Akryl a żel... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-25, 08:53   #1
paulak81
Przyczajenie
 
Avatar paulak81
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 7
Unhappy

Akryl a żel...


Hej Jestem tutaj nowa Mam pytanko.Po ukończeniu szkoły kosmetycznej pracowałam tylko żelem(o.k.6 lat).Chcę się nauczyć akrylu ponieważ chciałabym pracować na obu metodach.Wydaje mi się,że akrylem można zdziałać więcej.Ale czy jestem w stanie ?????Czy akryl jest trudniejszy waszym zdaniem???Myślałąm o zakupie zestawu IBD albo NSI...ewentualnie Young nails.Na razie mam biedny starter badziewnych akryli COCO,aby poćwiczyć.Proszę o odpowiedź...Czy akryl jest trudny???Pamiętam go jedynie z kursu.Teraz linia uśmiechu nie wychodzi mi do końca idealna.Zaczęłam pracować na formie i nie ukrywam,że czasami nimi rzucam Mam nadzieję,że dojdę do wprawy.Pozdrawiam
paulak81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 12:34   #2
nattaliah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 1/2 Tusk
Wiadomości: 638
Dot.: Akryl a żel...

Moim zdaniem akryl jest trudniejszy od żelu mimo, że zaczynałam właśnie od akrylu. Linia uśmiechu nie jest tak łatwa do wykonania ze względu na szybkość zasychania akrylu. Nie możemy sobie do woli przecierać i korygować tak jak w żelu. Poza tym nie trafiłam jeszcze na kamuflaż akrylowy dobrze kryjący przy cienkiej warstwie. Dużo daje szkolenie, bo wtedy nauczysz się jak nabierać odpowiednią kulkę, jakie ruchy powinnaś wykonywać, jak rozkładać włosie pędzla itp... Jeżeli nie masz szans na doszkolenie, to zobacz sobie filmiki na youtubie. Jest wiele sposobów tworzenia idealnego frencha. Ja bardzo rzadko robię akrylowe paznokcie i czasem te filmiki pomagają mi przypomnieć sobie technikę pracy.
__________________
nattaliah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 14:18   #3
paulak81
Przyczajenie
 
Avatar paulak81
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 7
Dot.: Akryl a żel...

Dziękuję za odp...No ta linia uśmiechu wychodzi coraz lepiej.Muszę zakupić dobre pędzle,bo mam tylko "6" i kiedy chce utworzyć dłuższy french to z jednej kulki ciężko.Może większym pędzlem będzie lepiejA jakie polecasz firmy akryli?Najbardziej zależy mi na dobrym kamuflażu...z której firmy jest dobry.Jeśli chodzi o pracę na szablonie to na krylu pracuje mi się lepiej niż na żelu.
paulak81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 13:14   #4
fashion_nails
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Akryl a żel...

Na początku możesz sobie robić uśmiech z 3 kulek - tak jest łatwiej się nauczyć, musisz tylko pamiętać o tym by nie pracować suchym pędzlem, żeby nie było widać "przejść" między kulkami.
Akryl daje Ci dużo więcej możliwości jeśli chodzi o Nailart

Co do firm to ja polecam Ci Golden Nails, cover mają piękny, idealnie zgrywa się z płytką paznokcia, a biały nazywany jest samorobiącym kwiatki, ze wzg na swoją plastyczność.
Jak masz jakieś pytania to śmiało pytaj Jestem instruktorem tejże firmy i chętnie pomogę
fashion_nails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 15:32   #5
nysza
Wtajemniczenie
 
Avatar nysza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków/Niepołomice
Wiadomości: 2 260
GG do nysza
Dot.: Akryl a żel...

ile stylistek , to tyle będzie opinii jedne wolą akryl drugi unikają go jak ognia , Na pewno jest bardziej plastyczny i można nim piękne zdobienia/kwiaty robić ... można użyć przy metodzie combo np. świetne cieniowanie wykonać ..
z mojej strony mogę Ci polecić dobry akryl z firmy http://sklep.nailscompany.pl/ bardzo bogata kolorówka i ładny cover
__________________
zapraszamhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=245153&page=26

Międzynarodowy Instruktor Stylizacji Paznokci
nysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 21:56   #6
sandyxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 18
Dot.: Akryl a żel...

ja polecam cover kodi super plastyczny,ładnie się rozkłada i wszystko jest w porządku z paznokciami do następnej wizyty klientki,co do kolorówki to nfu oh wymiata ale indigo też godne polecnia
sandyxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 22:15   #7
Sieciunia
Zadomowienie
 
Avatar Sieciunia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 940
Dot.: Akryl a żel...

dla mnie trudniejszy jest akryl, chociaz na szkoleniu jak zobaczylam pierwszy raz zel, bylam przerazona.
__________________
Sieciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-29, 08:54   #8
paulak81
Przyczajenie
 
Avatar paulak81
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 7
Dot.: Akryl a żel...

