Plan wypłukiwania tłuszczu - znacie tą dietę ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-29, 14:02   #1
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Post

Plan wypłukiwania tłuszczu - znacie tą dietę ??


Jak w temacie - zna ktoś tą dietę?? Jeśli tak to podzielcie się opiniami i czy jest skuteczna??? Zastatnawiam się nad nią, bo wydaje się w miarę dobra, podobna dośc do South Beach, która u mnie jest skuteczna.

__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 15:15   #2
ikonka86
Rozeznanie
 
Avatar ikonka86
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 567
Smile Dot.: Plan wypłukiwania tłuszczu - znacie tą dietę ??

ja wlasnie koncze faze oczyszczania i od jutra idzie 1 faza tej dietki... jak dla mnie ta dietka jest albo baaardzo podobna do SB albo poprostu to jest inna nazwa SB. pozdrowka
ikonka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 15:48   #3
marta8
Raczkowanie
 
Avatar marta8
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 192
Dot.: Plan wypłukiwania tłuszczu - znacie tą dietę ??

czy to chodzi o diete dr Gittelman?
marta8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 15:51   #4
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Plan wypłukiwania tłuszczu - znacie tą dietę ??

Możecie coś wiecej napisać o tej diecie,zaintrygowałyście mnie
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 16:52   #5
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Plan wypłukiwania tłuszczu - znacie tą dietę ??

Do marta8 - tak, to jest ta dieta

Nati ja to wyszukałam w czytadle podróznym pt. Glamour Coby się się poczuć bardziej trędi, jazzy, glamour i w ogóle postanowiłam sobie przeprowadzić dietę pod ww. tytułem . Tylko jak się zagłębiłam w tekst to się okazało, że to jest SB + picie soku żurawinowego cyt. za Glamour dieta ta "bierze na cel 5 ukrytych czynników sprzyjających tyciu:
- toksyczność wątroby
- nasiąknięte wodą tkanki
- strach przed tłustym jedzeniem
- nadmiar insuliny
- tłuszcz powstający w wyniku stresu
(...)W niej zamiast tracić kilogramy, tracisz w obwodzie, co znaczy, że pozbvywasz się wody i wzdęc a nie mięsni. W pierwszej fazie możesz max. schudnąć 10 kg"

Mże ktoś jeszcze coś wie i uzupełni info
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 16:54   #6
marta8
Raczkowanie
 
Avatar marta8
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 192
Dot.: Plan wypłukiwania tłuszczu - znacie tą dietę ??

oj, widzisz, szukałam info na necie na temat tej diety, bo mam lekkie opory aby na nią przejśći nic.
marta8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 17:05   #7
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Plan wypłukiwania tłuszczu - znacie tą dietę ??

no ja trochę też , ale SB mi pomogło, więc moze to też pomoże. Tylko, żeby mi ktoś powiedział, czy to aby działą naprawdę.
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-29, 17:10   #8
marta8
Raczkowanie
 
Avatar marta8
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 192
Dot.: Plan wypłukiwania tłuszczu - znacie tą dietę ??

To mam pomysł, TY sprawdz i opiszesz efekty
marta8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 18:44   #9
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Plan wypłukiwania tłuszczu - znacie tą dietę ??

Cytat:
Napisane przez Myszołapka
Do marta8 - tak, to jest ta dieta

Nati ja to wyszukałam w czytadle podróznym pt. Glamour Coby się się poczuć bardziej trędi, jazzy, glamour i w ogóle postanowiłam sobie przeprowadzić dietę pod ww. tytułem . Tylko jak się zagłębiłam w tekst to się okazało, że to jest SB + picie soku żurawinowego cyt. za Glamour dieta ta "bierze na cel 5 ukrytych czynników sprzyjających tyciu:
- toksyczność wątroby
- nasiąknięte wodą tkanki
- strach przed tłustym jedzeniem
- nadmiar insuliny
- tłuszcz powstający w wyniku stresu
(...)W niej zamiast tracić kilogramy, tracisz w obwodzie, co znaczy, że pozbvywasz się wody i wzdęc a nie mięsni. W pierwszej fazie możesz max. schudnąć 10 kg"

Mże ktoś jeszcze coś wie i uzupełni info

Ciekawe czy wzieli pod uwagę trudności z kupnem soku żurawinowego
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 20:00   #10
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Plan wypłukiwania tłuszczu - znacie tą dietę ??

