Laserowe Usuwanie Pieprzyków - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-06, 07:50   #541
PaTiXx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 6
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Proszę o radę! Mam koło ust pieprzyka 1 cm x 5mm. Nienawidzę go! Jest wypukły i owłosiony, koloru brązowego. A na nim jest taka malutka gulka. On rozsiewa mi pieprzyki na całą twarz!! Mogę go usunąć? Czy moze byc w nim jakaś komórka rakowa?! Czy to nie bedzie niebezpieczne? Czy któraś z was ma podobnego pieprzyka? Odpiszcie błagam!!!
PaTiXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 13:32   #542
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez PaTiXx Pokaż wiadomość
Proszę o radę! Mam koło ust pieprzyka 1 cm x 5mm. Nienawidzę go! Jest wypukły i owłosiony, koloru brązowego. A na nim jest taka malutka gulka. On rozsiewa mi pieprzyki na całą twarz!! Mogę go usunąć? Czy moze byc w nim jakaś komórka rakowa?! Czy to nie bedzie niebezpieczne? Czy któraś z was ma podobnego pieprzyka? Odpiszcie błagam!!!
Niestety tylko lekarz po zbadaniu próbki może powiedzieć co to jest, więc sio do dermatologa.
Zresztą już dawno powinnaś go usunąć skoro jest tak duży i nie bój się
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 13:20   #543
sebor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 7
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Witam. Zdecydowałem się na usunięcie metodą laserową pieprzyka. Jest on płaski, koloru jasno brązowego i ma około 6mm x 4mm. Mam go odkąd pamiętam, nigdy mnie nie swędziało ani nie bolało. Czy można usunąć laserowa tego typu znamie? Jeśli tak to jaka byłaby tego cena? Ile możliwie najwcześniej po zabiegu można wyjechać na wakacje, ponieważ zależy mi na wyjeździe w jakieś ciepłe miejsce, więc czy można by było się opalać na plaży (czy trzeba będzie zakleić na czas wyjazdu plastrem lub smarować jakimś kremem)? Mam 17 lat, więc czy trzeba jakąś pisemną zgodę czy nie trzeba? Chciałbym pod koniec czerwca jechać na wakacje. Przeczytałem prawie wszystkie strony ale nie znalazłem konkretnych odpowiedzi na moje pytania. Na pewno komuś się też przyda jak będzie zawarte wszystko w jednym poście. Liczę na szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

Edytowane przez sebor
Czas edycji: 2009-06-09 o 14:37
sebor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 15:17   #544
Sif
Raczkowanie
 
Avatar Sif
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez sebor Pokaż wiadomość
Witam. Zdecydowałem się na usunięcie metodą laserową pieprzyka. Jest on płaski, koloru jasno brązowego i ma około 6mm x 4mm. Mam go odkąd pamiętam, nigdy mnie nie swędziało ani nie bolało. Czy można usunąć laserowa tego typu znamie? Jeśli tak to jaka byłaby tego cena? Ile możliwie najwcześniej po zabiegu można wyjechać na wakacje, ponieważ zależy mi na wyjeździe w jakieś ciepłe miejsce, więc czy można by było się opalać na plaży (czy trzeba będzie zakleić na czas wyjazdu plastrem lub smarować jakimś kremem)? Mam 17 lat, więc czy trzeba jakąś pisemną zgodę czy nie trzeba? Chciałbym pod koniec czerwca jechać na wakacje. Przeczytałem prawie wszystkie strony ale nie znalazłem konkretnych odpowiedzi na moje pytania. Na pewno komuś się też przyda jak będzie zawarte wszystko w jednym poście. Liczę na szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

