Łatwe kierunki? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-25, 22:01   #31
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Łatwe kierunki?

Cytat:
Napisane przez Anabelle28 Pokaż wiadomość
Nie szłabym do pracy w której jest informacja "wykształcenie wyższe - kierunek nie istotny" Bo po co mu wtedy to wykształcenie wyższe ?
Uwierz mi, że jakabyś odpowiednio długo pobyła bez pracy to być poszła z uśmiechem. Tym bardziej że jeżeli piszą o wykształceniu wyższym to mała szansa że chodzi o sprzątanie czy akwizycję
Cytat:
Napisane przez Anabelle28 Pokaż wiadomość
Że niby ktoś kto skończył studia jest inteligentniejszy od tego co zrobił uprawnienia i pracował przez te 5 lat ?
Zależy o jakich uprawnieniach mówisz np budowlaniec po zawodówce/techników nie zrobi uprawnień nawet po 10 letniej pracy w zawodzie bo zwyczajnie bez studiów mu nie umożliwią przystąpienie do egzaminu
Cytat:
Napisane przez Anabelle28 Pokaż wiadomość
Poza tym, jeśli przykładowo zatrudniamy kogoś na stanowisku sekretarki to po co jej wykształcenie z zootechniki albo robotyki ?
Bo teraz nie ma sekreterek, wyginęły jak dinozaury, a ich miejsce zajęły twory zwane "asystentkami" czyli panie które robia wszystko to czego nie zrobi reszta i zazwyczaj miło się patrzy jeżeli taka pani jest po filologii, administracji lub chociaż ochronie środowiska.
Cytat:
Napisane przez Anabelle28 Pokaż wiadomość
Nie trać czasu na takie coś. Zmarnujesz 5 lat na jakimś kierunku który zupełnie nie będzie Cię interesować, a później powiedzą Ci że szukają kogoś do 23 rż. i z doświadczeniem. Są kursy, są szkoły policealne zawodowe, można podnosić kwalifikacje, zdobywać doświadczenie - nie każdy musi mieć studia jeśli nie ma ochoty.
Tylko, że do szkoły zawodowej czy policealnej też najlepiej z pasją bo kosmetyczek i fryzjerek tez jest od zatrzęsienia.
Moim zdaniem studia owszem, ale radzę poczytać jeszcze po czym można jako tak prace dostać a nie iśc na łatwiznę...
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 22:36   #32
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Łatwe kierunki?

Swoją drogą ciekawe gdzie wyparowała autorka wątku?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 22:39   #33
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Łatwe kierunki?

Pewnie jest w wielkiej wizażowej wiosce dla trolli i trollic
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 01:04   #34
MayKasahara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 82
Dot.: Łatwe kierunki?

Myślę, że szukanie "łatwego" kierunku w wielu sytuacjach może okazać się pułapką - co prawda uda się nam go skończyć przy względnie niskim nakładzie sił, jednak okaże się, że rynek pracy stawia wymagania znacznie wyższe.
Wszystko zależy z resztą od nas - na każdym kierunku są osoby, które same z siebie bardzo się angażują i podejmują liczne działania mające na celu pogłębienie wiedzy i zdobycie doświadczenia, jak i takie, które całe studia bimbają sobie i jadą na trójach, warunkach, poprawkach itp.
Jasne, że da się skończyć studia za wiele się nie ucząc - pytanie tylko, czy w dłuższej perspektywie rzeczywiscie warto.
MayKasahara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 08:26   #35
Styczniowa93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 263
Dot.: Łatwe kierunki?

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
no tak, bo w pracy zastosujesz może 1/50 tych bzdetów które musisz zaliczać na uczelni. mój facet, inż. jest żywym tego przykładem. w pracy związanej ściśle z kierunkiem studiów nic mu się nie przydało
Tak samo ma mój brat, b. dobry kierunek, tytuł inżyniera (jak na razie, bo cały czas studiuje), niby dobra uczelnia, a studiując dziennie on jest w stanie pracować i mieć stypendium Wszystkiego nauczył się w pracy, bo te bzdety z uczelni do niczego go nie przygotowały.
__________________



happiness is easy!



Styczniowa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 11:43   #36
martusiakw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: Łatwe kierunki?

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Swoją drogą ciekawe gdzie wyparowała autorka wątku?
wejdz na 1sza strone i tam widac ze komentuje...

