Ola10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 8
Dot.: Pod miesień

Witaj Gercia.
Jeśli zamierzasz jeszcze urodzić dziecko, to decyzja o odłożeniu operacji jest całkowicie uzasadniona. Po karmieniu piersią,piersi na pewno straciłyby kształt i jędrność.Można by z góry założyć że dziecko od urodzenia bedzie na butelce, ale mnie np w samej ciąży strasznie urosły piersi, więc karmienie nie miałoby już znaczenia.Ja mam 4 letnią córeczkę i nie zamierzam już rodzić, oczywiście nie z powodu piersi, tak postanowiłam już dawno.
Nie wiem jaką metodą chciałabyś piersi zrobić, pod gruczoł czy mięsień. Podobno jeśli implanty sa pod mięśniem karmienie jest bardziej możliwe, ja tak mam. Ale z kolei perspektywa wyglądu piersi po karmieniu wydaje się być dużo straszniejsza. Bo wyglądałoby to tak że implant super trzyma się pod mięśniem a cały cycek z brodawką zwisa sobie na dół (bo jest wyciągnięty). W przypadku umieszczenia pod gruczoł cała pierś pewnie by obwisła i wg mnie nie byłoby to tak straszne wizualnie jak w pierwszym przypadku.
Poprawka (pod miesień) polegałaby na wycięciu "wiszącej" skóry na około brodawki i zszyciu brodawki ze skóra trzymającąsię na implancie. Tak sobie myślę,może nie umiem tego wyrazić ale jakoś tak by było.
I kosztowało by to pewnie z 5 tysięcy, jeśli implanty nie byłyby wymieniane. Jeśli się mylę to Pan Doktor na pewno mnie poprawi
A skąd ty jestes? Jeśli to nie tajemnica oczywiście?

Pozdrawiam
Ola
Ola10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 11:14   #11
gercia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 107
Dot.: Pod miesień

Ja jestem z Białegostoku ,a tu nie ma chyba żadnego dobrego chirurga plastyka.a ty skąd jesteć Olu.


A co na moje w.w.wątpliwości pan doktor?Faktycznie lepiej poczekać?
Z góry dziękuję .
gercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-19, 21:34   #12
Lolitaa
Raczkowanie
 
Avatar Lolitaa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 208
Dot.: Pod miesień

Panie doktorze. Proszę mi powiedzieć czy ja dobrze rozumuję, że są 3 metody umieszczania implantu?
1.Pod mięsień
2. Pod gruczoł
3. Częściowo pod mięsień,a reszta pod gruczoł?

A może metoda 1 i 3 to jest to samo? Tzn tylko się mówi że "pod mięsień",a tak naprawdę tu zawsze jest część pod gruczoł?
Bardzo proszę o odpowiedź, bo mój chirurg mi zaproponował właśnie takie pół na pół i ja już nie wiem co on mi będzie robil? Czy metoda nr 3 to jakaś nowość?'
A może któraś z wizażanek wie?
Błagam odpowiedzcie szybko, bo mam operację już we wtorek 25.09.07!!!
Lolitaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:08.