Ja miałam usuwane laserem CO2 i miałam zakaz opalania się przez minimum 3 tygodnie, aż zagoją się ranki. Na mnie się wszystko szybko goi, więc po około 2-óch tygodniach miałam zagojone ranki, ale potem przez minimum miesiąc jest widoczna blizna, dopiero po jakimś czasie ona przybiera kolor skóry. Nie powinno się opalać świeżych blizn, bo będą potem brzydko wyglądały (będą mocno czerwone) i mogą już nie zjaśnieć. Ja ostatni zabieg laserem CO2 miałam w kwietniu, podczas gojenia smarowałam Cicaplastem firmy La Roche Posay (swoją drogą rewelacyjny krem), po zagojeniu smarowałam blizny Cepanem, niektóre są już prawie niewidoczne, ale niektóre jednak będę musiała specjalnie ochraniać, bo jeszcze troszkę im brakuje do koloru skóry. Widziałam kiedyś w aptece specjalny sztyft z filtrem na znamiona i blizny, nie pamiętam jakiej firmy, ale albo Avene albo La Roche Posay, chciałabym się w coś takiego zaopatrzyć.
Co do Twojego wieku, to chyba musi być zgoda rodzica albo prawnego opiekuna. Ja przed każdym zabiegiem podpisywałam zgodę (nie tylko przy znamionach, ale przy każdym innym zabiegu kosmetyczno-chirurgicznym lub laserowym jaki miałam), więc osoba niepełnoletnia musi chyba przyjść z prawnym opiekunem, ale nie jestem pewna na 100%, najlepiej tam zadzwoń i się spytaj.
Powodzenia

PS. Musisz pamiętać że ranka (i późnieju blizna) po laserze to tak jakby ranka/blizna po oparzeniu (bo masz te znamiona wypalane), więc potrafi się długo goić i czasem paprać (ale to kwestia indywidualna, u mnie szybko się zagoiło), wygląda jak po przypaleniu papierosem (tak mi się wydaje ). Warto łykać tabletki z cynkiem - on przyspiesza gojenie ran i oparzeń.
Sif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 12:56   #545
alicja888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: gdansk
Wiadomości: 2
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez BLONDI08 Pokaż wiadomość
Witam Wizażanki !
Jestem Trzy Tygodnie Po Zabiegu. Miałam Usunięte Z Twarzy Trzy Brodawki (odstające W Kolorze Skóry) Laserowo. I Jednego Pieprzyka Z Policzka ( W Kolorze Brązowym) Ale Tego Trzeba Było Usunąć Chirurgicznie Bo Laserem "kolorowych" Nie Mozna Usuwać. Po Tych Laserowo Usuniętych Nie Ma Już Prawie śladu (tylko Lekko Różowe Plamki, Ale One Podobno Znikną). Po Pieprzyku Na Policzku Została Malutka Blizna, Która Jest Minimalnie Widoczna Ale Jeszce Do Końca Się Nie Zagoiła. Jestem Bardzo Szczęśliwa I Cieszę Się, że Zdecydowałam Się Na Zabieg. Wszystko Kosztowało Mnie W Sumie 600 Zł . Pozdrawiam

nawet tych trochę brązowych nie można usuwać laserowo? Bo zastanawiam się na tym i wolała bym żeby to było laserowo, bo głupio tak potem tydzien chodzic ze szwami na twarzy

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

witam,
ja również myślę o usunięcie pieprzyka metoda laserową. Nie wiem tylko czy mój pieprzyk może być ta metoda usunięty. Jest mały(3mm-3mm),wypukły i na czubku lekko brązowawy, nie piecze, nie swędzi ani nic. Zastanawia mnie też cena takich zabiegów. No i gdzie najlepiej poddać się nim, jeśli chodzi o Gdańsk lub trójmiasto.
alicja888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 15:06   #546
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

A co to za bzdura że nie można brązowych?!
przecież pieprzyki są właśnie brązowe, a brodawki w kolorze skóry, a dermatolodzy i chirurdzy właśnie pieprzyki usuwają.
Pierwsze słyszę, że brązowych nie wolno sama miałam usuwany przez chirurga pieprzyk brązowy laserem, a skierował mnie do niego właśnie dermatolog.
A jasne brodawki to ja sobie usuwam sama kwasem salicylowym lub mlekowym.
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.

Edytowane przez trojka
Czas edycji: 2009-06-17 o 15:07
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 22:54   #547
ogno
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Witam. Mam na twarzy okolo 12 pieprzyków i chcialbym je usunac laserowo. Sa wielkosci gora 1,5mm:1,5mm. Czy wystarczy na taki zabieg 800zl ? Czy za jednym razem MOGE usunac te 12 ? I prosze odrazu o jakas dobra klinike w Szczecinie (najlepiej strona www).

