Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-06, 11:34   #1741
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
rozumiem, że to samo jeżeli chodzi o jakiekolwiek zabiegi z udziałem lasera? depilacja IPL itp. też musi poczekać? :/
wydaje mi się, że zależy jakiej części ciała byś robiła ten laser ??? a chodzi o usuwanie zbędnego owłosienia??? jeżeli tak to obserwuj skórę po kuracji jak się zachowuje i np na łydkach myślę, że spoko można by było 4 miesiące po kuracji. Niektóre dziewczyny tak reagują na lek, że podczas kuracji w ogóle nie mają suchej skóry i jadą na depilacji woskiem nawet. Bo co tam zaczerwienienie które potrwa nawet 2 dni a potem pare tyg skóra bez włosów. Ja próbowałam tylko depilacji depilatorem na rekach
Zawsze też można w takich salonach iść na próbe lasera miejscowo i wtedy zobaczysz reakcje i następnego dnia już cały zabieg. Ja osobiście robiłam zabieg podczas kuracji unidoxem ;p czego nie wolno i bez różnicy to było. Jeśli Ci nie chodziło o laser do depilacji to wybacz za tak obszerną wypowiedz

Czy ktoś miał te malutkie krostki na ustach ???
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-06, 11:36   #1742
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja podczas kuracji też nie miałam skóry na wiór i zrobiłam sobie wąsik woskiem. Ała. Tak sobie zdarłam naskórek że szkoda gadać...
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-06, 12:17   #1743
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

chodzi o depilację, ale akurat nie twarzy i nie łydek
mimo wszystko, chyba jednak zaczekam, tak jak radzicie - moja skóra suszy się na wiór...choć nogi i tak depiluję depilatorem, bo robię to od tak dawna, że mam kilka włosków na krzyż i nie opłaca mi się robić inaczej...

edit.: jeżeli chodzi o usta, to ja nie mam żadnych krostek, ale 'czerwień' jest bardziej czerwona i mam tej czerwieni więcej w kącikach ust - nie powiem, żeby to były od razu ranki, ale po prostu schodzi mi z kącików naskórek i wygląda to, jakbym się tam malowała specjalnie
muszę używać pomadki non stop
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL

Edytowane przez mi.a
Czas edycji: 2013-05-06 o 12:19
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-06, 12:19   #1744
nurek119
Zakorzenienie
 
Avatar nurek119
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4 513
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość
dziewczyny czy tak konkretnie potraficie powiedziec ile po kuracji mozna:
a/ opalac się
b/ stosowac kremy maski ampułki inne z retinolem
c/ mikrodermabrazja, kwasy
d/ peeling (drobnoziarnisty)
Czy musze czekac pół roku czy niektóre chociaz z nich mog szybciej np 2 mce po?

Mi jeszcze 2,5 tyg zostało)))
moja dermatolog powiedziała, ze nie mogę się opalać przez 6 miesięcy po zakończeniu kuracji natomiast peeling ziarnisty robię cały czas i nic mi nie jest ( tak wiem, że nie wolno)
nurek119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 11:00   #1745
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Widzę, że wątek ożył. Ja aktualnie mocno rozważam rozpoczęcie kuracji. Niby wiem co i jak, ale przestudiuję dokładnie wątki, żeby nic mnie nie zaskoczyło.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-09, 13:37   #1746
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

zaniepokoiło mnie coś... amianowicie mam wrażenie, że tracę ostrość w widzeniu.... mam 46 kg i biorę 40 mg....

do tego zauważyłam coś okropnego.... mam pełno dziur i dołków na twarzy... skąd to się wzięło....jakby wyszła teraz w tej chwili każda dziura po wszystkich pryszczach sprzed 6 lat..... bardzo mnie to irytuje i wygląda to tragicznie..... nie mam strasznego trądziku miało pójść tak szybko i sprawnie a tu takie coś miał ktoś tak????

martwi mnie tez żyła która pojawiła mi się pod lewym okiem przebija strasznie jest ona niebieska... podkłąd nawet nie daje rady...
miał ktoś tak???
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-09, 20:50   #1747
jotuska
Przyczajenie
 
Avatar jotuska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

wiecie czy podczas kuracji chodzenie na saunę jest niewskazane?
__________________
If you can imagine it, you can create it!
jotuska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-09, 21:37   #1748
trafficjam
Raczkowanie
 
