Pierwszy stosunek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-27, 17:36   #1
Kachun_16
Przyczajenie
 
Avatar Kachun_16
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Question

Pierwszy stosunek


Witam wszystkich

Od jakiegoś czasu zaczęłam planować z chłopakiem nasz pierwszy raz. Zadawaliśmy już sobie wiele pytań i jesteśmy pewni, że tego chcemy. Moje pytanie kieruję do forumowiczek, które już przeżyły taką przygodę. Jak się na to przygotować pod względem higienicznym? Czego mam oczekiwać od chłopaka i jak się zachować? Chętnie przyjmuję wszelkie rady. Czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam.
Kachun_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 18:47   #2
truskawk_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 379
Dot.: Pierwszy stosunek

Cytat:
Napisane przez Kachun_16 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich

Od jakiegoś czasu zaczęłam planować z chłopakiem nasz pierwszy raz. Zadawaliśmy już sobie wiele pytań i jesteśmy pewni, że tego chcemy. Moje pytanie kieruję do forumowiczek, które już przeżyły taką przygodę. Jak się na to przygotować pod względem higienicznym? Czego mam oczekiwać od chłopaka i jak się zachować? Chętnie przyjmuję wszelkie rady. Czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam.
Za pierwszym razem raczej nie oczekujcie fajerwerków. Spokojnie, pomalutku, nie śpieszcie się z niczym. Pomyślcie na pierwszym miejscu o zabezpieczeniu.
truskawk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 19:04   #3
Annabella_
Raczkowanie
 
Avatar Annabella_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 322
Dot.: Pierwszy stosunek

Na pewno jest mnostwo takich tematow na forum, w kazdym razie pierwszym punktem musi byc zabezpieczenie. I tak jak napisala kolezanka wyzej, nie oczekujcie fajerwerkow, bo mnie myslalam ze bedzie mniej boleć ;p ale potem jest coraz lepiej
Annabella_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 19:23   #4
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Pierwszy stosunek

To jak się tak przygotowujecie, to może skorzystaj z wyszukiwarki zamiast powielać temat? Ty myślisz, że każdy planuje swój pierwszy raz? Gdyby było to coś, na co TRZEBA się przygotować, to ludzie o wiele rzadzkiej by się kochali. -,- A na pierwszy raz NIE MA reguły. Róbcie to kiedy chcecie.

Edytowane przez Lia89
Czas edycji: 2012-07-27 o 19:24
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 21:16   #5
Sooftly
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2
Dot.: Pierwszy stosunek

Ja planowałam swój pierwszy raz dość długo czytałam o tym , rozmawiałam z moim Tż , ale nic nie wyszło z tego .. Następny raz był spontaniczny , myślałam , że będzie bardziej bolało , ale nie było tak źle co prawda nic nie czułam , ale teraz jest już coraz lepiej No i pierwsze o czym powinniście pomyśleć to tak jak mówiły poprzedniczki zabezpieczenie
Sooftly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 09:32   #6
Kachun_16
Przyczajenie
 
Avatar Kachun_16
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Pierwszy stosunek

Dziękuję wam za odpowiedzi. na pewno mnie trochę uspokoiłyście, jeśli chodzi o ten ból. Sama myślałam, że będzie mi towarzyszył od początku do końca i nie będzie to przyjemne przeżycie. Do Lila 89: Oczywiście, rozumiem. Tylko, że jestem na tyle młoda, że jednak wolę wszystko dokładnie zaplanować. Przecież nie zapomnę tego już nigdy. To w końcu ten pierwszy, wyjątkowy raz.
Pozdrawiam.
Kachun_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 09:54   #7
truskawk_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 379
Dot.: Pierwszy stosunek

Mnie mój pierwszy raz nie bolał. Jak się boisz możesz użyć trochę żelu nawilżającego.
truskawk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-28, 10:39   #8
Kachun_16
Przyczajenie
 
Avatar Kachun_16
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Pierwszy stosunek

Cytat:
Napisane przez truskawk_a Pokaż wiadomość
Mnie mój pierwszy raz nie bolał. Jak się boisz możesz użyć trochę żelu nawilżającego.
Dzięki za radę. Skorzystam.
Jak myślicie, żel plemnikobójczy zadziała jako zabezpieczenie? Oczywiście prezerwatywa też będzie potrzebna..

