Tabletki , dziwny okres , obawy ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-01, 18:13   #1
Infernallullaby
Wtajemniczenie
 
Avatar Infernallullaby
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 334
GG do Infernallullaby

Tabletki , dziwny okres , obawy ?


.
__________________
Sądowa Pani biurwa

77 kg->70 kg->59 kg

Dziewucha Policjanta

Edytowane przez Infernallullaby
Czas edycji: 2015-04-02 o 12:32
Infernallullaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 18:34   #2
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Tabletki , dziwny okres , obawy ?

przy tabletkach nie ma zwykłych miesiączek tylko sa krwawienia z odstawienia i zwykle sa one bardziej skąpe niż miesiączka.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 18:36   #3
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Tabletki , dziwny okres , obawy ?

A wiesz, że ulotka rozwiewa takie wątpliwości? Pomijając już ulotkę, nie wiesz, że nawet zwykła miesiączka może co miesiąc wyglądać inaczej? Jakościowo, ilościowo...? Nie każda kobieta miesiączkuje ciągle tak samo.

Swoją drogą bierzesz tabletki, to wypadałoby się zaznajomić z ich działaniem (i ogólnie hormonów) na organizm.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 18:48   #4
Infernallullaby
Wtajemniczenie
 
Avatar Infernallullaby
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 334
GG do Infernallullaby
Dot.: Tabletki , dziwny okres , obawy ?

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
A wiesz, że ulotka rozwiewa takie wątpliwości? Pomijając już ulotkę, nie wiesz, że nawet zwykła miesiączka może co miesiąc wyglądać inaczej? Jakościowo, ilościowo...? Nie każda kobieta miesiączkuje ciągle tak samo.

Swoją drogą bierzesz tabletki, to wypadałoby się zaznajomić z ich działaniem (i ogólnie hormonów) na organizm.
przestudiowałam całą ulotkę 3 razy nie znalazłam nic na temat brunatnej wydzieliny zamiast krwi w bardzo skapej ilości . Tak wiem ze zdarzaja sie plamienia ale tak wygladal caly okres.
__________________
Sądowa Pani biurwa

77 kg->70 kg->59 kg

Dziewucha Policjanta
Infernallullaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 19:23   #5
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Tabletki , dziwny okres , obawy ?

To brunatna wydzielina krwią już nie jest? Moje krwawienia z odstawienia BARDZO zmieniły się przez rok czasu. Większość dni to właśnie takie "brunatne" plamienie.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 20:15   #6
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Tabletki , dziwny okres , obawy ?

Brunatna wydzielina w normalnym cyklu (znaczy się bez tabletek) najczęściej oznacza niedomaganie ciałka żółtego, ale nie wiem jak to odnieść do cyklu przy tabletkach, może tak samo. Może tez oznaczać jakąś infekcję więc proponuję się przebadać jakby sytuacja się powtarzała.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 20:29   #7
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Tabletki , dziwny okres , obawy ?

Michalina, od tabletek się nie wypowiadaj, bo widać nie masz bladego o nich pojęcia. (jakie ciałko żółto? ) Już napisałam, że hormony zmieniają "cykl" kobiecy.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-01, 20:55   #8
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Tabletki , dziwny okres , obawy ?

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Michalina, od tabletek się nie wypowiadaj, bo widać nie masz bladego o nich pojęcia. (jakie ciałko żółto? ) Już napisałam, że hormony zmieniają "cykl" kobiecy.
przecież napisałam że bez tabletek jest taki objaw. Wiem że przy tabletkach najczęściej nie ma owulacji i ciałka żółtego, ale jednak czasami dochodzi do owulacji raz na jakiś czas więc nie jest to takie nie możliwe.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 20:56   #9
Annabella_
Raczkowanie
 
Avatar Annabella_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 322
Dot.: Tabletki , dziwny okres , obawy ?