Avatar trafficjam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 240
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

nie wiem, czy jest niewskazane, ale ja chodziłam i nic złego się nie działo. no może oprócz tego, że byłam bardziej czerwona niż zwykle.
trafficjam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-09, 23:36   #1749
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Takie pytanie z mojej strony - jak miałyście rozpisane dawkowanie leku? Mnie dermatolog ma zamiar przepisać po 30mg przez 9-10 miesięcy, ale spotkałam się z opinią, że najpierw należy dać uderzeniową dawkę (nawet 80mg) i schodzić powoli do 10mg. Wiecie coś na ten temat?
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-10, 06:36   #1750
jotuska
Przyczajenie
 
Avatar jotuska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Takie pytanie z mojej strony - jak miałyście rozpisane dawkowanie leku? Mnie dermatolog ma zamiar przepisać po 30mg przez 9-10 miesięcy, ale spotkałam się z opinią, że najpierw należy dać uderzeniową dawkę (nawet 80mg) i schodzić powoli do 10mg. Wiecie coś na ten temat?
przeczytaj do 10 stron wstecz, to dostaniesz odpowiedz.
__________________
If you can imagine it, you can create it!
jotuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-10, 06:48   #1751
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

chyba jest wiele różnych szkół,ale generalnie chodzi o to,żeby dawka minimalna została wybrana,wtedy kuracja ma sensa,czyli 120 mg/kg masy ciała
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-10, 08:47   #1752
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Takie pytanie z mojej strony - jak miałyście rozpisane dawkowanie leku? Mnie dermatolog ma zamiar przepisać po 30mg przez 9-10 miesięcy, ale spotkałam się z opinią, że najpierw należy dać uderzeniową dawkę (nawet 80mg) i schodzić powoli do 10mg. Wiecie coś na ten temat?
Dawka optymalna(jak nie ma dużych skutków ubocznych) to pomiędzy 0,5mg do 1 mg dziennie. Czyli jak ważysz 60kg to 30- 60mg dziennie.
Ważne żeby w sumie wyjeść te 120 mg na kilogram.
Są dwie szkoły - albo duże dawnki i krótka kuracja albo małe i dłuższa.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-10, 09:32   #1753
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziękuję za odpowiedzi, o 120mg wiem jak najbardziej, w moim przypadku miałabym "wyjeść" nawet 125-130mg na kilogram. Przejrzałam nawet cały wątek, ale właśnie natknęłam się na odmienne dawkowania.
Jak wspomniałam - ja miałabym brać przez całą kurację 30mg, natomiast znajomy (jest po kuracji) stwierdził, że nie będzie to skuteczne, bo trzeba brać dużo większe dawki na początku. Rozumiem, że nie ma to jednak odzwierciedlenia w rzeczywistości i leczenie jest jednakowo skuteczne w obydwu przypadkach? Inne dawkowanie uzależnione jest to po prostu od podejścia dermatologa i nasilenia efektów ubocznych?
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2013-05-10 o 09:34
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-10, 21:10   #1754
trafficjam
Raczkowanie
 
Avatar trafficjam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 240
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

melduję się 3 tyg od zakończenia kuracji. buzia ciągle niezmiennie piękna (czasem pojawi sie mikroskopijna krosta, która znika po 1 dniu), akurat teraz jak jest tak ciepło to cudowne uczucie, kiedy nakładam tylko cienutenka warstwe podkladu, a czasem w pospiechu wyjde zupełnie saute . usta (nareszcie!) wróciły do normalności i zauważyłam, że włosy troszkę sie przetłuszczają ;c nie jakoś strasznie, ale widać, że były myte jakiś czas temu, a nie jak wcześniej, że po 5 dniach wyglądały jak świeżo umyte. o samopoczuciu chyba nie musze wspomniać akurat teraz mam cieżki okres, bardzo stresujący i jak sobie pomyslę, ze jeszcze miałabym zawracać sobie głowe problemem z cerą to nie wiem jak bym dała rade.