Edytowane przez Kachun_16
Czas edycji: 2012-07-28 o 10:54
Kachun_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 10:51   #9
truskawk_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 379
Dot.: Pierwszy stosunek

Żel jest polecany jako dodatkowa forma antykoncepcji. Wskaznik Pearla to 5-20. Także zabezpiecz się jeszcze prezerwatywa.
truskawk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 14:42   #10
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Pierwszy stosunek

Cytat:
Napisane przez Kachun_16 Pokaż wiadomość
Dziękuję wam za odpowiedzi. na pewno mnie trochę uspokoiłyście, jeśli chodzi o ten ból. Sama myślałam, że będzie mi towarzyszył od początku do końca i nie będzie to przyjemne przeżycie. Do Lila 89: Oczywiście, rozumiem. Tylko, że jestem na tyle młoda, że jednak wolę wszystko dokładnie zaplanować. Przecież nie zapomnę tego już nigdy. To w końcu ten pierwszy, wyjątkowy raz.
Pozdrawiam.
Tak tak, nie zapomnisz... Ja też robiłam z pierwszego razu szopkę, że to musi być wyjątkowe, starannie przygotowane i w ogóle. Ale ta faza mi minęła dopiero jak skończyłam 19 rok życia. Zaczęłam inaczej podchodzić do seksu (wciąż byłam dziewicą) i wiedziałam, że nie będzie jakichś fajerwerków. Rzeczywistość jest inna od tego co sobie wyobrażamy i planujemy. Dlatego radzę iść na spontan, bo planowanie w tym przypadku może wszystko zepsuć.

Swoją drogą jeśli masz faktycznie te 16 lat, to ja bym na Twoim miejscu poczekała.

Edytowane przez Lia89
Czas edycji: 2012-07-28 o 14:44
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 16:12   #11
niepa
Catleesi Morza Kocimiętki
 
Avatar niepa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 978
Dot.: Pierwszy stosunek

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Swoją drogą jeśli masz faktycznie te 16 lat, to ja bym na Twoim miejscu poczekała.
Dokładnie. Każdy zaczyna współżycie kiedy tylko chce, aczkolwiek dla mnie (powtarzam - każdy podchodzi inaczej) to trochę za wcześnie. W tym wieku mogą być poważne znajomości, owszem, ale nie każda taka musi być. Mogę się spytać, po ile macie lat?
Jeżeli jednak jesteś pewna że to właściwy partner i moment - pamiętajcie o zabezpieczeniu.
niepa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-02, 20:45   #12
Kachun_16
Przyczajenie
 
Avatar Kachun_16
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Pierwszy stosunek

No więc ja mam 16, mój chłopak 17. Z pewnością o zabezpieczeniu nie zapomnimy. Wiemy też, że jest to młody wiek i powtarzam, poważna decyzja. Stąd tyle pytań.
Kachun_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 09:39   #13
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Pierwszy stosunek

hej ;-) także miałam 16 lat, no niecałe 17 jak zaczęłam współżycie. Teraz mam 22 (prawie 23 )
Powiem Ci, że nie koniecznie pierwszy raz musi boleć. Mnie nie bolał Spodziewałam się wszystkiego, co piszą w Internecie czyli tak jak chyba u większości dziewczyn - bólu, krwi, braku przyjemności. Co do bólu i krwi nie byłam do końca przekonana, bo wiedziałam, że niektórzy nie mają (szczególnie krwawienia) to co do przyjemności (że jej nie może absolutnie być) byłam przekonana.

I co?

Było super.
Nie bolało mnie!!! Serio, czułam taki opór, ale nie bolało (tyle, że byłam mega rozluźniona, bo wcześniej uprawialiśmy petting, nie było problemów w stylu "wstydzę się swojego ciała" , "a jak on zobaczy ten tłuszczyk" itd - w pełni sobie ufaliśmy, więc mogłam całkowicie się wyluzować, znaliśmy swoje ciała idealnie już wcześniej, do tego zrobiliśmy to w dzień, przy świetle ;-) i tak do dzisiaj wolimy ) użyliśmy też żelu nawilżającego (chyba K-Y gelly, w aptece siękupuje). Może ten żel tak pomógł?

Nie było krwi, ani kropli... ani w trakcie ani po stosunku.
Było serio bardzo przyjemnie, nie miałam jeszcze wtedy orgazmu, ale było niesamowicie Ale wiadomo to też dużo mi dało, że nie bolało po prostu, na pewno inaczej bym zareagowała jakby bolało i byłoby krwawienie, bo pewnie wtedy nie możliwe byłoby skupianie się na przyjemności ale na bólu...

Aha no i nie czekaliśmy tak jak jest napisane w niektórych pismach/Internecie, żeby z następnym stosunkiem poczekać ok 2-3tygodni nawet, żeby ranka się wygoiła.
Od razu następnego dnia rano uprawialiśmy seks, potem jeszcze chyba wieczorem, no i codziennie przez cały tydzień... tak mi się seks spodobał! A później już dostałam okresu.

Więc to jest pocieszenie z mojej strony, że nie zawsze musi być nie przyjemnie, czy "za pierwszym razem nigdy nie ma fajerwerków". Zdarzają się

Aaa no i powiem Ci, że do tej pory jesteśmy razem, mieszkamy ze sobą od dwóch lat obalam od razu mit, że pierwszy partner nigdy nie jest tym ostatnim.

Pozdrawiam !
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:55.