Wygładzanie włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-10, 10:05   #1
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259

Wygładzanie włosów


Czy ktoś z was orientuje się, czego używają fryzjerki, żeby włosy były takie gładkie? Gdy sama sobie myję włosy, to mimo tego że używam odżywki, to włosy się strasznie puszą. Dodatkowo nawet jak spędze 15 minut z prostownicą, to i tak nie są idealnie proste. A u fryzjera - po umyciu i użyciu odżywki, gdy już usiadłam spowrotem na forelu fryzjerka nałożyła mi małą ilość czegoś (jakiejś odżywki?), wysuszyła włosy na szczotce i przejechała dwa razy prostownicą i włosy były proste, gładziutkie i w ogóle cud miód.

Jaki dokładnie kosmetyk do włosów da takie fajne efekty?
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 10:24   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wygładzanie włosów

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Czy ktoś z was orientuje się, czego używają fryzjerki, żeby włosy były takie gładkie? Gdy sama sobie myję włosy, to mimo tego że używam odżywki, to włosy się strasznie puszą. Dodatkowo nawet jak spędze 15 minut z prostownicą, to i tak nie są idealnie proste. A u fryzjera - po umyciu i użyciu odżywki, gdy już usiadłam spowrotem na forelu fryzjerka nałożyła mi małą ilość czegoś (jakiejś odżywki?), wysuszyła włosy na szczotce i przejechała dwa razy prostownicą i włosy były proste, gładziutkie i w ogóle cud miód.

Jaki dokładnie kosmetyk do włosów da takie fajne efekty?
Silikony. Do tego dochodzi technika suszenia na szczotce i pewnie dobra suszarka. Po prostu zapytaj fryzjerkę, co nakłada Ci na włosy i kup w sklepie fryzjerskim. Ale obstawiam, że sam kosmetyk raczej nie wystarczy.
Ja dla odmiany nie cierpię stylizacji u fryzjera, zawsze wychodzę po tym z ulizanymi włosami, które wygladają, jakby ich było dwa razy mniej i przy okazji dają mi stateczny look poważanej nauczycielki No ale ja uwielbiam nieład artystyczny na głowie
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 11:39   #3
piiz
Raczkowanie
 
Avatar piiz
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 244
Dot.: Wygładzanie włosów

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Czy ktoś z was orientuje się, czego używają fryzjerki, żeby włosy były takie gładkie? Gdy sama sobie myję włosy, to mimo tego że używam odżywki, to włosy się strasznie puszą. Dodatkowo nawet jak spędze 15 minut z prostownicą, to i tak nie są idealnie proste. A u fryzjera - po umyciu i użyciu odżywki, gdy już usiadłam spowrotem na forelu fryzjerka nałożyła mi małą ilość czegoś (jakiejś odżywki?), wysuszyła włosy na szczotce i przejechała dwa razy prostownicą i włosy były proste, gładziutkie i w ogóle cud miód.

Jaki dokładnie kosmetyk do włosów da takie fajne efekty?
Mnie fryzjerka nakładała jedwab z CHI i włosy po wysuszeniu na dużej okrągłej szczotce były idealnie gładkie.
__________________

piiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 10:52   #4
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: Wygładzanie włosów

U fryzjera, to zapewne odżywka/maska silikonowa
Jeżeli chodzi o efekt w domu, to nic innego, jak stosowanie w/w. Jest jeszcze dobra, wygładzająca odżywka za grosze [ale bez silikonów], to Isana z olejkiem babassu, daje uczucie mega gładkości no i laminowanie włosów żelatyną-ostatni hit na blogach, który mam zamiar wypróbować
A, i po nafcie mam cudnie lśniące i gładkie włosy

Edytowane przez 8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Czas edycji: 2012-08-11 o 10:53
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 16:43   #5
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Wygładzanie włosów

U mnie laminowanie włosów niestety nie sprawdziło się - zamiast gładkich włosów miałam je...sztywne
__________________
Wszystkie moje blondy
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 20:04   #6
aik_4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 8
Dot.: Wygładzanie włosów

