Bolesna kobiecość - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-03-09, 08:31   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

Bolesna kobiecość


Silne bóle miesiączkowe, bóle podbrzusza, kręgosłupa, bolesne stosunki, a nawet niepłodność ? ich przyczyną może być endometrioza. Na tę przewlekłą i nieuleczalną chorobę może cierpieć nawet milion kobiet w Polsce. Ból i inne dolegliwości dezorganizują ich życie, zmuszają do zmiany planów macierzyńskich. czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 14:53   #2
pseudoona87
Przyczajenie
 
Avatar pseudoona87
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 7
Dot.: Bolesna kobiecość

Trudna a bardzo często nierealna w wyleczeniu. Prowadzi do różnego rodzaju zapaleń jeśli stadium choroby jest bardzo wysokie. Zrosty jakie powoduje przyczyniają się do wielu komplikacji np. trudności z zajściem w ciąże....zapalenie otrzewnej itp.

Edytowane przez pseudoona87
Czas edycji: 2014-06-11 o 08:43
pseudoona87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 18:46   #3
madii1984
Raczkowanie
 
Avatar madii1984
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 182
Send a message via Skype™ to madii1984
Dot.: Bolesna kobiecość

Ale przeciez to jakas kompletna bzdura, ze nie ma na to lekarstwa!! Moja mama zachorowala na endometrioze po urodzeniu mnie (cesarka). Męczyla sie strasznie z comiesiecznym krwawieniem, blone z macicy miala w szwie po cesarce! Prawie ze umierala z bolu. Nie bylo pomocy. Potem w 1990r przeprowadzilismy sie do Australii. Poszla do najblizszego lekarza i DOSTALA NORMALNIE RECEPTE na proszki na ta chorobe! Pobrala i problem znikl!!! W Australii to jest normalnie leczone!! Nie moge UWIERZYC w to co tu czytam, ze kobiety w Polsce cierpia na to i nie maja leku??? W jakim sredniowieczu wy zyjecie?? Nie pamietam nazwy tego leku, to bylo w 1990 Ale to byly tabletki.
madii1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 20:16   #4
olciaaa1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3
Dot.: Bolesna kobiecość

to ja zadam pytanie do artykułu... moje miesiączki sa nieregularne (jak dla mnie) 28 dni +/- 7 dni i zazwyczaj miesiączka trwa 7 dni... i pierwsze dwa dni są w moim przypadku gwoździem do trumny... okropne bóle pleców i brzucha, biegunka, wymioty i zdarzyło mi się raz omdlenie... do ginekologa chodze na kontrole raz na pół roku (jak lekarka kazała) jednak gdy przedstawiłam jej moje objawy to powiedziała, że wszystko jest w porządku, nawet nie przepisała mi nic przeciwbólowego... Dlatego przez te dwa dni tak si ę faszeruję, że chodzę jak nacpana... Nie miałam robionego usg, nie badała krwi...
czy chorując na endometriozę bóle towarzyszą przez całą miesiączkę czy przez pierwsze dni tak jak w moim przypadku?? czy lepiej bym skonsultowała się z innym lekarzem?
olciaaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 20:35   #5
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Bolesna kobiecość

Idź do innego lekarza. Ginekolog,który nie robi rutynowo usg to żaden ginekolog.
Sama mam endometriozę.Kiedyś miałam straszne bóle przed okresem i podczas miesiączki. Od operacji (latem ubiegłego roku) nic mnie nie boli. Ani przed okresem ani podczas.
__________________
Odwyk kosmetyczny:
http://spreadsheets.google.com/ccc?k...BWUJOVEE&hl=en
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 20:03   #6
mama zuzi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Rio
Wiadomości: 1
Dot.: Bolesna kobiecość

W Polsce też są tabletki na endometriozę. Jednak są to hormony i nie jest powiedziane że stosowanie ich wyleczy endometriozę, często po odstawieniu choroba powraca.
mama zuzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 07:07   #7
szrenataaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1
Dot.: Bolesna kobiecość

Ia choruję od kilku lat na endometrioze,zdiagnozowan ą podczas laparoskopii,niestety mam problem z płodnością.Od kilku miesięcy stosuję nowy lek Visanne,jest bardzo dobry,po 2 miesiącach moje jajniki troche się oczyściły właśnie, kończe 4 opakowanie i wybiore się do lekarki,mam nadzieję że wszystko jest w porządku.
szrenataaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-13, 18:14   #8
edi26
Przyczajenie
 
Avatar edi26
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 10
Dot.: Bolesna kobiecość

kurcze przestraszyłam się jak przeczytałam ten artukuł u mnie jest taki porblem ze często pare dni przed okresem mam wzdęcia i biegunkę. i podczas tez. bardzo boli mnie w tym czasie kręgosłup nie mówiąc o bolesnych stosunkach nie zawsze ale czasem czyje jakbym się zapowietrzała w brzuchu i tak to boli u podbrzusza chyba będę
musiała wybrać się do ginekologa
edi26 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:59.