Ogólnoproblemowo.... czyli co i jak zrobić po kolei.. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-03, 19:20   #31
123spinka
Zadomowienie
 
Avatar 123spinka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 679
Dot.: Ogólnoproblemowo.... czyli co i jak zrobić po kolei..

ważne żeby tylko w suknie się ubrała Panna Młoda a nie np. chrzestna Młodego i do Ołtarza podszedł Młody a nie wujek Panny Młodej

w takim zamieszaniu nigdy nic nie wiadomo
__________________
szczęśliwa żonka
Dominik
123spinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 19:23   #32
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: Ogólnoproblemowo.... czyli co i jak zrobić po kolei..

My razem mieszkaliśmy, a ubieraliśmy się osobno w domach naszych rodziców i szczerze mówiąc mam gdzieś, co ktoś o tym pomyślał. Powodów było kilka, głównie taki że z domu moich rodziców do Kościoła są 2 km a z miejsca, gdzie wówczas mieszkaliśmy 60.
A poza tym mam z tym fajne wspomnienia, i jeśli ktoś uważa to za szopkę to już nie mój problem.
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 16:33   #33
margerita090
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 128
Dot.: Ogólnoproblemowo.... czyli co i jak zrobić po kolei..

Cytat:
Napisane przez Almariel Pokaż wiadomość
My razem mieszkaliśmy, a ubieraliśmy się osobno w domach naszych rodziców i szczerze mówiąc mam gdzieś, co ktoś o tym pomyślał. Powodów było kilka, głównie taki że z domu moich rodziców do Kościoła są 2 km a z miejsca, gdzie wówczas mieszkaliśmy 60.
A poza tym mam z tym fajne wspomnienia, i jeśli ktoś uważa to za szopkę to już nie mój problem.
To zdecydowanie rozumiem. Mi nie przeszkadza że ktoś mieszka razem i przed ślubem idą do oddzielnych domów bo tak nawet ksiądz powie. Z resztą taka tradycja już jest. Ale jak ludzie są małżeństwem od 6 m-cy i młody jedzie po młodą do rodziców jej z własnego mieszkania które jest bliżej kościoła niż mieszkanie rodziców to dla mnie nie jest normalne.
__________________

margerita090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 15:13   #34
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Ogólnoproblemowo.... czyli co i jak zrobić po kolei..

Ja właśnie mieszkam razem z narzeczonym już od trzech lat. Bierzemy ślub z parafii naszego zamieszkania i chyba zostanie to na zasadzie, że oboje się ubieramy u siebie. U rodziców nie mam nawet warunków, bo mają małe mieszkanie. Więc ja pewnie zajmę ze świadkową, fryzjerem i makijażystką sypialnie, Pan Młody będzie się szykować w salonie, z reszta facet to chwila i gotowe Potem przyjazd rodziców do nas, błogosławieństwo i kierunek kościół.
Nie wiem, co sobie pomyślą ludzie odnośnie tradycji, ale tak mi jest wygodniej.

Choć chyba powinno być, że Panna u siebie, Młody u siebie. Potem Młody jedzie do Panny, gdzie jet błogosławieństwo i razem do kościoła. Ale ja aż taka tradycjonalistka nie jestem.
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 08:23   #35
was ukochany baczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 408
Dot.: Ogólnoproblemowo.... czyli co i jak zrobić po kolei..

witam mam pytanie ktore jest zwiazane po trosze z tematem otoz mam wesele w lipcu 2014 czyli za 2,5 roku, sale mam juz zarezerwowana i moje pytanie kiedy powinnam zalatwiac wszystkie formalnosci z ksiedzem dotyczace slubu w kosciele, ile czasu przed?z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi pozdriawiam
was ukochany baczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 09:46   #36
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Ogólnoproblemowo.... czyli co i jak zrobić po kolei..