Edytowane przez ogno
Czas edycji: 2009-06-18 o 22:55
ogno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-19, 13:25   #548
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez ogno Pokaż wiadomość
Witam. Mam na twarzy okolo 12 pieprzyków i chcialbym je usunac laserowo. Sa wielkosci gora 1,5mm:1,5mm. Czy wystarczy na taki zabieg 800zl ? Czy za jednym razem MOGE usunac te 12 ? I prosze odrazu o jakas dobra klinike w Szczecinie (najlepiej strona www).
to zależy od lekarza, trzeba porozmawiać, może hurtem będzie taniej.
Ja za usunięcie jednego płaciłam 200zł - masakryczna cena wg. mnie.
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 09:06   #549
alicja888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: gdansk
Wiadomości: 2
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

a w trójmieście gdzie można iść na usuwanie pieprzyków metodą laserową???
alicja888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 16:26   #550
Madziusia06
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 5
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Czy moglibyście polecić mi kogoś z Warszawy lub okolic kto usuwa pieprzyki z twarzy tanio?To dla mnie bardzo ważne chodzi mi o laserowe usuwaniu lub prądem

Edytowane przez Madziusia06
Czas edycji: 2009-06-21 o 16:28
Madziusia06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 16:47   #551
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Pradem piperzyki sie usuwa? Jak nazywa sie ten zabieg?

Ja mam kilka pytan:
- gdzie w okolicach lublina moge usunac laserem pieperzyki?
- ile kosztuje usuniecie jednego pieperzyka?
- jakich laserów sie do tego uzywa?
- jakie jest ryzyko nowotworzenia usuwanego pieperzyka?


Mi 3 dermatolozki powiedzialy ze usuwanie piperzykow inna metoda niz wycinka chirurgiczna to głupota i mozna sobie tylko krzywde zrobic. Ale mpoim zdaniem one moga byc niedouczone i niedoinformowane i z cala pewnoscia sa jakies specjalistyczne kliniki ktore sie tym zajmuja. Na razie mnie nie stac na zzabieg ale planuje w przyszlosci to zrobic.

btw czego taki NFZ nie moze tego sponsorowac

Edytowane przez marcinn12
Czas edycji: 2009-06-23 o 16:50
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-23, 20:49   #552
malarybka16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 49
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Hej ja natomiast mam pare pytań z góry przepraszam ale sprawa tych pieprzyków nie daje mi spokoju a trzeba coś z nimi zrobić proszę o odpowiedź kogoś doświadczonego. Tak więc :
boje sie zabiegu ze względów zdrowotnych. Że wezmą próbke wyciętego do badania i okaże sie ,że jestem chora. O co wlasciwie chodzi w tym wysylaniu tego ohyddztwa do badań? nie powinno to być robione jakimś sposobem przed usuwaniem.
Moze sie okazać ,ze usuwany pieprzyk nie powinien byc ruszany i przez to mozna miec raka?
troche to glupie pytania ale prosze o szczegolowa odpowiedz na zadane przeze mnie pytania,bo to bardzo wazne dla mnie.
z góry dziękuje,pozdrawiam
malarybka16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 03:02   #553
nina326
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Witam! Ja usowalam 3 tyg. temu laserowo pieprza, ktory byl wystajacy i blady. Mialam go na nosie a teraz mam tej samej wielkosci dziurke i wyglada to juz jakby miala byc z tego blizna... Czy moze mial ktos podobnie?? lub czy moze mi ktos poradzic co z tym zrobic, zeby nie bylo tej dziury i nie bylo to az tak widoczne???? mowiono mi, ze nie bedzie sladu....
nina326 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 16:59   #554
malarybka16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 49
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

a jakto jest te niebezpieczne powinno sie usuwac czy wlasnie nie?
i jest prawdopodobienstwo ze po usunieciu moze byc jakis rak czy cos?

malarybka16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 21:17   #555
PaTiXx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 6
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez malarybka16 Pokaż wiadomość
a jakto jest te niebezpieczne powinno sie usuwac czy wlasnie nie?
i jest prawdopodobienstwo ze po usunieciu moze byc jakis rak czy cos?