dziewczyny, głowa do góry! izotek prędzej czy pozniej ze wszystkim sobie poradzi
trafficjam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-10, 21:41   #1755
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi, o 120mg wiem jak najbardziej, w moim przypadku miałabym "wyjeść" nawet 125-130mg na kilogram. Przejrzałam nawet cały wątek, ale właśnie natknęłam się na odmienne dawkowania.
Jak wspomniałam - ja miałabym brać przez całą kurację 30mg, natomiast znajomy (jest po kuracji) stwierdził, że nie będzie to skuteczne, bo trzeba brać dużo większe dawki na początku. Rozumiem, że nie ma to jednak odzwierciedlenia w rzeczywistości i leczenie jest jednakowo skuteczne w obydwu przypadkach? Inne dawkowanie uzależnione jest to po prostu od podejścia dermatologa i nasilenia efektów ubocznych?
A znajomy nie jest facetem i po prostu nie waży dużo więcej?
Generalnie to po prostu są dwie szkoły - niektórzy uważają, że lepsze są dłuższe kuracje inni, że krótsze. W zagranicznych publikacjach też widziałam te dwie tendencje.
Ja miałam wysokie dawki, przez większość kuracji 1mg/kg dziennie i poźniej usłyszałam(min. w klinice dermatologii w krk), że lepsza by była dłuższa kuracja mniejszymi, bo skóra ma wtedy szansę się przyzwyczaić i przestawić na dłużej.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-10, 22:52   #1756
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
A znajomy nie jest facetem i po prostu nie waży dużo więcej?
Generalnie to po prostu są dwie szkoły - niektórzy uważają, że lepsze są dłuższe kuracje inni, że krótsze. W zagranicznych publikacjach też widziałam te dwie tendencje.
Ja miałam wysokie dawki, przez większość kuracji 1mg/kg dziennie i poźniej usłyszałam(min. w klinice dermatologii w krk), że lepsza by była dłuższa kuracja mniejszymi, bo skóra ma wtedy szansę się przyzwyczaić i przestawić na dłużej.
Jest facetem, ofkors. Ale dużo więcej nie waży, ja do szczupłych nie należę, dlatego trochę zaczęłam obawiać się czy te 30mg to nie za mało... (60 z kawałkiem ważę).
Serdecznie dziękuję ci za odpowiedzi. Bardzo mi pomogłaś. Skoro są dwie metody (bez jednoznacznego potwierdzenia która skuteczniejsza), to może akurat dla mnie lepsza będzie właśnie ta dłuższa. Dopytam jeszcze dokładnie mojej dermatolog dlaczego chce mi przepisać takie dawkowanie. Dziękuję za łopatologiczne wyjaśnienie!
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2013-05-10 o 22:55
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-11, 19:39   #1757
natalkao
Przyczajenie
 
Avatar natalkao
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

ja dzisiaj wzięłam ostatnią tabletkę, 8,5 msc kuracji skóra już nie taka sucha tylko usta jeszcze. Cera jest w miarę ok jednak zostało mi kilka przebarwień, robię sobie jakieś delikatne peelingi i maseczki bo łudzę się że to pomoże mogłbyście polecić może jakiś krem na te przebarwienia? będę bardzo wdzięczna
Pozdr
natalkao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-13, 21:15   #1758
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej dziewczyny

boze ja juz kilka msc po i niesety wlosy znow trzeba czasami myc haha tesknie za czasami izo :P

niestety buzia tez nie jest tak idealna jak od razu po skonczeniu kuracji. nie mowie ze mialam jakiegos pryszcza, co to to nie ;D ale jakis taki kolor mam brzydszy.

co do bioracych, to powiem wam złota rade: same wiecie co dla waszej skory w danym momencie bedzie najlepsze. jesli czujecie ze skora nie reaguje zle na jakies kosmetyki czy peeling czy cos, to dajcie spokoj kazdy inaczej reaguje na ten lek i nie ma pielegnacji idealnej itd dla wszystkich.

ja sie nawet opalalam (tzn nogi opalalam, nie twarz, twarzy nigdy nie opalam) w zeszlym tygodniu i nie sadze ze odpadnie mi od nich skora, pomimo iz pol roku magiczne nie minelo. peelingow i szczoteczki do twarzy tez uzywam.