No tak też właśnie sobie myślałam, gdzie ja kupię to cudo A Marta, Ty nie bądź taka sprytna bo ja to bym nawet i to przeszła ten pierwszy tydzień czy dwa, ale soku z żurawiny nie mam i upa blada
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 20:03   #11
Agneska
Rozeznanie
 
Avatar Agneska
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Gdzieś we wszechświecie :)
Wiadomości: 813
Dot.: Plan wypłukiwania tłuszczu - znacie tą dietę ??

A czy może być taki sok żurawinowy, co to się w wodzie rozpuszcza ? Bo właśnie taki mam. Czy musi być jakiś "100%" sok ... A poza tym -jak będziecie coś więcej o tej dietce wiedziały, jakieś zasady itp. to dajcie znać. Chętnie coś wypróbuję, bo już nie wiem jak walczyć z moimi znienawidzonymi kilogramami... Pozdrowionka
__________________
...:Aga:...

__________________
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today ...
Agneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-29, 20:10   #12
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Plan wypłukiwania tłuszczu - znacie tą dietę ??

Proszę mam tylko tyle, ale wrzućcie hasło w wyszukiwarkę, moze wyskoczy cośik więcej, pobawiłabym się ale nie mam czasu

http://users.nethit.pl/forum/read/necrosa/3357135/
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 20:22   #13
marta8
Raczkowanie
 
Avatar marta8
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 192
Dot.: Plan wypłukiwania tłuszczu - znacie tą dietę ??

myślę, że spokojnie można zastąpić go sokiem z cytryny np.
marta8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 20:53   #14
marta8
Raczkowanie
 
Avatar marta8
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 192
Dot.: Plan wypłukiwania tłuszczu - znacie tą dietę ??

a jeśli nie, to ważne jest to rzeby przed posiłkiem dużo wypić. Brzuch nam się wtedy wypełnia i mniej jemy (teoretycznie)
marta8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 21:34   #15
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Plan wypłukiwania tłuszczu - znacie tą dietę ??

tak soibie poczytałam i ten sok żurawinowy to zdzierczo drogi jest Chyba Pomysłowy Dobromir poszuka tańszego zamiennika.
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 21:44   #16
tarakatatula
Rozeznanie
 
Avatar tarakatatula
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 511
Dot.: Plan wypłukiwania tłuszczu - znacie tą dietę ??

ja mam go bardzo duzo bo stary robi
__________________
xyz
tarakatatula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 21:44   #17
tarakatatula
Rozeznanie
 
Avatar tarakatatula
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 511
Dot.: Plan wypłukiwania tłuszczu - znacie tą dietę ??

rzeczywiscie jest jakby to ując "moczopędny"
__________________
xyz
tarakatatula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 09:17   #18
ikonka86
Rozeznanie
 
Avatar ikonka86
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 567
Dot.: Plan wypłukiwania tłuszczu - znacie tą dietę ??

ja kupilam zwykly sok zurawinowy z paoli za 5 zl.
dietka sklada sie z 3 faz poprzedzonych faza przygotowawcza - 5 dni.
faza przygotowawcza polega na wyemilinowaniu kawy, herbaty, napojow gazowanych, smazonych potraw, bialego pieczywa, cukru, slodyczy. nalezy pic jak najwiecej wody niegazowanej

faza 1 - 14 dni. w tym czasie gubisz tluszcz w talii, na udach i posladkach, mozesz schudnac nawet 7-8kg. oczyszczasz organizm pozbywasz sie nadmiaru tluszczu z komorek. miedzy posilkami pijesz napoj zurawinowy lub cytrynowy. rano i wieczorem pijesz koktajl dlugowiecznosci. unikasz tl. zwierzecych a zamiast nich wzbogacasz jadlospis dobrymi tluszczami roslinnymi omega-3.
wskazane: jajka, chude mieso i wedliny, chudy drob, ryby, owoce morza, fasolka szaparagowa, brokuly, kalafior, kapusta, ogorek, baklazan, papryka, szpinak, salata, cykoria, pietruszk, cebula, oliwki, pomidory, cytrusy, nekratynki, truskawki, jablka, porzeczki, borowki, jagody, gruszki
unikaj: mleka, jogurtu, serow, pieczywa, platkow sniadaniowych, ziemniakow, kukurydzy, marchwi, fasoli, masla, cukru, tlustego miesa i wedlin
woda zurawinowa: 150ml soku z zurawin + 850ml wody
woda cytrynowa: szklanka wody z sokiem z 1/2 cytryny
koktajl dlugowiecznosci: szklanka wody zurawinowej+lyzeczka sproszkowanego siemienia lnianego