Ja słyszałam ze jest pewne prawdopodobienstwo i to wcale nie małe ze w pieprzyku moze byc komórka rakowa i jesli sie ją ruszy to mozna zachorowac na raka... Nie wiem czy to prawda-mowie to co słyszałam tyle ze nie od specjalisty. Pozdrawiam
PaTiXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 22:35   #556
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Ja usuwalam u lekarza w przychodni. Wlasnie zalecal usuwanie i potem pieprzyk byl badany czy nie zawiera komorek rakowych.
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 21:31   #557
Sif
Raczkowanie
 
Avatar Sif
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez nina326 Pokaż wiadomość
Witam! Ja usowalam 3 tyg. temu laserowo pieprza, ktory byl wystajacy i blady. Mialam go na nosie a teraz mam tej samej wielkosci dziurke i wyglada to juz jakby miala byc z tego blizna... Czy moze mial ktos podobnie?? lub czy moze mi ktos poradzic co z tym zrobic, zeby nie bylo tej dziury i nie bylo to az tak widoczne???? mowiono mi, ze nie bedzie sladu....

Jeżeli był wypalany laserem to jest to ślad jakby po przypaleniu i jest wgłębienie. Po pewnym czasie, jeśli się z nim dobrze obchodzi, ładnie się zagoi i zostaje blizna (płaska), która z czasem przybiera kolor skóry.


Cytat:
Napisane przez Madziusia06 Pokaż wiadomość
Czy moglibyście polecić mi kogoś z Warszawy lub okolic kto usuwa pieprzyki z twarzy tanio?To dla mnie bardzo ważne chodzi mi o laserowe usuwaniu lub prądem

Zależy od wielkości, generalnie średnie ceny laserowego usuwania w Wawie są od 150 zł.


Cytat:
Napisane przez lea88 Pokaż wiadomość
Ja usuwalam u lekarza w przychodni. Wlasnie zalecal usuwanie i potem pieprzyk byl badany czy nie zawiera komorek rakowych.

Tak naprawdę to powinno badać się każde usunięte znamię, ale często jest to fizycznie niemożliwe lub bardzo utrudnione Więc często lekarze usuwają bez badania, a do badania biorą tylko jak wzbudza ich podejrzenie. A do badania można pobrać tylko przy chirurgicznym usuwaniu, bo laser zwyczajnie znamię wypala, tudzież spala
Nieprawda, że lepiej nie ruszać żeby nie sprowokować procesu nowotworzenia, przeciwnie - zaleca się usuwanie wszystkich "podejrzanych" lub potencjalnie niebezpiecznych znamion.
Sorki że tak trochę niejasno się wyrażam, ale jestem na nogach od 36 h i już zasypiam.
Sif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 17:35   #558
LittleKeith
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Ja dziś byłam u dermatologa, skierował mnie do chirurga i tam rozważałam usuwanie pieprzyka. Doktor wytłumaczył mi, że jak usunę laserem, to nie będzie można pobrać próbki do analizy. Skalpelem zostanie blizna, ale jest to bezpieczniejsze. Mam to znamię niemalże od urodzenia ( od jakichś 13 lat). Proszę wizażystki, pomóżcie mi się zdecydować;( ;*
Edit:pieprzyk jest na środku brody.

Edytowane przez LittleKeith
Czas edycji: 2009-07-06 o 17:36
LittleKeith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 11:33   #559
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

LittleKeith duzy ten pieperzyk? Masz tendecje do bliznowcow?

Jezeli tak dlugo masz ten pieprzyk to jest raczej lagodny wiec ja bym sie zdecydowal na laser - przyajmniej blizny byc nie powinno. No ale wy dziewczyny macie tez pudry i fluidy i mozecie taka blizna maskowac az do czasu wygojenia :d
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-07, 12:14   #560
LittleKeith
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Nie, jest wielkości..... ziarnka pieprzu. Ale czym jeste lepiej, bezpieczniej usuwać?
LittleKeith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 22:09   #561
Viaguara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Czy jeśli nie mam 18 lat mogę iść sama do dermatologa na zabieg usunięcia pieprzyka?
I czy kasa chorych finansuje taki zabieg, jeśli dermatolog stwierdzi, że pieprzyk faktycznie powinien zostać usunięty?
Viaguara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 22:35   #562
nina326
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

[QUOTE=Sif;13064899]Jeżeli był wypalany laserem to jest to ślad jakby po przypaleniu i jest wgłębienie. Po pewnym czasie, jeśli się z nim dobrze obchodzi, ładnie się zagoi i zostaje blizna (płaska), która z czasem przybiera kolor skóry.