---------- Dopisano o 12:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------



Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Pewnie jest w wielkiej wizażowej wiosce dla trolli i trollic
twierdzisz ze jestem trollicą? jak ty to tak nazwałaś...wszelkie swoje komentarze zachowaj dla siebie, a jesli juz tak chcesz to przelac na forum to załóż swój wątek dla takich jak Ty. Powodzenia
martusiakw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 18:40   #37
Anabelle28
Raczkowanie
 
Avatar Anabelle28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Dot.: Łatwe kierunki?

Verda nie zgodzę się z Tobą.
Studia nikomu nie zapewnią ani dobrej pracy ani wysokiego statusu społecznego, to nie te czasy. Liczy się pasja albo doświadczenie.
Przeciętniak tak czy siak, jakąkolwiek drogę wybierze, jeśli nie weźmie się w garść i nie popracuje nad charakterem, fortuny się nie dorobi, a o satysfakcji z pracy też nie ma mowy.
Musimy pamiętać że praca, to spora część naszego życia, czy będzie spełniała nam radość czy będzie utrapieniem, zależy tylko od nas.
Pracuje od 15 roku życia - jestem studentką, a dodatkowo pracuje w 2 miejscach bo liczy się doświadczenie - studia - fajnie mieć, ale sam papierek nic nikomu nie da, jeśli nie idzie za tym serce i ambicja. A to wychodzi - prędzej lub później
Anabelle28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-26, 19:59   #38
judytka17
Raczkowanie
 
Avatar judytka17
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Hollywood
Wiadomości: 75
Dot.: Łatwe kierunki?

Turystyka i rekreacja
judytka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 20:39   #39
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Łatwe kierunki?

Cytat:
Napisane przez martusiakw Pokaż wiadomość
wejdz na 1sza strone i tam widac ze komentuje...
owszem, ale twoich postów jest najmniej i nie odpowiadasz na pytania, tak jakby przestało Cię już to interesować. ciągle nie wiemy czemu pytasz o łatwy kierunek. najczęstsza myśl jaka się nasuwa to to, że chcesz na taki iść. jednak wiem że powody mogą być inne, ale ich nie znam.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 22:54   #40
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Łatwe kierunki?

Moim zdaniem łatwa jest psychologia (konkretnie na UW, bo tam ją studiuję). Ogólnie moim zdaniem kierunki humanistyczne są łatwe. Bardzo łatwy jest też WOT na Akademii Teatralnej (też tam studiowałam). Za to np. filologia polska moim zdaniem nie jest już taka łatwa, bo sporo trzeba czytać i uczyć się na pamięć. Na takiej psychologii nie trzeba robić NIC albo prawie nic. Nie słyszałam też żeby kogoś wyrzucono z naszego wydziału. Inna sprawa, że to, że można robić mało nie oznacza, że trzeba na tym poprzestać. Jeśli ktoś chce korzystać z możliwości i się uczyć to np. ta "łatwa" psychologia może się zrobić trudnym i wymagającym kierunkiem (bo kadra jest dobra i są profesorowie przy których można się nauczyć o ile wykazuje się zainteresowanie i się chce). Moim zdaniem są kierunki trudne, a nawet bardzo jak niektóre techniczne, czy medycyna i są kierunki nieporównywanie łatwiejsze, które jednak na życzenie można sobie mocno utrudnić. Każda dziedzina nauki jest trudna i wymagająca - wszystko zależy tylko jak mocno się w tym siedzi.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 11:46   #41
martusiakw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: Łatwe kierunki?

Prawda ze mało, ponieważ nie muszę codziennie być na forum . Pytam z czystej ciekawości co ludzie o tym sądzą, czy faktycznie są łatwe kierunki i widzę, że są podzielone zdania. Mnie też się wydaje, że zależy co dla kogo. Dla kogoś może być łatwa medycyna a dl a 2 osoby np. politologia lub ekonomia. Każdy idzie na taki kierunek, którym się interesuje i wie, że w życiu chce pracować w tej dziedzinie...
martusiakw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-27, 12:24   #42
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Łatwe kierunki?

Cytat:
Napisane przez martusiakw Pokaż wiadomość
Każdy idzie na taki kierunek, którym się interesuje i wie, że w życiu chce pracować w tej dziedzinie...
no to raczej regułą nie jest
czasami idziesz na taki kierunek, na który się dostaniesz.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 13:31   #43
Styczniowa93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 263
Dot.: Łatwe kierunki?