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
przecież napisałam że bez tabletek jest taki objaw. Wiem że przy tabletkach najczęściej nie ma owulacji i ciałka żółtego, ale jednak czasami dochodzi do owulacji raz na jakiś czas więc nie jest to takie nie możliwe.
Ale kurcze, to przecież nie jest tak że "najczęściej nie ma owulacji" tylko nie ma w ogóle owulacji (mówię o braniu tak jak w ulotce)
Annabella_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 21:13   #10
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Tabletki , dziwny okres , obawy ?

Cytat:
Napisane przez Annabella_ Pokaż wiadomość
Ale kurcze, to przecież nie jest tak że "najczęściej nie ma owulacji" tylko nie ma w ogóle owulacji (mówię o braniu tak jak w ulotce)
tabletki produkowane kiedyś które blokowały owulację całkowicie, miały szereg skutków ubocznych, dlatego teraz coraz bardziej obniża się zawartość hormonów w tabletkach. W wyniku tego czasami dochodzi do owulacji w jakichś 5 % przypadków z tego co mi wiadomo, ale sa za to dodatkowe zabezpieczenia jak zagęszczanie śluzu i działa na endometrium macicy żeby w razie czego zapłodniona komórka jajowa nie miała się gdzie zagnieździć.

Zresztą nie chce się tu kłócić czy jest czy nie ma, bo chodziło mi o to skąd mogła się wziąć brunatna wydzielina.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 00:01   #11
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Tabletki , dziwny okres , obawy ?

LMFAO, weź mnie nie rozśmieszaj. Serio, nie wypowiadaj się o tabletkach antykoncepcyjnych, bo tylko siejesz zamęt w głowach początkujących. Prawidłowo brana antykoncepcja doustna blokuje w 100% !!! owulację!

To, o czym piszesz to typowa propaganda katolicka (wieeeelu broniących życia katolików się w ten sposób wypowiada - a sami nie mają zielonego pojęcia).

Edytowane przez Lia89
Czas edycji: 2012-08-02 o 00:02
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-02, 00:13   #12
pelna_sprzecznosci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 317
Dot.: Tabletki , dziwny okres , obawy ?

Michalina ma rację. Tabletki starszych generacji były bardziej nafaszerowane hormonami, dzięki czemu skuteczniej blokowały owulkę, ale i o wiele częściej ich użytkowniczki uskarżały się na skutki uboczne podczas stosowania tej metody. Obecnie tabletki nie są już takimi bombami hormonalnymi, dlatego zdarza się, że do owulacji jednak dochodzi, chociaż nie podam w % jak często, bo tego nie wiem. Brak ciąży nie zawsze jest zawdzięczany blokowaniu jajeczkowania. Tabsy działają wielotorowo: blokują owu, zagęszczają śluz (w gęstym, niepłodnym śluzie trudniej się plemnikom poruszać, więc szybko giną, bo nieruchomy plemnik = martwy/niezdolny do zapłodnienia plemnik), hamują narastanie błony śluzowej macicy (przez co ewentualny zarodek ma nikłe szanse na zagnieżdżenie) i - o czym Michalina zapomniała tudzież nie wiedziała - spowalniają ruch rzęsek jajowodów (jeśli dojdzie do zapłodnienia, to wydłuża się czas dotarcia zarodka do macicy, więc w międzyczasie może nadejść pora krwawienia z odstawienia, a wtedy szanse na zagnieżdżenie już w ogóle diabli wzięli).

Wracając jednak do głównego tematu... Droga Infernallullaby, krwawienie z odstawienia nie zawsze musi wyglądać tak samo. Czasem zawirowania w przyjmowaniu tabsów czy też nawet zwykły stres mogą wpływać na to, jak długo trwa, kiedy się zaczyna i kończy, jak bardzo jest obfite itp. Znam dziewczyny, u których krwawienie z odstawienia wygląda jak zwykłe plamienie i trwa 1-2 dni, więc jeśli ciąża wykluczona, to nie masz się czym przejmować. Bardziej martwi mnie fakt, że bierzesz tabsy, przez co obciążasz swój organizm (np. układ pokarmowy, krwionośny), a nie korzystasz w pełni z ich podstawowej zalety - możliwości kochania się bez gumek. Prezerwatywy same w sobie są świetnym zabezpieczeniem, tabletki tak samo. Bez sensu narażać swoje zdrowie, by korzystać z obu naraz. Przemyśl to!