faza 2 - 14 dni. jesz bardziej kalorycznie, a mimo to chudniesz. wciaz pijesz duzo ale wode zurawinowa zastepujesz woda niegazowana. do koktajlu dlugowiecznosci dodajesz wiecej soku z zurawin (pol na pol z woda). mozesz dodac dwa weglowodany: ciemny chleb, zielony groszek, marchewke (do wyboru). jeden z nich wprowadz na poczatku, drugi pod koniec tygodnia. jesli przez dwa tygodnie nie uda ci sie schudnac tyle ile chcesz, mozesz przedluzyc te faze o tydzien lub nawet dwa. mozesz takze wlaczyc do jadlospisu cukinie, dynie, arbuza i kiwi.

faza 3 - na zawsze. jesz to samo co w 2 fazie ale wlaczasz kolejne dwa weglowodany np ziemniaki, fasole, kukurydze. mozesz jesc je nawet 4 razy dziennie. dodajesz tez oliwe z oliwek i dwa produkty nabialowe (mleko, zolty ser, jogurt - wybierz te ktore lubisz najbardziej). raz dziennie pijesz koktajl dlugowiecznosci i wode z sokiem z cytryny. mozesz tez pic czerwona herbate. jesli osiagnelas stala wage, mozesz dolozyc sobie jeszcze jeden weglowodan np. ryz.

faktycznie plan wyplukiwania tluszczu jest stworzony przez dr ann louise gittleman. dzisiaj moj pierwszy dzien 1 fazy faza oczyszczania za mna
ikonka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 09:54   #19
kaaasik
Raczkowanie
 
Avatar kaaasik
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 64
Red face Dot.: Plan wypłukiwania tłuszczu - znacie tą dietę ??

Hej

a może ktos poda jakiś przykładowy jadłospis czyli śniadanko, obiad, kolacja.....
kaaasik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-30, 11:55   #20
ikonka86
Rozeznanie
 
Avatar ikonka86
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 567
Dot.: Plan wypłukiwania tłuszczu - znacie tą dietę ??

faza 1
po przebudzeniu: koktajl dlugowiecznosci
przed sniadaniem: 220ml wody z sokiem z cytryny
sniadanie: omlet szklanka wody zurawinowej
obiad: 110g grillowanego kurczaka, 1/2 lyzki oleju lnianego, surowka z kapusty, szklanka wody zurawinowej
kolacja: 110g pieczonej soli (nie wiem czy to jakas ryba czy pomylka w gazecie?!, ale napisane jest soli :P), swiezy ogorek

faza 2
po przebudzeniu: koktajl dlugowiecznosci
sniadanie: pol filizanki krojonych owocow: truskawej, jablek i gruszek, 1 kromka ciemnego chleba z ziarnami, dwa jajka na twardo, pol lyzki oleju lnianego
obiad: 110g indyka pieczonego w folii, szpinak, kilka plastrow baklazana z grilla, szklanka wody zurawinowej
miedzy posilkami: dwie szklanki wody zurawinowej
podwieczorek: jablko
kolacja: 110g halibuta gotowanego na parze, bulion z lanymi kluseczkami przyprawiony kolendra, salatka z kapusty pekinskiej skropiona sokiem z cytryny, 1 lyzka stolowa oleju lnianego
wieczorem: koktajl dlugowiecznosci

faza 3
po przebudzeniu: koktajl dlugowiecznosci
sniadanie: 1 filizanka owocow, 1/2 filizanki chudego bialego sera, 1 kromka ciemnego chleba z ziarnami, 1 lyzka oleju z siemienia lnianego
obiad: 110g lososia z wody z cytryna, zielona fasolka ugotowana na parze, 1 maly pieczone ziemniak, salatka z pomidora i salaty skropiona octem jablkowym
miedzy posilkami: garsc migdalow
podwieczorek: 1 jablko, 30g sera zoltego
kolacja: 110g chudej wolowiny z grilla, kalafior gotowany na parze ze szczypta kminku, salatka z baklazanow i pomidorow skropiona oliwa z oliwek i sokiem z cytryny
wieczorem: koktajl dlugowiecznosci
ikonka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 13:57   #21
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Plan wypłukiwania tłuszczu - znacie tą dietę ??

Ikonko to działą??? Bo jak dla mnnie to nie jest aż tak bardzo restrykcyjne a schudnąc by pasowało chociaż te 5 kg Faza przygotowawcza - to już za mną Aha no i dzięki za przepisy, bo w tej Glazurze jest tego mało. Chyba sobie kupię książke o tej diecie...