Tzn. w jaki sposob mam sie z nim obchodzic? Nadal mam dziurke w kolorze czerwonym:/ kupilam sobie krem na blizny i smaruje nim, czy dobrze robie??
nina326 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 22:40   #563
Sif
Raczkowanie
 
Avatar Sif
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Podczas gojenia najlepiej smarować jakimś kremem przyspieszającym ziarninowanie i działającym antybakteryjnie (nazwy podawałam chyba już wcześniej w jakimś poście). Czasem może się paprać przy gojeniu - wtedy warto posmarować 1-2 razy jakąś maścią z antybiotykiem (bez recepty to chyba tylko Tribiotic i maść z neomycyną). Jak się już całkowicie zagoi to warto smarować preparatem na blizny (np. Contratubex, Cepan, Tointex, No-Scar), najlepiej wmasowywać taki preparat w bliznę przez chwilę - taki masaż poprawia wchłanianie preparatu i pobudza skórę do regeneracji. Może to trwać nawet i 3 miesiące (ale może też znacznie krócej, kwestia indywidualna), ważna jest systematyczność. Po tym czasie blizna staje się płaska (czyli jak było wcześniej wgłębienie, to ono się tak jakby "wypełnia") i przybiera kolor skóry. Czasem staje się prawie niewidoczna, zależy w jakim miejscu na ciele jest i jakiej wielkości było znamię. Sporo znamion usunęłam (nawet jakieś małe, jestem mocno przeczulona na tym punkcie ) i żadna z blizn nie rzuca się w oczy
Wszystko to piszę na podstawie własnych doświadczeń, może ktoś ma inne doświadczenia i zechce się podzielić w celu rozwiania wątpliwości wielu osób tutaj
Sif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 20:58   #564
nina326
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Dzieki Sif Troche mnie uspokoilas Smaruje caly czas ta mascia i widze, ze troche sie poprawia, wiec czekam na calkowite efekty
Pozdrawiam)))
nina326 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 16:25   #565
tulvianka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Jestem tu nowa, więc nie za bardzo wiedziałam, gdzie zamieścić ten temat dot. pieprzyków, opalania, kremu z uv itp.
Otóż jadę na 2 tyg. do Turcji i martwię się mocno, bo lekarz mówił, abym się nie opalała. Wiadomo, że nie będę bo nawet nie lubię, ale będę miała tam styczność ze Słońcem, nawet dlatego, że chcę pływać itp. i zastanawiam się co Wy byście zrobili na moim miejscu...

mam filtr 30 - z firmy BIELANDA, taki duży ... i pisze dla dzieci i niemowląt, ja mam 17 lat więc chyba mogłabym go użyć?
i mam filtr 50+ i go chcę właśnie użyć na pieprzyki.
nie jest ich aż tak dużo, ale mam chyba z 4 które są groźne to nie wiem czy lepiej byłoby zakleić je plastrem czy smarować tym filtrem 50.
Co radzicie czy filtr 30 wystarczy a 50+ na pieprzyki? proszę o rady...

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:23 ----------

tylko ten krem 50+ używałm już wcześniej nad morzem i nie tylko na pieprzyki ale ogólnie i używałam go z 2 tyg temu to za 2 tyg będę mogła go użyć bo śłyszałam że skutecznośc traci? o co w tym chodzi ? czy to dopiero po roku ?
tulvianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 22:33   #566
magdula100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

bardzo prosze i odpiwiedz! otoz od urodzenia mialam na twarzy 5 pieprzykow w tym 1 wiekszy zucajacy sie w oczy nigdy wczensiej mi on jednak nie pszeszkadzal nawet go lubie ,jednak nagle z dnia na dzien na twarzy pojawilo mi sie jeszcze 6 pieprzykow nie sa one duze ale tyle pieprzykow na twarzy to juz pszesada ;//// one pojawily sie tak nagle i jeszcze w takiej ilosci ze nie wiem co robic !! z takich wiekszych pieprzykow to mam jeszcze 2 na stopie a tak to pare malych na calym ciele , jaka bylaby najlepsza metoda usuniecia ich???? prosze odpowiedzciee
magdula100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 20:09   #567
Sif
Raczkowanie
 