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Czy ktoś z was orientuje się, czego używają fryzjerki, żeby włosy były takie gładkie? Gdy sama sobie myję włosy, to mimo tego że używam odżywki, to włosy się strasznie puszą. Dodatkowo nawet jak spędze 15 minut z prostownicą, to i tak nie są idealnie proste. A u fryzjera - po umyciu i użyciu odżywki, gdy już usiadłam spowrotem na forelu fryzjerka nałożyła mi małą ilość czegoś (jakiejś odżywki?), wysuszyła włosy na szczotce i przejechała dwa razy prostownicą i włosy były proste, gładziutkie i w ogóle cud miód.

Jaki dokładnie kosmetyk do włosów da takie fajne efekty?
Jeżeli chcesz mieć idealnie proste włosy to polecam stosowanie środków wygładzających, które jednocześnie ochronią włosy przed wysoką temperaturą. Chodzi mi tu głównie o produkty z profesjonalnych serii, których używają fryzjerzy (ale spokojnie możesz je dostać u fryzjera [jeżeli prowadzą sprzedaż], na allegro albo sklepach które prowadzą sprzedaż profesjonalnych artykułów [od razu uprzedzam, że nie dostaniesz tych kosmetyków w sklepach typu Rossman czy Natura] :P )
w zależności od struktury włosów polecam do cienkich słabych sprey'e wygładzające a do grubych mocnych - kremy/balsamy.
Używasz je po umyciu na włosy wilgotne bez spłukiwania, potem suszarka i prostownica. I włosy są lśniące proste i jedwabiste :P
Jeżeli chodzi o pielęgnację włosów to też ma duże znaczenie na ich "strukturę". Jeżeli masz włosy puszące się to znaczy ze są przesuszone i trzeba je dobrze nawilżyć Czyli szamponik nawilżający plus odżywka nawilżająca po każdym myciu a raz w tygodniu maska nawilżająca na 15 min pod rozgrzany ręcznik (ewentualnie ampułka - jest bardziej skondesowana i ma o niebo lepsze działanie )
Polecami Ci firmy : Goldwell, CHI, Alfaparf - ich prodykty na prawdę mają dobry skład i są świetne tylko cena wysoka świetną firmą jest też Davines
jeżeli chodzi o suszarkę to żebby nie niszczyć bardzo włosków to polecam z jonizacją i zimnym powietrzem wtedy wlosy sa bardziej gładkie i lśniące. Jeżeli używasz szczotki pod suszarkę to najlepiej z włosiem naturalnym i najlepiej z dzika - są świetne

mam nadzieję że pomogłam
aik_4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 20:23   #7
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: Wygładzanie włosów

Cytat:
Napisane przez Vea Pokaż wiadomość
U mnie laminowanie włosów niestety nie sprawdziło się - zamiast gładkich włosów miałam je...sztywne
a ja właśnie spuszone jak nigdy
__________________

pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-14, 10:33   #8
_morlinka_
Raczkowanie
 
Avatar _morlinka_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 373
Dot.: Wygładzanie włosów

Laski nie straszcie, moje kłaki właśnie schną po laminowaniu o.O Dla pewnosci "PO" umyłam jeszcze isaną, ale trzęsę gaciami...
_morlinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 14:27   #9
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: Wygładzanie włosów

być może to wina złego spłukania ja robiłam wczoraj i efekt genialny mokre włosy są sztywniejsze-fakt, ale po wysuszeniu ten efekt zanika
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 09:37   #10
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Wygładzanie włosów

[1=8d6bb8e295b6f8a6661e98c da8040e22ff42086f_6577a3b fbbbd4;35889381]być może to wina złego spłukania ja robiłam wczoraj i efekt genialny mokre włosy są sztywniejsze-fakt, ale po wysuszeniu ten efekt zanika[/QUOTE]

Wiesz, taka żelatyna to proteiny, a nie każde włosy ich potrzebują, stąd różne efekty końcowe - moje najwyraźniej ich nie potrzebują / tolerują, z kolei u Ciebie może być wręcz odwrotnie
__________________
Wszystkie moje blondy
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:32.