I tak BTW sola to jest rybka taka płaska o ile się nie mylę

__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 14:04   #22
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 174
Dot.: Plan wypłukiwania tłuszczu - znacie tą dietę ??

Bardzo fajna ta dieta,tylko jak dla mnie za duzo ryb,a ja nie lubie ryb
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 17:22   #23
ikonka86
Rozeznanie
 
Avatar ikonka86
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 567
Dot.: Plan wypłukiwania tłuszczu - znacie tą dietę ??

malinka nie wiem czy dziala, ale ja proboje i jakos zyje... co do ryb to ja tez ich nie lubilam ale zaczynam lubiec np takiego lososia, tunczyka... dzisiaj jadlam pyszna rybke - dorsza duszonego w jarzynkach - pychota!!!
ikonka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 20:44   #24
styska
Rozeznanie
 
Avatar styska
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 647
Dot.: Plan wypłukiwania tłuszczu - znacie tą dietę ??

ja juz gdzies tez o tej diecie czytalam od 3 dni probouje cos w tym stylu tzn south beach bo nie pije tego soku zurawinowego,razem ze mna do tej diety zmusilam swojego faceta bo sie zaokraglil za bardzo. Ja jakos wytrzymuje ale on juz jeczy ze np platkow nie moze jesc, ale ja wtedy mu mowie chudnij bo jak schudne sama to sie bede za chudymi rozgladac
styska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 15:09   #25
tangerynka
Rozeznanie
 
Avatar tangerynka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 569
Dot.: Plan wypłukiwania tłuszczu - znacie tą dietę ??

Jestem po 3 tygodniach tej diety (czyli już w fazie 2) i polecam bo to prawdziwy POGROMCA CELLULITU!
Właściwie w ogóle zdecydowałam się na dietę bo przy mojej nie takiej dużej wadze i regularnym ćwiczeniom wychodowałam sobie przez zimę wstrętny cellulit który wszedł w fazę drugą czyli był widoczny bez ściskania a moje uda i pośladki zaczęły przypominać kalafiora. Brrr!
A więc do rzeczy. Przed rozpoczęciem diety ważyłam 54 kg przy wzroście 160. Schudłam przez 3 tygodnie 3 kg (w 1 fazie 2,5) co nie jest może oszałamiające ale dla mnie wystarczające (jeszcze z 1-2 kg i będę zachwycona). Myślę że osoby z dużo większym nadmiarem tłuszczyku niż ja mogą schudnąć o wiele więcej. Ale co najlepsze straciłam po 4 cm w tali i pupie i po 2 cm w udach i kolanach! a kolana to mój odwieczny problem. Cellulit znika w iście zaskakującym tempie. Zszedł do poziomu 1 czyli grudki przy ściśnieciu skóry. Właściwie mogę już bez stresu iść na plażę.
Stosowałam dietę w zgodnie z książką Gittleman więc może sprostuję parę rzeczy które są z książką nieścisłe
Jeśli chodzi o faze 1
-wędliny raczej nie bo zawierają sól i konserwanty zabronione w diecie
-owoce dozwolone są w ograniczonych ilościach
-oliwki do 3 dziennie
-zamiast "unikaj" należy wymienione produkty wyeliminować. Są one w tej fazie zabronione
W fazie 2
-nie chodzi o zwykły ciemny chleb. Autorka dopuszcza 1 kromkę chleba orkiszowego który jak pisze produkowany jest z kiełków i strąków. Nie wiem jaki to chleb bo znalazłam w piekarni chleb o nazwie orkiszowy ale podstawowym jego składnikiem była mąka pszenna a więc odpada. Można go zamienić na 1 tortillę z mąki kukurydzianej.
-inne produkty także w ściśle określonej ilości
-cukinię można jeść już w fazie 1
-arbuz i kiwi dopiero w fazie 3
-tę fazę diety można kontynuować dowolnie długo do osiągnięcia pożądanego rezultatu
W fazie 3 czyli na stałe żeby nie tyć
-o mleku nie wspomina kefir, jogurt tak
-ryż tylko ciemny