Edytowane przez pelna_sprzecznosci
Czas edycji: 2012-08-02 o 00:20
pelna_sprzecznosci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 09:39   #13
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Tabletki , dziwny okres , obawy ?

Możesz tak mówić o tabletkach jednoskładnikowych, bo one blokują owulację w jakichś 70-80%. Dwuskładnikowe dają Ci gwarancję 99% (bo nikomu nie udowodnisz, że źle brał - przypadek z soczkiem cytrusowym). Aby odblokować owulację potrzebny jest odpowiedni poziom estrogenu, a przecież tabletki dwuskładnikowe zawierają jego pochodną. Weź to na logikę.

Edytowane przez Lia89
Czas edycji: 2012-08-02 o 09:40
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 09:40   #14
pszczolka_maja1979
Raczkowanie
 
Avatar pszczolka_maja1979
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 310
Dot.: Tabletki , dziwny okres , obawy ?

pelna_sprzecznosci,
dziękuję niebiosom za Twoje pojawienie się w tym dziale
Głos rozsądku to jest to, co tygryski lubią najbardziej
pszczolka_maja1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 09:45   #15
pelna_sprzecznosci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 317
Dot.: Tabletki , dziwny okres , obawy ?

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Możesz tak mówić o tabletkach jednoskładnikowych, bo one blokują owulację w jakichś 70-80%. Dwuskładnikowe dają Ci gwarancję 99% (bo nikomu nie udowodnisz, że źle brał - przypadek z soczkiem cytrusowym). Aby odblokować owulację potrzebny jest odpowiedni poziom estrogenu, a przecież tabletki dwuskładnikowe zawierają jego pochodną. Weź to na logikę.
Tu nie chodzi o logikę, tu chodzi o biologię i medycynę, czyli nie o coś, co same sobie myślimy, ale co zostało udowodnione ;]. Nie mówię, że to częste, ale jednak zdarza się, że tabsy w jakimś cyklu owulki nie zablokują - NAWET PRZY PRAWIDŁOWYM STOSOWANIU METODY, NAWET W PRZYPADKU TABLETEK DWUSKŁADNIKOWYCH.

Btw, zarzucanie komuś (niekoniecznie wprost), że nie ma pojęcia o temacie, na który się wypowiada i że szerzy katolicką propagandę tylko dlatego, iż wygłasza inne od powszechnie spotykanych opinie, jest w jakimś stopniu niekulturalne, obraźliwe i nienajlepiej świadczy o autorze takich wypowiedzi. Ja akurat nie czuję się dotknięta, bo nie jestem osobą wierzącą, ale tak czy siak razi mnie Twój sposób prowadzenia konwersacji w tym wątku.

Edytowane przez pelna_sprzecznosci
Czas edycji: 2012-08-02 o 10:12
pelna_sprzecznosci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 11:18   #16
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Tabletki , dziwny okres , obawy ?

Ha ha, no pewnie, bo Ty wygłaszasz OPINIE (jak stwierdziłaś), a ja fakty. To różnica, wiesz? Poprzyj swoje wywody dowodami.

Powiedz mi, jak może dojść do owulacji, kiedy dwa kluczowe hormony z nią związane są utrzymywane na STAŁYM poziomie, hm? Do owulacji dochodzi, kiedy estrogen osiąga najwyższy poziom - jak ma do tego dojść przy tabletkach, co? Progesteron również zmienia swój poziom przez cały cykl miesiączkowy zdrowej kobiety.