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość
eeee - to nie chodzi o utrzymywaniu sie leku w organizmie tylko o stan skóry. leku nie ma juz po miesiącu - dlatego po 2 mcach mozna zajść w ciążę. gdyby lek był jeszcze jak piszesz długo - to nie moznaby w ciążę zajść.
Skóra jeszcze jest bardzo wrazliwa i dlatego tych zabiegów wykonywac nie mozna ale nie wiem jak długo....

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------


a co sie dzieje z filtrem nałozonym wczesniej tj 50?
moja po trzech od zakonczenia wcale nie jest wrazliwa.
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-13, 21:26   #1759
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Lacturia
zazdroszczę skończonej kuracji,ja już mam całe 2 opakowania zjedzone,a czeka mnie ich 6,więc 1/3 za mną najbardziej mi usta doskwierają,pomadka co 15 minut ...oprócz tego mam taką zaczerwienioną skórę,ale wydaje mi się,że wieczny wysyp się skończył i idzie tylko ku lepszemu
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-14, 08:56   #1760
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
lacturia
zazdroszczę skończonej kuracji,ja już mam całe 2 opakowania zjedzone,a czeka mnie ich 6,więc 1/3 za mną najbardziej mi usta doskwierają,pomadka co 15 minut ...oprócz tego mam taką zaczerwienioną skórę,ale wydaje mi się,że wieczny wysyp się skończył i idzie tylko ku lepszemu
że co????? Ile ta kuracja ma trwać?
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 17:18   #1761
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

kuracja ma trwać ok. 6 miesięcy (opakowania mają 60 tabletek x 20 mg) a dziennie biorę 2 tabletki,czyli 40 mg,wszystko się zgadza,wyjem minimalną -> jedno opakowanie mi w miesiąc schodzi.
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-15, 11:59   #1762
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Orientujecie się gdzie w Warszawie najtaniej kupię aktualnie izotretinoinę (curacne czy inne)? Widziałam listę polecanych aptek, obdzwoniłam, ale albo mają braki, albo ceny nie powalają, albo nikt nie odbiera.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-15, 12:32   #1763
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Orientujecie się gdzie w Warszawie najtaniej kupię aktualnie izotretinoinę (curacne czy inne)? Widziałam listę polecanych aptek, obdzwoniłam, ale albo mają braki, albo ceny nie powalają, albo nikt nie odbiera.
czasami warto zapytać dermatologa. Mój np posiada takową wiedzę. Często też zdarza się, że dermatolodzy mają podpisane coś z aptekami i lek jest o wiele tańszy. Apteka ma branie na lek a pacjenci niższe ceny.
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-15, 13:31   #1764
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Orientujecie się gdzie w Warszawie najtaniej kupię aktualnie izotretinoinę (curacne czy inne)? Widziałam listę polecanych aptek, obdzwoniłam, ale albo mają braki, albo ceny nie powalają, albo nikt nie odbiera.

A orientujecie sie ;D
Na Kasprowicza przy stacji Metra Słodowiec (te drugie wyjscie, nie blizej marymontu, tylko drugie LOL), masz apteke Syrenka. Polecam, bo taniej nei znajdziesz, nawet znajoma ktora ma apteke drozej w hurcie placila za to niz ja tam
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-15, 19:34   #1765
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Lacturia Pokaż wiadomość
A orientujecie sie ;D
Na Kasprowicza przy stacji Metra Słodowiec (te drugie wyjscie, nie blizej marymontu, tylko drugie LOL), masz apteke Syrenka. Polecam, bo taniej nei znajdziesz, nawet znajoma ktora ma apteke drozej w hurcie placila za to niz ja tam
Dziękuję. Miałam ją na liście, ale nikt tam nie odbierał! Jutro miałam jechać sprawdzić. Dobrze wiedzieć, że jest po co.
A mogłabyś podać (np. na priv) orientacyjne ceny za 20 i 10 mg? (tzn. ile płaciłaś, nie będę miała pretensji, jeśli aktualnie cena będzie inna)
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2013-05-15 o 19:36
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-15, 20:08   #1766
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Dziękuję. Miałam ją na liście, ale nikt tam nie odbierał! Jutro miałam jechać sprawdzić. Dobrze wiedzieć, że jest po co.
A mogłabyś podać (np. na priv) orientacyjne ceny za 20 i 10 mg? (tzn. ile płaciłaś, nie będę miała pretensji, jeśli aktualnie cena będzie inna)

