"Piękne ciało chcemy mieć! 5 małych posiłków dziennie, 1000 kcal ! cz. 2 " - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-02, 09:52   #1501
tatiana22
Raczkowanie
 
Avatar tatiana22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 390
Dot.: "Piękne ciało chcemy mieć! 5 małych posiłków dziennie, 1000 kcal ! cz. 2 "

Byłam gorsza bo zamiast schudnąć do wagi prawidłowej schudłam o wiele za dużo? Bardzo śmieszny żart .Nie planowałam tego. I życzę ci aby ciebie nie spotkała nigdy choroba. Poza tym anoreksja to cały zespół objawów, przy czym zanik miesiączki to jeden z wielu skutków ubocznych,anoreksja to przede wszystkim choroba psychiczna. A i nie u każdej chorej zaburzenia miesiączkowania występują, choć w większości przypadków tak właśnie jest.
Dużo gorsza od choroby jest chyba tylko błoga nieświadomość i myślenie że się nie ma problemu, podczas kiedy balansuje się na granicy zdrowia.To są dopiero jaja.
meedzik... twoje zdjęcia mówią, że ty masz poważną niedowagę, szkoda że tego nie widzisz tylko widzisz jeszcze jakieś boczki. Super, że jesz dużo tylko ciężko uwierzyć że 1000 kcal to dużo. To może niby od przypadku do przypadku wystarczyć komuś kto leży i nic nie robi aczkolwiek i tak jest to poniżej zapotrzebowania na same funkcje życiowe, efektem takich diet jest spowolnienie metabolizmu i wahania hormonalne (miesiączka może zaniknąć nawet u osoby z prawidłową wagą w przypadku jeśli schudła dużo w krótkim czasie, innym razem mogą wystąpić bardzo obfite i długo trwające miesiączki co skłania do wizyty u ginekologa) osłabienie układu immunologicznego....

A tak w ogóle to proszę nie zakładać z góry że ktoś jest idiotą i pisze co mu ślina na język przyniesie, bo zazwyczaj jeśli się "wcinam" w dyskusję to nie dlatego że przeczytałam jednego posta ani nawet jednej strony tylko co najmniej połowę wątku. Poza tym ciekawe że żadna z was nie zwróciła uwagi na to że koleżanka przeżyła omdlenie. Ani nawet nie skomentowała. To się nazywa grupa wsparcia pod wezwaniem. Ale co tam. Jest git .
Widzę, że nie tylko ja dostrzegam, że wątek jest toksyczny o czym świadczy fakt że został przeniesiony. I bardzo dobrze się stało. Miałam zamiar również zgłosić, ale okazało się to niepotrzebne.

Życzę zdrowia i dystansu (!) do centymetrów.
tatiana22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-02, 10:02   #1502
kosaciec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 382
Dot.: "Piękne ciało chcemy mieć! 5 małych posiłków dziennie, 1000 kcal ! cz. 2 "

Cytat:
Napisane przez monika01011986 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak czytam te tematy na dole wątków tu na KZ to aż mi nie dobrze!!! (Bulimia, środki przeczyszczające, Anoreksja, Jak zgubić 5 kilo w 8 dni) Jezuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu uu gdzie my jesteśmy!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!! ????????????????????????? ????? Przecież nasze odchudzanie nie ma z tym nic wspólnego!!!! Paranoja jakaś. Zakładam nowy wątek, ja tu nie chcę być na tym KZ - to jest nie normalne.
no tez spojrzalam na te watki na dole masakra jakas...zreszta pewnie i tak sie juz zblizamy do 5000 postow

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------

Cytat:
Napisane przez tatiana22 Pokaż wiadomość

Widzę, że nie tylko ja dostrzegam, że wątek jest toksyczny o czym świadczy fakt że został przeniesiony. I bardzo dobrze się stało. Miałam zamiar również zgłosić, ale okazało się to niepotrzebne.
to brzmi bardzo wiarygodnie

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Cytat:
Napisane przez zielonykotek Pokaż wiadomość
mimio - omdlałaś? chyba zbyt wycieńczająca jest ta Twoja kuracja -detoks. Wg mnie powinnaś z niej zrezygnować.
coz...ten fragment chyba tatjana ominelas...to pewnie bylo akurat w tej "drugiej" polowie watku...