Cytat:
Napisane przez was ukochany baczek Pokaż wiadomość
witam mam pytanie ktore jest zwiazane po trosze z tematem otoz mam wesele w lipcu 2014 czyli za 2,5 roku, sale mam juz zarezerwowana i moje pytanie kiedy powinnam zalatwiac wszystkie formalnosci z ksiedzem dotyczace slubu w kosciele, ile czasu przed?z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi pozdriawiam
Ja uważam, że starczy, jak w kościele pojawisz się na jesieni 2013 roku, bo po, by zaklepać termin w kościele. Wtedy jeszcze masz wybór godziny. Ja biorę ślub w kwietniu 2012, i zaklepałam termin na początku września tr. I zmieniałam go trzy razy nie było żadnych problemów, terminy były puste, mogłam w wybrać sobie nawet 6 rano na ślub Potem zapisujesz się na nauki, które trochĘ czasu zajmują, poradnia małżeńska a im bliżej, to zapowiedzi, dostarczenie dokumentów z USC jeśli to konkordatowy-ale to na 3 mce przed ślubem-tak nam powiedział Probosz w mojej parafii- tak więc ja z dokumentami (odpisy chrztu, wypisy o stanie cywilnym z Cywilnego) zawitam na początku lutego, bo one mają okres ważności 3mcy, tak więc nie ma co szaleć wcześniej.

Edytowane przez tusiamar
Czas edycji: 2011-12-16 o 09:47 Powód: dopisanie tekstu
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 17:49   #37
was ukochany baczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 408
Dot.: Ogólnoproblemowo.... czyli co i jak zrobić po kolei..

Cytat:
Napisane przez tusiamar Pokaż wiadomość
Ja uważam, że starczy, jak w kościele pojawisz się na jesieni 2013 roku, bo po, by zaklepać termin w kościele. Wtedy jeszcze masz wybór godziny. Ja biorę ślub w kwietniu 2012, i zaklepałam termin na początku września tr. I zmieniałam go trzy razy nie było żadnych problemów, terminy były puste, mogłam w wybrać sobie nawet 6 rano na ślub Potem zapisujesz się na nauki, które trochĘ czasu zajmują, poradnia małżeńska a im bliżej, to zapowiedzi, dostarczenie dokumentów z USC jeśli to konkordatowy-ale to na 3 mce przed ślubem-tak nam powiedział Probosz w mojej parafii- tak więc ja z dokumentami (odpisy chrztu, wypisy o stanie cywilnym z Cywilnego) zawitam na początku lutego, bo one mają okres ważności 3mcy, tak więc nie ma co szaleć wcześniej.
dziekuje bardzo no tez wlasnie tak myslalam zeby sie narazie nie spieszyc ale wolalam sie upewnic bo nie chce potem sie obudzic z reka w nocniku gdybym cos zrobila za pozno

Edytowane przez was ukochany baczek
Czas edycji: 2011-12-16 o 17:51
was ukochany baczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-16, 19:34   #38
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: Ogólnoproblemowo.... czyli co i jak zrobić po kolei..

Cytat:
Napisane przez was ukochany baczek Pokaż wiadomość
dziekuje bardzo no tez wlasnie tak myslalam zeby sie narazie nie spieszyc ale wolalam sie upewnic bo nie chce potem sie obudzic z reka w nocniku gdybym cos zrobila za pozno
Masz jeszcze trochę czasu. Ja 2,5 roku przed ślubem jeszcze nic nie planowałam. Jeśli bierzesz ślub kościelny, to na Twoim miejscu zaczęłabym od nauk przedmałżeńskich. Myślę, że dobrze jest je zaliczyć wcześniej i mieć z głowy.
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 14:10   #39
was ukochany baczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 408
Dot.: Ogólnoproblemowo.... czyli co i jak zrobić po kolei..