Jeśli chodzi o ten nieszczęsny sok z żurawin, to niestety muszę was zmartwić. Absolutnie nie może to być sok słodzony. Zniweczy to niestety główne założenie diety jakim jest całkowite wyeliminowanie cukru. Przykra sprawa ale nie ma sensu eliminowanie z diety węglowodanów (nawet tych zdrowych) jeśli jednocześnie regularnie w ciągu dnia (8 szklanek dziennie) będzie się piło wodę z cukrem. Dieta ma w 1 fazie uregulować gospodarkę glukozy i zmniejszyć wydzielanie insuliny co przy piciu soku słodzonego po prostu się nie uda. Poza tym będzie się miało większy apetyt. Ja kupiłam kilo żurawin (co o tej porze roku graniczy z cudem) i ten sok sama zrobiłam. Autorka podaje: 350g żurawin na litr wody gotować aż owoce zaczną pękać. Odcedzić i gotowe. Resztę żurawin zamroziłam i robiłam ten sok sukcesywnie. Udało mi się nawet potem kupić taki niesłodzony sok żurawinowy w sklepie ze zdrową żywnością ale jest on faktycznie drogi 10 zł za 300 ml. Jest wprawdzie nieco zagęszczony ale i tak wychodzi drogo.
Drugim ważnym składnikiem diety o którym chyba nie było jest olej lniany. Musi on być koniecznie tłoczony na zimno. Należy spożywać 2 łyżki dziennie do sałatek i innych dań ale uwaga - nie wolno na nim smażyć i w ogóle go gotować po prostu dodajemy go do gotowych dań. Olej ten ma być wysokolignanowy. Piszę bo widziałam olej lniany o obniżonej zawartości lingnanów - taki będzie nieodpowiedni. W każdym razie taki olej lniany tłoczony na zimno jest do dostania. Ja kupiłam go w delikatesach robi go firma Oleofarm. Poza olejem lnianym nie należy jeść żadnych innych tłuszów nawet oliwy czy innych olejów.
Poza tym należy zażywać suplementy GLA czyli kwasu gamma-linolenowego.

Acha i jesze czego nie można:
-pić kawy, herbaty w ogóle kofeiny
-używać słodzików takich jak aspartam, acesufam K i inne takie już nie pamiętam, bo powodują one nadmierne wydzielanie insuliny
-pić alkoholu
-solić

Dieta którą ja stosuję nie jest może modelowa gdyż nie jadam mięsa ani drobiu (z resztą już od lat). W tej diecie trzeba jeść bardzo dużo białka (do 220g dziennie produktów białkowych) Ja polegam na rybach oraz tofu - autorka poleca tofu lub tempeh (inne białko sojowe) do 2 razy w tygodniu. Ja jadłam więcej żeby to białko jakoś dostarczać.
Poza tym jadłam nieco większe ilości owoców niż zalecane ale tylko tych dopuszczalnych (ach te truskaweczki!). Ze względu na niskie ciśnienie stosowałam też bardzo małe ilości soli i grzeszyłam poranną kawą. Teraz odkryłam kawę Ricore (60% cykorii i 40% kawy) i piję jedną rano.

Jako podsumowanie
Plusy:
- żegnaj cellulicie
- żegnajcie słodycze. W ogóle nie mam ochoty na słodkości ani na węglowodany. Obywam się nawet bez tej łaskawej kromki chleba. Truskawki i jabłka wydają mi się słodkie jak nigdy.
- mniej przetłuszczają mi się włosy i twarz
- po tych 3 tyg czuję się super lekko i mam doskonałe samopoczucie
- dieta ma oszczędzać mięśnie dzięki dużej ilości spożywanego białka i kwasów tłuszczowych omega 3 (olej lniany i suplementy GLA) i faktycznie spod uciekającego tłuszczyku widzę wreszcie mięśnie, więc raczej ich nie odchudziłam.
Minusy:
- pierwszy tydzień jest średni. Trzeciego dnia miałam głód węglowodanowy i czułam się słabo. W dodatku poszłam na swój trening taebo (aerobik z elementami boksu i sztuk walki) i mało ducha nie wyzionęłam
- przy większym wysiłku fizycznym (jak wyżej) niestety bardzo czuć brak węglowodanów, ale przyznaję że autorka ostrzega. Ćwiczenia siłowe zaleca dopiero od fazy 2
- jeśli musisz być w wysokiej formnie umysłowej(egzaminy itp.) zapomnij. Brak węglowodanów jest niestety nieco odczuwalny w myśleniu
- zanim się nie przyzwyczaicie to przez pierwszy tydzień jedzenie bez tłuszczu i soli jest nieco mdłe.