Edytowane przez kosaciec
Czas edycji: 2011-08-02 o 10:05
kosaciec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-02, 10:13   #1503
monika01011986
Zakorzenienie
 
Avatar monika01011986
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Niemcy, Baden-Württemberg <3
Wiadomości: 6 411
Dot.: "Piękne ciało chcemy mieć! 5 małych posiłków dziennie, 1000 kcal ! cz. 2 "

Dziewczyny założyłam nowy wątek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!! Na początku jest spory regulamin i proszę Was abyście dopisały coś jeszcze od Siebie!!!!!! tu macie link : https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28502884

Przepraszam Was ale ja tu dłużej nie dałabym rady pisać bo KZ to nie dla mnie. Zapraszam Was na nowy wątek, tytuł odrobinkę zmieniłam i dałam regulamin na początku. Teraz gdy ktoś będzie łamał regulamin będzie wypraszany z naszego wątku.

Nazwa w tytule "dieta 1000 kcal" została bo na wspólnym odchudzaniu jest kilkanaście takich wątków które w tytule też mają słowo 1000 kcal i ich jakoś nie zamykają. Na początku napisałam w regulaminie, że nasza dieta jest w granicy 1000-1200 kcal. Więc zapraszam Was dziewuszki moje na nowy wątek a o tym zapomnijmy!!!!!! KONIEC!!!!!!!!!!
__________________
175 cm , 29 lat

06.2010 - 85 kg

06.2011 - 57 kg

2013 - 60-62 kg
2014 - 61-65
2016 - 71 kg

aktualnie jest : 66 kg

cel : 60 kg


Edytowane przez monika01011986
Czas edycji: 2011-08-02 o 10:18
monika01011986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-02, 10:17   #1504
tatiana22
Raczkowanie
 
Avatar tatiana22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 390
Dot.: "Piękne ciało chcemy mieć! 5 małych posiłków dziennie, 1000 kcal ! cz. 2 "

Boże kobieto! Do anoreksji się nie dąży! Czy idąć na piwo planujesz być alkoholiczką? Gratuluję poziomu inteligencji
tatiana22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-02, 10:22   #1505
monika01011986
Zakorzenienie
 
Avatar monika01011986
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Niemcy, Baden-Württemberg <3
Wiadomości: 6 411
Dot.: "Piękne ciało chcemy mieć! 5 małych posiłków dziennie, 1000 kcal ! cz. 2 "


Dziewczyny nie piszcie już tutaj bo to nie ma sensu Zapraszam tu:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28502884


DOzobaczenia


KONIEC WĄTKU !!!
__________________
175 cm , 29 lat

06.2010 - 85 kg

06.2011 - 57 kg

2013 - 60-62 kg
2014 - 61-65
2016 - 71 kg

aktualnie jest : 66 kg

cel : 60 kg


Edytowane przez monika01011986
Czas edycji: 2011-08-02 o 13:29
monika01011986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-02, 11:43   #1506
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: "Piękne ciało chcemy mieć! 5 małych posiłków dziennie, 1000 kcal ! cz. 2 "

Cytat:
Napisane przez monika01011986 Pokaż wiadomość
Tatiano weż już wyluzuj bo nudna jesteś. Nie chcemy tu Ciebie i Twoich postów. Założyłyśmy sobie nowy wątek i ten zostawiamy tylko TOBIE możesz sobie tu pisać sama ze sobą powodzenia!!!!!!!