Przeglądałam w skrócie Golden nails i widzę,że ceny nie są szokujące.Produkty nie są szokująco drogie.Wysyłacie przesyłki do UK?Jakie są koszty mniej więcej?Potrzebowałabym tak na start,ale w opakowaniach o.k.30 gram(nie małe).Wiadomo liquid,akryl clear,white,pink,cover,pr imer,pędzel 8,10 i 4 koci język.Chyba o niczym nie zapomniałam,bo szablony mam.Chodzi mi o koszt przesyłki

---------- Dopisano o 08:54 ---------- Poprzedni post napisano o 08:51 ----------

NFU co to za firma?Nie słyszałam o niej.Drogie?Mi tak chodziło IBD i NSI...ewentualnie Young nails
paulak81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 09:52   #9
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Akryl a żel...

Cytat:
Napisane przez paulak81 Pokaż wiadomość
Przeglądałam w skrócie Golden nails i widzę,że ceny nie są szokujące.Produkty nie są szokująco drogie.Wysyłacie przesyłki do UK?Jakie są koszty mniej więcej?Potrzebowałabym tak na start,ale w opakowaniach o.k.30 gram(nie małe).Wiadomo liquid,akryl clear,white,pink,cover,pr imer,pędzel 8,10 i 4 koci język.Chyba o niczym nie zapomniałam,bo szablony mam.Chodzi mi o koszt przesyłki

---------- Dopisano o 08:54 ---------- Poprzedni post napisano o 08:51 ----------

NFU co to za firma?Nie słyszałam o niej.Drogie?Mi tak chodziło IBD i NSI...ewentualnie Young nails
NFU dziewczyny sobie chwala-jedna z drozszych firm, Young Nails chyba nie kupisz bez zrobienia kursu w tej firmie- tak przynajmniej bylo, ale moze sie cos zmienilo, no i cenowo tez wyzsza polka, nawet bardzo..
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 12:47   #10
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Akryl a żel...

Cytat:
Napisane przez sandyxxx Pokaż wiadomość
ja polecam cover kodi super plastyczny,ładnie się rozkłada i wszystko jest w porządku z paznokciami do następnej wizyty klientki,co do kolorówki to nfu oh wymiata ale indigo też godne polecnia
........
ooo tak.cover Kodi wymiata,lepszy od NUF...w ogóle dzięki Kodi pokonałam lęk przed akrylem,mocno mi to ułatwiło prace
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 17:32   #11
sandyxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 18
Dot.: Akryl a żel...

paulak81 te firmy które wymieniłaś po prostu mi nie podeszły dlatego polecam ww,a wejdź na stronke indigo zapoznaj się z cenami itp, z tego co wiem Marta Lupka ma dystrybucje w UK, nfu oh droższe ale kwiaty lepią się praktycznie same (oni pewnie też są w england)
sandyxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-03, 18:21   #12
paulak81
Przyczajenie
 
Avatar paulak81
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 7
Dot.: Akryl a żel...

http://www.indigo-nails.com/order.php Z tej stronki zamówiłam.Mam nadzieję,że to dobre produkty
paulak81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 19:31   #13
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Akryl a żel...

Cytat:
Napisane przez paulak81 Pokaż wiadomość
http://www.indigo-nails.com/order.php Z tej stronki zamówiłam.Mam nadzieję,że to dobre produkty
......
baardzo dobre
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 20:08   #14
sandyxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 18
Dot.: Akryl a żel...

zobaczysz będziesz zadowolona i oczywiście napisz jak się pracowało
sandyxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 22:14   #15
paulak81
Przyczajenie
 
Avatar paulak81
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 7
Dot.: Akryl a żel...

Mam nadzieję Napisze
paulak81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 15:05   #16
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Smile Dot.: Akryl a żel...

Paulak81, jeżeli mogę cos Ci zasugerowac, to najpierw zrób kurs/doszkolenie na sam akryl, a później kupuj produkty.
Próbuujac "po swojemu" odruchowo przeniesiesz ruchy żelowe do akrylu, a potem, potreba będzie kuuupy czasu aby cię tego oduczuc, bo zel to nie akryl i zupełnie inaczej prowadzimy pędzel przy robieniu linii usmiechu, inaczej ukladamy i uklepujemy kulke akrylową, inaczej nabieramy ja z pudełeczka....

Powodzenia i jestem pewna, że na kursie szybko załapiesz, bo masz juz solidne podstawy- umiesz przygotowac płytkepaznokcia, opiłowac nałozony produkt, wiesz, ze trzeba zachowac dystans od skórek i jak przebiega krzywa C i cała reszta.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 08:40   #17
Corrina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 206
Dot.: Akryl a żel...

Ja polecam na początek Ez Flow, można wybrać serię HD wolnoschnącą. Coverek mają fajny, kryje nieźle.Pamiętam, że zestawy startowe można było kupić niedrogo.Uwielbiam ich kolorówkę. To prawda, że french akrylowy to nielada wyzwanie.Mnie łatwiej to zrobić zaczynając od "jajka" z covera a potem końcówka. Poza tym dziewczyny mają rację, dobrze żeby Ci ktoś pokazał jak to się robi bo to o wiele bardziej złożona metoda niż żel.Ale ile frajdy...uwielbiam akryl.
Corrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:06.