Avatar Sif
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez tulvianka Pokaż wiadomość
mam filtr 30 - z firmy BIELANDA, taki duży ... i pisze dla dzieci i niemowląt, ja mam 17 lat więc chyba mogłabym go użyć?
i mam filtr 50+ i go chcę właśnie użyć na pieprzyki.
nie jest ich aż tak dużo, ale mam chyba z 4 które są groźne to nie wiem czy lepiej byłoby zakleić je plastrem czy smarować tym filtrem 50.
Co radzicie czy filtr 30 wystarczy a 50+ na pieprzyki? proszę o rady...

Ja będąc w tym roku na wakacjach na Majorce (byłam też 2 tygodnie) używałam przez pierwsze 3 dni 50-tki, potem 30-tki, a potem 15-tki, z tym że ja lubię się opalać i mam bardziej ciemną niż jasną karnację
Natomiast na znamiona i blizny (zwłaszcza na świeże jest to wskazane) używałam specjalnego sztyftu ochronnego 50+ firmy Avene. To jest sztyft przeznaczony właśnie do miejsc szczególnie wrażliwych, czyli pieprzyki, blizny, uszy itp. To nie jest sztyft do ust! Z tego co wiem to jeszcze Mustela ma w swojej ofercie taki specjalny sztyft na miejsca szczególnie wrażliwe. Sztyfty obu tych firm nie dość że mają wysoki filtr to jeszcze lekko zakrywają miejsca które się nimi posmaruje. To bardzo przydatne wynalazki, zwłaszcza przy dużym nasłonecznieniu
Sif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-27, 10:44   #568
malinkaaah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Wie ktoś może gdzie można usunąć znamiona barwnikowe z twarzy na terenie Warszawy naa NFZ laserem lub przez wymrażanie(nie chciałabym skalpelem).
Dodam, że byłam już u dermatologa i wyciął mi jeden na badania a resztę z nich polecił usunąć laserem. Tylko, że ja za bardzo nie wiem gdzie mogę to zrobić....
Proszę o pomoc...
malinkaaah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-27, 12:46   #569
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez malinkaaah Pokaż wiadomość
Wie ktoś może gdzie można usunąć znamiona barwnikowe z twarzy na terenie Warszawy naa NFZ laserem lub przez wymrażanie(nie chciałabym skalpelem).
Dodam, że byłam już u dermatologa i wyciął mi jeden na badania a resztę z nich polecił usunąć laserem. Tylko, że ja za bardzo nie wiem gdzie mogę to zrobić....
Proszę o pomoc...
Pierwsze słyszę by na NFZ robiono takie zabiegi, są to raczej kosmetyczne poprawki więc raczej nastaw się na prywatnego dermatologa.
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 16:54   #570
kaaamiii86
Raczkowanie
 
Avatar kaaamiii86
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 38
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
A co to za bzdura że nie można brązowych?!
przecież pieprzyki są właśnie brązowe, a brodawki w kolorze skóry, a dermatolodzy i chirurdzy właśnie pieprzyki usuwają.
Pierwsze słyszę, że brązowych nie wolno sama miałam usuwany przez chirurga pieprzyk brązowy laserem, a skierował mnie do niego właśnie dermatolog.
A jasne brodawki to ja sobie usuwam sama kwasem salicylowym lub mlekowym.

<olaboga> sama nic bym sobie nie usuwała:|
A z tym,że znamion barwnikowych nie mozna usuwac laserem to żadna bzdura:| Takie znamię trzeba dac do badania histopatologicznego, żeby sprawdzic, czy nie jest ono groźne.. a wypalając je laserem nie ma juz czego dac do zbadania:| Wżyciu nie zgodziłabym się na usunięcie znamienia barwnikowego za pomocą laseru brrr
kaaamiii86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-10 17:50:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:39.