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Dziewczyny nie piszcie już tutaj bo to nie ma sensu Zapraszam tu:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28502884


DOzobaczenia


KONIEC WĄTKU !!!
Ja zaraz Tobie założę nowy wątek, tytuł roboczy: "krótkie życie przed banem"
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-02, 13:46   #1507
zielonykotek
Raczkowanie
 
Avatar zielonykotek
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 308
Dot.: "Piękne ciało chcemy mieć! 5 małych posiłków dziennie, 1000 kcal ! cz. 2 "

Cytat:
Napisane przez tatiana22 Pokaż wiadomość
Byłam gorsza bo zamiast schudnąć do wagi prawidłowej schudłam o wiele za dużo? Bardzo śmieszny żart .Nie planowałam tego. I życzę ci aby ciebie nie spotkała nigdy choroba. Poza tym anoreksja to cały zespół objawów, przy czym zanik miesiączki to jeden z wielu skutków ubocznych,anoreksja to przede wszystkim choroba psychiczna. A i nie u każdej chorej zaburzenia miesiączkowania występują, choć w większości przypadków tak właśnie jest.
Dużo gorsza od choroby jest chyba tylko błoga nieświadomość i myślenie że się nie ma problemu, podczas kiedy balansuje się na granicy zdrowia.To są dopiero jaja.
meedzik... twoje zdjęcia mówią, że ty masz poważną niedowagę, szkoda że tego nie widzisz tylko widzisz jeszcze jakieś boczki. Super, że jesz dużo tylko ciężko uwierzyć że 1000 kcal to dużo. To może niby od przypadku do przypadku wystarczyć komuś kto leży i nic nie robi aczkolwiek i tak jest to poniżej zapotrzebowania na same funkcje życiowe, efektem takich diet jest spowolnienie metabolizmu i wahania hormonalne (miesiączka może zaniknąć nawet u osoby z prawidłową wagą w przypadku jeśli schudła dużo w krótkim czasie, innym razem mogą wystąpić bardzo obfite i długo trwające miesiączki co skłania do wizyty u ginekologa) osłabienie układu immunologicznego....

A tak w ogóle to proszę nie zakładać z góry że ktoś jest idiotą i pisze co mu ślina na język przyniesie, bo zazwyczaj jeśli się "wcinam" w dyskusję to nie dlatego że przeczytałam jednego posta ani nawet jednej strony tylko co najmniej połowę wątku. Poza tym ciekawe że żadna z was nie zwróciła uwagi na to że koleżanka przeżyła omdlenie. Ani nawet nie skomentowała. To się nazywa grupa wsparcia pod wezwaniem. Ale co tam. Jest git .
Widzę, że nie tylko ja dostrzegam, że wątek jest toksyczny o czym świadczy fakt że został przeniesiony. I bardzo dobrze się stało. Miałam zamiar również zgłosić, ale okazało się to niepotrzebne.

Życzę zdrowia i dystansu (!) do centymetrów.
Strasznie denerwuje mnie ludzka hipokryzja. Jeszcze parę postów wcześniej pisałaś droga T. że ktoś tam nie czyta ze zrozumieniem. Teraz sama nie czytasz... ja pisałam, że nie chcę wracać do obsesji. Jeśli ktoś nie chce do czegoś wracać, bo wie że było złe, to halo? Wiesz co to znaczy? Wie, że miał problem i chce go zażegnać. Widzę, że postawiłaś sobie za punkt honoru zrobić nam pouczający wykład o anoreksji. Wiedz jednak, że miałam już egzamin z tego przedmiotu ;-) na szczęście nie w szkole życia Ponadto 2 tygodnie diety 1000 kcal to chyba nie zbrodnia. Tutaj na tym wątku wszyscy mają wzloty i upadki, ale jak zauważyłaś dziewczyny np: piszą w wątku ale się czasem nie odchudzają, np: parę dziewczyn zaczęło dopiero wczoraj, a piszą bo po prostu towarzystwo jest fajnie, obyś nie popsuła nam kochana T. atmosfery ;-) hehe. I skomentowałam omdlenie. Czytaj T., czytaj dokładnie! Między wersami, które wyszukujesz aby nas pouczać jest jeszcze wiele treści.
zielonykotek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-02, 14:17   #1508
tatiana22
Raczkowanie
 