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
owszem, ale twoich postów jest najmniej i nie odpowiadasz na pytania, tak jakby przestało Cię już to interesować. ciągle nie wiemy czemu pytasz o łatwy kierunek. najczęstsza myśl jaka się nasuwa to to, że chcesz na taki iść. jednak wiem że powody mogą być inne, ale ich nie znam.
Heh, nawet jeśli chce iść na "łatwy kierunek" to jest jej sprawa, myślę, że taka ilość krytyki jest zbędna Może rzeczywiście pytanie trochę niefortunne, bo dla każdego co innego jest łatwe, ale nie wszyscy mają ambicje studiowania medycyny, prawa czy automatyki i robotyki. Od siebie mogę dodać, że w moim małym miasteczku jest zamiejscowy oddział, gdzie można studiować ochronę środowiska I każdemu mogę zagwarantować, że będzie to dla niego łatwy kierunek, bo ze świetnymi ocenami kończą go najgorsze głąby, które kilka razy podchodziły do matury. Pozdrawiam
__________________



happiness is easy!



Styczniowa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 15:27   #44
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Łatwe kierunki?

Cytat:
Napisane przez Styczniowa93 Pokaż wiadomość
Od siebie mogę dodać, że w moim małym miasteczku jest zamiejscowy oddział, gdzie można studiować ochronę środowiska I każdemu mogę zagwarantować, że będzie to dla niego łatwy kierunek, bo ze świetnymi ocenami kończą go najgorsze głąby, które kilka razy podchodziły do matury. Pozdrawiam
no ale pytanie jest o "łatwy kierunek" a nie "łatwy kierunek w miasteczku Styczniowej" a to różnica coś w X jest łatwe, ale w Y trudne. więc na to pytanie odpowiedzi po prostu nie ma
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 17:01   #45
martusiakw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: Łatwe kierunki?

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
no to raczej regułą nie jest
czasami idziesz na taki kierunek, na który się dostaniesz.
jeśli na dzienne to tak , ale jak zaocznie to zawsze jest łatwiej dostać sie
martusiakw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 21:19   #46
Styczniowa93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 263
Dot.: Łatwe kierunki?

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
no ale pytanie jest o "łatwy kierunek" a nie "łatwy kierunek w miasteczku Styczniowej" a to różnica coś w X jest łatwe, ale w Y trudne. więc na to pytanie odpowiedzi po prostu nie ma
Ja wiem, ale dodałam to, bo trzeba wiedzieć że są nieliczne miejsca, gdzie naprawdę kierunek jest łatwy niezależnie od zdolności studenta
Mimo wszystko tak jak już napisałam, pytanie jest niefortunne.
__________________



happiness is easy!



Styczniowa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 22:15   #47
zollla
Wtajemniczenie
 
Avatar zollla
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 110
Dot.: Łatwe kierunki?

Cóż ja uważam, że są łatwiejsze i trudniejsze kierunki, ale to też w dużej mierze zależy od prowadzących zajęcia i uczelni.

Nie można porównywać medycyny, farmacji do pedagogiki...
Każdy z moich znajomych studiujących pedagogikę mówią że to łatwizna (z kilku różnych uczelni) co nie znaczy że nie robi się nic bo na każdych studiach coś jednak trzeba z siebie dać.
Mieszkając w akademiku miałam współlokatorki z Gospodarki Przestrzennej i Geodezji i ta druga robiła z 10 razy więcej niż ta pierwsza ale czy GP to łatwy kierunek? nie wiem
Moje studia nie są trudne (Technologia Żywności) ale jednak te 60% zrezygnowała. Specyfika ich jest trudna bo to głownie laborki na które trzeba się przygotować (każde zajęcia to wejściówka) częste kolokwia więc studia dla systematycznych osób (ćwiczeń się nie da odrobić, kolokwiów się nie poprawia itp) ale na pewno są łatwiejsze od farmacji czy pielęgniarstwa.
Nie wszystkie humanistyczne są łatwe np. filologie, prawo, filozofia,
ale jednak większość łatwiejszych jest właśnie w tej dziedzinie myślę.
__________________
"inne usta nie kołyszą światem..."
M. Hillar

zollla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 22:27   #48
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Łatwe kierunki?