Oj kochana nie pamietam, nie chce Cię wprowadzic w błąd. Ale pamietam, ze 2x taniej niz gdzie indziej
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-16, 09:37   #1767
kiniominio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 14
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej. W zeszłym roku w sierpniu skończyłam kuracje izotekiem. Brałam go 11 miesięcy 20mg raz dziennie. Buzie miałam tragiczną! Oczywiście kuracja jak najbardziej pomogła, sama jestem zdziwiona, że aż tak. Przed kuracją miałam krosty typu "gule" czerwonego,a nawet fioletowego koloru i strasznie dużo blizn. Krosta pojawiała się na kroście. Od skończenia kuracji krosty pojawiają się czasami. Czasem jest ich więcej czasem mniej. Obecnie używam Normatabsy i krem siquens oraz zinalfat. Blizny utrzymują się jeszcze troche, nie są zbyt widoczne, ale mimo wszystko drażnią mnie. Twarz jest troche taka dziwna, nierówna gdzieniegdzie znajdują się tak jakby dziurki. Nie wiem jak ją doprowadzić do stanu idealnego.. czy mogłybyście coś polecić ? Byłabym wdzięczna. Moze jakiś piling dobry ? Nigdy nie używałam pilingów, bo od 15 roku ż. cały czas miałam krosty na twarzy i na chwile obecną nie wiem jak by sie to miało do mojej buzi. Kilka lat temu jeździłam na dermabrazje, jeszcze jak leczyłam sie antybiotykami. Pomagała na początku ale później i tak wszystko wracało. Zamierzam raz jeszcze ją powtórzyć, ale jest to duży koszt takich 10 zabiegów, więc narazie się wstrzymam. Będe bardzo wdzięczna jak mi coś doradzicie odnośnie przywrócenia mojej buźce miękkości i czystości Dzięki, pozdrawiam
kiniominio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-16, 10:21   #1768
iloveyou2
Raczkowanie
 
Avatar iloveyou2
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 65
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cześć, jestem załamana! Biorę Acnenormin już prawie 3 miesiące i nie widać ŻADNEJ poprawy! No dosłownie nic.. Pryszcze nadal mi wyskakują, praktycznie codziennie coś nowego, a blizny w ogóle nie zjaśniały. Co o tym myślicie? Do końca kuracji zostały mi dwa miesiące. Wiem, że to niby dużo czasu, ale miałam nadzieję, że już po 2 miesiącach będzie widać poprawę, a tu nic. Pomóżcie proszę!
iloveyou2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-16, 10:27   #1769
olap93
Zakorzenienie
 
Avatar olap93
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 625
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja biorę Izotek od marca. miałam dawkę 30mg potem od kwietnia 40mg. W połowie kwietnia zaczęła mi się pojawiać krew w kale. Odstawiłam tabletki i zrobiłam kolonoskopie. Doktor powiedział że to raczej od splotu żył za odbytem i złożyło się to po prostu w czasie że akurat brałam też tabletki. Miałam tez małego polipka którego wyciął. Potem znów zaczęłam brać Izotek ponieważ nie było przeciwwskazań. No i po tygodniu brania 20mg dziennie znów pojawiła się krew.. Nie wiem co robić.. Czy odstawić tabletki na dobre czy brać dalej.. Miał ktoś przypadek krwi w kale podczas brania tych leków?
olap93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 14:20   #1770
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez olap93 Pokaż wiadomość
Ja biorę Izotek od marca. miałam dawkę 30mg potem od kwietnia 40mg. W połowie kwietnia zaczęła mi się pojawiać krew w kale. Odstawiłam tabletki i zrobiłam kolonoskopie. Doktor powiedział że to raczej od splotu żył za odbytem i złożyło się to po prostu w czasie że akurat brałam też tabletki. Miałam tez małego polipka którego wyciął. Potem znów zaczęłam brać Izotek ponieważ nie było przeciwwskazań. No i po tygodniu brania 20mg dziennie znów pojawiła się krew.. Nie wiem co robić.. Czy odstawić tabletki na dobre czy brać dalej.. Miał ktoś przypadek krwi w kale podczas brania tych leków?
Kochana a badalas sie na obecnosc choroby Lesniewskiego-Crohna? Powinnaś moim zdaniem.
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:39.