Avatar tatiana22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 390
Dot.: "Piękne ciało chcemy mieć! 5 małych posiłków dziennie, 1000 kcal ! cz. 2 "

Cytat:
Napisane przez zielonykotek Pokaż wiadomość
Strasznie denerwuje mnie ludzka hipokryzja. Jeszcze parę postów wcześniej pisałaś droga T. że ktoś tam nie czyta ze zrozumieniem. Teraz sama nie czytasz... ja pisałam, że nie chcę wracać do obsesji. Jeśli ktoś nie chce do czegoś wracać, bo wie że było złe, to halo? Wiesz co to znaczy? Wie, że miał problem i chce go zażegnać. Widzę, że postawiłaś sobie za punkt honoru zrobić nam pouczający wykład o anoreksji. Wiedz jednak, że miałam już egzamin z tego przedmiotu ;-) na szczęście nie w szkole życia Ponadto 2 tygodnie diety 1000 kcal to chyba nie zbrodnia. Tutaj na tym wątku wszyscy mają wzloty i upadki, ale jak zauważyłaś dziewczyny np: piszą w wątku ale się czasem nie odchudzają, np: parę dziewczyn zaczęło dopiero wczoraj, a piszą bo po prostu towarzystwo jest fajnie, obyś nie popsuła nam kochana T. atmosfery ;-) hehe. I skomentowałam omdlenie. Czytaj T., czytaj dokładnie! Między wersami, które wyszukujesz aby nas pouczać jest jeszcze wiele treści.
Ehh...czepiasz się szczegółów bo ty jedna zwróciłaś uwagę na koleżankę. Przepraszam . Poza tym niedopatrzenie a niezrozumienie słowa pisanego to dwie różne rzeczy ale nie chciało mi się już odnosić do takiego bzdetu. I nie zarzucaj mi dziecię drogie hipokryzji, jeśli nie znasz znaczenia tego słowa. Kolejna rzecz to co takiego siedzi w ludziach że odnoszą wszystko do siebie? Skrytykowałam niebezpieczne zachowania, ostrzegłam- ty piszesz że miałaś obsesję , wiesz że to było złe. No i dobrze że już wiesz, ale nie musisz atakować mnie za to, że próbuję to wytłumaczyć osobom, które już tę obsesję mogą mieć.
Poza tym nie wiem czy wiesz, bardzo ważna umiejętność to również umiejętność wyłapywania pewnych informacji i wyciąganie wniosków jak również myślenie przyczynowo-skutkowe.

Wykłady pozostawiam wykładowcom na uczelniach.Tutaj jest forum i każdy pisze z jakiegoś powodu i w jakimś określonym celu. Można się odnieść do tego co ktoś napisał, można przyjąć do wiadomości, jak również zbyć milczeniem. Rzucanie się jak wesz na ogonie i rzucanie mięchem de facto we wszystkich którzy myślą inaczej świadczy o niedojrzałości i nieumiejętności prowadzenia rozmowy.
tatiana22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-02, 17:46   #1509
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: "Piękne ciało chcemy mieć! 5 małych posiłków dziennie, 1000 kcal ! cz. 2 "

dziewczyny, to nie jest miejsce na kłótnie.

dostałam PW od Moniki i myślę, że jej propozycja jest bardzo dobra. Ten wątek zamykam, a nowo założony będzie po prostu ostrzej moderowany i dokładniej obserwowany. W razie gdyby dostawał kolejne zgłoszenia, a któryś z Moderatorów zauważy, że temat jest "śliski", będziemy interweniować.

sądzę, że to najbardziej odpowiednie wyjście.

pozdrawiam.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:02.