Cytat:
Napisane przez zollla Pokaż wiadomość
Mieszkając w akademiku miałam współlokatorki z Gospodarki Przestrzennej i Geodezji i ta druga robiła z 10 razy więcej niż ta pierwsza ale czy GP to łatwy kierunek? nie wiem
heh jak juz tak temat zszedł to powiem.
GP to nie jest na pewno ciężki kierunek. ale czy łatwy? niedawno usłyszałam od znajomych: "ty ciągle coś robisz i nie masz czasu". no i tak, ciągle coś robię to prawda. non stop prezentacje, projekty, bieganie z rysunkami. nie jest to trudne, ale czasochłonne i można się nie raz wściec, gdy na prawie gotowym projekcie narysujesz jedna linię o 2 mm za bardzo w lewo i musisz wszystko zaczynac od początku
na geodezji jest więcej matmy i fizyki, na GP mamy jej mniej. ale znowu gospodarka gospodarce nie równa, bo nie dość że jest prowadzona jako inż i jako lic, to jeszcze plany GP na ekonomicznym a plany GP na polibudzie różnią się od siebie diametralnie
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 22:32   #49
zollla
Wtajemniczenie
 
Avatar zollla
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 110
Dot.: Łatwe kierunki?

ja mówię na podstawie UP we wroc i tylko 1 roku
właśnie o to chodzi, jedne studia są czasochłonne, inne wymagają dużo materiału pamięciowego są też takie gdzie jest bardzo dużo trudnych praktyk (pielęgniarstwo) i są te "trudne" techniczne które opierają się na matmie w dużym skrócie.
__________________
"inne usta nie kołyszą światem..."
M. Hillar

zollla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-27, 22:46   #50
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Łatwe kierunki?

Cytat:
Napisane przez zollla Pokaż wiadomość
ja mówię na podstawie UP we wroc i tylko 1 roku
ja też swoja drogą ciekawe z kim z GP mieszkałaś

a info chciałam się podzielić ogólnie, ze wszystkimi
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 23:01   #51
zollla
Wtajemniczenie
 
Avatar zollla
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 110
Dot.: Łatwe kierunki?

powiem tylko że starszy rocznik

---------- Dopisano o 00:01 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:51 ----------

jeszcze podam przykład moich dwóch przyjaciółek które studiowały IŚ
jedna na politechnice a druga na rolniczej i poziomy między nimi to przepaść w rozmowie z pracodawcami też ogromna różnica bo tylko 1 pracuje w zawodzie
__________________
"inne usta nie kołyszą światem..."
M. Hillar

zollla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 19:26   #52
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: Łatwe kierunki?

.

Edytowane przez 794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Czas edycji: 2011-08-28 o 21:26
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 14:26   #53
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Łatwe kierunki?

[1=794f4f7fd0b0868ccd574eb 97c8ebd94d2e43545_60bea4f 1edd75;27213339]Malarstwo jest latwe [/QUOTE]

moja pani dr po asp w warszawie, właśnie malarka i dr polonistyki by się nie zgodziła
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 17:11   #54
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: Łatwe kierunki?

.

Edytowane przez 794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Czas edycji: 2011-08-28 o 21:25
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 10:09   #55
ToTyLkoJa2
Zadomowienie
 
Avatar ToTyLkoJa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 509
GG do ToTyLkoJa2
Dot.: Łatwe kierunki?

filologia polska jest latwa dla mnie, bo to uwielbiam kogoś może, np. interesować uzębienie więc studiuje stomatologię i dla niego to jest łatwe wydaje mi się, że jak ktoś coś robi z przyjemności to przychodzi mu to z łatwością. Nie zmuszaj się do studiowania, nie każdy musi mieć papierek. Ja na studia bym nie poszła, ale chcę pracować na uczelni, a tu jednak wykształcenie mieć trzeba, chociaż poza tym robię kurs ratownika medycznego Teraz tych kursów jest od groma i naprawdę niektóre są bardzo porządne

I nie rozumiem, kto się czegokolwiek na polonistyce uczy na pamięć? No nie powiem czytanie jest, ale nie całe knigi tylko kilka działów, fragmenty, a na pamięć to się uczyłam pracy maturalnej, a nie wierszyków czy czego tam
__________________
fight

Edytowane przez ToTyLkoJa2
Czas edycji: 2011-06-01 o 10:10
ToTyLkoJa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 18:08   #56
mrt900
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 111
Dot.: Łatwe kierunki?