No nie wiem czy kogoś zachęciłam. Jeśli tak to jeśli bardzo chcecie mogę się poświęcić i przepisać z książki wszytkie produkty które trzeba i można i których nie można jeść.
Pozdrawiam serdecznie
Ikonko jak ci idzie?

Edytowane przez tangerynka
Czas edycji: 2005-06-07 o 16:31
tangerynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 18:46   #26
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Dot.: Plan wypłukiwania tłuszczu - znacie tą dietę ??

hej! a podacie linka gdzie bedzie dokladnie opisana ta dieta dzien po dniu ???
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 21:44   #27
Agneska
Rozeznanie
 
Avatar Agneska
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Gdzieś we wszechświecie :)
Wiadomości: 813
Dot.: Plan wypłukiwania tłuszczu - znacie tą dietę ??

Tangerynko, wprost rewelacyjnie opisałaś tą dietę. Czuję się całkowicie zachęcona, tym bardziej, że podobnie jak Ty nie jadam wcale mięsa i wreszcie to jest dieta, którą mogłabym stosować Ale tak jak mówisz - nie zacznę jej teraz, bo mam ciężki okres, końcowe egzaminy, praca, a potem jej obrona. Ale zaraz po obronie będę miała urlop i wówczas myślę (o ile nigdzie nie wyjadę) będzie świetna pora na tą dietkę.

Byłabym Ci bardzo wdzięczna, jakbyś w wolnym czasie przepisała potrzebne produkty z tej diety, założenia itp. Z góry dziękuję i pozdrawiam

P.S. Gratulacje udanych efektów, cieszę się, że CI się udało i trzymam dalej kciuki !!
__________________
...:Aga:...

__________________
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today ...
Agneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 17:59   #28
Rhiannon
Raczkowanie
 
Avatar Rhiannon
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 420
GG do Rhiannon
Dot.: Plan wypłukiwania tłuszczu - znacie tą dietę ??

Hej!
Kilka dziewczyn pisało o fazie oczyszczania w tej diecie... Czytałam o niej to i owo, ale o tym jeszcze nie słyszałam. Możecie cos na ten temat napisac? Byłabym bardzo wdzięczna!
Pozdrawiam!
Rhiannon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 15:29   #29
tangerynka
Rozeznanie
 
Avatar tangerynka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 569
Dot.: Plan wypłukiwania tłuszczu - znacie tą dietę ??

Doniesienie z pola walki
Po 30 dniach diety 4,5 kg mniej. 6 cm mniej w talii, po 5 w biodrach i pośladkach, 4 cm w udach, 2 w kolanach i łydkach. Postanowiłam przedłużyć jeszcze fazę 2 żeby zwalczyć ostatnie bastiony tłuszczu na udach i pośladkach.

Co do fazy oczyszczającej to oczywiście najbardziej oczyszcza 1 faza diety. Myślę że Ikonka miała na myśli fazę wprowadzającą która ma przygotować organizm do diety i ułatwić jej przejście. Przez tydzień przed rozpoczęciem diety należy stopniowo;
1. Zwiększyć ilość wypijanej wody między posiłkami
2. Usuwać z diety tłuszcze trans - margrynę, przetworzone oleje roślinne oraz tłuszcze do smażenia
3. Eliminować cukier, biały ryż i białą mąkę
4. Ograniczać ilość wypijanego alkoholu, kawy, herbaty, coli i innych napojów bezalkoholowych również tych słodzonych aspartamem.
5. Zmniejszyć ilość spożywanej soli.

Naprawdę dobrze jest postarać się wyeliminować z diety cukier i kofeinę jeszcze przed rozpoczęciem diety. Zapobiegnie to złemu samopoczuciu które może pojawić się w pierwszych dniach diety w wyniku nagłego odstawienia tych produktów.
Jutro lub pojutrze postaram się napisać dokładniej o 1 fazie diety.
tangerynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 15:38   #30
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Plan wypłukiwania tłuszczu - znacie tą dietę ??

No szalona Gratuluję tak dobrych wyników i wytrwania na diecie. Ja jestem już po fazie przygotowawczej, teraz zabieram się za szukanie żurawin Jeśli mogłabyś napisz coś więcej o tej pierwszej fazie, bo mimo Twoich poprzenich informacji, nadal chcę wiedzieć więcej

Mogłabyś się przyznać z jakiego miasta jesteś, bo kupić żurawinę teraz to graniczy z cudem
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...

Edytowane przez Myszołapka
Czas edycji: 2005-06-15 o 15:39 Powód: Dopisek
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:54.