Idąc Twoim tokiem myślenia, tabletki antykoncepcyjne to środki wczesnoporonne, a tymi one NIE SĄ i każdy lekarz (oczywiście nie będący zatwardziałym katolikiem) ci to powie.

Skończ waść, wstydu oszczędź.

Edytowane przez Lia89
Czas edycji: 2012-08-02 o 11:19
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 12:51   #17
pelna_sprzecznosci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 317
Dot.: Tabletki , dziwny okres , obawy ?

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Ha ha, no pewnie, bo Ty wygłaszasz OPINIE (jak stwierdziłaś), a ja fakty. To różnica, wiesz? Poprzyj swoje wywody dowodami.

Powiedz mi, jak może dojść do owulacji, kiedy dwa kluczowe hormony z nią związane są utrzymywane na STAŁYM poziomie, hm? Do owulacji dochodzi, kiedy estrogen osiąga najwyższy poziom - jak ma do tego dojść przy tabletkach, co? Progesteron również zmienia swój poziom przez cały cykl miesiączkowy zdrowej kobiety.

Idąc Twoim tokiem myślenia, tabletki antykoncepcyjne to środki wczesnoporonne, a tymi one NIE SĄ i każdy lekarz (oczywiście nie będący zatwardziałym katolikiem) ci to powie.

Skończ waść, wstydu oszczędź.
Chętnie bym z Tobą normalnie podyskutowała: podzieliła się tym, co wiem, wymieniając poglądy/wiedzę, aczkolwiek jak mówię - nie bardzo odpowiada mi dyskusja w takim tonie, jaki Ty uskuteczniasz. Przykre to, no ale cóż. Aaa, nie zapomnij stwierdzić, że wycofuję się z dyskusji, bo brak mi argumentów. Nie, ja po prostu nie czuję potrzeby udowadnia komuś czegoś czy w ogóle rozmawiania z kimś, jeśli wymaga to niefajnego poziomu tejże rozmowy (np. czepiania się słów - otóż opinię można sobie na dany temat wyrobić na podstawie np. wyników badań, no ale przecież wiesz lepiej, że opinia = coś niezgodnego z faktami ). Jak dla mnie wymiana zdań między nami jest skończona .

Edytowane przez pelna_sprzecznosci
Czas edycji: 2012-08-02 o 12:54
pelna_sprzecznosci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 12:58   #18
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Tabletki , dziwny okres , obawy ?

Śmieszna jesteś. Niemiły ton? Ja tylko pokazuję jak jest, a że Ty się czujesz dotknięta prawdą, to już nie mój problem. Niemiła dyskusja, to by była gdybym Cię wprost obrażała, a tak nie jest.

I dobrze napisałaś - opinia nie musi mieć pokrycia z faktami. Twój nick jest jakże adekwatny.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 13:24   #19
pelna_sprzecznosci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 317
Dot.: Tabletki , dziwny okres , obawy ?

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
I dobrze napisałaś - opinia nie musi mieć pokrycia z faktami. Twój nick jest jakże adekwatny.


Czy gdybym napisała, że wiesz "lepiej", to wtedy ironia byłaby bardziej oczywista, czy nadal miałabyś problemy ze zrozumieniem tego fragmentu? Nad komentarzem odnośnie mojego nicku nie będę się zbytnio rozwodzić, bo to było po prostu gówniarskie - nawet mimo faktu, iż nie zrozumiałaś, w jakim tonie napisane było tamto zdanie o opiniach. EOT.
pelna_sprzecznosci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-02, 13:31   #20
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Tabletki , dziwny okres , obawy ?

Chyba Ty nie zrozumiałaś. Co miałam napisać, już napisałam. Faktem jest, że tabletki skutecznie blokują owulację, gdy brane są prawidłowo, więc nie wiem co to za opinie, ani skąd są wzięte, jakoby było inaczej. Tobie wcale nie brakowało argumentów - nie można udowodnić czegoś, co prawdą nie jest. Ja Tobie przybliżyłam co się dzieje w kobiecym organizmie podczas brania antyków.