Jak czytam o tym, że kierunki humanistyczne są łatwe, a kierunki matematyczno-biologiczno-chemiczne itp. są trudne, to aż nóż mi się w kieszeni otwiera. Któraś z was wcześniej napisała, że wszystko jest względne i ja to potwierdzam. Naprawdę wszystko jest względne. Wiadomo, że ktoś kogo interesują sprawy publiczne, społeczne, kultura, polityka itp., to będzie łatwiej przyswajał wiedzę na studiach z tych właśnie przedmiotów, a ktoś, kto ma głowę do wszelakich łamigłówek, zagadnień logicznych, spraw technicznych łatwiej będzie ogarniał materiały na kierunkach ścisłych. Co za tym idzie? Jeśli komuś coś łatwo wchodzi do głowy, nie będzie poświęcał temu dużo czasu i prędzej czy później padnie stwierdzenie, że jest to dla niego łatwe i tyle. Nigdy nie rozumiałam całej tej wojny studentów humanistów ze studentami inżynierami o to, które kierunki warto studiować, a które nie i chyba nigdy tego nie zrozumiem. Na każdym kierunku jesteśmy w stanie nauczyć się wielu pożytecznych rzeczy, o ile jesteśmy nastawieni na zdobywanie wiedzy, a nie na pogoń wyłącznie za papierkiem i możliwością wpisania w swoim CV wykształcenia wyższego.
__________________

mrt900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 21:06   #57
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Łatwe kierunki?

Moim zdaniem nie o kierunki tu chodzi, ale o uczelnię i prowadzących. Studiuję filologię obcą na (wg rankingów) najlepszej uczelni w kraju i nie uważam mojego kierunku za łatwy. Nauki mnóstwo, ciągła praca z językiem, zajęć też dużo. Moja koleżanka studiowała ten sam kierunek na innej uczelni i to było niebo a ziemia - i sama ta koleżanka mówiła, że ma lajtowo. Wszystko też zależy od prowadzącego - są i tacy, u których zdanie na 3 to cud, a są i tacy, u których 3 to najgorsza opcja. No i jak już dziewczyny napisały - łatwość kierunku to sprawa względna. Dla mnie trudne jest wszystko, co związane z fizyką, chemią i matematyką, bo tego nie ogarniam. Dla kogoś innego polonistyka będzie czymś bardzo trudnym, bo jest kiepski z gramatyki i ortografii. Co człowiek, to opinia
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 21:20   #58
mrt900
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 111
Dot.: Łatwe kierunki?

Kwestia wykładowców - też racja.
__________________

mrt900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 11:51   #59
Alexandra92x
Rozeznanie
 
Avatar Alexandra92x
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 764
Dot.: Łatwe kierunki?

Wydaje mi się, że to zależy również od uczelni. Np. europeistyka jest łatwiejsza na politechnice niż na uniwersytecie. Dla każdego trudne jest to, co nie wchodzi mu do głowy, ale jak to się mówi "łatwiej z matematyka zrobić humanistę niż z humanisty matematyka". Wiem, bo jestem umysłem bardziej ścisłym, a skończyłam klasę o rozszerzeniu pol.-hist.-wos. Jak się ma porządny plan kariery, a nie siedzi z założonymi rękami to pracę znajdzie i humanista.
__________________
"Chciałabym wystarczyć Ci na całe życie. Żeby cały świat nam zazdrościł, że mamy właśnie siebie."






luty 2014 - początkująca włosomaniaczka
Alexandra92x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 13:25   #60
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Łatwe kierunki?

Nie czytałam wszystkich odpowiedzi, ale chciałabym się też wypowiedzieć na poruszony w wątku problem.
Tak jak większość zauważyła - nie ma łatwych studiów, ale studia mogą stać się dla ciebie łatwe gdy będziesz uczyła się tego co cię interesuje, będziesz chciała sama zgłębiać wiedzę podsuniętą ci przez wykładowców - co ci bardzo ułatwi sprawę i zdobywanie dobrych ocen. Jednak studia to ciężka robota, bo sesja jest co pół roku i trzeba trochę poświęcić czasu żeby się nauczyć do egzaminu. Nie mówię o - byle 3. Mnie nie satysfakcjonują 3, bo skoro chodzę na zajęcia przez rok, i dostaję minimum, to oznacza że dalej nic nie umiem (lub też profesor się uwziął co nierzadko się też zdarza), a przecież w studiach chodzi o to żeby się dobrze wykształcić.
Jedno Ci powiem, jeśli chcesz praktycznie bezproblemowo zdawać, pójdź do szkoły płatnej. Tam z reguły wszyscy zdają.
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-29 15:49:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:02.