Cytat:
Napisane przez Almariel Pokaż wiadomość
Masz jeszcze trochę czasu. Ja 2,5 roku przed ślubem jeszcze nic nie planowałam. Jeśli bierzesz ślub kościelny, to na Twoim miejscu zaczęłabym od nauk przedmałżeńskich. Myślę, że dobrze jest je zaliczyć wcześniej i mieć z głowy.

dziekuje za rade napewno wezme to pod uwage
was ukochany baczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 21:23   #40
was ukochany baczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 408
Dot.: Ogólnoproblemowo.... czyli co i jak zrobić po kolei..

a wlasnie jesli chodzi o nauki przedmalzenskie rowniez mam pytanie jak konczylam liceum dostalam ze szkoly zaswiadczenie ze uczeszczalam na zajecia wychowanie do zycia w rodzinie podpis nauczyciela i pieczatka dyrektora? czy ksiadz moze to uwzglednic jako "zwolnienie" z odbywania nauk przedmalzenskich?
was ukochany baczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 16:46   #41
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: Ogólnoproblemowo.... czyli co i jak zrobić po kolei..

Cytat:
Napisane przez was ukochany baczek Pokaż wiadomość
a wlasnie jesli chodzi o nauki przedmalzenskie rowniez mam pytanie jak konczylam liceum dostalam ze szkoly zaswiadczenie ze uczeszczalam na zajecia wychowanie do zycia w rodzinie podpis nauczyciela i pieczatka dyrektora? czy ksiadz moze to uwzglednic jako "zwolnienie" z odbywania nauk przedmalzenskich?
Co prawda ja takiego zaświadczenia nie dostałam w liceum, ale u nas ksiądz od razu powiedział, że nie uwzględnia czegoś takiego i na nauki musimy udać się razem. Pewnie zależy od parafii, najlepiej się dopytać księdza.
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-18, 18:20   #42
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Ogólnoproblemowo.... czyli co i jak zrobić po kolei..

Cytat:
Napisane przez was ukochany baczek Pokaż wiadomość
jak konczylam liceum dostalam ze szkoly zaswiadczenie ze uczeszczalam na zajecia wychowanie do zycia w rodzinie podpis nauczyciela i pieczatka dyrektora? czy ksiadz moze to uwzglednic jako "zwolnienie" z odbywania nauk przedmalzenskich?
U nas ksiądz uwzględniał zaświadczenie o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego, który odbyliśmy w ramach lekcji religii w liceum Natomiast nie słyszałam, żeby z nauk zwalniało wychowanie do życia w rodzinie.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 21:47   #43
was ukochany baczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 408
Dot.: Ogólnoproblemowo.... czyli co i jak zrobić po kolei..

[1=a2fc2be9cd8d1027f8cb90d 936276c49cf807c7d_6559504 24f87d;31122026]U nas ksiądz uwzględniał zaświadczenie o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego, który odbyliśmy w ramach lekcji religii w liceum Natomiast nie słyszałam, żeby z nauk zwalniało wychowanie do życia w rodzinie.[/QUOTE]

dziekuje za odpwowiedz

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Almariel Pokaż wiadomość
Co prawda ja takiego zaświadczenia nie dostałam w liceum, ale u nas ksiądz od razu powiedział, że nie uwzględnia czegoś takiego i na nauki musimy udać się razem. Pewnie zależy od parafii, najlepiej się dopytać księdza.
no tez fakt, watpie ze ksiadz sie zgodzi ale zapytac moge

Edytowane przez was ukochany baczek
Czas edycji: 2011-12-19 o 11:00
was ukochany baczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 09:30   #44
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Ogólnoproblemowo.... czyli co i jak zrobić po kolei..

Cytat:
Napisane przez was ukochany baczek Pokaż wiadomość
a wlasnie jesli chodzi o nauki przedmalzenskie rowniez mam pytanie jak konczylam liceum dostalam ze szkoly zaswiadczenie ze uczeszczalam na zajecia wychowanie do zycia w rodzinie podpis nauczyciela i pieczatka dyrektora? czy ksiadz moze to uwzglednic jako "zwolnienie" z odbywania nauk przedmalzenskich?
nie uwzględnia. trzeba iść i odbębnić swoje
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:15.