Nie jesteś słowna - skoro napisałaś wyżej, że wymiana zdań między nami jest zakończona, po uj odpisywałaś?

Mi tam szkoda już czasu na tę jałową dyskusję, tak więc życzę na przyszłość lepszego przygotowania merytorycznego (gdybyś brała tabletki, miałabyś większe o nich pojęcia).
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 14:24   #21
Infernallullaby
Wtajemniczenie
 
Avatar Infernallullaby
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 334
GG do Infernallullaby
Dot.: Tabletki , dziwny okres , obawy ?

tak wracjaac do tematu

Do kolezanki ktoa mowia o stosowaniu jednej metody . Pomimo wieku 18 lat nie jestesmy w czasie aby miec dziecko Oboje mamy ambitne plany edukacyjno zawodowe dlatego dmuchamy na zimne
__________________
Sądowa Pani biurwa

77 kg->70 kg->59 kg

Dziewucha Policjanta
Infernallullaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 14:42   #22
WickedVirgo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 494
Dot.: Tabletki , dziwny okres , obawy ?

No fest, czyli te które nie używają gumek przy tabsach to bardzo mamusiami chcą zostać tak?. Rozwala mnie twój tok myślenia. Daruj sobie lepiej tabletki, bo skoro im nie ufasz to nie ma sensu wydawać kasy. Żadna z nas! nie chce mieć dziecka i po to bierze tabletki, poza tym zabezpieczenia się nie sumują. To może być twoja indywidualna sprawa, strach przed ciążą itp. Wiele dziewczyn nie mogło się przełamać żeby od razu tabletkom zaufać ale cholera jasna nie z takim argumentem mi tutaj bo dzidą w łeb!.
WickedVirgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 14:48   #23
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Tabletki , dziwny okres , obawy ?

Cytat:
Napisane przez Infernallullaby Pokaż wiadomość
tak wracjaac do tematu

Do kolezanki ktoa mowia o stosowaniu jednej metody . Pomimo wieku 18 lat nie jestesmy w czasie aby miec dziecko Oboje mamy ambitne plany edukacyjno zawodowe dlatego dmuchamy na zimne
a inni to nie mają swoich planów i wszystko im jedno, czy zajdą czy nie?
przecież to logiczne, że jak się stosuje antykoncepcję to się nie chce mieć dziecka. Gdyby się chciało, to by się nie zabezpieczało :P
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 14:56   #24
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Tabletki , dziwny okres , obawy ?

Cytat:
Napisane przez Infernallullaby Pokaż wiadomość
Pomimo wieku 18 lat nie jestesmy w czasie aby miec dziecko Oboje mamy ambitne plany edukacyjno zawodowe dlatego dmuchamy na zimne
Du.pę, a nie argument masz też mam tyle lat i co? I czasami mamy z tżtem dzienne maratony i zawsze kochamy się do końca. Albo tej metodzie ufasz, albo nie jest dla Ciebie
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 17:45   #25
exist_
Zakorzenienie
 
Avatar exist_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 728
Dot.: Tabletki , dziwny okres , obawy ?

Cytat:
Napisane przez Infernallullaby Pokaż wiadomość
tak wracjaac do tematu

Do kolezanki ktoa mowia o stosowaniu jednej metody . Pomimo wieku 18 lat nie jestesmy w czasie aby miec dziecko Oboje mamy ambitne plany edukacyjno zawodowe dlatego dmuchamy na zimne

Ja mam 19, zaczynam studia od tego roku, czasami kocham się z TŻ 3 razy dziennie i ufam jedynie tabletkom. Albo to, albo to, skuteczności się nie dodaje. Wybierz jedną metodę, szkoda marnować pieniądze na to i na to, skoro większych korzyści to nie przyniesie.
__________________
Teraz nie czas myśleć o tym, czego nie masz.
Myśl, co potrafisz zrobić z tym co masz.
exist_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:55.